⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils afgāņu reabilitācijas centrs SALANG uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai grāmatu „САЛАНГ. Афганцы Латгалии”

Daugavpils afgāņu reabilitācijas centrs SALANG uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai grāmatu „САЛАНГ. Афганцы Латгалии”
20.02.2014

Pirms 25 gadiem, 1989. gada 15. februārī, bijušās PSRS karaspēks tika izvests no Afganistānas, kur 1979. gadā sākās karadarbība. Afganistānas karā mirušo, bojā gājušo vai bez vēsts pazudušo ir 14 tūkstoši karavīru un virsnieku. 37 tūkstoši karavīru guvuši dažādas pakāpes ievainojumus, kuru dēļ kļuvuši par invalīdiem. Šajā karadarbībā piedalījās 3640 karavīru no Latvijas, tika ievainoti 177 cilvēki, krita 63. Bet cik ir morāli un dvēseliski sakropļotu cilvēku? Šie cilvēki ir mums līdzās! Par viņiem nevar aizmirst! Neaizmirsīsim arī par vecāku ciešanām un pārdzīvojumiem, viņu bērnu sāpēm un ilgām, izpostīto ģimeņu laimi un nepiepildītām nākotnes cerībām…

Šodien Daugavpilī un novadā dzīvo aptuveni 400 Afganistānas kara veterānu. Grāmatā САЛАНГ. Афганцы Латгалии” apkopota informācija par šiem cilvēkiem un par tiem, kuri nepārnāca no šī kara. Rakstot grāmatu, tās autors A. Guziks izmantoja Afganistānas kara veterānu un viņu radu personīgos arhīvus, Biedrības SALANG arhīvu, publikācijas vietējos pilsētas medijos un A. Ļahovska monogrāfiju «Трагедия и доблесть Афганистана». Autors grāmatā ir publicējis savus dzejoļus Afganistānas kara notikumos izdzīvojušo, kritušo un mirušo karavīru un virsnieku piemiņai.

Cienījamie pilsētas un novada iedzīvotāji! Grāmata ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Lasītavā.

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342, e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv