⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Baltijas valstu jauniešus aicina uzlabot medijpratību

Baltijas valstu jauniešus aicina uzlabot medijpratību
01.03.2019

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar nevalstisko organizāciju TMS, Amerikas stūrīti Šauļos (Lietuvā) un ASV centru Narvā (Igaunijā) izsludina pieteikšanos dalībai medijpratības projektā “MediaLab/Baltics”. Projekta mērķis ir apvienot trīs Baltijas valstu jauniešus, kuri interesējas par medijpratību un mediju satura radīšanu.

Projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Tā nolūks ir pilnveidot jauniešu medijpratību jeb zināšanu un prasmju kopumu, kas ļauj kritiski analizēt informāciju tiešsaistē vai drukātajos medijos un racionāli vērtēt tās ticamību.

Vispirms jauniešu komandas trīs līdz piecu cilvēku sastāvā ir aicinātas piedalīties MediaLab ievadseminārā, kurš notiks 2019. gada 20. martā vienlaicīgi Daugavpilī, Šauļos un Narvā. Projekta ievadsemināram sekos “izaicinājums” trīs nedēļu garumā, kura ietvaros komandas veiks trīs radošus uzdevumus medijpratības jomā. Uzdevumus vērtēs projekta organizatori un pieaicinātie eksperti. Rezultātā katrā no trīs Baltijas valstīm tiks noskaidrota uzvarētāju komanda. Lietuvas, Latvijas un Igaunijas nacionālo konkursu uzvarētāji pulcēsies Daugavpilī, lai iegūtu jaunas zināšanas medijpratībā un noskaidrotu absolūto čempionu.

Projekta čempionu komandas dalībnieki balvā saņems dāvanu kartes viedierīču iegādei, kuras varēs izmantot savu radošo ieceru piepildīšanai. Gaidāmas arī pārsteiguma balvas no projekta atbalstītājiem.

Pieteikumi, norādot komandas dalībnieku vārdu un uzvārdu, vecumu un pārstāvēto izglītības iestādi, sūtami projekta reģionālajiem koordinatoriem līdz 2019. gada 10. martam Natālijai Oševerovai Latvijā (natalija.oseverova@lcb.lv), Gabrielei Tarutītei Lietuvā, (american@savb.lt) vai Jekaterinai Moisejevai Igaunijā (jekaterina.moisejeva@narvalib.ee).

Projektu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Multimediju centrs, Baltijas Mediju izcilības centrs, Radoša digitālā satura mārketinga aģentūra New Black, radio Baltkom.

Projekta pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
65422483
natalija.oseverova@lcb.lv
www.facebook.com/InfoUSADaugavpils