Mākslas izstādes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Pamatpakalpojumi
Maksas pakalpojumi
ESIP
Vispārējās ziņas Noderīgas saitesTuvākie notikumi
2018-03-31
plkst. 14.00 Gaismas bibliotēkā jauno grāmatu apskats "Paņem labu grāmatu rokā – nāc domubiedru lokā!"


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Pakalpojumi » Pamatpakalpojumi » Mākslas izstādes
1 2 3  » »»

Pjotra Lavrenova romantiskais reālisms Latgales Centrālajā bibliotēkā

Pjotra Lavrenova romantiskais reālisms Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 31. martam Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas sektorā ir skatāma Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedra Pjotra Lavrenova personālizstāde “Romantiskais reālisms klusās dabas un ainavu darbos”. Ekspozīciju veido darbi guaša glezniecības tehnikā.

Zīmēt Pjotrs Lavrenovs sāka vēl pirmsskolas vecumā.  Viņa pirmais pedagogs bija Jevgeņijs Fjodorovs – tradicionālā krievu reālisma piekritējs. Skolas gados Pjotrs apmeklēja mākslas pulciņus un studijas, kur viņa dotības attīstīja izcili pedagogi, akcentējot nepieciešamību apgūt akadēmisko gleznošanas stilu un iemācīties precīzi zīmēt ar zīmuli. Bērnībā un jaunībā gleznošanas gaitas Pjotrs Lavrenovs uzsāka ar eļļas un akvareļa krāsām. Pirms gadiem četrdesmit pievērsās guaša krāsām, jo pēc autora domām tieši tās ļauj radīt īpaši daudzslāņainus un dinamiskus krāsu klājumus un kompozīcijas. Pjotrs glezno teju ik dienu, pamatā ainavas un klusās dabas romantiskā reālisma stilā. Darbi top gan gleznojot no fotogrāfijām, gan pēc atmiņas. Daudzi Pjotra gleznotie darbi nonāk draugu un paziņu privātkolekcijās ne vien Latvijā, bet arī aiz valsts robežām.

 

Fotoizstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Fotoizstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 31. martam Latgales Centrālās bibliotēkas daiļliteratūras un nozaru literatūras sektoros ir skatāma latviešu fotogrāfes Adelīnas Darviņas fotoizstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki”. Izstādes eksponēšanu Daugavpilī atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Latvijas fotogrāfei Adelīnai Darviņai bija iespēja doties trīs mēnešu ilgā ceļojumā pa ASV. Mērojusi 21 tūkstoti kilometru un paviesojusies 39 štatos, jaunā ceļotāja savām acīm skatīja un ar fotokameras palīdzību fiksēja daudzas no Amerikas izcilākajām un gleznainākajām ainavām – no Konektikutas Ziemeļatlantijas okeāna krastiem līdz Montānas sniegotajām kalnu virsotnēm un Nevadas tuksneša plašumiem.

Fotoizstādē “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki” Adelīna Darviņa piedāvā iepazīties ar 10 ceļojuma gaitā apmeklētajiem ASV dabas parkiem, akcentējot to ainavu daudzveidību, savu atklājējas garu un nemitīgo tieksmi pastāvīgi atrasties ceļā, bezbailīgi dodoties pretī nezināmajam.

 

Deboras Lagrasas multimediju mākslas izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Deboras Lagrasas multimediju mākslas izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 28. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas sektorā ir skatāma amerikāņu mākslinieces Deboras Lagrasas multimediju mākslas izstāde “Kur tie lieli dūmi kūp. Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla”. Izstāde tiek organizēta Latvijas valsts simtgadei veltītā Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu cikla “Mēs Latvijai” ietvaros.

Deboras Lagrasas izstāde ir starpnozaru projekts, kurā tiek aplūkots, kā simboliem, mītiem un leģendām bagātās latviešu dainu tradīcijas un jūgendstila arhitektūra var iedvesmot radošo domāšanu un māksliniecisko jaunradi šodien. Māksliniece balstās uz universālām tēmām un sakarībām starp folkloru un mitoloģiju, arhitektūru un simboliku. Māksliniece sāka ar tautasdziesmu atlasi un kārtošanu pēc tajās ieslēptajiem rituāliem un metaforām. Tad sekoja tekstu analīze, meklējot saiknes ar Rīgas jūgendstila ēku fasāžu arhitektoniskajiem komponentiem. Tā tapa unikāli multimediju darbi, kuros krustojas latviešu tautasdziesmu un jūgendstila arhitektūras simboli – cilvēks, gaiss, saule, floras un faunas elementi. Smalkajos tušas un krāsu zīmējumos meistarīgi iestrādāti nelieli skulpturāli reljefi, kas rūpīgi piešūti ar plānu stiepli. Katrs darbs tiek eksponēts kopā ar tautasdziesmu, kas autori iedvesmojusi tā radīšanai. Tekstuālo un vizuāli plastisko elementu saplūsme pastiprina un palīdz izprast ekspozīcijas pausto vēstījumu.

 

Rīgas ielu fotogrāfa Jura Justa “Pilsētas fragmenti” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Rīgas ielu fotogrāfa Jura Justa “Pilsētas fragmenti” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 28. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) daiļliteratūras un nozaru literatūras sektoros ir apskatāma Rīgas ielu fotogrāfa Jura Justa personālizstāde “Pilsētas fragmenti”. Daugavpiliešiem piedāvāti melnbalti lielformāta darbi, kas uzņemti Rīgas ielās un tver galvaspilsētas ikdienas dzīves ainas.

Fotogrāfs, mūziķis, grupas “Tribes of the City” dalībnieks Juris Justs ar fotogrāfiju profesionāli nodarbojas kopš 2012. gada. Pamatā strādā melnbaltajā žanra un ielu fotogrāfijā. Ir izveidojis fotogrāfu kustību “Riga Street Photography”, kuras interneta vietnē tiek publicētas dažādu autoru fotogrāfijas par Rīgu. Jura Justa kameras objektīvā nenonāk priecīgā, košā un oficiālā Rīga, kas redzama tūrisma bukletos, ceļvežos, interneta vietnēs un citos publicitātes materiālos. Gluži pretēji, tās ir fotogrāfam tik tuvās ikdienas dzīves ainas un noskaņas, kas tvertas turpat pilsētas ielās – centrāltirgus spraišļotajos paviljonos, sabiedriskajā transportā un pieturās, ielu krustojumos un pazemes tuneļos, namu pagalmos, vārtrūmēs, logos un atspulgos, un pat starp ēku jumtiem.

 

Rokdarbnieces Olgas Gajevajas radošo darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Rokdarbnieces Olgas Gajevajas radošo darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 1. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas sektorā ir skatāma rokdarbnieces, Daugavpils ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Mrija” dalībnieces Olgas Gajevajas radošo darbu personālizstāde “Iedvesma”. Ekspozīciju veido krustdūriena un gobelēna tehnikā izšūtas gleznas dažādos žanros, tostarp ainava, klusā daba, animālija un sadzīves ainas.

Olga Gajevaja ir dzimusi 1938. gadā Ukrainā. 1962. gadā pārcēlusies uz dzīvi Daugavpilī. Ar izšūšanu Olga Gajevaja aizraujas kopš 1993. gada. Rokdarbnieces radošo darbu izstāde plašākai skatītāju auditorijai tiek piedāvāta pirmoreiz. Līdz šim izšūtie darbi kā dāvinājumi nonākuši privātkolekcijās ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām – Ukrainā, Vācijā un Izraēlā.

 

Radošo darbu izstāde “Kapučīno” Piekrastes bibliotēkā

Radošo darbu izstāde “Kapučīno” Piekrastes bibliotēkā

Līdz 10. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Piekrastes filiālē ir skatāma Daugavpils Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” bērnu kluba “Sudraba avoti” mezglošanas pulciņa audzēkņu tekstildarbu izstāde “Kapučīno”.

Ekspozīcijā skatītāju vērtējumam tiek piedāvāta kleitu kolekcija un mezglošanas tehnikā darināti dekoratīvi panno.Izstādei ir raksturīgs nevainojams krāsu un formu salikums. Darbos jūtams katras autores talants, individualitāte, kā arī ieguldītā darba apjoms.

 

Bērnu mākslas skolas plenēra izstāde “Laba daba pilsētā” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Bērnu mākslas skolas plenēra izstāde “Laba daba pilsētā” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 31. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) daiļliteratūras un nozaru literatūras sektoros ir apskatāma Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas (DDMV) “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu rudens plenēra darbu izstāde “Laba daba pilsētā”.

DDMV “Saules skola” bērnu mākslas skolā katrs mācību gads jau tradicionāli sākas ar rudens plenēru – bērni kopā ar pedagogiem dodas ārā un zīmē Daugavpili. Šogad, pilsētas ielās iznākuši, bērni un skolotāji ievēroja, ka pilsēta ir laba un daba tajā arī ir laba, un ka tās abas spēj draudzīgi sadzīvot. Tā arī radās izstādes nosaukums “Laba daba pilsētā”. Izstādē skatītāju vērtējumam tiek piedāvāti gan gleznieciski, gan grafiski tēmas risinājumi. Bērni un jaunieši dalās ar skatītājiem savos novērojumos, iepriecina un pārsteidz ar negaidītiem tēliem neparastās kombinācijās.

 

 

 

Alfrēdas Bulionko gleznu izstāde “Iedvesmas dzirksteles” LCB periodikas sektorā

Alfrēdas Bulionko gleznu izstāde “Iedvesmas dzirksteles” LCB periodikas sektorā

Līdz 23. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas sektorā ir apskatāma rokdarbnieces Alfrēdas Bulionko personālizstāde “Iedvesmas dzirksteles”. Skatītāju vērtējumam tiek piedāvātas krustdūrienā izšūtas gleznas ar dažādu tematisko ievirzi – ainavas, portreti, dzīvnieku atveidi un sižetiskas kompozīcijas.

Alfrēda Bulionko ir dzimusi Krāslavā. Rokdarbnieces talantu pārmantojusi no mammas, kuras smalki izšūtās salvetes un greznie galdauti joprojām izdaiļo Alfrēdas dzimtās mājas Varnaviču ciemā. Pati Alfrēda ar rokdarbiem aizraujas kopš skolas laikiem. Ilgus gadus strādājusi adīšanas un izšūšanas tehnikās – darinājusi krāšņiem rakstiem izšūtas salvetes un spilvendrānas. Krustdūriena gleznu izšūšanai pievērsusies krietni vēlāk. Nu tā ir kļuvusi par rokdarbnieces iemīļotāko nodarbi, kurai tiek veltīts viss brīvais laiks. Viņas pūralādē ir jau 60 izšūti darbi, kuru sižetos iemirdzas tādas tēmas kā daba, garīgums, mīlestība u.c. 

 
1 2 3  » »»
Latgales Centrl bibliotka, 2018