⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceļojošā izstāde "Eiro – mūsu valūta" Daugavpils Kultūras pilī

Ceļojošā izstāde "Eiro - mūsu valūta" Daugavpils Kultūras pilī
22.10.2013
„Kā uz eiro monētām nonāca Latvijas sudraba pieclatnieka tautumeitas attēls?”, „Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?”, „Kā izskatās pārējo eirozonas valstu monētas?"
 
Šie ir vien daži no jautājumiem, uz kuriem ikviens saistošā veidā var gūt atbildes ceļojošajā izstādē "Eiro – mūsu valūta", kas no 22. oktobra 15:00 apskatāma Daugavpils Kultūras pilī, Smilšu ielā 92, un būs atvērta apmeklētājiem līdz 29. novembrim. Izstādes darba laiks: darba dienās no 10:00 līdz 19:00, brīvdienās no 11:00 līdz 16:00.
Izstāde ir lieliski piemērota skolu mācību satura bagātināšanai. Skolnieku grupas tiek aicinātas ne tikai ekskursijās, bet arī klašu stundās par eiro, Eiropas Savienību un citiem jautājumiem. Izstādē ir ne tikai interesanti stendi, bet arī multimediju zāle ar dažādām filmām par ES jautājumiem. Izstādē var apskatīt Latvijas eiromonētu līdzās pārējo 17 eirozonas valstu nacionālajiem eiromonētas dizainiem.
 
„Izstādi apmeklējām ekonomikas stundu laikā. Skolēni atzina, ka ieguva daudz jaunas informācijas gan par Eiropas Savienības izveidošanos, gan par eiro valūtu, turklāt tā bija īsa, kodolīga, interesanta un pārskatāmi noformēta, tādēļ ir labi palikusi atmiņā. Pirmo reizi vienkopus bija iespēja aplūkot visu valstu eiro monētas.  Skolēniem, neatkarīgi no vecuma, ļoti patika interaktivitāte, iespēja dažādās spēlēs pārbaudīt savas zināšanas. Es kā skolotāja šajā izstādē guvu arī dažas idejas turpmākajam darbam. Izstādi noteikti iesakām apmeklēt gan skolām, gan arī ar ģimenēm, jo iegūtā informācija ir aktuāla mums visiem,” saka Rīgas Lietuviešu vidusskolas skolotāja Edīte Teterovska.

Pedagogiem izstādē pieejams metodiskais materiāls „8 stāsti par eiro” – grāmata un disks ar animācijas filmām. Pēc stundas novadīšanas izstādē, materiāls paliek pedagoga lietošanā. Ar grāmatas saturu  – metodisko materiālu un darba lapām, varat iepazīties šeit.

Skolu klasēm ieteicams pieteikties iepriekš, lai izvairītos no vienlaicīgas vairāku grupu ierašanās. Izstādes informatīvais tālrunis: 28300095.

 
Ieeja izstādē ir bez maksas.