⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā darbojas Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts nabadzības skartiem un karā cietušiem bērniem

Bibliotēkā darbojas Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts nabadzības skartiem un karā cietušiem bērniem
12.11.2019

Līdz 9. decembrim biedrības “Baltic Global Initiative” rīkotās labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” ietvaros Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) jau trešo gadu pēc kārtas darbosies Ziemassvētku dāvanu pieņemšanas punkts, kurā nodotās dāvaniņas gadumijā iepriecinās bērnus pasaules karstajos punktos un galējas nabadzības skartos reģionos.

Biedrība “Baltic Global Initiative” darbojas kopš 2014. gada, izvēršot savu darbību trīs pamatvirzienos: humānā palīdzība bērniem pasaules karstajos punktos, medicīniskā palīdzība karā cietušiem un sociālajai atstumtībai pakļautiem bērniem un viņu ģimenēm, kā arī atpūtas nometnes šo bērnu un jauniešu sociālās integrācijas sekmēšanai.

Labdarības akciju “Zvaigzne austrumos” biedrība “Baltic Global Initiative” rīko jau sesto gadu. Tās mērķis ir sagatavot un nogādāt dāvaniņas galējas nabadzības un karadarbības seku apdraudētiem bērniem pasaules karstajos punktos. Saskaņā ar tradīciju dāvaniņas, kuras sarūpē  bērnudārzi, skolas, uzņēmumi, kolektīvi, draudzes un privātpersonas, tiek ievietotas tukšā kurpju kastē. Tajā tiek liktas gan rotaļlietas, gan pirmās nepieciešamības un higiēnas preces. Piecu gadu laikā jau saziedots ap 18 00 dāvanu kastīšu.

Šogad vairāk nekā 30 dāvaniņu pieņemšanas punktos visā Latvijā savāktās kurpju kastes biedrība nogādās irākiešu un sīriešu karā cietušajiem bērniem, kas patvērumu raduši Jordānijā, trūkumcietējiem – ielu bērniem Kalkutā, Indijā, kā arī Krievijas un Gruzijas kara bēgļu bērniem Gori nometnē Gruzijā.

Kā atzīst akcijas rīkotāji, piedaloties akcijā, mēs varam būt līdzatbildīgi par tiem, kuriem klājas patiešām grūti: “Kad mēs Baltijas valstīs atguvām brīvību, tad saņēmām daudz palīdzības no citām zemēm Eiropā un pasaulē. Skolas, slimnīcas, bērnu nami, baznīcas saņēma humāno un cita veida palīdzību. Ir pienācis laiks no ņēmējiem tapt par devējiem. Mēs nevaram palīdzēt visiem, bet mēs varam palīdzēt dažiem.”

Nu jau vairākus gadus akcijā aktīvi piedalās arī daugavpilieši, nododot kurpju kastes dāvaniņu pieņemšanas punktā Latgales Centrālajā bibliotēkā. Šāda iespēja ir pieejama arī šogad. Piedalīties ir pavisam vienkārši:

  • Sarūpē vidēja izmēra kurpju kasti (iesaiņot nav nepieciešams, bet, ja tomēr vēlies to darīt, tad kasti un vāku ietin atsevišķi, lai tā būtu atverama pārbaudei).
  • Uz kastes salasāmi uzraksti, kāda dzimuma un vecuma bērnam tā paredzēta. Vari izmantot arī akcijas mājaslapā un bibliotēkā pieejamās etiķetes. Ieteicamās vecuma grupas 2-4, 5-9 vai 10-14 gadi.
  • Kasti piepildi ar dāvaniņām, kas iepriecinātu bērnu bēgļu gaitās. Lai atvieglotu dāvanas sagatavošanu, akcijas rīkotāji ir laipni sarūpējuši ieteicamo dāvanu sarakstu.
  • Lai nodrošinātu kastītes ceļu pie bērna, ziedo 5 eiro tās ceļa izdevumu segšanai biedrības “Baltic Global Initiative” bankas kontā ar norādi “Zvaigzne austrumos”.
  • Ja vēlies, ieliec kastē lapu ar savu kontaktinformāciju. Šie dati netiks izplatīti, bet ļaus akcijas rīkotājiem janvārī nosūtīt tev informāciju par tās rezultātiem.
  • Atstāj kastīti dāvanu pieņemšanas punktā Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā Rīgas ielā 22a, 2. stāvā.
  • Ja vari, izplati šo vēsti, aicinot akcijā piedalīties arī citus (lietojot sociālo tīklu mirkļbirkas #zvaigzneaustrumos un #kurpjukaste).

Steidzīgajiem, kuriem nav laika skraidīt pa veikaliem un piemeklēt dāvaniņas, akcijas rīkotāji ir paredzējuši citu iespēju – ziedot akcijas bankas kontā 25 eiro ar norādi “Izdariet manā vietā”. Šī summa pilnībā segs vienas kastītes satura un loģistikas izmaksas. Nevari atļauties pilnu summu? Ziedo tik, cik vari.

Iecerēts, ka dāvanas galamērķi sasniegs Zvaigznes dienā, 6. janvārī. Tāpēc akcijas nosaukums ir “Zvaigzne austrumos”. Dāvanu izdalīšanu klātienē pārraudzīs biedrības “Baltic Global Initiative” pārstāvis.  Sīkākas ziņas par akcijas norisi mājaslapā www.zvaigzneaustrumos.lv vai pa e-pastu info@zvaigzneaustrumos.lv.

Neļauj savai kurpju kastei putēt plauktā – piepildi to un piedzīvo, kā prieks vairojas!

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv