⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkas krājumos unikāla grāmata „Sibīrijas bērni” – 1941. gadā no Latvijas uz Sibīriju aizvesto bērnu atmiņas

Bibliotēkas krājumos unikāla grāmata „Sibīrijas bērni” – 1941. gadā no Latvijas uz Sibīriju aizvesto bērnu atmiņas
16.09.2014

Pateicībā par finansiālo atbalstu grāmatas „Sibīrijas bērni” izdošanai krievu valodā un dokumentālās filmas „Kur palika tēvi?” veidošanai Daugavpils pilsētas dome saņēma šos izdevumus kā dāvanu no Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonda „Sibīrijas bērni”. Grāmatai un dokumentālajai filmai ir ļoti svarīga misija – nodot pagātnes vēstījumu mūsdienu sabiedrībai. Izdevumi tika nodoti Latgales Centrālajai bibliotēkai, lai nodrošinātu plašāku pieejamību vēsturiskajām liecībām.

Grāmatā apkopotas 1941. gadā uz Sibīriju aizvesto Latvijas bērnu atmiņas. Fonda „Sibīrijas bērni” valdes locekle un režisore Dzintra Geka kopā ar operatoru Aivaru Lubānieti laikā no 2000. līdz 2007. gadam intervēja 724 Sibīrijas bērnus. Sešos gados autori ir mērojuši tūkstošiem kilometru Latvijā un Krievijā, Izraēlā un Amerikā. Tikai neliela daļa aizvesto bērnu vēlāk atgriezās Latvijā. Daudziem bērniem, kuriem nebija lemts atgriezties, tika atņemta ne tikai Dzimtene, bet arī tuvākie cilvēki. Tomēr viņi turpināja dzīvot ar cerību sirdī. Sibīrijā palikušie jau ir sirmi un veci ļaudis vai invalīdi. Bads, aukstums, bailes un tuvu cilvēku zaudējumi atstājuši dziļas rētas šo cilvēku sirdīs.

Dokumentālā filma „Kur palika tēvi?” stāsta par 1941. gadā no Latvijas aizvestajiem un nomocītajiem vīriem un tēviem. Kas notika ar bērnu tēviem, kuri tika nošķirti no ģimenēm un tā arī neatgriezās dzimtenē? Atbildi rodiet, noskatoties filmu.  
 
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv