⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils jaunieši izglītojās medijpratības jautājumos, tiekoties ar eksperti no ASV

Daugavpils jaunieši izglītojās medijpratības jautājumos, tiekoties ar eksperti no ASV
03.10.2019

30. septembrī ar lekciju par medijpratību Daugavpilī viesojās medijpratības eksperte Katja Vogta (Katya Vogt), pārstāvot nevalstisko organizāciju IREX, kas jau vairāk nekā 50 gadus īsteno un atbalsta dažādus izglītības veicināšanas projektus visā pasaulē. Medijpratības jautājumus ar jauniešiem eksperte pārrunāja Daugavpils Universitātē un Daugavpils 3. vidusskolā. Pasākumus rīkoja ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centru.

“Deviņdesmit procenti informācijas, kas cirkulē mūsu mediju telpā, tika radīti pēdējo divu gadu laikā, tāpēc šajā straujajā informācijas plūsmā medijpratība kļūst aizvien aktuālāka katram no mums.” Tā sākās starptautiskās nevalstiskās organizācijas IREX pārstāves Katjas Vogtas (Katya Vogt) lekcija Daugavpils vecāko klašu audzēkņiem un studentiem, kas notika 30. septembrī Daugavpils 3. vidusskolā un Daugavpils Universitātē.

Lekcijas laikā jaunieši uzzināja vairākus interesantus faktus par cilvēka smadzeņu darbības mehānismiem, kas ietekmē mūsu reakciju uz informāciju. Kā skaidroja eksperte, pat augsts izglītības līmenis nevar pilnībā pasargāt cilvēku no manipulatīvas informācijas. Tieši tāpēc tik svarīgi ir prast pārbaudīt ziņas, tās kritiski izvērtēt un nedalīties ar nepārbaudītu informāciju mirkļa emociju iespaidā.

Jaunieši tika aicināti aizdomāties par savu mediju patēriņu jeb “mediju diētu” kas, izrādās, iekļauj daudz vairāk informācijas avotu un ikdienā aizņem daudz vairāk laika, nekā varētu šķist. Rēķinot summāri, cilvēks ir iesaistīts dažādu mediju informācijas plūsmā vairāk par 24 stundām diennaktī, jo daži informācijas avoti, piemēram, radio un sociālie tīkli, var tikt patērēti vienlaicīgi vai arī būt par fonu citām darbībām.

Lekcijas izskaņā eksperte uzsvēra, ka nepatiesas ziņas izplatās sešas reizes ātrāk nekā patiesas. Tāpēc katram ir svarīgi izslēgt iekšējo “autopilotu”, izvēloties informācijas avotus, apzināties, kādas emocijas informācija rada, izvairīties no stereotipu veidošanas un pārbaudīt ziņas, kuras lasām un ar kurām dalāmies.

Katjas Vogtas vizīti Daugavpilī rīkoja  ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centru.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
654 22483
natalija.oseverova@lcb.lv
www.facebook.com/InfoUSADaugavpils