⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils publiskās bibliotēkas aicina atcerēties barikāžu laiku

Daugavpils publiskās bibliotēkas aicina atcerēties barikāžu laiku
14.01.2021

Pirms 30 gadiem Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja savas valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Galvaspilsētas Rīgas ielas tika piepildītas ar ļaudīm un smago tehniku no visas Latvijas. Visiem bija kopīgs mērķis – ar kailām rokām, ar tautas gara spēku nosargāt savas valsts neatkarību. Godinot barikāžu aizstāvju drosmi, Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles ir sagatavojušas tematiskas bibliotekārās stundas un aicina kopā atcerēties 1991. gada janvāra notikumus.

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) 10.-12. klašu skolēniem piedāvā tiešsaistes bibliotekāro stundu “Domā par Latviju – piemini barikādes”. Vidusskolēni tiks iepazīstināti ar 1991. gada janvāra notikumu hronoloģiju, barikāžu dalībnieku atmiņu stāstiem un uzziņu literatūru par šo laika posmu, kas pieejama bibliotēkas krājumā. Bibliotekārās stundas noslēgumā skolēni tiks aicināti iesaistīties diskusijā par jauniešu lomu barikāžu notikumos. Pieteikšanās pa tālruni 654 26422 vai rakstot uz e-pastu jelena.dusjaviciene@lcb.lv.

LCB filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” 7.-9. klašu skolēniem sagatavojusi tiešsaistes bibliotekāro stundu “Pie barikāžu atmiņu ugunskura”. Skolēni uzzinās, ko nozīmē barikādes un kāda ir to loma Latvijas vēsturē, kā arī būs iespēja noklausīties vienu no barikāžu dalībnieku atmiņu stāstiem. Pasākuma noslēgumā iegūto zināšanu nostiprināšanai paredzēta viktorīna “Atmiņas par barikāžu dienām”. Pieteikšanās pa tālruni 654 21750 vai rakstot uz e-pastu dace.jakovele@lcb.lv.

7.-9. klašu skolēniem tiešsaistes bibliotekāro stundu piedāvā arī LCB filiāle Pārdaugavas bibliotēka – “Latvijai brīvības ausmu nesa Gaisma no barikāžu ugunskuriem /A. Lībers/”. Skolēniem tiks stāstīts par 1991. gada janvāra notikumiem, to cēloņiem un šo notikumu nozīmi mūsu valsts vēsturē. Bibliotekārajā stundā izskanēs barikāžu aculiecinieces atmiņas par tā laika notikumiem, kā arī būs iespēja uzdot interesējošus jautājumus. Pieteikšanās pa tālruni 654 23339 vai rakstot uz e-pastu inese.lutoka@lcb.lv.

Visas bibliotekārās stundas klašu grupām tiek piedāvātas attālināti platformā Microsoft Teams laika posmā no 19. līdz 29. janvārim. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv