⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Domrakstu konkurss „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Domrakstu konkurss „Kā atmodināt Saulcerīti?”
29.04.2014

Daugavpilī ir noslēgusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra projekta „Gribu iet uz bibliotēku!” 1. kārta – domrakstu konkurss „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Šī gada 24.aprīlī Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” tika organizēta tikšanās tiem domrakstu autoriem, kuri izvirzīti piedalīties 2.kārtā. Domrakstus vērtēja ne tikai latviešu valodas filologi un bibliotekāri, bet arī Daugavpils Universitātes Latviešu literatūras un kultūras katedras docētāja Ingrīda Kupšāne un jaunā dzejniece Zaiga Lāce, kura raksta latgaliešu valodā.

Domrakstu konkursā visaugstāko vērtējumu ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzijas 8.a klases skolniece Viktorija Krilova, kā labākie tika atzīti arī Lienes Nitišas, Rolanda Smirnova, Oksanas Grigorjevas, Laimas Unzules, Maksima Jerofejeva, Annas Ķipures, Janas Zabarovskas un Mārča Pīnupa domraksti. Minēto skolēnu domraksti tika nosūtīti uz Rīgu – uz Bērnu literatūras centru, cerot, ka vēlreiz izvērtējot jauniešu darbus, tie tiks publicēti kopīgā grāmatā.

Veiksmīgi pārvarot pirmo kārtu, uzsākām gatavoties nākošajam posmam, kura uzdevums ir: karnevāla gājienā „Gribu iet uz bibliotēku!” demonstrēt savu tērpu „Manas mīļākās grāmatas varonis”. Tātad nepieciešams izvērtēt lasītās grāmatas un izvēlēties to grāmatas varoni, kurš jums ir atbilstošāks. Uzdevums nav no vienkāršajiem, jo mēs daudz lasām! Lai atvieglotu mērķa sasniegšanu Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” tika organizēta tikšanās ar Daugavpils teātra aktrisi Kristīni Veinšteinu. Aktrise dalījās savās zināšanās un pieredzē, sniedza padomus kā veiksmīgāk izvēlēties tēlu, kādi priekšdarbi veicami karnevāla tērpa izgatavošanā, dažādu aksesuāru pieskaņošanā, grima uzklāšanā, aicinot jauniešus apmeklēt Daugavpils Teātri un piedalīties radošajās darbnīcās.

Sirsnīgu pateicību izsakām visiem domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti?” dalībniekiem, domubiedriem, atbalstītājiem! Visi iesūtītie konkursa darbi tiks apkopoti un glabāsies Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”.

Uz tikšanos bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” vadītāja Anna Pakere
Tel.:65421750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv