⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Cienījamie lasītāji un bibliotēkas viesi!

09.12.2010

2010.gada 14.decembrī plkst.11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā tiks atvērta Amatnieku biedrības Dāmu kluba Ziemassvētku rotājumu izstāde.

Moderni ir lietot lietas, kas darinātas pašu rokām. Kā it visur pasaulē, kur valda lietu pārprodukcija, nav svarīga lietu kvantitāte, bet to unikalitāte. Latvijā visu varam nopirkt lielveikalos – pie mums Ķīnā ražoto preču ir tikpat daudz kā jebkur Eiropā. Taču mēs esam praktiska, taupīga un jā, pat mazliet paskopa tauta un savā racionālismā protam novērtēt ikvienas lietas pašizmaksu. Tāpēc mēs paši meistarojam.


Tuvojoties Ziemassvētkiem, veikalos plašajā eglīšu rotājumu klāstā parādās samta eņģelīši, izsmalcinātas lelles, zaķi, lāči – kā no omītes pūra lādes. Šādus rotājumus nav grūti izgatavot pašiem, tikai vajag ieguldīt darbā savu sirds siltumu un mīlestību, un tas padara šīs lietiņas vēl daudz vērtīgākas, tām ir unikalitātes zīmogs.

Ar daiļuma izjūtu apveltītās Daugavpils Amatnieku biedrības sievietes apvienojās un izveidoja Dāmu klubu (vadītāja Olga Dorožko). Viņas darina vispraktiskākās lietas – tamborē, ada, izšuj, pērļo, veido darbus gan dekupāžas, gan filcēšanas tehnikā.

Dāmas meistaro lietas, nepielietojot ļoti modernas tehnoloģijas. Viņas strādā ar darbarīkiem, kurus mantoja no saviem vecākiem – katrai sievietei taču var būt mājās vecmāmiņas zelta adatiņa!Aicinām visus interesentus apmeklēt mūsu izstādi.Lai visiem gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!Informāciju sagatavoja:
LCB Periodikas nodaļas
vadītāja Skaidrīte Daukšte
tālr.: 65476345
e-pasts: skaidrite.daukste@lcb.lv