Mākslas izstādes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Pamatpakalpojumi
Maksas pakalpojumi
ESIP
Aktualitātes Noderīgas saitesTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Pakalpojumi » Pamatpakalpojumi » Mākslas izstādes
1 2 3  » »»

Saskaņas pamatskolas skolēnu radošo darbu izstāde “Jauna elpa, jauna telpa”

Saskaņas pamatskolas skolēnu radošo darbu izstāde “Jauna elpa, jauna telpa”

Līdz 30. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Saskaņas pamatskolas skolēnu radošo darbu izstāde “Jauna elpa, jauna telpa”.

Izstādes nosaukums nav izvēlēts nejauši, šis jaunais mācību gads Daugavpils Saskaņas pamatskolai nāk ar lielām pārmaiņām – mācības tiks uzsāktas jaunās skolas telpās. Šāds notikums iezīmē jaunu posmu skolas attīstībā ne tikai mācību jomā, bet arī radošajā darbībā. Izstādē ir iekļauti vairāki desmiti skolēnu radošie darbi, kuri tapuši dažādās tehnikās – guašas, flomāsteru, zīmuļu, akvareļu un autortehnikās.

Izstādes kuratore, Saskaņas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja Una Gura atzīmē: ”Radošums ir skolas darba galvenais dzinējspēks. Ar šo radošo darbu izstādi mēs vēlamies parādīt iepriekšējo gadu bērnu darbu kreativitātes potenciālu.”

 

Gaismas bibliotēkā skatāma Pjotra Hudobčenoka izstāde “Jubileju priekšvakarā”

Gaismas bibliotēkā skatāma Pjotra Hudobčenoka izstāde “Jubileju priekšvakarā”

No 10. augusta līdz 11. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Gaismas bibliotēkā (Gaismas ielā 9) ir skatāma Daugavpils mākslinieka Pjotra Hudobčenoka darbu izstāde "Jubileju priekšvakarā", veltīta Gaismas bibliotēkas 10. gadadienai un sagaidot meistara jubilejas gadu.

Izstādē eksponēti astoņi dažādos žanros izpildīti darbi. Sērijas “Vasarnīcas prieki” darbi veidoti autora unikālā tehnikā, apvienojot mazo formu skulptūru ar glezniecību. Iedvesma darbiem tika gūta rudenīgajās noskaņās, kā arī gremdējoties siltajās vasaras atmiņās. Savukārt fantāzijas sērijas gleznas ir ieturētas abstraktās mākslas stilā.

 

Jaunbūves bibliotēkā skatāma Ingas Vasiļjevas studijas dalībnieku izstāde “Vasaras krāsas”

Jaunbūves bibliotēkā skatāma Ingas Vasiļjevas studijas dalībnieku izstāde “Vasaras krāsas”

No 5. augusta līdz 30. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma Daugavpils mākslinieces Ingas Vasiļjevas studijas “IV DARBNĪCA” dalībnieku gleznu izstāde “Vasaras krāsas”.

Daudziem cilvēkiem vismīļākais gadalaiks ir vasara! Tā priecē mūs ar košu zaļumu, siltiem saules stariem, zilām debesīm ar baltiem mākoņiem un krāšņo pļavu reibinošu aromātu. Studijas “IV DARBNĪCA” dalībnieki savās gleznās ir atspoguļojuši vasaras paletes bagātību, jo tieši šajā laikā daba ir piepildīta ar košām un izteiksmīgām krāsām. Māksliniekiem vasara ir visdāsnākais laiks, kad netrūkst ne krāsu, ne spilgtu iespaidu, ne jaunu ideju.

Izstādē tiek eksponēti Ingas Vasiļjevas, Nellijas Bogdanovas, Jeļenas Griņevičas, Izabellas Oginskas, Žannas Čuprinas un Svetlanas Gorevas pēdējā gada laikā tapušie darbi pasteļglezniecības tehnikā.

 

Ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”

Ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”

No 3. augusta līdz 30. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā, ieeja no Ģimnāzijas ielas) ir pieejama Rīgas Centrālās bibliotēkas ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”. Ieeja – brīva. Izstādes galerija – šeit.

Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) īstenotais projekts “100 grāmatas bērniem” ir latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde par godu Latvijas simtgadei, kurā iekļautie izdevumi ir nākuši klajā katrā no simts gadiem. Kolekcijā ir pārstāvētas grāmatas ne tikai no RCB un tās filiālbibliotēku krājumiem, bet arī dāvinājumi, antikvariātos un no privātpersonām iegādāti eksemplāri. Izstādē sastopami gan latviešu literatūras klasiķu (Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes, Annas Brigaderes u. c.) un padomju laika rakstnieku (Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u. c.) daiļdarbi, gan arī mūsdienu autoru (Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas u. c.) izdevumi.

Izstāde ir īpaši nozīmīga, jo ar smalkajiem atmiņu dzīpariem tā spēj sasaistīt kopā vairākas paaudzes. Bērniem būs iespēja ne tikai pāršķirstīt sev jau zināmo grāmatu lapas, bet arī kopā ar vecākiem un vecvecākiem apskatīt viņu bērnības grāmatas. Savukārt pieaugušie varēs gremdēties saulainajos bērnības mirkļos un no jauna iepazīties ar grāmatu varoņiem, ar kuriem ticis pavadīts mūža pirmais posms.

Projektu “100 grāmatas bērniem” finansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.

 

Dusetu mākslas galerijas 25 gadu jubilejas fotoizstāde

Dusetu mākslas galerijas 25 gadu jubilejas fotoizstāde

No 3. augusta Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Dusetu mākslas galerijas (Lietuva) 25 gadu jubilejas fotoizstāde.

Dusetu mākslas galerija tika izveidota 1995. gada 6. jūlijā. Tā bija pirmā profesionālā gleznu galerija, kas atvērta nelielā Lietuvas pilsētā. Tās galvenais mērķis bija apvienot māksliniekus un fotogrāfus, kas dzimuši, dzīvo vai veic radošo darbību gan Dusetu novadā, gan arī plašākā mērogā.

26 pastāvēšanas gadi liecina par to, ka galerijai ir izdevies ap sevi pulcēt aktīvas un iniciatīvas bagātas radošās personības. Šobrīd tajā apvienojušies 23 mākslinieki un 14 fotogrāfi, kuru izstādes notiek kā Lietuvas, tā arī ārvalstu galerijās un muzejos. Tieši pateicoties viņiem, Dusetu mākslas galerija ir kļuvusi par nozīmīgu kultūras un mākslas centru gan Zarasu rajonā, gan arī visā Lietuvā. Šeit eksponētas ap 300 izstādēm, tiek izdoti albumi un katalogi, norit plenēri un simpoziji.

Dusetu mākslas galerijas 25 gadu jubilejai veltītajā izstādē pārstāvēti 10 fotogrāfi, kuri dzīvo un aktīvi darbojas Zarasu rajonā. Viņu vidū ir Lietuvā un ārvalstīs pazīstami fotomākslinieki, kas piedalās starptautiskos konkursos, mākslas gadatirgos un ir saņēmuši nozīmīgus apbalvojumus. Fotogrāfu objektīvi tvēruši dažnedažādus kadrus: cilvēkus, ainavas un dabas skatus, pilsētas un lauku plašumus, ko iemūžinājušas gan digitālās fotokameras, gan filmu un citas analogās iekārtas. 

Fotogrāfiju autori: Alvīds Stausks, Normante Ribokaite, Genadijus Kovaļovs, Regina Barzdaite, Benjamins Sakalausks, Vilija Visockiene, Irmants Kovaļovs, mācītājs Vitauts Dagelis, Ķēstutis Čepēns, Daļus Dudēns.

 

Nadeždas Medveckas izstāde “Dvēseles spogulis”

Nadeždas Medveckas izstāde “Dvēseles spogulis”

Līdz 31. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Nadeždas Medveckas izstāde “Dvēseles spogulis”.

Jaunā māksliniece Nadežda Medvecka ir daugavpiliete. Savu radošo darbību sāka bērnībā un jau 15 gadus zīmēšana un gleznošana ir viņas sirdslieta. Nadeždai patīk ļauties radošiem eksperimentiem, izmantojot savos darbos akvareli, zīmuļus, pildspalvas un akrilu, bet izstādē tiek piedāvāti portreti, kuri veidoti izmantojot zīmēšanas un akvareļglezniecības tehniku.

Kā atzīmē māksliniece: ”Es gribu parādīt cilvēka sejas daudzpusību un skaistumu. Jau kopš bērnības mīlu zīmēt cilvēkus, jo īpaši acis, ne velti saka, ka acis ir dvēseles spogulis!”

 

Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu”

Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu”

Līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Es esmu”. Fotosērija sastāv no 10 melnbaltām portreta fotogrāfijām, kas kolāžas veidā simboliski ataino meitenes Agneses ar Dauna sindromu būtības un ikdienišķu sajūtu salikumu.

Ilūkstiete Sarmīte Bogdanoviča ir ne tikai talantīga fotogrāfe, kura piedalās starptautiskās fotoizstādēs un ir ieguvusi godalgotas vietas fotokonkursos, bet arī strādā par dizaina un datordizaina speciālisti, kura savas zināšanas pielieto praksē un nodod tās jaunajiem censoņiem.

Vēl Sarmīte ir lieliska mamma, un fotosērija “Es esmu” ir mazas meitenes Agneses un mammas Sarmītes kopdarbs ceļā uz šo nozīmīgo stāstu. Stāstu par bērnu ar īpašām vajadzībām un viņa līdzvērtīgo vietu zem saules, par viņa vēlmi un tiesībām “būt”! Fotosērijā ir kopā būšanas un no jauna iepazīšanās mirkļi. Tie ir brīži, kurus gribas ieskaut azotē un pasargāt, un vienlaikus – atplest rokas un parādīt apkārtējiem, cik ļoti tie zied. Cik ļoti zied mirklis, kad atkal un atkal šo bērna stāstu apskauj mātes sirds.

Sarmīte par izstādi: “Tas ir pulsējošs signāls, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un pavērtu sajūtu priekškaru bērna, kas ikdienā tiek saukts par bērnu ar īpašām vajadzībām, būtībai. Tikai nesen visās bijušajās PSRS valstīs sabiedrība sāka atskārst, ka šādi bērni ir, ka nav tikai propagandētā “veselā” sabiedrība. Aizvien no jauna, atkal un atkal ir jāpierāda, cik viņa savā būtībā ir Viņa – gudra un skaista, priecīga, reizēm tieši pretēji – skumja un dusmīga, atjautīga un humora pilna. Tāpat kā visi apkārtējie, viņa alkst tikt uzklausīta, saprasta un pamanīta. Un viņas gudrība – ne vienmēr tā iekļaujas vispārpieņemto normu robežās, drīzāk pat kaut kur ārpus tām...”.

 

Daugavpils Universitātes studentu radošo darbu izstāde “Fotostāsts”

Daugavpils Universitātes studentu radošo darbu izstāde “Fotostāsts”

Līdz 31. jūlijam Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes Mākslu katedras Profesionālās bakalaura studiju programmas (PBSP) “Dizains” izstāde “FOTOSTĀSTS” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Gaismas bibliotēkā (Daugavpilī, Gaismas ielā 9).

Izstāde “Fotostāsts” ietver PBSP “Dizains” 4. kursa studējošo radošos darbus, kas tapuši studiju kursā “Fotomāksla” viesasistenta Māra Strautmaļa vadībā. Radošo darbu izstādē piedalās: Laura Daniļeviča  “Dzīves ceļš”; Valērija Siņicina “Džeimss Bonds”; Anastasija Streļcova “Mūžīgums”; Arta Lindmane “Mirklis”; Jekaterina Vucāne “Māksla dzīvo šeit”; Margarita Abarasa “Dzīve”; Laine Spūle “Ne bez laika būs pavasaris”; Anastasija Stepanova”XXX” un Elvīra Ančevska “XXX”.

Radošo darbu uzdevums bija caur fotogrāfiju nest savu vēstījumu apkārtējiem no trim dažādiem skatupunktiem. Rezultātā visi trīs darbi tika apvienoti vienā melnbaltā attēlā.

Izstādes kuratori:

Mg. art., IKTD dizaina speciālists Māris Strautmalis, maris.strautmalis@du.lv

PBSP “Dizains” direktore I. Meldere, ilze.meldere@du.lv  

Mg. art., asistenente Olga Rakele, olga.rakele@du.lv

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2021