⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceļojošās fotoizstādes „Latgales bibliotekārs – radošuma avots” prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

17.09.2014

2014. gada 18. septembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks prezentēta ceļojošā fotoizstāde „Latgales bibliotekārs – radošuma avots”. Izstāde ir tapusi projekta „Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference „Pi gaismys olūta veļdzietīs nuoc…”” ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

Izstādē iekļautie darbi tika atlasīti konkursa kārtībā. Latgales reģiona publiskās bibliotēkas aktīvi atsaucās aicinājumam un iesūtīja savu fotogrāfisko skatījumu uz bibliotekāra profesijas radošajām izpausmēm. Izstādē būs apskatāmi dažādu autoru darbi, kas tapuši vairākās Latgales bibliotēkās.

Izstādes īpašā vērtība ir tās dažādība, jo katrs fotogrāfs piedāvā savu individuālo redzējumu par bibliotekāra profesiju. Latgales bibliotekāri fotoizstādē ir attēloti gan ikdienas darbā, gan īpašos svētku brīžos. Izstādes uzdevums ir celt bibliotekāru pašapziņu, stiprināt profesionālo identitāti un piederības sajūtu, sniegt pozitīvas enerģijas lādiņu un iedvesmot profesionālai izaugsmei. Turklāt izstādes veidotāji cer, ka tā palīdzēs arī plašākai sabiedrībai ieraudzīt bibliotekāru kā radošu, garīgi piepildītu, iedvesmas bagātu kultūras darbinieku, kas savus profesionālos pienākumus veic ar aizrautību, sirds degsmi un neizsīkstošu optimismu.

Izstāde uzreiz septembrī uzsāks ceļojumu pa Latgales reģiona publiskajām bibliotēkām. Sākotnēji tā būs apskatāma Daugavpils novada Naujenes tautas bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
tālr.: +371 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv