Mākslas izstādes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Pamatpakalpojumi
Maksas pakalpojumi
ESIP
Aktualitātes Noderīgas saitesTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Pakalpojumi » Pamatpakalpojumi » Mākslas izstādes
1 2 3  » »»

Novembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

 8.11.2022 
Novembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Novembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāmas divas izstādes:

  • No 1. novembra līdz 30. novembrim joprojām skatāma Daugavpils Dienas aprūpes centra apmeklētāju radošo darbu izstāde “Jūra iedvesmo”.
  • No 1. novembra līdz 30. novembrim joprojām skatāma amatiermākslinieka Borisa Borisova gleznu izstāde “Skaistums dzīvo visur”.
 
 

Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””

 8.11.2022 
Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””

10. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Guru ģimenes gleznu izstāde “Trīs no “Osīšiem””. Ekspozīcijas autores dažu gadu laikā krāja mākslas darbus, no kuriem daudzi jau ir guvuši atzinību arī citās izstādēs.

Izstādes autores ir vienas ģimenes trīs pārstāves: Una, Kristīne un Silvija - divas māsas un māte.
Una Gura ir dzimusi Daugavpilī, vēlāk absolvēja Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, kam sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē un Daugavpils Universitātē tika iegūts maģistra grāds mākslā un pedagoģijā, tolaik dzīves gaitas mākslinieci arī saveda ar glezniecību. Kopš 1998. gada māksliniece piedalās plenēros, izstādēs un citos ar mākslu saistītos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Personīgie radošie meklējumi tiek veiksmīgi apvienoti ar pedagoģisko darbu: ikdienā Una Gura ir vizuālās mākslas un keramikas skolotāja.
Unas māsa Kristīne Gura ir absolvējusi Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, vēlāk arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli. Uz kādu laiku dzīves gaitas jauno mākslinieci aizveda uz Londonu. Šobrīd Līvānu stikla un amatniecības centrā Kristīne darbojas radošā mērķa sasniegšanā – realizējas kā mākslinieks. Galvenā mākslinieces nodarbe ir glezniecība EBRU tehnikā uz tekstila.
Unas un Kristīnes māte Silvija Gura jau no bērnības labi zīmēja un bija sapnis kļūt par slavenu mākslinieku, bet dzīve rādīja, ka ar mākslu nevar nopelnīt iztiku ģimenei. Kad meitas izauga un kļuva par pazīstamām māksliniecēm, arī māte pievērsās tam, pēc kā ilgojās sirds – glezniecībai.

Guru ģimenes gleznu izstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā no 9. līdz 30. novembrim.

Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Žanetes Jezerskas gleznu izstāde “Gaisma”

 1.11.2022 
Žanetes Jezerskas gleznu izstāde “Gaisma”

22. novembrī plkst. 15.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Žanetes Jezerskas personālizstāde “Gaisma”. Ekspozīciju veido pasteļu tehnikā gleznoti mistiskie dabas sižeti.

Žanete Jezerska ir daugavpiliete ar milzīgu mākslas pieredzi. Mākslinieces aizraušanās ar mākslu parādījās vēl bērnībā, un dzīves gaitā viņa turpināja pilnveidot savas prasmes. Žanete studēja Maskavas Mākslas universitātē, kā arī absolvēja Daugavpils Universitāti un kļuva par mākslas maģistrantu un pasniedzēju.

Glezniecībā māksliniece meklēja savu rokrakstu: vispirms eļļās, tad alerģiju dēļ nācās meklēt citus materiālus, kas kļūtu tuvi - akvarelis, akrils, tempera. Mākslinieces dvēsele palika pie pasteļiem, kaut mūsdienās šī tehnika nav tik populāra. Pasteļu tehnika dod iespēju izpausties mākslinieces domām un fantāzijām. Pastelis ir klasiska un savdabīga glezniecības tehnika, kurai raksturīgi samtains kolorīts, matēta virsma un smalkas toņu nianses. Pastelis var saglabāties gadsimtiem ilgi un saglabāt krāsu svaigumu.
Žanetes mākslas darbi ir pazīstami ne tikai Daugavpilī, bet arī Latvijā. Viņa izstādīja savus darbus Izraēlā, Kanādā u.c.
Savas gleznas, kas radītas mistiskā reālismā, Žanete raksturo šādi: "Gaisma vienmēr pievelk, es nevaru dzīvot bez saules un pilnmēness. Darbi visi ir ļoti dažādi, un tapuši dažādos gados, taču tos vieno GAISMA".
Žanetes Jezerskas gleznu izstāde "Gaisma" skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. novembrim.
Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

 

Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Melns un Balts”

Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Melns un Balts”

14. oktobrī plkst. 14.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Melns un Balts”. Ekspozīcijas autori dažu gadu laikā krājuši melnbaltās fotogrāfijas, no kurām daudzas ir guvušas atzinību arī citās izstādēs.

Fotostudijā, kas  tika dibināta 1980. gadā, šobrīd radoši darbojas aptuveni 20 dalībnieki. Fotogrāfi pilnveido savas prasmes: savstarpēji komunicē, dalās pieredzē, kā arī piedalās izstādēs, plenēros un dažādos konkursos. Fotostudijas dalībnieki aktīvi sadarbojas ar fotogrāfiem no dažādām pilsētām  Latvijā un ārvalstīs. Fotostudijas autoru darbi ir saņēmuši arī augstus novērtējumus starptautiskās izstādēs. “Ezerzeme-F” dalībnieki strādā dažādos žanros, pievēršot sabiedrības uzmanību gan portretu mākslai, gan dabas ainavām. Paši fotogrāfi atzīst, ka galvenā darba vērtība ir radošā aktivitāte un ideju daudzveidība, kas izpaužas kopīgā projektā.

Kā skaidro studijas vadītājs Linards Onzuls, iepriekšējo gadu laikā tika organizētas dažas izstādes, kas bija veltītas katra savai krāsai. Izstādē “Melns un balts” apskatāmi darbi melnbaltajā foto žanrā, lai pievērstu auditorijas uzmanību tam, ka arī šīm divām krāsām ir daudz toņkārtu. Melnbaltā žanra fotogrāfijas liek aizdomāties par būtisko un pamanīt vērtīgāko. Melnbaltā fotogrāfija – tā ir mūsu klasika, kas mūsdienu sabiedrībā ir nepelnīti aizmirsta, lai gan profesionālie fotogrāfi to uzskata par daudz izteiksmīgāku.

Izstādē apskatāmo fotomirkļu autori: - Linards Onzuls, Svetlana Pokule, Inese Minova, Ivars Skudra, Anatolijs Kivrins, Jurijs Buklovskis, Diāna Jakimčuka, Jurijs Berdnikovs, Jūlija Celminska, Ivars Soikāns un Jelena Borodkina.

Fotoizstāde “Melns un Balts” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā līdz 31. oktobrim.

 

Žannas Orlovas gleznu izstāde "Klusā daba"

Žannas Orlovas gleznu izstāde

6. oktobrī plkst. 14.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Žannas Orlovas personālizstāde “Klusā daba”. Ekspozīciju veido eļļas tehnikā gleznoti ziedi, klusā daba un jūra.

Žanna Orlova ir daugavpiliete bez formālas mākslas izglītības. Zīmēt viņai paticis jau kopš agras bērnības un reiz ir pat bijis sapnis kļūt par mākslinieci. Bet tas šķitis nesasniedzams, it īpaši, kad Žanna izveidoja ģimeni.

Pirms trim gadiem Žanna Orlova kā dzimšanas dienas dāvanu saņēma eļļas krāsas un audeklus, kas atmodināja mākslinieces nedaudz piemirsto talantu. “Es sāku apgūt tiešsaistes nodarbības un meistarklases, nopirku vairākus glezniecības kursus, gleznoju naktī. Un tieši pēc gada, manā dzimšanas dienā, tika atklāta mana pirmā personālizstāde. Bija interesantas sajūtas, jo, lai piepildītu bērnības sapni, atlika tikai iegādāties krāsas un sākt zīmēt,” uzsver māksliniece Žanna Orlova. Gleznotāja atzīst, ka nepārtraukti apgūst kaut ko jaunu, jo zināšanu trūkst.

Žannas Orlovas gleznu izstāde "Klusā daba" skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 3. līdz 31. oktobrim.

 

Latgales jauno mākslinieku plenēra darbu izstāde

Latgales jauno mākslinieku plenēra darbu izstāde

5.oktobrī plkst. 16.00 pie Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra ieejas  (Rīgas ielā 22a, no Ģimnāzijas ielas puses) tiks atklāta Latgales jauno mākslinieku plenēra darbu ceļojošā izstāde "SĀKAM". Ekspozīciju veido dažādās tehnikās gleznotas ainavas un skices.

Plenērā "SĀKAM!" piedalījās jaunieši, kas patreiz vēl iegūst vai jau ir ieguvuši mākslas un dizaina izglītību kādā no Latgales mākslas vidusskolām vai augstskolām.

Katra plenēra diena nesa jaunus atklājumus dabā un mākslā, jaunus iespaidus un jaunus darbus! Pateicoties profesionālām mākslas pedagoģēm, māksliniecēm – Ingunai Liepai un Ilzei Melderei, kā arī mākslas terapeitei Margaritai Stoļarovai un kultūras vēstures pedagoģei, projekta koordinatorei Brigitai Madelānei, jaunie un topošie mākslinieki spēja pilnā mērā iejusties plenēra īpašajā noskaņojumā, kur valda miers, klusums, brīvība, radoša atmosfēra. Kādam tā bija kārtējā pieredze, bet ļoti daudziem jauniešiem tā bija pirmā iespēja gleznot ārā, veidot dabas motīvu skices, ķert gaistošo mirkli krāsās un līnijās, izmēģināt dažādas tehnikas. Plenēra četras dienas pagāja kā viens mirklis.

Plenēra darbu ceļojošā izstāde no 1. līdz 31.oktobrim būs skatāma Latgales centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos, bet novembrī un decembrī izstāde ciemosies Krāslavas novada Šķeltovas pagasta kultūras namā!

Plenērs veiksmīgi noritēja, pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālajam atbalstam, biedrībai “Sana Colorum”, PIKC DDMV "Saules skolai" un lauku atpūtas vietai “Mežvīni”.

 

Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka (Aveņu ielā 40) piedāvā divas izstādes:

- No 1. septembra līdz 15. oktobrim skatāma amatiermākslinieces Jefrosinijas Leles gleznu izstāde “Mana gaišā pasaule”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas eļļas tehnikā gleznotas dabas un jūras ainavas.
- No 1. līdz 30. septembrim skatāma izstāde “Fotoieskats bibliotēkas vēsturē”, kas tiek veltīta LCB filiāles Piekrastes bibliotēkas 20 gadu jubilejai. Izstādē iekļautas fotogrāfijas, kurās atspoguļoti interesanti fakti un notikumi no bibliotēkas dzīves 20 gadu garumā.

No 6. septembra līdz 27. oktobrim LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma Daugavpils mākslinieces Ingas Vasiļjevas studijas dalībnieku gleznu izstāde ”Domu un jūtu mozaīka“, kurā eksponēti pēdējā gada laikā tapušie darbi pasteļglezniecības tehnikā. Izstādes atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 12.00.

No 1. septembra līdz 29. oktobrim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā (Gaismas ielā 9) pieejama Annas Zībergas krustdūriena tehnikā izšūto gleznu izstāde “Gadalaiki”. Smalkajos krustdūriena darbos ir atainoti trīs gadalaiki – ziema, pavasaris un vasara.

No 6. septembra līdz 31. oktobrim LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) apskatāma fotoizstāde ”Rainis un fotogrāfija“. Šī izstāde tapusi projekta “Rainis un fotogrāfija” ietvaros, ko īstenoja biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē 2020. gadā. Projekta autore Ilze Onzule. Tajā piedalījās fotogrāfi no visas Latvijas. Izstāde ir neparasta ar to, ka fotogrāfi dod iespēju paskatīties uz Raiņa dzeju no cita skatupunkta.

Aicinām baudīt rudeni un mākslu Daugavpils bibliotēkās!

 

Nataļjas Krjukovas personālizstāde “Nedzirdamā dziesma”

Nataļjas Krjukovas personālizstāde “Nedzirdamā dziesma”

2. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Nataļjas Krjukovas gleznu izstāde “Nedzirdamā dziesma”. Jauktā tehnikā veidotajos darbos autore atklāj raibo sēņu pasauli.

Nataļja Krjukova nāk no Alūksnes, bet jau vairākus gadus dzīvo Daugavpilī. Nataļjas dzīve ar mākslu ir saistīta jau no bērnības, guva prasmes un zināšanas Alūksnes Mākslas skolā. Kādu laiku māksla tika nolikta malā un izstādes autore pievērsās citai nozarei – bioloģijai, iegūstot bakalaura un maģistra grādu Daugavpils Universitātē. Pēc vairākiem gadiem Nataļja atkal satikās ar savu sirdslietu – mākslu, sāka mērķtiecīgi gleznot un ļauties radošajai brīvībai, vēlāk tika pabeigta Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola” – tekstilizstrādājumu dizaina speciālists. Šobrīd strādā par pedagogu Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā.

Nataļja aktīvi piedalās izstādēs un mākslas plenēros jau no 2017. gada. Šo gadu laikā ir notikušas sešas personālizstādes, 11 kopizstādes un vairāki plenēri, kuros tiek smelta iedvesma jaunajām izstādēm. Nataļja Krjukova darbojas “Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijā”, mākslinieku biedrībā “Sarkanais akmens” un ir apvienības “DENSA” locekle.

Izstādē iekļauti septiņi abstraktā reālisma darbi, kuri veidoti jauktā tehnikā. Māksliniece par izstādes tematisko vēstījumu: “Visas dzīvās būtnes savā starpā sazinās. Sēne ar sēņotni ir viens no lielākajiem dzīvajiem organismiem uz Zemes. Un būtu savādi domāt, ka šāda dzīva būtne vienkārši aug un klusē koku paēnā, tāpēc es nolēmu nedaudz pafantazēt par komunikācijas tēmu un mēģināju vizualizēt sēņu valodu. Manuprāt, sēnes komunicē mūzikas valodā, kas ir pārvērsta enerģijas plūsmās. Savukārt mēs, atrodoties mežā, smeļamies šo harmonisko enerģiju, kura plūst caur sēņu nedzirdamo dziesmu.“

Izstāde “Nedzirdamā dziesma” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. septembrim.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022 Piekļūstamība