⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils bibliotekāri viesojās Gaismas pilī

Daugavpils bibliotekāri viesojās Gaismas pilī
31.10.2014

2014. gada 30. oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) un tās filiāļu bibliotekāri viesojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā.

Ekskursijas laikā pa Gaismas pils daudzajiem stāviem Daugavpils bibliotekāri iepazina LNB nodaļu darbu, apskatīja aktuālās izstādes, aprunājās ar LNB darbiniekiem un guva vērtīgu ierosmi turpmākajam darbam.

Daugavpils bibliotekāri atzinīgi novērtēja LNB jaunās ēkas gaišās, plašās telpas un lietotājiem draudzīgo vidi, tai skaitā telpu un piedāvāto pakalpojumu pieejamību lietotājiem ar īpašām vajadzībām. Bibliotekāri atzīmēja arī tematisko lasītavu pārdomāto izkārtojumu, iespaidīgās Ziedoņa zāles fantastisko akustiku, sirsnīgo atmosfēru bibliotēkas Bērnu nodaļā un brīnišķīgo skatu uz vecpilsētas torņu panorāmu no Gaismas pils logiem. Īpašu atzinību izpelnījās latviešu tautas garamantu ekspozīcijas – miniatūrgrāmatu izstāde, kuras mazākais eksponāts ir tēvreizes izdevums vienas rūtiņas lielumā, Krišjāņa Barona oriģinālais dainu skapis, kurā apskatāmas ar paša Dainu tēva roku rakstītas latviešu tautasdziesmu četrrindes, un Stendera darbu izstāde, kas veidota par godu dižā apgaismotāja 300 gadu jubilejai.

LCB un tās filiāļu bibliotekāri pateicas LNB darbiniekiem par sirsnīgo uzņemšanu un novēl neizsīkstošu enerģiju, optimismu un darbaprieku LNB jaunajā mājvietā.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv