⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” noslēguma pasākumi notiks attālināti

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” noslēguma pasākumi notiks attālināti
21.01.2021

30. janvārī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs notiks lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” tiešsaistes noslēguma pasākumi. Programmas aktivitātēs ik gadu tiek aicināts iesaistīties ikviens interesents. Šogad, programmas 20. jubilejas gadā, žūrijas ekspertu skaits Daugavpils publiskajās bibliotēkās sasniedzis 540 lasītājus. Katras bibliotēkas dalībnieki par pasākuma norisi un pieslēgšanos tiks informēti individuāli.  

Tradicionāli lasīšanai un vērtēšanai tiek piedāvātas 28 kolekcijā iekļautās grāmatas visiem vecumposmiem. Tās ir atlasījusi un izraudzījusi īpaša ekspertu komisija. Grāmatu kolekcijai tiek pievienoti arī darbi, kuri pēdējos gados ir bijuši godalgoti vai nominēti starptautiskā un nacionālā līmenī.

Šobrīd Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs lasītākās grāmatas pirmsskolas vecuma bērnu vidū ir Annas Ļenasas “Krāsu mošķis”, Marjus Marcinkeviča “Svizis” un Lotes Vilmas Vītiņas “Dzejnieks un smarža”. Vecumgrupā 9+ populārākā ir latviešu rakstnieka Jura Zvirgzdiņa darbs “Rasas vasara”, Sabīnes Košeļevas stāsts “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās” un Ulfa Starka “Zvēri, kurus neviens nav redzējis”.

Pamatskolas 5.-7. klašu skolēni programmas ietvaros visbiežāk ir izvēlējušies Frīdas Nilsones grāmatu “Pērtiķa zvaigzne”, Rēli Reinausas “Marks, maģija un vilkate Vilma”, kā arī Kristīnas Olsones romānu “Ērgļuklints noslēpums”. Vecumgrupā 15+ par favorītu ir kļuvis Rasas Bugavičutes-Pēces uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts “Puika, kurš redzēja tumsā”, Osvalda Zebra “Māra” un Pēra Nilsona grāmata “Kā suns kā kaķis”. Savukārt vecāku žūrijas dalībnieki atzīst, ka populārākās grāmatas nomināciju ir pelnījis somu rakstnieces Eves Hietamies daiļdarbs “Tētis uz pilnu slodzi” un Māra Bērziņa romāns “Aizliegtais pianīns”.

Šogad par interesantāko un tīkamāko lasāmvielu var nobalsot, izvēloties no 3-4 izlasītajām grāmatām. Informāciju par žūrijas dalībnieka elektroniskās anketas aizpildīšanu jautā bibliotekāram. Atgādinām, ka vērtēšanas laiks ir pagarināts līdz 28. februārim. Vērtējamo grāmatu kolekciju var apskatīt šeit.

Nāc uz bibliotēku, lasi un vērtē!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka