⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpilī izskanēs UNESCO nedēļas pasākumi

Daugavpilī izskanēs UNESCO nedēļas pasākumi
13.10.2014

Aptuveni 80 pasākumi vairāk nekā 40 vietās visā Latvijā tiks veltīti nacionālajam kultūras mantojumam un Baltijas ceļam UNESCO nedēļā no 13. līdz 19. oktobrim. To jau ceturto gadu rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), aicinot izcelt vērtības, ar kurām lepoties gan Latvijā, gan pasaulē.

Šogad UNESCO nedēļā ikviens aicināts caur personisko pieredzi vai kāda cita tuva cilvēka atmiņām, stāstiem un leģendām iepazīt un izcelt kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem.

UNESCO nedēļas laikā ikviens sociālo tīklu lietotājs aicināts apmeklēt kādu no 14 UNESCO mantojuma vietām Latvijā vai ar šo mantojumu saistītas institūcijas un pastāstīt par to sociālajos tīklos, lietojot mirkļabirku #unesconedela.

Liela daļa pasākumu būs veltīti Baltijas ceļam, kam šogad atzīmēta 25. gadadiena. Nozīmīgākās liecības par tā organizēšanu un norisi iekļautas UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā.

Izmantojot UNESCO LNK interaktīvo spēli “UNESCO Latvijas mantojuma skapis” un digitālo karti “UNESCO Latvijas dārgumi”, vairākās skolās skolēni iepazīs nacionālo kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO mantojuma sarakstiem.

Arī Daugavpils ir aktīvi iesaistījusies UNESCO nedēļas pasākumos. Skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs notiks sociālo zinību un klases stundas, skolas radio pārraides, skolēnu diskusijas, radošo darbu konkursi un izstādes, tikšanās ar Baltijas ceļa dalībniekiem un citi interesanti pasākumi. Sīkāka informācija pasākumu programmā.

UNESCO nedēļa tiek atzīmēta kopš 2011. gada, kad apritēja 20 gadi kopš Latvija pievienojās organizācijai. Aizvadītajos gados vairākos desmitos dažādu vietu visā Latvijā – bibliotēkās, skolās, pašvaldībās, kultūras centros u.c. – UNESCO nedēļas ietvaros notikuši pasākumi, kas veltīti nacionālo vērtību, lokālā mantojuma un aizvien dzīvo tradīciju izcelšanai, kā arī dažādām UNESCO programmām un aktuālām tēmām, lai iepazītu organizācijas darbību Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Evija Maļkeviča
UNESCO nedēļas koordinatore
Tālr.: 67325109
E-pasts: e.malkevica@unesco.lv