Valsts Kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis Latgales Centrālās bibliotēkas projektu “Daudzpunkte starp VĀRDIEM”. Tā gaitā šogad no aprīļa līdz novembrim bibliotēkā tiks rīkotas piecas tikšanās ar latviešu grāmatu autoriem – Elizabeti Lukšo-Ražinsku, Kristīni Ilziņu, Leldi Jauju, Rvīnu Vardi un Arvi Vigulu.
Latgales Centrālajai bibliotēkai ir ilggadēja pieredze VKKF projektu izstrādē un īstenošanā. 2026. gadā bibliotēka uzsāks literāru pasākumu ciklu “Daudzpunkte starp VĀRDIEM”, kas paredz iespēju Daugavpils publisko bibliotēku lasītājiem piedalīties meistarklasēs, darbnīcās un diskusijās ar oriģinālliteratūras grāmatu autoriem.
Grāmatu autori runās ar lasītājiem par sabiedrībā svarīgām tēmām, un bibliotēka kā vietējās kopienas kultūras un izglītības centrs apliecinās savu lomu vides un ilgtspējas jautājumu aktualizēšanā, savienojot literatūru, zināšanas un sabiedrības dialogu vienotā, pieejamā formā.
LCB atbalsta un veicina ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu ar bibliotēku sniegtajiem pakalpojumiem un lasītveicināšanas pasākumiem, veidojot drošu un iekļaujošu vidi ikvienam, kā arī nodrošinot piekļuvi dažāda veida un satura informācijas resursiem.
Projektā iekļauto autoru darbi ir pieejami Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs. Ikviens, kurš vēlas tos izlasīt vai atkārtoti pārlasīt pirms rakstnieku ierašanās Daugavpilī, ir laipni gaidīts Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs.
Pirmā tikšanās notiks 23. aprīlī plkst. 13.00, kad Daugavpilī, LCB Lietotāju apkalpošanas nodaļā (2. stāvā), viesosies Rvīns Varde. Interesenti aicināti sekot aktualitātēm bibliotēkas mājaslapā un sociālajos tīklos.
Projekts “Daudzpunkte starp VĀRDIEM” tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
Pasākumā tiks fotografēts/filmēts. Vairāk informācijas šeit.
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
Tālr. 654 26422