⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

G. Amnuela unikālā grāmata „Создать памятник” par Maskavā veidotā pieminekļa pāvestam Jānim Pāvilam II patieso tapšanas vēsturi

G. Amnuela unikālā grāmata „Создать памятник” par Maskavā veidotā pieminekļa pāvestam Jānim Pāvilam II patieso tapšanas vēsturi
09.05.2014

2011. gada 14. oktobrī Maskavas centrā Ārzemju literatūras bibliotēkas dārzā tika atklāts Svētā Jāņa Pāvila II piemineklis, kurš ir novietots līdzās Čārlza Dikensa, Leonarda da Vinči, Mahatma Gandija, Aleksandra Meņa un daudzu citu izcilu pasaules mēroga kultūras un mākslas pārstāvju pieminekļiem. Dabiska izmēra bronzas statuja attēlo Romas pāvestu Jāni Pāvilu II smaidīgu, sēžam uz krēsla un rokās turot Bībeli, kuras atvērumā lasāmi Jāņa evaņģēlija ievada vārdi „Iesākumā bija Vārds”.

Idejas autors pieminekļa veidošanā ir krievu kinorežisors, sabiedriskais darbinieks un organizācijas „Starptautiskais dialogs” direktors Grigorijs Amnuels, kurš grāmatā ir aprakstījis tā tapšanas vēsturi. Autors ir ticies ar daudzu valstu līderiem un ievērojamām personībām, tomēr tikšanās ar Jāni Pāvilu II sirdī un atmiņā atstājusi visdziļākos pārdzīvojumus – Viņa skatiens, Viņa svētība, Viņa teiktie vārdi. Pēc šīs vizītes, kad pāvests jau bija ļoti slims un pusgadu pirms viņa pontifikāta beigām, G. Amnuelam radās ideja par pieminekli, kuru vēlāk veidoja Nopelniem bagātais Ukrainas mākslinieks Aleksandrs Vasjakins un krievu tēlnieki Iļja un Ņikita Fjoklini.

Grāmatas atklāšanas svētki notika 27. martā Maskavā, mēnesi pirms Jāņa Pāvila II kanonizācijas. Šim nozīmīgajam notikumam arī Daugavpils Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu Savienība 29. aprīlī Marka Rotko mākslas centrā rīkoja tikšanos ar grāmatas „Создать памятник” autoru Grigoriju Amnuelu un Ukrainas tēlnieka Aleksandra Vasjakina dēlu Sergeju Vasjakinu.

Cienījamie lasītāji un interesenti! Grāmata ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Lasītavas nodaļā.

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342, e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv