Bibliotēkas krājums - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Rekvizīti
Vēsture
Bibliotēkas krājums
Publiskie pārskati
2022 2021 2020
Dokumenti
Vakances


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Par mums » Bibliotēkas krājums

Latgales Centrālās bibliotēkas (turpmāk - LCB) vienotais krājums ir LCB un filiāļu dokumentu kopums. Krājums ir universāls pēc satura un tiek veidots atbilstoši Latgales Centrālās bibliotēkas krājuma attīstības koncepcijai. Krājuma veidošanas procesu koordinē Komplektēšanas padome un Krājuma komisija.


2021. gada sākumā vienotā krājuma apjoms ir 205 269 eks. Tajā ikvienam lietotājam ir pieejami dažādi dokumentu veidi: grāmatas, audiovizuālie un kartogrāfiskie dokumenti, nošu izdevumi, elektroniskie izdevumi u.c.

Galvenais vienotā krājuma papildināšanas veids ir pirkumi par Daugavpils pilsētas domes piešķirtajiem līdzekļiem, bez atlīdzības saņemtie iespieddarbi un citi dokumenti no fiziskām un juridiskām personām. Saskaņā ar 2006. gada 18. maija Obligāto eksemplāru likumu tiek saņemts obligātais eksemplārs. LCB un filiāļu krājumos vidēji gadā ienāk vairāk nekā 9 tūkstoši eksemplāri jaunieguvumu.

Pēc pieprasījuma ikvienam interesentam ir iespēja saņemt iepriekšējo gadu maz pieprasītos iespieddarbus ar zinātnisku, vēsturisku un māksliniecisku vērtību, kā arī retos izdevumus no Depozitārija.   

Bibliotēkas apmeklētajiem ir pieejams arī plašs preses izdevumu klāsts. Katru gadu tiek abonēti dažādi Latvijas un citu valstu nozaru un ilustratīvie žurnāli lietotājiem ar dažādām interesēm, izklaidei un brīvā laika pavadīšanai, centrālie un vietējie laikraksti, izdevumi bērniem.

Izdevumus, kuri nav pieejami krājumā un depozitārijā, var pasūtīt izmantojot starpbibliotēku abonementa (SBA) pakalpojumus.

Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu krājums ir pieejams elektroniskajā katalogā.

 
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2024 Piekļūstamība