Lasīt ir modē!
Kategorijas 
Piedalies lasīšanas stafetē 2020 un cīnies par galveno balvu - lidojumu gaisa balonā!

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi! Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

Kas jādara, lai piedalītos “Lasīšanas stafetē”? Jāreģistrējas mājas lapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Rūpīgi jāizlasa noteikumi. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad Apgāds Zvaigzne ABC vēlas īpašu uzmanību pievērst radošumam, tāpēc tev būs jāiejūtas gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzus noteikumus meklē www.stafete.lv sadaļā Noteikumi. “Lasīšanas stafete 2020” norisinās no 9. jūnija līdz 9. augustam.


Lasīt tālāk »»

9.-12. klašu skolēni aicināti iesniegt prozas darbu Egona Līva piemiņas balvas konkursam

Piemiņas balva “Krasta ļaudis” tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek organizēts Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" konkurss nominācijā “labākais skolu jaunatnes literārais darbs”.

Rakstnieka Egona Līva 10. literārās prēmijas radošo darbu konkursā var pieteikties Latvijas vidējo un speciālo mācību iestāžu audzēkņi (9. - 12. klase), kuri aicināti iesniegt prozas darbus, kas atbilst tēmai “Paliekot krastā” un konkursa “Krasta ļaudis” izvirzītajiem mērķiem. Organizatori: Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Konkursa nolikums un darbu iesniegšana - šeit. Darbus var iesniegt līdz 2020. gada 15. jūlijam.
Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas radošais konkurss “Ģimenes tradīcijas”

No 1. līdz 3. jūnijam Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas Facebook kontā norisināsies Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas radošais konkurss "Ģimenes tradīcijas". Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešus iesaistīties ģimenes tradīciju veidošanā, kā arī motivēt viņus būt aktīviem, mērķtiecīgiem un radošiem. Konkursā var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 29 gadiem.

Konkurss norisināsies no 1. līdz 3. jūnijam. Radošie darbi jauniešiem ir jāpublicē Jaunatnes nodaļas Facebook kontā komentāros zem konkursa ieraksta. Konkursa žūrija izvērtēs iesniegtos darbus pēc radošuma, tehnikas un atbilstības tēmai. Konkursa dalībnieku darbi tiks izvirzīti šādām nominācijām:

  • Labākais video,
  • Labākais zīmējums,
  • Labākais foto,
  • Labākais rokdarbs,
  • Brīnumdarbs.

Sīkāk konkursa nolikumā.

Bibliotēka apkopojusi noderīgas vietnes attālinātam mācību procesam

Atbalstot visus, kuri šobrīd māca vai mācās attālināti, Latgales Centrālā bibliotēka ir apkopojusi informāciju par vairāk nekā 50 tīmekļa vietnēm, kurās iespējams smelties zināšanas par dažādām tēmām.

Lietotāju ērtībai informācija ir strukturēta pa mācību priekšmetiem – latviešu valoda un literatūra, Latvijas vēsture, matemātika, fizika, ķīmija, dabaszinības, ģeogrāfija, angļu un krievu valoda, mūzika. Atsevišķi izdalītas vietnes, kuras noderēs visā mācību procesā. Pārskatā iekļautas enciklopēdijas un vārdnīcas, digitālie risinājumi mācībām un interaktīvas spēles, televīzijas raidījumu ieraksti un tiešraides, un daudz kas cits.

Noderīgas vietnes attālinātam mācību procesam – šeit. Aicinām izmantot!

Izsludina "Garās pupas" ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem

Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2020", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

"Konkursam nav īpašas tēmas. Vērojiet, domājiet un izsakiet vārdos paši sevi un pasauli, kas ir ap jums. Sūtiet dzejoļus, kas tapuši no brīva prāta un sev par prieku! Ielieciet tajos savas izjūtas, pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, savas ilgas pēc skolas draugiem, ar kuriem pašlaik nevarat būt kopā, attiecības ar cilvēkiem, arī bažas un dusmas, cerības un jautrību! Spēlējieties ar valodu! Tomēr ir svarīgi, lai dzejoļi būtu uzrakstīti labā latviešu valodā, kā arī tiktu pareizi lietotas pieturzīmes, ja tās tiek izmantotas," raksta konkursa rīkotāji.

Sīkāka informācija šeit.

1 2 3  » »»
Cik bieži tu lasi grāmatas?
Katru dienu
Reizi nedēļā
Reizi mēnesī
Reizi pusgadā
Es nelasu grāmatas