⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Akcija „Tautas grāmatu plaukts”

Akcija „Tautas grāmatu plaukts”
16.08.2013

Latvijas Nacionālā bibliotēka no 20. augusta līdz 1. novembrim rīko akciju „Tautas grāmatu plaukts”. Tās mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem piedalīties Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils satura veidošanā, dāvinot bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs. “Tautas grāmatu plaukts” tiks izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā un sliesies piecstāvu mājas augstumā. “Tautas grāmatu plaukta” apjoms ir pāris desmiti tūkstoši grāmatu. Akcijas rezultātā tiks ne vien piepildīts „Tautas grāmatu plaukts”, bet noskaidrota arī nācijas mīļākā grāmata un autors.

Esam iecerējuši, ka grāmatu dāvināšana „Tautas grāmatu plauktam” notiks „Rīga 2014” telpā Esplanādē (Rīgā) līdz 15. septembrim un visās Latvijas bibliotēkās līdz 1.novembrim.

2014. gada 18. janvārī akcijā sadāvinātās grāmatas „Grāmatu draugu ķēdē” ceļos no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno, simboliski aizsākot bibliotēkas piepildīšanu ar iedzīvotāju veidotu saturu.

Akcijai tiek veidota interneta vietne www.tautasgramatuplaukts.lv, kas sāks darboties 20. augustā. Interneta vietnē akcijas dalībniekiem un citiem interesentiem būs iespējams iepazīties ar dāvināto grāmatu nosaukumiem, autoriem, tautas grāmatu lasīšanas kanonu un citām ar akciju saistītām aktualitātēm.

Izsakām Jums sirsnīgu pateicīgu par atbalstu! Un ceram uz izdošanos! 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam kontaktēties ar LNB pārstāvi Kristīni Liniņu (kristine.linina@lnb.lv; 26066852)