⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils skolēni piedalās lasītveicināšanas programmā

25.04.2016

2016. gada pavasarī LCB ASV Informācijas centrs, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde rīkoja lasītveicināšanas programmu vidusskolēniem. Šīgada aktivitātei vienbalsīgi tika izvēlēta slavenā amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija grāmata “451 grāds pēc Fārenheita”. Dalībai programmā pieteicās 51 skolēns no 12 Daugavpils skolām. Pēc programmas noteikumiem katrs dalībnieks saņēma Reja Bredberija grāmatas eksemplāru, kuru viņš apņēmās izlasīt līdz šī gada 19. aprīlim, lai piedalītos noslēguma pasākumā.

19. aprīlī programmas dalībnieki pulcējās liceja viesmīlīgajās telpās, lai dalītos iespaidos par izlasīto un piedalītos dažādās grāmatas sižetam veltītās aktivitātēs. Rīkotāji vēlējās ļaut skolēniem komunicēt, tāpēc komandas aktivitātēm tika veidotas izlozes kārtā pasākuma dienā, apvienojot pēc iespējas dažādu skolu pārstāvjus. Skolēni iepazinās ar rakstnieka biogrāfiju, noskatījās viņa interviju fragmentus, sacentās viktorīnā un dalījās pārdomās par grāmatas idejām.

Pasākuma izskaņā dalībnieki saņēma saldas dāvanas no Izglītības pārvaldes. Savukārt ASV Informācijas centrs dāvināja katram dalībniekam Hārperas Lī grāmatu “Kas nogalina lakstīgalu”, lai veicinātu pusaudžu tālāko interesi par lasīšanu angļu valodā.

LCB ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde izsaka pateicību Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēniem un viņu skolotājai Irīnai Bučinskai par radošumu un cītīgu darbu pie pasākuma organizēšanas. Sirsnīgs paldies angļu valodas skolotājiem no Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils 9. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Daugavpils 13. vidusskolas, Daugavpils 15. vidusskolas, Daugavpils 16. vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, un J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas par lasītkāru skolēnu audzināšanu.

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
Tālr.: 65422483
e-pasts: natalija.oseverova@lcb.lv