⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra jaunākā aprīkojuma prezentācijas pasākums

Bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra jaunākā aprīkojuma prezentācijas pasākums
21.11.2019

29. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) notiks centra jaunākā tehnoloģiskā aprīkojuma – interaktīvā paklāja un digitālās mājturības komplekta – prezentācijas pasākums. Šīs iekārtas tika iegādātas par Daugavpils pilsētas domes dāvinātajiem līdzekļiem, kurus pašvaldība pērn izcīnīja VARAM rīkotajā konkursā kā ģimenēm draudzīgākā pašvaldība republikas pilsētu grupā.

Jauniegūtais aprīkojums ļauj ievērojami paplašināt bērniem un ģimenei paredzēto iespēju klāstu bibliotēkā, veidojot to par vēl draudzīgāku vietu lielām un mazām ģimenēm un citiem interesentiem.

“Mobile Magic Carpet” jeb pārvietojamais burvju paklājs ir ierīce, kas ļauj projicēt uz grīdas virsmas interaktīvas lietotnes ar sensoro vadību. Izmantojot roku vai kāju kustības un pārvietojoties pa uz grīdas projicēto attēlu, aktivitātēs var iesaistīties viens vai vairāki dalībnieki. Lieliem un maziem interesentiem pieejami vairāki simti interaktīvo spēļu – futbols, gaisa hokejs, citas sporta un veiklības spēles, kā arī atjautības uzdevumi un viktorīnas, rosinošas rotaļas mazuļiem. Interaktīvā paklāja īpašā vērtība ir uztveri veicinošas aktivitātes bērniem ar dažādiem attīstības traucējumiem.

Digitālās mājturības komplektu veido termoprese un ploterēšanas iekārta, kas ļauj iepazīt dizaina priekšmetu tapšanas procesu no idejas līdz gatavam, taustāmam rezultātam. Minētās iekārtas plānots izmantot īpaši veidotā nodarbību ciklā, kurš tiks piedāvāts gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem interesentiem, kas vēlēsies attīstīt radošumu un telpisko domāšanu.

Jauniegādāto iekārtu prezentācijas pasākumā tiks piedāvātas to lietojuma demonstrācijas. Interesenti varēs vērot bērnus darbojamies un arī paši izmēģināt ierīču izmantošanu. Centra darbinieki sniegs atbildes uz jautājumiem par iekārtu funkcionalitāti un izmantošanas iespējām.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Latgales Centrālā bibliotēka pateicas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un Daugavpils pilsētas domei par iespēju iegādāties šīs iekārtas, tādējādi pilnveidojot Ģimenes digitālo aktivitāšu centra pakalpojumus Daugavpils ģimenēm ar bērniem.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
654 76345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv