⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Aicinām balsot par skaistākajām Latvijas ainavām

Aicinām balsot par skaistākajām Latvijas ainavām
15.08.2017

15. augusta vietnē www.ainavudargumi.lv ir startējusi elektroniskā balsošana, kuras laikā katrs balsotājs varēs izvēlēties skaistākās Latvijas ainavas. Balsošana turpināsies divus mēnešus līdz 15. oktobrim.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) rīko aktivitāti “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt””.  Elektorniskajā ainavu dārgumu krātuvē tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Ainavu dārgumu krātuve taps vairākos posmos. Pirms nedēļas ir noslēdzies šis aktivitātes pirmais posms – ir saņemti 928 ainavu pieteikumi. Aktivitātes otrajā posmā no š.g. 15. augusta līdz 15. oktobrim Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti balsot par ainavu dārgumiem, kas būtu iekļaujamas LNB ainavu dārgumu krātuvē. Balsot var katrā no pieciem plānošanas reģioniem – Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Rīgas reģiona. Jāatzīmē, ka no katra reģiona saraksta balsotāji varēs izvēlēties līdz 10 ainavu dārgumu objektiem. Par katru reģiona sarakstu drīkst balsot tikai vienu reizi.

Plānots, ka novembra vidū būs zināmi katra reģiona 10 vērtīgākie ainavu dārgumi. Par katru no šiem dārgumiem tiks apkopota informācija (gan vēsturiskas fotogrāfijas, gan atmiņu stāsti), lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā.

Papildus informācija par šo aktivitāti šeit.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Tatjana Hodokova
tālr.: 654 76345
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv