Mākslas izstādes - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Pamatpakalpojumi
Maksas pakalpojumi
ESIP
Vispārējās ziņas Noderīgas saitesTuvākie notikumi
2018-09-04
plkst. 17.00 LCB Periodikas sektorā Žanetes Jezerskas pasteļu izstādes “Klusums” atklāšana
2018-09-05
plkst. 17.00 LCB Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros Ērika un Valentīnas Volontu izstādes “Gleznotāja un rokdarbnieces radošā dzīve” atklāšana
2018-09-13
plkst. 14.00 LCB pasākumu zālē radošā dzejas dienu darbnīca jauniešiem “Laikmetīgi dzejas eksperimenti”


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Pakalpojumi » Pamatpakalpojumi » Mākslas izstādes
1 2 3  » »»

Evitas Matvekas fantāzijas lidojums bibliotēkā

Evitas Matvekas fantāzijas lidojums bibliotēkā

Līdz 14. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas skolnieces Evitas Matvekas zīmējumu izstāde “Fantāzijas lidojums”.

“Fantāzijas lidojums” ir divpadsmitgadīgās Evitas Matvekas pirmā izstāde. Tajā skatāmi darbi, kas zīmēti pēdējo divu gadu laikā. Dzīvnieki, kosmosa būtnes, neparastas radības lielākoties attēlotas animācijas stilā. Evita izmanto dažādas tehnikas, bet vislabāk viņai patīk zīmēt ar flomāsteriem un zīmuļiem, izvēloties košas, dzīvespriecīgas krāsas. Ikvienā zīmējumā atklājas meitenes fantāzijas lidojums, kas kļuvis arī par šīs izstādes nosaukumu.

Evita Matveka mācās Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 5. klasē. Piecu gadu vecumā Evita sāka apmeklēt Daugavpils Mākslas vidusskolas “Saules skola” filiāli Ilūkstē. Šobrīd turpina mācības Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā. Nākotnē plāno kļūt par dizaineri vai multiplikatori.

 

Džeinas Gavares personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Džeinas Gavares personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Līdz 31. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) būs skatāma dziesminieces un gleznotājas Džeinas Gavares personālizstāde “Sieviete – daba, sieviete – zieds”.

Glezniecības izstādē “Sieviete – daba, sieviete – zieds” Džeina Gavare aplūko sievietes dzīves ceļu no dzimšanas, uzziedēšanas un mošanās dzīvei līdz pat briedumam mīļotās un mātes lomā. Kā atzīst pati Džeina, radīšana viņai nozīmē iespēju pateikt ko svarīgu, ko pāri acīmredzamajam stāvošu. “Man liekas, ka visa tā radīšana ir kas līdzīgs ciemos iešanai. Un es nāku ar jums parunāt. Tādā dvēseļu līmenī, par visu to, ko parasti ikdienā nepārrunā,” atzīmē autore.

Glezniecībai Džeina Gavare nopietni pievērsās tad, kad Jāzeps Pīgoznis viņai uzdāvināja pirmos audeklus un profesionālās krāsas. Džeina atklāj, ka tieši Jāzeps Pīgoznis, vairāk kā dvēseles cilvēks un mazāk kā radinieks, spējis viņai pasacīt, cik svarīgi ir saglabāt cilvēcību it visā, izceļot tieši skaisto un labo, jo tam mēs esam radīti. Šie vārdi kļuva par Džeinas radošo devīzi dzejā, mūzikā, glezniecībā, lai caur mākslu radītu tādu pasauli, kādu mēs gribam redzēt – skaistu, sirsnīgu un labu.

 

Anitas Truskovskas radošo darbu izstāde “Kultūras kods”

Anitas Truskovskas radošo darbu izstāde “Kultūras kods”

Līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā skatāma Anitas Truskovskas radošo darbu izstāde “Kultūras kods”. Ekspozīcijā iekļautie darbi veidoti jaukto mediju tehnikā un veltīti Latvijas simtgadei.

Anitas Truskovskas mākslas projekts tapis Latvijas simtgades gaidās. Tā mērķis ir atvasināt ar Latviju saistītus labi atpazīstamus simbolus, tēlus, zīmes un vizualizēt tos autorei raksturīgā manierē, izmantojot jaukto mediju tehniku. Projekts parāda, kā mainās simbolu ierastā nozīme, un aicina vērtēt, vai forma spēj ietekmēt saturu. Izstādē “Kultūras kods” skatāmi darbi ar nosaukumu “Latvijas kontūra”, “Māra”, “Milda”, “1 lats”, “Hokejists”, “Lauva”, “Grifs”, “Mēness krusts”, “Sakta”. Tajos iestrādāti ar autores pagātni saistīti priekšmeti: šķēres, zāļu iepakojums, šaha figūras, monētas, diegu spolītes, otas, flomāsteri, smaržu pudelīte u.c., bet fonu klāj smalki veidots ornamentāls zīmējums.

 

7. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstāde

7. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstāde

Līdz 24. jūnijam Latgales Centrālās bibliotēkas 1. stāvā (Rīgas ielā 22a, ieeja no Ģimnāzijas ielas) būs skatāma 7. Starptautiskā grafikas simpozija dalībnieču darbu izstāde.

Jau septīto gadu Mākslu pedagogu apvienība sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru organizē vienu no nozīmīgākajiem grafikas medija notikumiem reģionā – Starptautisko Latgales grafikas simpoziju.
 
Šogad simpozijā aktīvi strādā un noslēguma izstādei gatavojas šādas mākslinieces: Lembe Ruben (Igaunija), Inese Lieckalniņa (Latvija), Oksana Vronska (Latvija), Jolanta Gmur (Polija), Mariana Rebola (Portugāle), Fernanda Pompermayer (Brazīlija), Yanna Kali (Grieķija), Outimaija Hakala (Somija), Joanna Paljocha (Polija).
 

“Sievietes Latvijas mākslā” – izstāde no Rotko centra kolekcijas

“Sievietes Latvijas mākslā” – izstāde no Rotko centra kolekcijas

Līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma glezniecības izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas “Sievietes Latvijas Mākslā”. Izstāde notiek Latvijas valsts simtgades bibliotēkas pasākumu cikla “Mēs Latvijai” ietvaros.

Izstādi veido četru lielisku latviešu mākslinieču glezniecības darbi. Aija Meisters un Silva Veronika Linarte pārstāv starpkaru periodā dzimušo paaudzi, savukārt Baiba Priedīte un Sandra Strēle ir talantīgas 21. gadsimta mākslinieces.

Izcilā gleznotāja, tēlniece un grafiķe Aija Meisters ir dzimusi Daugavpilī īsi pirms Otrā pasaules kara. Bēgļu gaitās nonākusi ASV, kur arī veidojusies kā māksliniece. Viņas darbi atrodami daudzās publiskās un privātās kolekcijās, tikuši eksponēti izstādēs ASV, Eiropā, Latvijā.

Latvijā atzītā gleznotāja un pedagoģe, Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Silva Veronika Linarte daugavpiliešiem ir pazīstama kā ilggadēja Daugavpils mākslas vidusskolas “Saules skola” pedagoģe un kādreizējā pilsētas galvenā māksliniece. 2018. gadā par nopelniem Latvijas valsts labā apbalvota ar Atzinības krustu un iecelta par ordeņa virsnieci. Mākslinieces gleznas ir atrodamas vairākās privātkolekcijās ASV, Zviedrijā, Kanādā, Vācijā. Divdesmit seši mākslinieces darbi glabājas Rotko centra glezniecības kolekcijā.

Jaunā, talantīgā akvareliste Baiba Priedīte izglītojusies Daugavpils Universitātē. Piedalījusies vairāk nekā 60 izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs, tostarp Albānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Lietuvā. Sarīkotas piecas personālizstādes. Regulāri piedalās starptautiskos akvarelistu plenēros, kā arī biennālē “Baltic Bridges” Lietuvas pilsētā Kauņā.

Sandra Strēle absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, radošo meistarību pilnveidojusi Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Bijusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiāte, saņēmusi vairākas prēmijas un godalgas. Māksliniece ir sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Itālijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā u.c.

 

Bibliotēkā skatāma Daugavpils 3. vidusskolas audzēkņu izstāde "Zemūdens pasaule"

Bibliotēkā skatāma Daugavpils 3. vidusskolas audzēkņu izstāde

Līdz 30. jūnijam Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Daugavpils 3. vidusskolas skolēnu radošo darbu izstāde “Zemūdens valstība”, kas tapusi skolotājas Daigas Vasiļjevas vadībā.

Ekspozīcijā “Zemūdens valstība” iekļauti darbi, kurus veidoja sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni. Savu zīmējumu varoņus skolēni varēja brīvi izvēlēties paši. Rezultātā tapušie darbi uzbur pasauli, kurā nerimst rosība un kūsā dzīve. To apdzīvo gan reāli ūdens iemītnieki, gan mītiski un izdomāti tēli. Lieli un mazi – tie ņirb dažādās krāsās un apveidos. Skolotāja Daiga atklāj, ka eksponātu vidū ir ne tikai individuāli veikumi, bet arī kopdarbi – lielāka formāta zīmējumi, kurus skolēni veidoja, strādājot pārī. Darbi izpildīti dažādās tehnikās, izmantojot krāsainos zīmuļus, krītiņus, flomāsterus.

 

Andželikas un Vitauta Čibelu-Makareviču personālizstādes bibliotēkā

Andželikas un Vitauta Čibelu-Makareviču personālizstādes bibliotēkā

Līdz 31. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros būs skatāma mākslinieces un restauratores Andželikas Čibeles-Makarevičas personālizstāde “Klusumā”, savukārt Periodikas sektorā – viņas dēla Vitauta Čibela-Makareviča izstāde “Mīļākie krāsu toņi”.

Andželika Čibele-Makareviča ir ne tikai māksliniece, bet arī aktīva mākslas darbu restauratore. Daugavpilī viņa vislabāk pazīstama tieši ar savu devumu svētbilžu restaurācijā un konservācijā. Andželikas roku meistarība dāvājusi ilgmūžību tādām Daugavpils Svēto Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīcas svētbildēm kā “Dievmāte ar mazuli”, “Jēzus Kristus uz troņa”, “Kristus augšāmcelšanās”, “Svētais Nikolajs Brīnumdarītājs”. 

Radošo garu no mātes mantojis arī Andželikas dēls Vitauts Čibels-Makarevičs. Lai gan zēnam ir tikai 11 gadi, viņam aiz pleciem ir jau vairākas personālizstādes. Vitauts ir arī dažādu zīmējumu konkursu laureāts. Viņa jaunākajā izstādē tiek eksponēti darbi, kas pārsteidz ar krāsu un toņu saspēli.

 

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”

Līdz 16. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas sektorā ir apskatāma rokdarbnieces, Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Pavasara motīvi”.

Ekspozīciju veido krustdūriena un pērlīšu izšuvumu tehnikā darinātas gleznas, kas tematiski iedalāmas divās grupās – svētbildes un ziedi. Visas svētbildes ir veidotas pērlīšu izšuvumu tehnikā. Tajās rokdarbniece attēlojusi Pestītāju, Svēto Juri, Svēto Nikolaju Brīnumdari, Žēlsirdīgo Dievmāti u.c.

Ar izšūšanu Tamāra aizraujas kopš 2002. gada. Pa šo laiku viņa ir izveidojusi brīnišķīgu izšūtu gleznu kolekciju, kurā ir jau ap 70 izšūtu gleznu, tostarp arī lielformāta darbi ar 80-100 tūkstošiem krustdūrienu. Savus darbus rokdarbniece eksponē izstādēs, kā arī dāvina draugiem un radiem. Viņas izšuvumi atrodas tuvinieku privātkolekcijās ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Šo izstādi Tamāra Dorofejeva velta Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas 60 gadu jubilejai.

 
1 2 3  » »»
Latgales Centrl bibliotka, 2018