⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Andras Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumi

Andras Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumi
07.11.2013

2013. gada oktobrī Bērnu bibliotēka „Zīlīte” organizēja A. Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumus Daugavpils 3. vidusskolā un Vienības pamatskolā, kuri bija plānoti Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētajā Kultūras projekta „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās” aktivitātēs. Bibliotekāri kopā ar bērniem lasīja un pārrunāja divas pasakas „Īstais lācis, spēļu lācis” un „Miega sainis un Du-dū”.

Noklausoties pasaku „Īstais lācis, spēļu lācis”, bērni aizdomājās par to, kā ir būt aizmirstam. Mēs bieži aizmirstam ne tikai par priekšmetiem, bet arī par mums svarīgiem cilvēkiem, kurus mīlam un kuri uzticas mums, gaida no mums kaut vismazāko uzmanības apliecinājumu… Bērni domāja un sprieda, kā no tā izvairīties, kā rīkoties citādāk?

Savukārt pasaka „Miega sainis un Du-dū” vēsta par Miega saini, kurš negribēja nevienu ne redzēt, ne dzirdēt. Miega sainis pūtās jo dienas, jo apaļāks, jo mīkstāks un viņam pietika pašam ar sevi. Bet ar laiku kļuva nepanesami bēdīgi, jo atskārta, ka ir palicis viens… Arī katram no mums pienāk diena, kad mēs neko negribam – gribam kļūt neredzami, bet vai tādēļ mēs kļūsim brīvi?

Bērni un arī pieaugušie! Ja jūs meklējiet atbildes uz būtiskiem dzīves jautājumiem, tālu nav jāmeklē – lasiet un iepazīstiet latviešu oriģinālliteratūru un rodiet atbildes grāmatās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” vadītāja Anna Pakere
Tel.:65421750
e-pasts: anna.pakere@lcb.lv