⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā runās par fiziskām aktivitātēm muguras veselības veicināšanai

Bibliotēkā runās par fiziskām aktivitātēm muguras veselības veicināšanai
21.05.2019

29. maijā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) gaidāma tikšanās ar sertificētu fizioterapeiti Zentu Piscovu, kura stāstīs par fizisko aktivitāšu lomu veselības veicināšanā un sniegs praktiskus padomus mugurkaula slimību profilaksē un ārstēšanā. Tikšanās notiek Veselības nedēļas ietvaros un tiek piedāvāta bez maksas.

Eiropas Veselības nedēļa jeb MOVE Week ir ikgadēja Eiropas mēroga kampaņa, kuras mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Tās gaitā skolu, augstskolu, bērnudārzu, valsts un pašvaldības iestāžu, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju spēkiem tiek rīkoti daudzveidīgi informatīvi pasākumi un fiziskas aktivitātes, aptverot dažāda vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības interesentus. Šobrīd kampaņā piedalās 38 valstis. Latvijā Veselības nedēļa notiek jau astoņus gadus, šogad no 27. maija līdz 2. jūnijam.

Nu jau vairākus gadus Veselības nedēļas kustību aģenta jeb lokālā koordinatora lomu Daugavpilī veic arī Latgales Centrālā bibliotēka, rīkojot tematiskas literatūras izstādes, kā arī dažādus informatīvus un veselīgu dzīvesveidu popularizējošus pasākumus. Šogad Veselības nedēļas ietvaros bibliotēka piedāvā tikšanos ar balsta un kustību aparāta problēmu eksperti Zentu Piscovu.

Zenta Piscova ir sertificēta, praktizējoša fizioterapeite ar maģistra grādu sociālajā darbā. Absolvējusi Daugavpils Universitāti (DU), jau vairāk nekā 15 gadus strādā par docētāju DU Anatomijas un fizioloģijas katedrā un vada universitātes veselības kabinetu, kas sniedz primāro medicīnisko palīdzību augstskolas pasniedzējiem un studējošajiem, kā arī kalpo par mācību bāzi fizioterapijas programmas studentiem. Papildus darbam DU Zenta strādā par fizioterapeiti arī Daugavpils bērnu veselības centrā.

Tikšanās laikā bibliotēkā tiks runāts par mugurkaula slimībām un fizisko aktivitāšu lomu slimību profilaksē. Speciāliste skaidros, ko darīt, ja sāp mugura, stāstīs par pareizas, regulāras vingrošanas nozīmi, demonstrēs virkni vienkāršu, bet iedarbīgu vingrojumu, kā arī iepazīstinās ar mugurkaula slimību medikamentozas ārstēšanas iespējām.

Pasākumā gaidīti visi interesenti. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv