⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Aicinām uz tikšanos ar vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu

Aicinām uz tikšanos ar vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu
19.10.2016

26. oktobrī plkst. 17.30 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks tikšanās ar populāro vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu.  Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Gētes institūtu, Vācijas vēstniecību, Daugavpils Universitāti un apgādu “Zvaigzne ABC”.

Burkhards Špinnens (dz. 1956. g.) latviešu lasītājam ir pazīstams kā vēsturiskā romāna “Caharijs Kacs” autors. 2014. gadā tapušo romānu šogad latviski izdevis apgāds “Zvaigzne ABC” Silvijas Brices tulkojumā. Netipiski tēlojot Pirmā pasaules kara uzliesmošanu un ar to saistītos notikumus, Burkhards Špinnens demonstrē savu spožo stāstnieka talantu, par ko liecina spilgtu tēlu galerija un spraiga, vairākiem atzarojumiem un konfliktiem bagāta sižetiskā līnija. Vēstījums tiek veidots no dažādiem skatupunktiem. Varoņu dēkainie, taču bieži vien traģiskie dzīvesstāsti rosina līdzpārdzīvot viņu sāpēm un ilūziju zaudējumam.

Rakstniecībā Burkhards Špinnens darbojas jau gadsimta ceturksni. Kopumā ir izdevis vairāk nekā 20 grāmatas, to vidū ir gan romāni, gan īsproza. Raksta pamatā pieaugušajiem, taču ir iznākušas arī viņa grāmatas bērniem un pusaudžiem. Savas literārās karjeras gaitā ieguvis vairāk nekā desmit literāras balvas un godalgas. Viņa īpatnais rakstības stils un bagātā valoda apbur gan lasītājus, gan literatūras kritiķus daudzās pasaules valstīs.

Tikšanās laikā Latgales Centrālajā bibliotēkā autors lasīs romāna “Caharijs Kacs” fragmentus un sarunāsies ar romāna tulkotāju Silviju Brici. Pasākumu vadīs apgāda “Zvaigzne ABC” projektu vadītāja Kristīne Ilziņa. Klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus un iegūt Burkharda Špinnena autogrāfu. Saruna ar autoru notiks vācu valodā ar tulkojumu latviski.

Informāciju sagatavoja
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv