⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī jauns skaļās lasīšanas čempions

Daugavpilī jauns skaļās lasīšanas čempions
28.02.2019

22. februārī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Daugavpils reģionālais fināls, kurā spēkiem mērojās 14 pilsētas skolu sacensību uzvarētāji. Par Daugavpils lasīšanas čempioni kļuva Vienības pamatskolas 5. klases skolniece Sintija Ivbule, kura 18. maijā pārstāvēs mūsu pilsētu Valsts finālā Rīgā.

Šajā mācību gadā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasītveicināšanas kampaņā 5.-6. klašu skolēniem “Skaļās lasīšanas sacensība” piedalījās 14 Daugavpils pilsētas skolas. Aizvadītajā nedēļā izglītības iestāžu vietējo lasīšanas konkursu uzvarētāji kopā ar skolotājiem un atbalstītājiem pulcējās Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”, lai noskaidrotu Daugavpils skaļās lasīšanas čempiona titula ieguvēju. Lasīšanas entuziastus vienoja sacensības moto – “Lasi klusi, lasi skaļi, lasi!”.

Katrs Daugavpils reģionālā fināla dalībnieks skaļi lasīja iepriekš sagatavotu grāmatas fragmentu. Konkursantu vidū vienlīdz iecienīti bija kā latviešu, tā arī ārzemju autoru daiļdarbi. Izskanēja lasījumi no šādām grāmatām: Dzintara Tilaka “Labo blēņu vasara”, Vika “BD-5J pasaka par mazo lidmašīnu”, Annas Strautnieces “Severīna”, Astridas Lindgrēnes “Ronja – laupītāja meita”, Mika Kerenena “Noslēpumainais puķu čiepējs”, Hollijas Smeilas “Nepiemērotā modele”, Evas Ibotsones “Kāds suns un viņa zēns”, Marijas Parras “Vafeļu sirdis”, Andželas Naneti “Mans vectēvs bija ķiršu koks” u.c.

Fināla dalībnieku spēju rosināt interesi par lasīto un veidot saikni ar klausītāju, kā arī vairākas lasīšanas un runas prasmes vērtēja kompetenta žūrija piecu cilvēku sastāvā. Žūriju vadīja LCB vadītājas vietniece Anna Pakere, iepriekš ilggadēja LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja, Voldemāra Caunes balvas “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” ieguvēja, Skaļās lasīšanas sacensības aizsākuma Daugavpilī iniciatore. Līdz ar žūrijas priekšsēdētāju lasītāju sniegumu vērtēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Bohāne, Daugavpils pilsētas Domes Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece Vita Viļevko, Daugavpils Universitātes Karjeras un iniciatīvu centra vadītāja Mārīte Kravale-Pauliņa, kā arī bibliotēkas lasītveicināšanas pasākumu aktīvs dalībnieks Guntis Lietavietis.

Sīvā konkurencē par Daugavpils skaļās lasīšanas čempioni kļuva Daugavpils Vienības pamatskolas 5. klases skolniece Sintija Ivbule. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolnieks Juris Gura un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Nikola Kursīte.

18. maijā Sintija Ivbule kopā ar skolotāju un klasi dosies uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pulcēsies Skaļās lasīšanas reģionālo finālu uzvarētāji no visas Latvijas. Valsts finālā tiks noskaidrots Latvijas skaļās lasīšanas čempiona titula īpašnieks, kurš uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai.

Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu un lasītprieka vairošanu! Uz tikšanos nākamajā gadā!

Ar pasākuma fotogaleriju var iepazīties šeit.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv