Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2023 2022 2021 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina uz foruma teātra nodarbību par medijpratību Daugavpilī

 27.01.2023 
Latvijas Pilsoniskā alianse aicina uz foruma teātra nodarbību par medijpratību Daugavpilī

Kā sadzīvot sabiedrībā, kas patērē atšķirīgas informatīvās telpas un pauž atšķirīgus viedokļus? Kādu kaitējumu var radīt viltus ziņas un nepatiesa informācija? Un kā katrs no mums var iesaistīties, lai to mainītu? 
Aicinām ikvienu interesentu, kas vēlas diskutēt un meklēt atbildes uz šiem jautājumiem, pievienoties foruma teātra nodarbībai par medijpratības jautājumiem piektdien, 3. februārī plkst. 18.00 – 20.30 Daugavpilī, Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā, Rīgas ielā 22a.

Dalībnieku skaits nodarbībā ierobežots, interesentus lūdzam pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu.

 

Elektronisko dokumentu parakstīšana ar eParakstu

 20.01.2023 
Elektronisko dokumentu parakstīšana ar eParakstu

Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs ir pieejams bezmaksas pakalpojums – elektronisko dokumentu parakstīšana ar eParakstu, izmantojot eID kartes lasītāju.  

Šis pakalpojums ir izmantojams Daugavpils publiskajās bibliotēkās, kur interesentiem ir pieejamas bezmaksas datorizētas darba vietas ar eID kartes lasītāju un programmatūru dokumentu eParakstīšanai.

 

Konkursa “American Cities Celebrate Christmas” rezultāti

 18.01.2023 
Konkursa “American Cities Celebrate Christmas” rezultāti

Pērnā gada decembrī norisinājās Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais Ziemassvētku radošo darbu konkurss skolēniem “American Cities Celebrate Christmas” (latv. – Amerikāņu pilsētas svin Ziemassvētkus). Konkursa dalībniekiem bija jāizveido īsfilma, animācija vai slaidrāde, izvēloties vienu pilsētu ASV un atspoguļojot šīs pilsētas Ziemassvētku tradīcijas.

Konkursam tika iesūtīti 26 radošie darbi, un tajā piedalījās 56 skolēni no 8 izglītības iestādēm. Darbu veidošanā skolēnus atbalstīja un konsultēja 16 angļu valodas skolotāji.

 

LCB filiālei Piekrastes bibliotēkai - 20

 17.01.2023 
LCB filiālei Piekrastes bibliotēkai - 20

12. janvārī LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā gaišā gaisotnē norisinājās 2022. gada noslēguma pasākums, kas tika veltīts bibliotēkas 20 gadu jubilejai. 
Pasākumā klātesošos uzrunāja LCB vadītāja Jeļena Šapkova, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aleksejs Vasiljevs, Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska. Piekrastes bibliotēku sveica arī sadarbības partneri, vietējie mākslinieki, dzejnieki un lasītāji. Īpašu noskaņojumu veidoja Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” vokālais ansamblis “Milonga”. 

 

Lasītāko grāmatu saraksts 2022. gadā

 16.01.2023 

 

Latgales Centrālā bibliotēka pateicas par grāmatu dāvinājumiem

 12.01.2023 
Latgales Centrālā bibliotēka pateicas par grāmatu dāvinājumiem

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles vēlas pateikties par saņemtajiem 2022. gadā grāmatu dāvinājumiem. Aizvadītais gads nav bijis izņēmums un bibliotēkas krājumu ar vērtīgām grāmatām papildināja bibliotēkas lietotāji, grāmatu autori, dažādas iestādes un sabiedriskās organizācijas.

Izsakām pateicību iestādēm un organizācijām, kas pērn papildināja Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumus ar vērtīgiem jaunieguvumiem. Mūs atbalstīja ASV vēstniecība Latvijā, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Daugavpils pilsētas dome un Kultūras pārvalde, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, izdevniecība "Liels un mazs"Latgales Kultūras centra izdevniecība, DU izdevniecības “Saule”, Krievu kultūras centrs, Daugavpils Vienības nams, biedrība “Hronologeja”, biedrība “Marta”, partnerība “Kaimiņi”.

 

Krievu kultūras centrā notiek trīs radošie konkursi, kas veltīti Alekseja Tolstoja 140. gadadienai

 12.01.2023 
Krievu kultūras centrā notiek trīs radošie konkursi, kas veltīti Alekseja Tolstoja 140. gadadienai

Šogad tiek atzīmēta krievu rakstnieka un dramaturga Alekseja Tolstoja (1883-1945) 140. gadadiena. Godinot rakstnieku gadadienā un pieminot viņa literāro mantojumu, Krievu kultūras centrs rīko trīs radošus konkursus bērniem dažādās vecuma kategorijās.

Pirmais konkurss ir daiļlasīšanas konkurss par draudzību. Online konkursā aicināti piedalīties bērni no 4 līdz 6 gadiem.

 

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs

 11.01.2023 
Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā)  piedāvā interesanti un izzinoši pavadīt brīvo laiku: izpētīt kā darbojas jaunākās tehnoloģijas un iemācīties kaut ko jaunu. Tā ir lieliska vieta atpūtai, mācībām un izklaidei draugu un ģimenes lokā.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centra piedāvājums ir ļoti plašs un paredz iespēju darboties gan  individuālajiem apmeklētajiem un ģimenēm ar bērniem, gan skolēnu grupām, neatkarīgi no vecuma vai iepriekšējas pieredzes tehnoloģiju izmantošanā.Centrā notiek ekskursijas, nodarbības un radošās darbnīcas.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība