⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

2019. gada periodikas piedāvājums Daugavpils bibliotēkās

2019. gada periodikas piedāvājums Daugavpils bibliotēkās
11.01.2019

2019. gadā Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles piedāvā lasītājiem 155 periodiskos izdevumus latviešu, krievu un angļu valodā. To vidū ir gan nacionālie un vietējie laikraksti, gan žurnāli, kas adresēti plašam lasītāju lokam ar dažādām interesēm. Tēmu skaits, ko aptver periodisko izdevumu saturs Daugavpils bibliotēkās, ir ļoti plašs – no sabiedriski politiskām, vēsturiskām, izzinoši populārzinātniskām, literārām, mākslas un dizaina tēmām līdz praktiskiem padomiem ikdienā un slavenību dzīves līkločiem.

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles šogad abonē kopskaitā 155 periodiskos izdevumus: 20 laikrakstus (14 nacionālos un 6 vietējos) un 135 žurnālu (101 no tiem izdoti Latvijā un 34 ārvalstīs). Lielākā daļa no tiem ir lasāma tradicionālajā drukātajā veidā, bet atsevišķi periodiskie izdevumi tiek abonēti elektroniskā formātā.

Tradicionālo drukāto laikrakstu vidū visvairāk pieprasītas ir vietējās avīzes – “Latgales Laiks”, “Reklāma Piektdienās”, «Латгалес Лайкс», «Сейчас» un «Миллион». Stabils lasītāju loks ir izveidojies arī centrālajiem laikrakstiem “Diena”, “Latvijas Avīze”, “NRA” «Вести Сегодня» un «МК Латвия», kuri iepazīstina ar aktuālajiem notikumiem valstī, un avīzei «Спорт Экспресс», kas ziņo par jaunumiem sporta pasaulē.

LCB Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) ir pieejams arī vietējo laikrakstu arhīvs. Senākie izdevumi tajā ir avīzes «Красное знамя» (no 1953. gada) un “Padomju Daugava” (no 1959. gada). Starpkaru perioda vietējo presi (no 1928. līdz 1940. gadam) ir iespējams lasīt elektroniski LCB mājaslapā sadaļā “Digitalizētie laikraksti”.

Tāpat LCB un filiālēs lasītājiem bez maksas ir pieejama Latvijas laikrakstu datubāze Lursoft “Laikrakstu bibliotēka”. Tajā lasīšanai tiešsaistē pieejams apjomīgs centrālo un reģionālo laikrakstu publikāciju krājums no 1994. gada, kurš vidēji ik dienas tiek papildināts ar tūkstoti jaunu publikāciju. Datubāzē ir iespējams meklēt aktuālus un vēsturiskus rakstus pēc vēlamajiem kritērijiem.

2019. gadā LCB un filiālēs ir abonēti kopskaitā 135 žurnāli latviešu, krievu un angļu valodā par visdažādākajām tēmām – sabiedrība, ekonomika, politika, veselība, vēsture, literatūra, māksla, teātris, dzīvesstils, mode, virtuve, māja un dārzs, tādēļ ko saistošu un noderīgu plašajā žurnālu klāstā noteikti atradīs ikviens interesents. Katra žurnāla jaunākais numurs ir pieejams tikai darbam uz vietas, taču iepriekšējos numurus ir iespējams izņemt lasīšanai uz mājām (ar lietošanas laiku līdz 14 dienām).

Pilns 2019. gadā abonētās periodikas saraksts pieejams šeit.

Laipni aicinām iepazīties ar jaunāko presi! Par periodikas pieejamību lasīšanai uz vietas vai mājās jautājiet bibliotekāriem.

Informāciju sagatavoja:
LCB Lietotāju apkalpošanas nodaļas
Periodikas sektora vadītāja
Jeļena Jevsejeva
Tālr.: 65476344
e-pasts: jelena.jevsejeva@lcb.lv