⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils jaunieši Lielajos lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Daugavpils jaunieši Lielajos lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
13.03.2019

2019. gada 9. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma un apbalvošanas ceremonija. Tajā pulcējās lasīšanas eksperti no visiem Latvijas novadiem, kā arī čaklākie programmas dalībnieki no Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēm.

Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” Latvijā norisinās jau 18 gadus. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra un Kultūras ministrijas veidota iniciatīva, kuras mērķis ir nodrošināt augstvērtīgas literatūras nonākšanu līdz lasītājiem, veicināt lasītprasmi, lasītprieku un interesi par grāmatām, kā arī sekmēt personības un grāmatniecības attīstību.

Programma tiek īstenota gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām. 2018. gadā grāmatniecības nozares speciālistu piedāvāto grāmatu lasīšanas un vērtēšanas maratonā iesaistījās kopskaitā 17 198 lasītāji no 630 bibliotēkām. Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs programmas dalībnieku skaits sasniedza 563, kas ir par 36 vairāk nekā pērn.

“Lielajos lasīšanas svētkos” Rīgā šogad piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu no visas Latvijas, tostarp 15 dalībnieki no Daugavpils. Pasākumā, kurš jau tradicionāli notiek Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, tika sveikti populārāko un lasītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji un izdevēji.

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” pērnā gada kolekcijā tika iekļautas 28 grāmatas – latviešu autoru oriģināldarbi un ārzemju autoru darbu tulkojumi – no vienpadsmit dažādām izdevniecībām. Grāmatas tika vērtētas piecās vecuma grupās. Vecumposmā 5+ visvairāk balsu ieguva Mariannas Dibikas bilžu grāmata “Pastnieks Pele”.  Kategorijā 9+ vislielāko atzinību saņēma Hokona Ēvreosa grāmata “Brūne”. Lasītāju žūrija vecumposmā 11+ pirmo vietu piešķīra Kristīnes Hamillas jauniešu grāmatai “Vislabākās zāles”, savukārt Keisijas Vestas romantiskais stāsts “P.S. Tu man patīc” bija populārākais grupā 15+. Vecāku žūrijā pirmo vietu saņēma Andželas Naneti “Mans vectēvs bija ķiršu koks”. Pilna informācija par programmas rezultātiem visās vecuma kategorijās pavisam drīz tiks apkopota programmas tīmekļa vietnē.

Par aktīvu dalību programmā Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles dāvanā saņēma Annijas Rošānes un Vitas Konopeckas radīto galda spēli ar karikatūrista Gata Šļūkas ilustrācijām – “Šurpu Turpu”. Turklāt starp visiem programmas dalībniekiem visās vecuma kategorijās tika izlozēti trīs Tallink kruīza ceļojumi ģimenei maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga. Par vienu no izlozes uzvarētājiem kļuva Daniels Puzo – lasīšanas eksperts 5+ vecumgrupā no Daugavpils 24. pirmsskolas izglītības iestādes.

Paldies visiem 2018. gada programmas dalībniekiem! Priecāsimies par piedalīšanos Daugavpils pilsētas bibliotēkās notiekošajos lasīšanas veicināšanas pasākumos arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
65421750
dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka/