Jaunumu arhīvs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Jaunumu arhīvs
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2023 2022 2021 Īpašumi
Bibliotekāriem


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumu arhīvs

Ziņu arhīvs 2013

Piekrastes bibliotēka aicina lasītājus!

 18.12.2013 
Piekrastes bibliotēka aicina lasītājus!

2013. gada 17. decembrī notika Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Piekrastes bibliotēkas atvēršanas svētki. Bibliotēkas atklāšanas pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks J.Dukšinskis, Kultūras pārvaldes vadītāja E. Kleščinska, Izglītības pārvaldes pārstāvji un kultūras iestāžu vadītāji. Mikrorajona Jaunās Forštadtes pirmsskolas izglītības iestāžu un 16. vidusskolas audzēkņi klātesošos priecēja ar muzikālajiem sveicieniem un teatrālajiem priekšnesumiem.

Bibliotēka ir uzsākusi darbu jaunajās telpās Daugavpils 16. vidusskolā – Aveņu ielā 40. No 18. decembra Piekrastes bibliotēkas lietotāji ir aicināti apmeklēt bibliotēku, lai iepazītos ar jaunajām, plašajām un gaišajām telpām, ar bibliotēkas krājuma jaunieguvumiem un aktuālāko informāciju periodikas izdevumos.

 

Piekrastes bibliotēka jaunajās telpās

 13.12.2013 
Piekrastes bibliotēka jaunajās telpās

No 2013. gada 18. decembra Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Piekrastes bibliotēka uzsāk darbu jaunajās telpās – Aveņu ielā 40, kas atrodas Daugavpils 16. vidusskolas ēkā. Daugavpils mikrorajonā – Jaunajā Forštadtē – Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle darbojas no 2002. gada. Piekrastes bibliotēka sniedz informācijas pakalpojumus mikrorajona iedzīvotājiem un visiem interesentiem.

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013 noslēguma pasākumi

 12.12.2013 
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013 noslēguma pasākumi

Aizrit pēdējais šī gada mēnesis, kad Daugavpils pilsētas publiskajās bibliotēkās tuvojas noslēgumam valsts lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2013”. Šogad aicinājumam „Nāc un piedalies!” atsaukušies 430 dalībnieki – mazie un lielie lasīšanas eksperti – bērni, pusaudži, jaunieši un pieaugušie.

Decembrī visās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs notiks noslēguma pasākumi, kuros lasīšanas eksperti dalīsies savās domās par izlasītajām grāmatām, piedalīsies dažādās atraktīvās aktivitātēs, kā arī saņems pārsteiguma balvas.

Izsakot pateicību visiem, kuri atbalstīja lasīšanas veicināšanas programmu, aicinām apmeklēt Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs organizētos lasīšanas svētkus.

Uz drīzu tikšanos bibliotēkā!

Pasākumu programma

 

Literāri muzikālā pēcpusdiena ar dzejnieku Anatoliju Galleru

 10.12.2013 
Literāri muzikālā pēcpusdiena ar dzejnieku Anatoliju Galleru

2013. gada 14. decembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks literāri muzikāla pēcpusdiena ar Daugavpils dzejnieku Anatoliju Galleru. Pasākumā piedalīsies Daugavpils jauktā kora „Малиновый звон” vadītājs Vasīlijs Kuženko. Cikls „Literārā sestdiena” bibliotēkā tiek rīkots sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju „Latgales novadpētnieki”.

 

Mākslinieces Jeļenas Nosovas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 2.12.2013 
Mākslinieces Jeļenas Nosovas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 6. decembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks Daugavpils mākslinieces Jeļenas Nosovas personālizstādes „Sajūtu mozaīka” atklāšana.

Māksliniece J.Nosova dzimusi Vācijas pilsētā Ēbersvaldē. Pēc pamatskolas absolvēšanas Vācijā J.Nosovas ģimene atgriezās Daugavpilī.

Kopš 1998. gada J.Nosova ir māksliniece – noformētāja Daugavpils Latviešu kultūras centrā. 2009. gadā J.Nosova ieguva mākslas maģistra grādu, absolvējot Daugavpils Universitātes Mākslu katedru.

 

Ziemassvētku radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

 28.11.2013 
Ziemassvētku radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

Ziemassvētki sākas ar tikko nomizota mandarīna smaržu, kanēļa un krustnagliņu aromātu, no āra ienestu eglīti, kas siltumā sāk mosties un smaržot…

Ziemassvētki ir dalīšanās un dāvanu laiks, tāpēc Latgales Centrālā bibliotēka aicina piedalīties radošajā darbnīcā „Dalies prasmēs!”. Periodikas lasītavā tiks organizētas trīs paraugstundas:

04.12. plkst. 17.00 Ziemassvētku zvaniņa veidošana – paraugstundu vadīs Špogu Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Ilona Abdulajeva,

11.12. plkst. 16.00 Dāvanu maisiņa izšūšana – paraugstundu vadīs Latvijas Amatniecības kameras meistare Olga Dorožko,

17.12. plkst. 16.00 Ziemassvētku kartiņas izšūšana paraugstundu vadīs rokdarbniece Larisa Vingre.

 

Noslēdzies starptautiskais lasītveicināšanas projekts „Lasīšana-IT-Radīšana”

 27.11.2013 
Noslēdzies starptautiskais lasītveicināšanas projekts „Lasīšana-IT-Radīšana”

Ir noslēdzies starptautiskais lasītveicināšanas projekts bērniem un jauniešiem „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm”, kuru 18 mēnešu laikā realizēja Latgales Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Zarasu municipālo bibliotēku Lietuvā.

Projekta galvenie mērķi bija popularizēt tradicionālās kultūras vērtības un lasīšanu, kā vienu no pamatprincipiem, lai attīstītu aktīvu un ilgtspējīgu sabiedrību, integrētu jaunas informācijas tehnoloģijas un mākslas formas bibliotēku darbā un attīstītu pārrobežu sadarbību starp bērniem un bibliotēkām.

Projekta „Lasīšana-IT-Radīšana” ietvaros Daugavpilī un Zarasos notikušas brīnišķīgas starptautiskās nometnes, akcijas, semināri un tikšanās, kas nostiprināja sadraudzības tiltu starp abu valstu jauniešiem un bibliotekāriem.

Projekta ietvaros ir izdots informatīvs buklets „Daugavpilieši lasa”, kurā ir apkopota aktuālākā informācija par projekta pasākumiem, ieguvumiem un sasniegumiem.

 

Cienījamie lasītāji!

 25.11.2013 
Cienījamie lasītāji!

Sakarā ar LCB filiāles Piekrastes bibliotēkas pārcelšanos uz jaunajām telpām no 28. novembra līdz 17. decembrim bibliotēka lasītājiem būs slēgta.

Grāmatas līdz 3. decembrim varēs nodot Minskas ielā 1, bet no 4. decembra Aveņu ielā 40.

 Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 

Jaunbūves bibliotēka svin jubileju

 25.11.2013 
Jaunbūves bibliotēka svin jubileju

1953. gada septembrī uzsāka savu darbību Daugavpils 3.Tautas bibliotēka, kurai 1998.gadā tika pievienota 3.Bērnu bibliotēka. 2005.gadā Jaunbūves mikrorajonam par godu 3.Tautas bibliotēka tika pārdēvēta par Jaunbūves bibliotēku. Jaunbūves bibliotēka ir Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle, kas atrodas vienā no lielākajiem Daugavpils mikrorajoniem – Jaunbūvē, kurā dzīvo apmēram ¼ daļa no pilsētas iedzīvotājiem.

 

Daugavpils mākslinieks Pjotrs Hudobčonoks uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai savu radošo darbu albumu-katalogu

 21.11.2013 
Daugavpils mākslinieks Pjotrs Hudobčonoks uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai savu radošo darbu albumu-katalogu

Pjotrs Hudobčonoks dzimis 1947. gadā Daugavpilī. 1966. gadā pabeidza Ļvovas Ivana Truša vārdā nosaukto mākslas skolas dekoratīvās noformēšanas nodaļu. Gandrīz 30 gadus strādāja par galveno mākslinieku Celtnieku kultūras pilī Daugavpilī, kur veica ne tikai noformēšanas darbus, bet arī izstrādāja scenogrāfiju, sagatavoja skatuves tērpus un dekorācijas izrādēm. No 1990. gada viņa daiļradē galveno vietu ieņem skulpturāli-sižetiskās kompozīcijas ar spilgti izteiktu sižetisko līniju jeb tradicionālais krievu „luboks”.

 

Literāri muzikālais vakars Latgales Centrālajā bibliotēkā

 14.11.2013 
Literāri muzikālais vakars Latgales Centrālajā bibliotēkā

Aicinām visus dzejas un mūzikas cienītājus uz literāri muzikālo vakaru ar Staņislavu Volodjko un Jeļenu Vitkeviču, kas notiks 2013. gada 21. novembrī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā.

Adventes un Ziemassvētku priekšvakarā jūs nokļūsiet dzejoļu un dziesmu patīkamajā atmosfērā, uzzināsiet daudz interesanta par vakara dalībniekiem un varēsiet viņiem uzdot arī savus jautājumus. 

Būsiet mīļi gaidīti!

 

Bērnu bibliotēkā radošo darbu izstāde “Apsveikums Latvijai”

 11.11.2013 
Bērnu bibliotēkā radošo darbu izstāde “Apsveikums Latvijai”

No 9. līdz 23.novembrim Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” (Mihoelsa iela 58, Daugavpils, tālr. 65421750) ir apskatāma radošo darbu izstāde „Apsveikums Latvijai”. Izstādē skatāmi Daugavpils ģimeņu, dažādās tehnikās izgatavotie apsveikumi, kuri tapa biedrības Atbalsts nākotnei radošajās darbnīcās.

 Būsiet laipni gaidīti Bērnu bibliotēkā "Zīlīte!"

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa 2013

 7.11.2013 
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa 2013

Šogad Ziemeļvalstīs jau septiņpadsmito, bet Latvijā sešpadsmito reizi notiks Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa, un tā Ziemeļvalstīs (Dānija, Zviedrija, Somija, Norvēģija, Islande) un Baltijas valstīs (Latvija, Lietuva, Igaunija) norisināsies laikā no 11.līdz 17.novembrim.

 Nedēļas galvenais uzdevums ir apzināt un vairāk iepazīt Ziemeļvalstis, to literatūru, kultūru un tradīcijas.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Rītausmas un Krēslas stundās tiek iedegtas sveces, notiek dažādu tekstu lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi atraktīvi pasākumi.

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma - ,,Ziema Ziemeļos”.

Arī Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās šīs nedēļas ietvaros tiks organizēti dažādi interesanti un atraktīvi pasākumi.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumu norise

Būsiet mīļi gaidīti!  

 

Andras Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumi

 7.11.2013 
Andras Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumi

2013. gada oktobrī Bērnu bibliotēka „Zīlīte” organizēja A. Manfeldes „Sirds pasaku” lasījumus Daugavpils 3. vidusskolā un Vienības pamatskolā, kuri bija plānoti Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētajā Kultūras projekta „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās” aktivitātēs. Bibliotekāri kopā ar bērniem lasīja un pārrunāja divas pasakas „Īstais lācis, spēļu lācis” un „Miega sainis un Du-dū”.

 

Tikšanās ar dzejnieku Pāvelu Plotņikovu Latgales Centrālajā bibliotēkā

 7.11.2013 
Tikšanās ar dzejnieku Pāvelu Plotņikovu Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 9. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā cikla "Literārā sestdiena" ietvaros notiks tikšanās ar Daugavpils dzejnieku Pāvelu Plotņikovu. Literārais cikls LCB tiek rīkots sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju „Latgales novadpētnieki”.

Dzejnieks Pāvels Plotņikovs dzimis 1946. gadā Baltkrievijā. Absolvējis kara skolu Lietuvā, Malnavas tehnikumu un 1991. gadā Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju. Ar dažādu sacerējumu rakstīšanu P.Plotņikovs aizrāvās jau skolas laikā, taču tieši dzejas rakstīšanai pievērsās 20.gs. 90.gados. Savā dzejā raksta par cilvēku savstarpējām attiecībām un dzīves vērtībām, par Latgales dabu un pilsētām.

 

Latgales Centrālā bibliotēka papildināja savu krājumu ar jaunu Daugavpils pētnieka, ķīmijas habilitētā doktora Oļega Papsujeviča grāmatu „Kalkūnes pagasts gadsimtu ceļos: notikumi un ļaudis”

 6.11.2013 
Latgales Centrālā bibliotēka papildināja savu krājumu ar jaunu Daugavpils pētnieka, ķīmijas habilitētā doktora Oļega Papsujeviča grāmatu „Kalkūnes pagasts gadsimtu ceļos: notikumi un ļaudis”

Monogrāfija ir plašs zinātniskais darbs, kas veltīts Kalkūnes pagasta vēsturei no senatnes līdz mūsdienām. Tas ir veidots hronikas veidā, tāpēc lasītājam ir vieglāk izprast ne tikai notikumu gaitu pagastā, bet arī sasaistīt tos ar Latvijas un pasaules vēstures procesiem. Grāmatā ir plašs izmantoto avotu un literatūras saraksts, personu rādītājs un kopsavilkums angļu un krievu valodās.

 

PIEDALIES AKCIJĀ

 6.11.2013 
PIEDALIES AKCIJĀ

No 2013.gada 20. augusta Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar bibliotēkas Atbalsta biedrību un nodibinājumu "Rīga 2014" īsteno akciju "Tautas grāmatu plaukts". Piedalies arī Tu un papildini Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils saturu ar savu īpašo grāmatu! 

Vairāk informācijas www.tautasgramatuplaukts.lv


Akcija pagarināta līdz 1.decembrim! 

 

“Māksla bērna acīm” Latgales Centrālajā bibliotēkā

 4.11.2013 
“Māksla bērna acīm” Latgales Centrālajā bibliotēkā

No 2013.gada 1.novembra Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā apskatāma Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Māksla bērna acīm”.

Špoģu MMS audzēkņiem tā jau ir trešā izstāde mūsu bibliotēkā. 2012.gada martā tieši ar šīs skolas audzēkņu darbu izstādi “Skats pa logu” tika atvērta izstāžu siena LCB Periodikas lasītavā, bet 2013. gada martā tika prezentēta Vaboles grupas audzēkņu darbu izstāde “Pavasaris stiklā!”

Izstādē “Māksla bērna acīm” Špoģu MMS audzēkņi pierāda, ka mākslas iespējas ir neierobežotas. Tas ir piedzīvojums, kurā bērns var atļauties būt pats un iepazīt pasauli, iespaidojoties no slavenu mākslinieku darbiem un attēlojot tos.

 

Daugavpils Universitātes studentu darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 31.10.2013 
Daugavpils Universitātes studentu darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 5. novembrī plkst.15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks Daugavpils Universitātes studentu darbu izstādes „Hīšeri” atklāšana. Izstāde ir tapusi DU studiju programmas „Datordizains” studiju kursa „Vektorgrafika” ietvaros.

Izstādes nosaukums ir divu izcilu personu uzvārdu apvienojums Hīšs un Ešers. Moriss Kornēlijs Ešers ir holandiešu mākslinieks – grafiķis, kas meistarīgi zīmēja matemātiku – simetriju, fraktāli un telpiskumu. M.K.Ešera raksti vai mozaīkas iedvesmoja DU Informātikas katedras asociēto profesori Nelliju Bogdanovu uzzīmēt jaunus un radošus rakstus datorgrafikā. Šīm mērķim tika izmantota vācu matemātiķa Henriha Hīša teorija.

 

Sagaidot Jaunbūves bibliotēkas 60-gadu jubileju

 9.10.2013 
Sagaidot Jaunbūves bibliotēkas 60-gadu jubileju

Gatavojoties jubilejas pasākumiem, Jaunbūves bibliotēka aicina grāmatu cienītājus piedalīties radošajā konkursā „Pārsteidz bibliotēku 60-gadu jubilejā…”, kas norisināsies trijās nominācijās: 

 1. „Uzraksti veltījumu bibliotēkai”;
 2. „Izveido apsveikumu bibliotēkai jubilejā”;
 3. „Izgatavo un uzdāvini savu radošo rokdarbu bibliotēkai”.

Konkursā var piedalīties Daugavpils pilsētas bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuri ar prieku lasa grāmatas un ir gatavi radoši darboties, lai iepriecinātu Jaunbūves bibliotēku jubilejā.

Konkurss norisināsies no 2013. gada 10. oktobra līdz 20. novembrim.

 

Starptautiskais literāri muzikālais noslēguma pasākums „Lasīšana-IT-Jaunrade“ Daugavpilī

 23.10.2013 
Starptautiskais literāri muzikālais noslēguma pasākums „Lasīšana-IT-Jaunrade“ Daugavpilī

29.oktobrī plkst.13.00 Daugavpilī Latviešu kultūras centrā notiks starptautiskā projekta „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm „Lasīšana-IT-Radīšana” noslēguma pasākums „Lasīšana-IT-Jaunrade”.

Projekta galvenais mērķis bija popularizēt tradicionālās kultūras vērtības un lasīšanu, kā vienu no pamatprincipiem, lai attīstītu aktīvu un ilgtspējīgu sabiedrību, integrētu jaunas informācijas tehnoloģijas un mākslas formas bibliotēku darbā un attīstītu pārrobežu sadarbību starp bērniem un bibliotēkām.

 

Tikšanās ar dzejnieci Fainu Osinu Latgales Centrālajā bibliotēkā

 23.10.2013 
Tikšanās ar dzejnieci Fainu Osinu Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales Centrālā bibliotēka sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju „Latgales novadpētnieki” 2013. gada 26. oktobrī plkst. 15.00 periodikas lasītavā dzejas cienītājus un interesentus aicina uz tikšanos ar Daugavpils dzejnieci Fainu Osinu.

Faina Osina dzimusi 1939.gada 2.oktobrī Krievijā, Krasnojarskas apgabalā. Absolvējusi Usūrijas pedagoģiskā institūta Filoloģijas fakultāti. Kopš 1970. gada dzejniece dzīvo Daugavpilī. Pirmie Fainas Osinas darbi publicēti 20.gs. 80. gadu sākumā laikrakstā „Красное знамя”. Vēlāk viņas dzeja tika publicēta gan pilsētas, gan arī republikas izdevumos. 2005. gadā dzejniecei Fainai Osinai tika piešķirts tituls „Goda daugavpiliete”.

 

Ceļojošā izstāde "Eiro - mūsu valūta" Daugavpils Kultūras pilī

 22.10.2013 
Ceļojošā izstāde
„Kā uz eiro monētām nonāca Latvijas sudraba pieclatnieka tautumeitas attēls?”, „Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?”, „Kā izskatās pārējo eirozonas valstu monētas?"
 
Šie ir vien daži no jautājumiem, uz kuriem ikviens saistošā veidā var gūt atbildes ceļojošajā izstādē "Eiro - mūsu valūta", kas no 22. oktobra 15:00 apskatāma Daugavpils Kultūras pilī, Smilšu ielā 92, un būs atvērta apmeklētājiem līdz 29. novembrim. Izstādes darba laiks: darba dienās no 10:00 līdz 19:00, brīvdienās no 11:00 līdz 16:00.
 

Starptautiskais literāri-muzikālais pasākums „Lasīšana-IT-Jaunrade“ Zarasos

 15.10.2013 

16.oktobrī plkst.13.00 Zarasu pilsētas bibliotēkā notiks projekta „Lasīšana-IT-Radīšana” noslēguma pasākums „Lasīšana-IT-Jaunrade”.

18 mēnešus ilgajā projektā Latgales Centrālā bibliotēka un Zarasu publiskā bibliotēka kopā organizēja daudz un dažādas aktivitātes Daugavpils un Zarasu bērniem un jauniešiem. Bibliotēkās tika organizētas foto un video, teātra un radošās prasmes attīstošās starptautiskās nometnes, organizētas lasītveicināšanas akcijas u.c. aktivitātes. Skaistais kopā darbošanās laiks paliks foto materiālos, videofilmās un atmiņās. Fotomākslas radošajā darbnīcā iedvesmotā, tagad jau bijusī Zarasu „Ąžuolo“ ģimnāzijas audzēkne Lina Minkevičiūtė piedāvās apskatīt fotogrāfiju izstādi „300 ežerų ralis“. Tiks nosaukti virtuālās bērnu fotogrāfiju galerijas laureāti.

 

Datubāze MYBRARY Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

 14.10.2013 
Datubāze MYBRARY Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar kompāniju MIPP International projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros Latvijas bibliotēkām piedāvā MYBRARY datubāzes izmēģinājumu no 14.10.2013. līdz 13.11.2013.

MYBRARY (www.mybrary.ru) ir tiešsaistes biznesa e-grāmatu datubāze krievu valodā, kas aptver grāmatas un žurnālus tādās zinātņu nozarēs kā jurisprudence un tieslietas, ekonomika, uzņēmējdarbība u.c.  Pašlaik bibliotēkā ir iekļauti ap 2,000 izdevumu nosaukumi no vairāk nekā 20 Krievijas izdevējiem.
Datubāzes mērķaudotorija studenti, pasniedzēji, tiesību zinātņu un ekonomikas eksperti, kā arī reklāmas, personāla atlases vadītāji, uzņēmumu īpašnieki un ikviens, kurš vēlas uzlabot un attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes.

 Sīkāka informācija pie konsultanta (LCB lasītava, 2.stāvs).

 

LETA izmēģinājuma datubāzes Latgales Centrālajā bibliotēkā

 14.10.2013 
LETA izmēģinājuma datubāzes Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales Centrālā bibliotēka no 14.10.2013 līdz 15.11.2013 piedāvā lietotājiem bezmaksas pieeju Nacionālās ziņu aģentūras LETA arhīvam un biznesa portālam Nozare.lv.

LETA arhīvā uzkrātie materiāli dod iespēju iegūt pilnīgu informāciju, kā arī viegli un ātri analizēt un prognozēt notikumus laika gaitā. Katru mēnesi LETA arhīvs papildinās par 60,000 informācijas vienību, un šobrīd tajā ir vairāk nekā 4 miljoni ierakstu.

LETA arhīvs ietver ziņas, preses publikācijas, anotācijas un relīzes, „Latvijas Vēstneša” informāciju, ekspertu komentārus, konkursus un izsoles, uzņēmumu datubāzi, personu datubāzi.

LETA arhīvā angļu un krievu valodā ir pieejami ziņu materiāli un Baltijas ziņas. 

 

Bērnu bibliotēkā klubiņš mazajiem lietotājiem

 14.10.2013 
Bērnu bibliotēkā klubiņš mazajiem lietotājiem

Kopš 2002. gada, ik sestdienu, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” darbojas klubiņš pašiem mazākajiem bibliotēkas lietotājiem „Brīvdienas bez garlaicības”.

Klubiņa darbības mērķis visu šo gadu garumā ir nemainīgs – ievērojot bērna vecumposma attīstības īpatnības, gūstot pozitīvas emocijas no bibliotēkas apmeklējuma, rosināt bērniem interesi par grāmatām, veicināt lasītprieku, kā arī rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem šajā vecumā.

Pilnveidojot bibliotekāro apkalpošanas darbu un īstenojot uz ģimeni orientētas bibliotēkas koncepciju, bibliotēka veido radošu vidi bērniem un vecākiem.  

 

Letonikas datubāze arī turpmāk būs pieejama bibliotēkās

 10.10.2013 
Letonikas datubāze arī turpmāk būs pieejama bibliotēkās

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2014.gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Letonika ir interneta serviss, kas vienuviet apkopo nozīmīgus uzziņu un enciklopēdiskus resursus par Latviju latviešu valodā - kvalitatīvu un uzticamu informāciju, kas ikdienā tiek izmantota uzziņu un izglītības mērķiem, kā arī dažādu mācību priekšmetu apguvei.

Latvijas attēlus, objektu aprakstus un karti varat izmantot, plānojot ceļojumus pa Latviju.

Letonika.lv lasiet visās Latvijas bibliotēkās.

 

Otrā Latgales grafikas simpozija atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

 8.10.2013 
Otrā Latgales grafikas simpozija atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 10.oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks 2.Latgales grafikas simpozija atklāšanas izstāde „Vizītkarte”. Simpozijā piedalās 15 mākslinieki: Lāsma Pujāte, Ieva Nagliņa, Ilze Lībiete, Nele Zirnīte, Agnese Kurzemniece, Māris Subačs, Anita Nikuļceva, Kate Seržāne (Rīga), Mārīte Kluša (Ventspils), Reda Uogintienė, Vaiva Koveraite, Vaidotas Janulis (Šiauliai, Lietuva), Alina Petkune, Rasma Kazia un Aivars Bulis (Daugavpils). Izstāde ir iepazīšanās ar māksliniekiem un viņiem raksturīgo grafikas rokrakstu.

Otro Latgales grafikas simpoziju organizē biedrība „Mākslu pedagogu apvienība” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, sekmējot grafikas medija atpazīstamību Latgales reģionā.

 

Interaktīvs pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

 7.10.2013 
Interaktīvs pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

Turpinot Latgales Centrālās bibliotēkas ikgadējo interaktīvo izstāžu un pasākumu ciklu, 2013. gada 9. oktobrī plkst. 11.40 Periodikas lasītavā notiks interaktīvs pasākums skolēniem „Pienu ēdu, pienu dzēru, pienā muti nomazgāju”.

Mājoklis, uzturs, apģērbs – trīs materiālās pasaules priekšnoteikumi, bez kuriem nav iespējama cilvēka eksistence. Laika gaitā uzturs ir kļuvis arī par cilvēces kultūras būtisku daļu. Uztura vēsture ļauj ieskatīties tautu dzīvesveidā, vērtību kritērijos, ticējumu un ieražu pasaulē. Šoreiz interaktīvā pasākuma tēma ir piens. Pasākuma dalībnieki iepazīsies ne tikai ar senajām piena pārstrādes tradīcijām, bet arī diskutēs par tā uzturvērtību ikdienā un piedalīsies dažādās radošās aktivitātēs.

Interesentiem būs iespēja apskatīt daudzveidīgu literatūras klāstu par piena nozīmi pagātnē un mūsdienās.

Pasākuma apmeklētājus gaida arī dažādi patīkami pārsteigumi!

 

Cienījamie iedzīvotāji!

 2.10.2013 
Cienījamie iedzīvotāji!

Aicinām Jūs apmeklēt ikgadējo izstādi „Lasītāju vaļasprieki”, kura tiks atklāta 7. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā Rīgas ielā 22a.

Šogad izstāde tiek rīkota jau ceturto reizi. Izstādē piedalīsies vairāk nekā 15 dalībnieki. Apmeklētāji varēs aplūkot: dažādas tautiskās lelles, mīkstās rotaļlietas, krustdūrienā izšūtās gleznas, adījumus un citus darbus.  

Rokdarbu izstādi papildinās izzinošas grāmatas, kurās var atrast jaunas idejas topošajiem darbiem.
Izstādes atklāšanas laikā autori stāstīs par saviem darbiem un to veidošanas tehniku.
Rokdarbu izstāde „Lasītāju vaļasprieki” bibliotēkā būs apskatāma līdz 17. oktobrim.

 Būsiet mīļi gaidīti!

 

Grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija Marka Rotko mākslas centrā

 30.09.2013 
Grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija Marka Rotko mākslas centrā

2013. gada 4. oktobrī plkst. 14.00 Marka Rotko mākslas centra konferenču zālē notiks grāmatas “(Divas) puses. Latviešu kara stāsti” prezentācija. Šī gada vasarā klajā nācā izdevuma tulkojums krievu valodā, lai ar latviešu likteņiem Otrā pasaules kara laikā varētu iepazīties plašāka krievu valodā lasošā auditorija.

Izdevumā pirmo reizi Latvijā vienkopus ir izdotas Otrā pasaules karā abu karojošo pušu dalībnieku dienasgrāmatas. Ierakumos, kauju starplaikos un hospitāļos rakstītās liecības stāsta par latviešu karavīru ikdienu, viņu dzīves vērtībām, attieksmi pret mājām un tuviniekiem. Grāmatu papildina arī vairāki Latvijas Universitātes pētnieku raksti – Vitas Zelčes eseja par cilvēkiem karā, Ulda Neiburga apcere par latviešu militārajiem formējumiem Otrajā pasaules karā, Lauras Ardavas, Didža Bērziņa un Gitas Siliņas pētījums par dienasgrāmatu rakstīšanu kara laikā, kā arī Klintas Ločmeles apraksts par latviešu karavīru dzīvi pēc kara. Izdevuma “(Divas) puses” redaktori un komentāru autori – Uldis Neiburgs un Vita Zelče.

 

Silvija Liniņa 1934.gada 8.janvāris – 2013. gada 24.septembris

 27.09.2013 
Silvija Liniņa 1934.gada 8.janvāris – 2013. gada 24.septembris

Ir mirusi Silvija Liniņa, kura vairāk nekā 55 gadus strādāja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bija studentu mīlēta Latvijas Universitātes lektore, trešā Latvijas bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja pēc biedrības atjaunošanas 1989.gadā, VKKF mūža stipendiāte, spilgta, erudīta un neatkārtojama personība, Latvijas bibliotekārajā sabiedrībā augsti novērtēta autoritāte, jauks, atsaucīgs un sirsnīgs cilvēks.

 

Pie Daugavpils lasītājiem dodas jaunākās latviešu oriģinālliteratūras grāmatu kolekcija

 25.09.2013 
Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālā bibliotēka izstrādāja kultūras projektu „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās”, kuru finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds. Projekta mērķis – sekmēt vērtīgāko latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību publiskajās bibliotēkās, veicināt latviešu rakstnieku un lasītāju intelektuālo mijiedarbību. Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) piedalījās projektu konkursā un saņēma atbalstu.

 

Daugavpilī 27. septembrī norisināsies Latgales Eirodiena

 24.09.2013 
Daugavpilī 27. septembrī norisināsies Latgales Eirodiena

27. septembrī no plkst. 13:00 līdz 19:00 Daugavpilī, Vienības laukumā norisināsies Latgales Eirodiena. Pasākumu atklās finanšu ministrs Andris Vilks. Savukārt no plkst. 11:00 līdz 16:30 Daugavpils Vienības namā norisināsies uzņēmēju seminārs par iniciatīvu „Godīgs eiro ieviesējs”. 

Seminārā reģiona uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem, kā arī komunikācijas un finanšu speciālistiem būs iespēja saņemt aktuālāko informāciju par pārejas procesu uz eiro. Sarunā ar ekonomikas ekspertiem varēs uzzināt par eiro ietekmi uz Latvijas ekonomiku un riskiem un ieguvumiem uzņēmumiem. Veicinot uzņēmēju pieredzes apmaiņu, zinoši lektori stāstīs par pārmaiņu vadību uzņēmumos, divu valūtu paralēlo apriti, kā arī iespējām, ko uzņēmuma reputācijas veidošanā sniedz iniciatīva „Godīgs eiro ieviesējs” un citiem jautājumiem. Semināra otrajā daļā finanšu speciālistiem valsts iestāžu lektori informēs par svarīgākajām nodokļu un grāmatvedības jomas izmaiņām un atbildēs uz praktiķu jautājumiem. 

 

Interaktīvā spēlē jauniešiem piedāvā iepazīt 10 dažādu nozaru profesijas

 24.09.2013 
Interaktīvā spēlē jauniešiem piedāvā iepazīt 10 dažādu nozaru profesijas

Lai jauniešus aicinātu pārdomāt savu profesijas izvēli, sociālā tīkla Draugiem.lv vidē Karjeras nedēļas ietvaros izveidota interaktīva spēle „Pielaiko profesiju”.

Sev piemēroto profesiju jaunietis var pielāgot savai profila bildei Draugiem.lv sociālajā vietnē. Spēle „Pielaiko profesiju” piedāvā jauniešiem interaktīvā veidā iejusties kādā no desmit profesijām: informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja, farmaceita, galdnieka, ķīmijas speciālista, konditora, elektronikas inženiera konstruktora, darba aizsardzības speciālista, mežsaimnieka, tūrisma informācijas konsultanta un telekomunikāciju projektēšanas inženiera ādās.

Spēlē ir iespējams uzzināt gan saistošus faktus par konkrēto nozari un profesiju, gan prasmes, kas nepieciešamas speciālistam veiksmīgai karjeras attīstībai, kā arī noderīgu informāciju, kur šo profesiju var apgūt.

Interaktīvā spēle „Pielaiko profesiju” pieejama vietnē www.draugiem.lv/viaa

 

Tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi Latgales Centrālajā bibliotēkā

 16.09.2013 
Tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 19. septembrī plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi.
Andra Manfelde dzimusi 1973. gadā. Absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Rakstnieces pirmās publikācijas lasāmas 2002. gada žurnālā „Karogs”. Literāte ir saņēmusi prēmijas un goda balvas, piedaloties vairākos literārajos konkursos ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

 

Latgales Centrālā bibliotēka papildināja savu krājumu ar jaunu Daugavpils novadpētnieka Staņislava Ružāna dāvāto grāmatu “Nīcgales zeme un ļaudis kopsaimniekošanas laikos (1944-1994)”

 12.09.2013 
Latgales Centrālā bibliotēka papildināja savu krājumu ar jaunu Daugavpils novadpētnieka Staņislava Ružāna dāvāto grāmatu “Nīcgales zeme un ļaudis kopsaimniekošanas laikos (1944-1994)”

Apjomīgajā darbā (687 lpp., materiāls sakārtots 10 pamatnodaļās un daudzās apakšnodaļās) autors apskatījis saimnieciskās dzīves norises 50 gadu garumā jeb kolhozu laikus. Staņislavs Ružāns, pēc izglītības agronoms, grāmatas veidošanas laikā bieži apmeklēja Daugavpils zonālo valsts un Daugavpils pilsētas dzimtsarakstu nodaļas arhīvus, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Latgales pētniecības institūta bibliotēku, konsultējās ar institūta pētniekiem. Šīs grāmatas zinātniskais redaktors ir Dr. hist., asoc. prof. H. Soms.

 

Cienījamie lasītāji!

 11.09.2013 
Cienījamie lasītāji!

Aicinām Jūs aktīvi piedalīties LCB ikgadējā izstādē „Lasītāju vaļasprieki”, kura tiks rīkota oktobrī Latgales Centrālajā bibliotēkā.
Savus darbus izstādei iespējams piedāvāt LCB abonementā, Rīgas ielā 22a, 2.stāvā līdz 4.oktobrim.
Kontakttālrunis: 65426065

 

Atbalstīts Latgales Centrālās bibliotēkas Kultūras projekts „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās”

 9.09.2013 

 

 

 

Lai sekmētu vērtīgāko latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību publiskajās bibliotēkās, sniegtu iespēju rakstniekiem satikt savus lasītājus, sarunāties un gūt iedvesmu jaunu darbu radīšanai, Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālā bibliotēka izstrādāja kultūras projektu, ko finansēja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) piedalījās šajā projektā un guva atbalstu. Kopumā konkursā tika iesniegti 76 projekti, bet atbalstīti - tikai 59.

LCB projekta ietvaros saņems latviešu oriģinālliteratūras grāmatu kopu un iespēju rīkot lasītāju tikšanos ar rakstnieci Andru Manfeldi. 

 

Cienījamie lasītāji!

 4.09.2013 

Sakarā ar LCB filiāles Pārdaugavas bibliotēkas krājuma inventarizāciju no 13. līdz 17. septembrim bibliotēka lasītājus neapkalpos.

No 18. septembra bibliotēka būs atvērta lietotājiem!

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!  

 

Dzejas dienas – 2013 Daugavpilī un Daugavpils novadā

 4.09.2013 
Dzejas dienas – 2013 Daugavpilī un Daugavpils novadā

11. un 12.septembrī Daugavpils novadā un Daugavpilī norisināsies „Dzejas dienas 2013”. Pasākuma programmā plašs aktivitāšu klāsts visu vecumu interesentiem:

11.septembrī

Plkst.11:00 – Dzejas dienas mazajiem kopā ar Māri Runguli Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58)
Jau vairākus gadus Daugavpilī dzejas dienas sākas pie jaunākajiem grāmatu lasītājiem, proti, Daugavpils Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”. Šogad uz tikšanos ar mazajiem lasītājiem atnāks dzejnieks Māris Rungulis, žurnāla „Ezis” veidotājs un žurnāla „Zīlīte” redaktors.

 

Piedalies „Tautas grāmatu plaukta” veidošanā!

 4.09.2013 
Piedalies „Tautas grāmatu plaukta” veidošanā!

Līdz 1.novembrim Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles aicina ikvienu interesentu piedalīties akcijā „Tautas grāmatu plaukts”, uzdāvinot kādu sev nozīmīgu un īpašu grāmatu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Grāmatā jāieraksta dāvinātāja vēstījums vai novēlējumu, ko lasīs cilvēki ne tikai šodien, bet arī nākamajās paaudzēs. Ikviens dāvinātājs par piedalīšanos akcijā saņems īpašo „Tautas grāmatu plaukta” grāmatzīmi.

Dāvinājumi iesniedzami:

Latgales Centrālajā bibliotēkā Rīgas iela 22A, tālr. 65476344
Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750
Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9, tālr. 65455648
                                     Jaunbūves bibliotēkā, 18.Novembra ielā 161, tālr. 65438173
                                     Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālā ielā 2, tālr. 65423339
                                     Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16, tālr. 65430660
                                     Piekrastes bibliotēkā, Minskas ielā 1, tālr. 65430311

 

Tēvu dienai veltītā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 3.09.2013 
Tēvu dienai veltītā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 6. septembrī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošās izstādes „Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās” atklāšana.

Izstādē apkopoti fotouzņēmumi no LNB krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem, kas aptver laika posmu no 19.gadsimta beigām līdz 20.gadsimta vidum. Fotogrāfiju izlasē vērojami vīrieši darbā un atpūtā dažādos Latvijas novados. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērot ģimenes lomu vīrieša dzīvē, profesijas un vaļasprieku aktualitāti, kā arī vīriešu attiecības ar sabiedrību. 

 

Cienījamie lasītāji!

 30.08.2013 
Cienījamie lasītāji!

No 2. septembra Latgales Centrālā bibliotēka strādās ierastajā darba režīmā:

PIRMDIENA              11.00–20.00
OTRDIENA                11.00–20.00
TREŠDIENA              11.00–20.00
CETURTDIENA          11.00–20.00
                                     PIEKTDIENA             11.00–20.00
                                     SESTDIENA              10.00–17.00
                                     SVĒTDIENA              brīvdiena


Katra mēneša pēdējā ceturtdiena – SPODRĪBAS DIENA (lietotājus neapkalpojam)                      

 

Ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 30.08.2013 
Ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā no 2.septembra būs apskatāma Rīgas Centrālās bibliotēkas ceļojošā fotoizstāde „Viena diena bibliotēkas dzīvē”. Izstādes darbu autors ir fotomākslinieks Valters Poļakovs. Fotogrāfijās redzami bibliotēkas vidē sastaptie un novērotie cilvēki – visa daudzveidīgā Rīgas sabiedrība.

Bibliotēkas projekta „Viena diena bibliotēkas dzīvē” ietvaros no 2010. līdz 2011. gadam ir tapusi gan ceļojošā fotoizstāde, gan arī fotoalbums, kas ir veltījums Rīgas Centrālās bibliotēkas 105 gadu pastāvēšanas jubilejai. Ceļojošās izstādes divdesmit piecas fotogrāfijas jeb fotoalbumā redzamo uzņēmumu izlase tapusi ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālo atbalstu. 

 

Cienījamie lasītāji!

 28.08.2013 
Cienījamie lasītāji!

Sākot ar 2013. gada 1. septembri ASV Informācijas centra darba laikā notiks sekojošas izmaiņas:

P.  brīvdiena
O. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
T. 11.00 - 13.00  13.30 - 19.30
C. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
P. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
S. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
Sv. brīvdiena 

 

Ingas Vasiļjevas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 28.08.2013 
Ingas Vasiļjevas personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 4. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Daugavpils Krievu vidusskolas–liceja vizuālās mākslas pedagoģes Ingas Vasiļjevas personālizstādes „Pārsteidzošais filcs” atklāšana.

Gada laikā šī jau ir otrā mākslinieces Ingas Vasiļjevas izstāde, kas ir apskatāma LCB periodikas lasītavā.

Māksliniece vairāk kā 25 gadus strādā skolā un māca bērniem saskatīt apkārtējās pasaules tik daudzveidīgās krāsas un formas. Tieši vizuālā māksla ir veids, kā veicināt bērnos skaistuma izjūtu.

Inga Vasiļjeva ir absolvējusi DU maģistrantūru, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur viņas skolotāja bija pazīstamā māksliniece profesore Aija Baumane.

Fantāzija cilvēka ikdienu padara interesantāku, emocionālāku un krāsaināku. Vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas pirmajā izstādē bibliotēkā bija apskatāmi tekstilmozaīkas tehnikā veidoti darbi, bet pedagoģe arī lieliski glezno akvareļus, veido kolāžas no papīra un nodarbojas ar filcēšanu.  

 

Lasītveicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā” tuvojas noslēgumam!

 27.08.2013 
Lasītveicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā” tuvojas noslēgumam!

 

 

Aizrit vasaras brīvlaika pēdējā nedēļa! Daugavpils pilsētas publiskajās bibliotēkās tuvojas noslēgumam lasītveicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā”. Kopā programmā Daugavpilī iesaistījās 410 bērni un jaunieši, kuri katru ceturtdienu piedalījās tematiskajos pasākumos, apmeklēja dažādas radošās darbnīcas, kopā ar populāriem grāmatu varoņiem devās literārajos ceļojumos, kā arī apguva jaunas prasmes un iemaņas darbā ar planšetdatoriem un elektroniskajām grāmatām.

29. augustā visās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs notiks noslēguma pasākums, kura laikā aktīvākie dalībnieki, kas krāsainajos programmas bukletos būs savākuši visvairāk uzlīmju, saņems pārsteiguma balvas! 

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiek pieteikšanās bezmaksas angļu valodas kursiem

 21.08.2013 
Latgales Centrālajā bibliotēkā notiek pieteikšanās bezmaksas angļu valodas kursiem

No 2013. gada 26. augusta līdz 13. septembrim Latgales Centrālā bibliotēka aicina lietotājus pieteikties angļu valodas kursiem, ko organizē ASV Informācijas centrs Daugavpilī. Pieteikties var vienā no grupām – iesācēju grupā, dalībniekiem bez valodas priekšzināšanām vai ar valodas prasmi iesācēju līmenī, bez vecuma ierobežojuma un senioru grupā pensionāriem. Pakalpojums ir bezmaksas un pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas lietotājiem. Pieteikties var zvanot pa tālruni 65422483 vai personīgi ASV Informācijas centrā Latgales Centrālās bibliotēkas 4. stāvā, Rīgas ielā 22a. Līdzi jāņem Latgales Centrālas bibliotēkas lasītāja karte. Dalībnieku skaits kursos ir ierobežots. 

 

Vecticībnieku vēstures un tradīciju pētnieka, rakstnieka un publicista Vasilija Baranovska dāvinājums Latgales Centrālajai bibliotēkai

 20.08.2013 
Vecticībnieku vēstures un tradīciju pētnieka, rakstnieka un publicista Vasilija Baranovska dāvinājums Latgales Centrālajai bibliotēkai

Bibliotēkas krājums papildināts ar senas vecticībnieku dzimtas pārstāvja un mūsu novadnieka Vasilija Baranovska iznākušajām grāmatām. Krājumā «Времена и судьбы» ir publicēti prozas darbi, apskati, raksti. Šī krājuma un citu autora darbu galvenā tēma – Latvijas un Lietuvas vecticībnieku likteņi un tradīcijas. Grāmata «Посвящение храму» veltīta vecticībnieku draudzes 350 gadu pastāvēšanai Baltijā un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku lūgšanas nama 250 gadu jubilejai.  Bibliotēkas krājums papildināts ar senas vecticībnieku dzimtas pārstāvja un mūsu novadnieka Vasilija Baranovska iznākušajām grāmatām. Krājumā «Времена и судьбы» ir publicēti prozas darbi, apskati, raksti. Šī krājuma un citu autora darbu galvenā tēma – Latvijas un Lietuvas vecticībnieku likteņi un tradīcijas. Grāmata «Посвящение храму» veltīta vecticībnieku draudzes 350 gadu pastāvēšanai Baltijā un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku lūgšanas nama 250 gadu jubilejai. Bibliotēkas krājums papildināts ar senas vecticībnieku dzimtas pārstāvja un mūsu novadnieka Vasilija Baranovska iznākušajām grāmatām. Krājumā «Времена и судьбы» ir publicēti prozas darbi, apskati, raksti. Šī krājuma un citu autora darbu galvenā tēma – Latvijas un Lietuvas vecticībnieku likteņi un tradīcijas. Grāmata «Посвящение храму» veltīta vecticībnieku draudzes 350 gadu pastāvēšanai Baltijā un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku lūgšanas nama 250 gadu jubilejai. 

 

Latvijas celiakijas pacientu biedrība „Dzīve bez glutēna” dāvina visām pilsētas bibliotēkām Annas Kašinas psihoterapeitisko grāmatu bērniem „Planētas Celiaks Noslēpums”  

Redzēt savu bērnu fiziski un emocionāli laimīgu ir katra vecāka sapnis. Lai vecāki kļūtu par labu atbalstu bērnam, kurš ir saslimis ar celiakiju, viņiem slimība jāizzina, kā arī jāprot izskaidrot bērnam, atbilstoši viņa vecumam un attīstībai. Tikai tad būs iespēja cīnīties ar slimību. Pasakas un brīnumstāsti ir vienreizējs materiāls, kas iedarbojas uz bērna psihi saudzējoši, dziedinoši un dziļi. Annas Kašinas brīnumstāsts būs labs pamats vecāku sarunai ar bērnu par viņa sarežģījumiem, nepieciešamajiem ierobežojumiem dzīvē, sastopoties ar diagnozi - celiakija.

 

Akcija „Tautas grāmatu plaukts”

Akcija „Tautas grāmatu plaukts”

Latvijas Nacionālā bibliotēka no 20. augusta līdz 1. novembrim rīko akciju „Tautas grāmatu plaukts”. Tās mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem piedalīties Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils satura veidošanā, dāvinot bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs. “Tautas grāmatu plaukts” tiks izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā un sliesies piecstāvu mājas augstumā. “Tautas grāmatu plaukta” apjoms ir pāris desmiti tūkstoši grāmatu. Akcijas rezultātā tiks ne vien piepildīts „Tautas grāmatu plaukts”, bet noskaidrota arī nācijas mīļākā grāmata un autors.

 

Palīdzi izvēlēties prezidentūras logo!

Palīdzi izvēlēties prezidentūras logo!

No 2015.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūnijam Latvija pirmo reizi būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Aicinām Jūs iesaistīties šī notikuma veidošanā!

Šobrīd norisinās Latvijas prezidentūras logo izvēle. Tajā aicināts piedalīties ikviens – balsojot par sev tīkamāko logo Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta mājas lapā www.es2015.lv/balso un tādējādi palīdzot žūrijai izlemt, kurš būs Latvijas prezidentūras logo. Nobalsot par logo var, izmantojot kādu no četriem autorizēšanās variantiem – Twitter.com, Facebook.com, Draugiem.lv kontu vai arī ar savu e-pasta adresi. Balsošanas norisinās līdz 8.septembrim. Pēc žūrijas lēmuma informācija par uzvarētāju tiks publicēta sekretariāta mājas lapā.

 

Nāc un piedalies digitālā Baltijas ceļa veidošanā!

Nāc un piedalies digitālā Baltijas ceļa veidošanā!

Vai Jums ir saglabājusies mugursoma, trolejbusa biļete, pārnēsājamais radio, avīzes izgriezums, apģērbs, vai rotaļlieta, kuru turējāt rokās, stāvot Baltijas ceļā 1989.gadā?

Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus atzīmēt akcijas „Baltijas ceļš” gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

23. un 24.augustā no plkst. 12:00 līdz 20:00 Rīgā Esplanādē, „Rīga 2014” atklātajā telpā ikvienam interesentam būs iespēja digitalizēt savu līdzpaņemto Baltijas ceļa piemiņas lietu un iekļaut to digitālajā arhīvā publicēšanai www.europeana1989.eu. Piemiņas lieta var būt jebkas, kas konkrētajam cilvēkam saistās ar Baltijas ceļa akciju - fotogrāfija, dokuments, piespraude, apģērba gabals, tramvaja biļete u.c.

 

Mākslinieces Jolantas Ābeles personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Mākslinieces Jolantas Ābeles personālizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 13. augustā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks mākslinieces Jolantas Ābeles personālizstādes „Pieturas iedvesmai” atklāšana.

Jolanta Ābele dzimusi 1971. gada 5. jūlijā Jēkabpilī. 1992. gadā absolvēja Rēzeknes Lietišķās Mākslas vidusskolas keramikas nodaļu, studijas turpināja Latvijas Mākslas Akadēmijā, iegūstot profesionālā mākslinieka kvalifikāciju vizuāli plastiskajās mākslās, 2008. gadā Jolanta Ābele ieguva mākslas maģistra grādu Daugavpils Universitātē.

 

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” jaunums – spēļu konsole bērniem!

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” jaunums – spēļu konsole bērniem!

Lai popularizētu jaunās inovatīvās tehnoloģijas un paplašinātu bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” virtuālo spēļu cienītājiem un interesentiem vecumā no 5 līdz 16 gadiem ir iespējaizmēģināt jaunākās Xbox 360 spēļu konsoles iespējas, kurā bērniem un pusaudžiem ir pieejamas gan attīstošas, gan arī izklaidējošas spēles brīvajiem laika brīžiem.

Spēļu konsole virtuālo spēļu lietotājiem pavērs iespēju doties dažādos piedzīvojumos, ceļot pa Disneja pasauli, risināt prāta uzdevumus, piedalīties autosacīkšu rallijos un dažādos citos sporta spēļu turnīros. Mazos konsoles spēļu lietotājus izklaidēs populāri animāciju filmu varoņi: asprātīgā Mikipele (Mickey Mouse), jautrais Donalds Daks, atjautīgais Vūdijs (Woody), enerģiskās sacīkšu mašīnas Vāģi un daudzi citi aizraujoši un interesanti animāciju filmu tēli. Lielākie virtuālo spēļu cienītāji dosies ceļojumos un attīstīs savas orientēšanās spējas kopā ar animācijas filmas „Ledus laikmets” varoņiem, piedalīsies futbola, boulinga, vieglatlētikas, pludmales volejbola vai galda tenisa sacensībās.

 

Programma „Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās!

Programma „Skaistā vasara bibliotēkā” turpinās!

 

Vasaras brīvlaikā Daugavpils bērniem un jauniešiem ir iespēja piedalīties lasītveicināšanas programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”, kuras ietvaros katru ceturtdienu no plkst.11.00 līdz 13.00 visās Latgales Centrālas bibliotēkas filiālēs tiek organizēti daudzveidīgi interaktīvie pasākumi un aktivitātes.

Pašlaik lasītveicināšanas programmā darbojas 357 enerģiski, rosīgi un atraktīvi dalībnieki, kas piedalās interaktīvajos pasākumos, literārajos rītos, izzinošajās un tematiskajās stundās par dabu, dzīvniekiem, apkārtējo vidi, zemūdens pasauli un kosmosu, asina prātus, spēlējot galda spēles, risinot krustvārdu mīklas un rēbusus.Mazie programmas dalībnieki visaktīvāk piedalās attīstošajās spēļu aktivitātēs, radošajās darbnīcās, kopā ar populāru grāmatu varoņiem dodas virtuālajos un literārajos ceļojumos. Skolas vecuma dalībnieki programmas ietvaros labprāt apgūst jaunas prasmes un iemaņas darbā ar planšetdatoru un elektroniskajām grāmatām, piedalās anekdošu turnīros un viktorīnās.

 

Balsojiet par Ceriņu bibliotēkas projektu!

Balsojiet par Ceriņu bibliotēkas projektu!

1. augustā LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas projekts „Attīstošo spēļu stūrītis Ceriņu bibliotēkā” uzsāks cīņu publiskā projektu konkursa LabieDarbi.lv 2.balsojuma kārtā – interneta balsojumā. Balsojuma ietvaros mājas lapā http://www.labiedarbi.lv/, portāla Daraugiem.lv lapā www.draugiem.lv/special/labiedarbi/ un portāla Inbox.lv balsošanas platformā http://labiedarbi.inbox.lv ikvienam interesentam būs iespēja nobalsot un paust savu atbalstu mūsu projektam. Balsošana notiek visu mēnesi līdz mēneša pēdējās dienas plkst. 23:59. Balsošana ar telefona SMS kodu iespējama no ES valstīm, Amerikas Savienotajām Valstīm, Baltkrievijas, Krievijas, Norvēģijas, Šveices un Ukrainas. Balsošana ir bezmaksas no jebkura datora gan mājās, gan bibliotēkās!

 

Daugavpils bibliotekāri piedalījās mācību seminārā Zarasos

Daugavpils bibliotekāri piedalījās mācību seminārā Zarasos

Divdesmit Daugavpils pilsētas publisko bibliotēku darbinieki piedalījās divu dienu starptautiskajā mācību seminārā „Bērnu lasīšanas intereses un perspektīvas. Bērnu psiholoģija”, Zarasos (Lietuvā). Semināru organizēja Zarasu municipālā publiskā bibliotēka un tas ir daļa no projekta „Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)”, ko finansē ERAF Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas (2007-2013) ietvaros.

Semināra galvenais mērķis: iepazīstināt bibliotēku darbiniekus ar bērnu lasīšanas veicināšanas aktivitātēm un tradīcijām Lietuvā, kā arī apskatīt modernās Viļņas bibliotēkas, kas strādā ar inovatīvām digitālām tehnoloģijām.

 

Jaunas filmas bērniem pilsētas bibliotēkās

Jaunas filmas bērniem pilsētas bibliotēkās

Daugavpils bibliotēkas vasaras brīvlaikā īsteno lasītveicināšanas programmu bērniem „Skaistā vasara bibliotēkā”. Lai dotu iespēju bērniem kopā ar draugiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles papildināja savus krājumus ar jaunu videofilmu kolekcijām bērniem. Katrā kolekcijā ir 18 videofilmas dažāda vecuma bērniem. Kolekcijā ir filmu studijas „Rija” veidotās animācijas filmas, kā arī Walt Disney, kinostudijas Sojuzmultfilm, 20th Century Fox un citu studiju filmas. Visas videofilmas ir unikālas un īpašas. Līdzās sirsnībai un aizraujošiem ceļojumiem tās piedāvā lieliskus piedzīvojumus, daudz smieklu un ir izmantojamas lieliskai laika pavadīšanai. Starp tām ir jau iemīļotas multfilmas pašiem mazākajiem (Maša un Lācis, Vāģi, Vinnija Pūka piedzīvojumi, Trīs no Skābpienciema), ekscentriskas, taču komiskas (Frankenvīnija un Viesnīca Transilvānija) - tīņiem. Videofilmas ir ieskaņotas latviešu, krievu, angļu un citās valodās.

 

Eseju krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Eseju krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 3. jūlijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks eseju krājuma „Даугавпилсу с любовью!” prezentācija. Krājuma stāstu autori ir daugavpilieši, kuri dalās savās pārdomās ne tikai par dzimtās pilsētas jaukajām vietām, bet arī par talantīgām un radošām Daugavpils personībām. Izdevums papildināts ar pilsētas ievērojamāko dabas objektu un kultūras pieminekļu fotogrāfijām.

Eseju krājuma izdošanas idejas autore ir Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Petrova. Izdevums nācis klajā sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju „Latgales Media Centrs”.

Būsiet laipni gaidīti!

 

Mākslas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Mākslas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

No 2013.gada 2.jūlija Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā apskatāma Daugavpils Universitātes maģistrantūras studentes Rasmas Kazia mākslas darbu izstāde „Iztēle”.

Rasma Kazia ir dzimusi 1987.gadā Alūksnes novadā, pašlaik studē Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes profesionālajā maģistra studiju programmā „Māksla” 1.kursā.

 

Uzsākta Eiropas mēroga 1989. gada liecību vākšana

Uzsākta Eiropas mēroga 1989. gada liecību vākšana

Eiropas digitālā bibliotēka Europeana, kas nodrošina vienotu, daudzvalodu piekļuvi Eiropas kultūras mantojumam, uzsākusi vērienīgu projektu „Europeana 1989”. Eiropas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties digitālās kolekcijas veidošanā par notikumiem, kas saistīti ar „dzelzs priekškara” krišanu. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji ir īpaši aicināti dalīties savos atmiņu stāstos par „Baltijas ceļa” akciju.

 

Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus piedalīties programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”

Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus piedalīties programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”

Vasaras brīvlaikā Daugavpils bērni un jaunieši tiek aicināti piedalīties lasītveicināšanas programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”. Programmas moto „Atnāc pats un aicini līdzi draugu!”.Programmas mērķis – dot iespēju bērniem kopā ar draugiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku pilsētas bibliotēkās, lasot grāmatas, spēlējot spēles, skatoties filmas, kā arī piedaloties viktorīnās un konkursos.

Ikvienu programmas dalībnieku gaida aizraujoši ceļojumi elektronisko grāmatu pasaulē, ekskursijas, radošās darbnīcas, dabaspētnieku tikšanās, dažādas tematiskās, informatīvās un mākslas stundas.

Īpašās programmas stundas ar dažādām interaktīvām aktivitātēm bērniem un jauniešiem tiks rīkotas katru ceturtdienu no plkst. 11.00–13.00 sekojošās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs:

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750
Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9, tālr.65455648
Jaunbūves bibliotēkā, 18.Novembra iela 161, tālr.65438173
Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālā iela 2, tālr.65423339
Piekrastes bibliotēkā, Minskas ielā 1, tālr.65430311
Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16, tālr.65430660

 

Daugavpilieša Alekseja Solovjova dzejas krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Daugavpilieša Alekseja Solovjova dzejas krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 20. jūnijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks dzejnieka Alekseja Solovjova dzejas krājuma По ступеням летprezentācija. Izdevums nācis klajā ar literārās apvienības „HRONOS” atbalstu.

Aleksejs Solovjovs dzimis 1932. gada 20. martā Krāslavas rajona Sotņikovas ciemā. 1950. gadā absolvēja Krāslavas 2.vidusskolu, studijas turpināja Daugavpils Pedagoģiskā institūta Filoloģijas fakultātē. Publicists un dzejnieks Aleksejs Solovjovs ilgus savas dzīves gadus darbojās žurnālistikā, strādājot par Daugavpils pilsētas avīzes „Красное знамя” atbildīgo sekretāru un redaktora vietnieku. 2005.gadā par mūža ieguldījumu Daugavpils pilsētas kultūras attīstītībā Aleksejam Solovjovam piešķīra titulu „Goda daugavpilietis”.

 

Iepazīstieties ar „Rīga – 2014” programmu Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs!

Iepazīstieties ar „Rīga – 2014” programmu Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs!

Aprīlī nodibinājums Rīga 2014 publiskojis Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, ko veido vairāk nekā 200 īpaši iecerētie 2014. gada notikumi.

Interesentiem ar plānotajiem pasākumiem 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētā – Rīgā, ir iespēja iepazīties avīzē „Rīga 2014”, kas bezmaksas ir pieejama Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs gan lasīšanai uz vietas, gan līdzņemšanai.

 

Bibliotēka aicina uz dzejoļu krājuma „Веретена серебряная нить” prezentāciju

Bibliotēka aicina uz dzejoļu krājuma „Веретена серебряная нить” prezentāciju

2013. gada 14. jūnijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks daugavpilieša Jevgeņija Golubeva ceturtā dzejas krājuma „Веретена серебряная нить” prezentācija. Dzejas krājumā atspoguļojas autora dzīves vērtības, garīgā pasaule un laika ritējuma nozīme. Izdevums nācis klajā ar literārās apvienības „HRONOS” atbalstu.

 

 

Konkurss bērniem un jauniešiem!

Konkurss bērniem un jauniešiem!

Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centrs „Net-Safe Latvia” sadarbībā ar SIA "Lattelecom" bērnus un jauniešus aicina piedalīties radošajā konkursā “Labākais interneta saturs bērniem”. Interesentiem ir iespēja kļūt par konkursa dalībniekiem, aizpildot elektronisko pieteikuma veidlapu līdz 2013. gada 31. oktobrim.

Dalībniekiem ir jānofilmē jautrs video, jāizveido blogs, mājas lapa, digitāls buklets, prezentācija vai komikss par to, kā vienaudžiem veiksmīgāk apgūt interneta lietošanas iemaņas. Individuālais vai arī grupu radošais darbs ir jāpublicē internetā.

 Konkursa nolikums

 

"Ls ∙ 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles no Latvijas Bankas dāvanā saņēma vērtīgu grāmatu „Ls ∙ 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi” veltītu atjaunotā lata 20 gadu jubilejai.           

Izdevums ir Latvijas Bankas pateicība 20 gados izlaisto atjaunotā lata naudas zīmju grafiskā dizaina un plastiskā veidojuma autoriem. Katra naudas zīme veidota kā kultūras zīme. Latvijas nacionālās valūtas dizains sabiedrībā ir guvis augstu starptautisku novērtējumu un atzinību.

 

Fotokonkurss „Izglītības attīstība bildēs”

Fotokonkurss „Izglītības attīstība bildēs”

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina ikvienu piedalīties fotokonkursā „Izglītības attīstība bildēs”. Fotogrāfijās jāatspoguļo kāds no 700 struktūrfondu izglītības un zinātnes projektiem. Labāko darbu autori iegūs skaistu nedēļas nogali vienā no Latvijas atpūtas vietām.

Interesenti konkursa darbus aicināti iesniegt VIAA līdz 2013.gada 21.jūnija plkst.16.00 šādās kategorijās:

 • fotogalerija ar lielāko attēlu skaitu;
 • mākslinieciskākais attēls.

Darbi iesniedzami:

 • sūtot uz e-pastu konkurss@viaa.gov.lv;
 • sūtot pa pastu (pasta zīmoga datums 2013.gada 21.jūnijs) uz adresi Vaļņu iela 1, Rīgā, LV-1050, fotogrāfijas pievienojot DVD vai CD matricā;
 • VIAA personīgi Vaļņu ielā 1, Rīgā (5.stāvā), fotogrāfijas pievienojot DVD vai CD matricā.
 

Krustdūrienu tehnikā izšūto darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Krustdūrienu tehnikā izšūto darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

No 2013.gada 3.jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā ir apskatāma Daugavpils 9.vidusskolas matemātikas skolotājas Alinas Magomedovas krustdūrienu tehnikā izšūto darbu izstāde. 

Izšūšanai piemīt kaut kas īpašs! Visticamāk, tas ir saistīts ar mierīgo darba procesu un iespēju ar burvīgu krāsu diegiem radīt jaunas lietas.

Alina Magomedova ar izšūšanu krustdūrienā aizraujas kopš 2000.gada, jo, viņasprāt, tā ir interesanta sava brīvā laika pavadīšana, kas ļauj aizmirst ikdienas steigu, rast mierinājumu un dzīvot saskaņā ar sevi un pasauli.

 

Fotoizstāde „Ceļā uz Dziesmusvētkiem” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Fotoizstāde „Ceļā uz Dziesmusvētkiem” Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 4. jūnijā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks fotožurnālistu Jeļenas Ivancovas un Jurija Dunaiska fotoizstādes „Ceļā uz Dziesmusvētkiem” atklāšana. Fotogrāfijās iemūžināti Daugavpils pilsētas svētku pasākumi, Slāvu kultūras dienu pasākumi, starptautiskā mūzikas festivāla „Sudraba zvani” pasākumi, kā arī Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopas „Svātra” vieskoncerti Vitebskā.

 

Seminārs Daugavpils un Zarasu bibliotekāriem

 

30.05.-31.05.2013 Daugavpilī Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks starptautisks seminārs bibliotekāriem „Bērnu lasīšanas īpatnības un tendences Latvijā”. Seminārs ir daļa no projekta „Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)”, ko finansē ERAF Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 gadam ietvaros. Seminārā piedalīsies 40 Daugavpils publisko bibliotēku un 20 Zarasu bibliotēku darbinieki.

     Pirmajā semināra darba dienā dalībnieki iepazīsies ar lasīšanas veicināšanas stratēģijām Latvijā un tās veiksmes stāstiem, lasīšanas veicināšanas programmu Bērnu žūrija, apgūs lasītprasmes veicināšanas programmas, praktiski nostiprinās interaktīvas pieejas diskusiju veicināšanai par lasīto. Semināra dalībnieki iepazīsies ar pieredzi, kā veicināt sadarbību: ģimene- bibliotēka- skola- sabiedrība, mācīsies, kā jāapkalpo zēni- bibliotēkas lasītāji, kā arī smelsies jaunas idejas lasīšanas veicināšanai bērnu auditorijā.

    Priekšlasījumus šajā dienā sniegs Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bērnu literatūras centra vadītāja Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja Silvija Tretjakova un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre Ilze Čilipāne.

 

Esiet sveicināti, esošie un topošie Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas eksperti!

Esiet sveicināti, esošie un topošie Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas eksperti!

Ar prieku paziņojam, ka „Bērnu un jauniešu žūrija 2013” ir klāt! Katrai vecuma grupai žūrijas organizētāji ir atlasījuši interesantas un aizraujošas grāmatas, kas bibliotēkās ir pieejamas jau šobrīd!

Paši mazākie eksperti lasīs intriģējošos stāstus par dažādu dzīvnieku un meža iemītnieku piedzīvojumiem. Lielākie žūrijas lasītāji nokļūs fantāzijas un sapņu pasaulē, atklās vēstures noslēpumus un tās nezināmos faktus.

Lai uzzinātu literatūras aktualitātes, arī šogad bērnu vecākiem ir iespēja piedalīties „Vacāku žūrijā”. Vecāku žūrijas grāmatu galvenie varoņi ir bērni un pusaudži, kuri atklāj savas iztēles un realitātes robežas, iekšējo pasauli, attieksmi un iespaidus pret līdzcilvēkiem. Vecāku piedalīšanās žūrijā veicina lasīšanas motivāciju arī bērniem!

Nāciet un piedalieties! Lasiet, vērtējiet un izsakiet savu viedokli!

Kļūt par Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas ekspertiem Jūs varat Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs:

Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750
Gaismas bibliotēkā, Gaismas ielā 9, tālr. 65455648
Jaunbūves bibliotēkā, 18.Novembra ielā 161, tālr. 65438173
Pārdaugavas bibliotēkā, Komunālā ielā 2, tālr. 65423339
Piekrastes bibliotēkā, Minskas ielā 1, tālr. 65430311
Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16, tālr. 65430660

Grāmatu saraksts

 

Dalies lasītpriekā kopā ar visu Latviju!

Dalies lasītpriekā kopā ar visu Latviju!

Lai gūtu lasītprieku un lai dalītos tajā ar saviem skolas vai studiju biedriem, ar ģimeni un ar draugiem, aicinām piedalīties Lasīšanas dienā. Tā norisināsies trešdien, 29. maijā plkst. 12.00 dienā visā Latvijā – skolās, parkos, pilsētās, sabiedriskajā transportā, bibliotēkās, mājās un citur, kur vien būsiet gatavi lasīt. Galvenais ir izvēlēties savu mīļāko grāmatu un velīt tai piecpadsmit minūtes lasītprieka no jebkuras vietas Latvijā vienlaikus ar citiem Latvijas iedzīvotājiem.

Lasīšanas dienas noteikumi

 

Dzejnieces Ingas Sokolovas dzejoļu krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Dzejnieces Ingas Sokolovas dzejoļu krājuma prezentācija Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 23. maijā plkst. 17:00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Daugavpils dzejnieces Ingas Sokolovas otrā dzejoļu krājuma „ceļā uz nekadnekurzemi” prezentācija. Grāmatā ir iekļauti pēdējos gados rakstītie dzejoļi, kas vēsta par to, kā jūtas personība mūsdienu sociālajā un kultūras situācijā, par to, kā cilvēks dzīves laikā veido attiecības ar sevi pašu.

 

Piedāvājam jauno Anatolija Gallera dzejoļu un dziesmu krājumu

Piedāvājam jauno Anatolija Gallera dzejoļu un dziesmu krājumu

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles papildināja krājumus ar jaunu Daugavpils autora Anatolija Gallera dzejoļu un dziesmu grāmatu „Калейдоскоп души”. Krājumā ir publicēti dzejoļi un vienā no tematiskajām sadaļām dzejoļiem ir pievienotas notis. Krājums būs interesants ne tikai dzejas lasītājiem, bet arī dziesmu izpildītājiem un cienītājiem. Autors pats arī dzied, spēlē ģitāru un uzskata sevi par autordziesmu izpildītāju. Viņa dzejoļi ir stilistiski vienkārši, ļoti liriski un pauž mīlestību pret sievieti, māti, dzimto vietu, dabu, sauli. Grāmatas priekšvārdā A. Gallers par savu radošo darbību izsakās: „Dzejoļu liriskais varonis ir manas paaudzes cilvēki ar viņu raksturiem, pasaules uztveri, pārdzīvojumiem un interesantiem likteņiem divu gadsimtu mijā - 20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā.

 

Bibliotēka aicina uz dzejoļu krājuma „Ливни искр” prezentāciju

Bibliotēka aicina uz dzejoļu krājuma „Ливни искр” prezentāciju

2013. gada 20. maijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks daugavpilieša Anatolija Harina dzejoļu krājuma „Ливни искр” atvēršanas svētki. Izdevums nācis klajā ar literārās apvienības „HRONOS” atbalstu.

Anatolija Harina dzīves gājums ir bijis daudzveidīgs – daugavpilietis ir ieguldījis savu darbu Daugavpils ķīmiskās šķiedras rūpnīcas celtniecībā, strādājis Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā, kā arī ir pieredzējis ražošanas nozares pedagogs.

Daugavpilietis Anatolijs Harins dzeju raksta visa mūža garumā. Viņa liriskie teksti ir publicēti ne tikai Daugavpils vietējos laikrakstos, bet arī tādos izdevumos kā «Провинциальный альманах HRONOS»,«Dzejas Dienas» un «Автообоз».

 Dzejas cienītāji un interesenti būs laipni gaidīti autora grāmatas prezentācijas svētkos Latgales Centrālajā bibliotēkā!

 

TWO BROTHERS, TWO FRIENDS AND NATO

TWO BROTHERS, TWO FRIENDS AND NATO
ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Angļu filoloģijas katedru aicina apmeklēt J. ENDRŪ ROBERTSA (Lieutenant Colonel, United State Airforce) un ILMĀRA LEJIŅA (Lieutenant Colonel, Latvian Armed Forces) lekciju „TWO BROTHERS, TWO FRIENDS AND NATO”. Pasākums notiks 2013. gada 15. maijā, plkst. 14:00 Daugavpils Universitātes vecā korpusa 310. auditorijā. Esiet laipni gaidīti!
 

Grafikas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Grafikas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Daugavpils Mākslas dienu 2013 „Vienoti dažādībā ” ietvaros būs skatāma Daugavpils Universitātes Mūzikas un Mākslu fakultātes studiju programmu „Datordizains” un „Māksla” 3. kursa studentu grafikas darbu izstāde „#YOLO” jeb „You Only Live Once” (no angļu val. Tu dzīvo tikai vienreiz) Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā no 15. maija līdz 4. jūnijam.

 

Datubāze RUBRICON Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

Datubāze RUBRICON Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

 No 2013.gada 2.maija līdz 2014.gada 30.aprīlim Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs ir pieejama bezmaksas datubāze RUBRICON.

Rubricon ir lielākais Krievijas uzziņu elektroniskais resurss, kas piedāvā universālās un nozaru enciklopēdijas, vārdnīcas, biogrāfijas un statistikas izdevumus, kā arī kartes, attēlus, rokasgrāmatu un žurnālu pilntekstus, norādes uz interneta adresēm.

Konsultācijas par datubāzes lietošanu un informācijas meklēšanu sniedz LCB Informācijas nodaļa:
tālr.: 65426422
e-pasts: info@lcb.lv

 

Literārā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

Literārā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 11. maijā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks literāri radošā tikšanās ar Daugavpils dzejnieci Tatjanu Ruskuli.

Dzejniece Tatjana Ruskule ir vairāku grāmatu autore, dzeju raksta gan pieaugušajiem lasītājiem, gan bērniem un jauniešiem. Dzejniece aktīvi darbojas Latvijas Krievu rakstnieku organizācijā un Krievijas Rakstnieku savienībā. Tatjana Ruskule piedalījusies vairākos literārajos dzejas konkursos un festivālos ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Vācijā.

Literārā tikšanās ar dzejnieci Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju „Latgales novadpētnieki“.

Būsiet laipni gaidīti!

 

DU Mūzikas un mākslu fakultātes studentu un docētāju darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

DU Mūzikas un mākslu fakultātes studentu un docētāju darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 10. maijā plkst. 10.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā Daugavpils Mākslas dienu ietvaros notiks Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes studentu un docētāju darbu izstādes „Cilvēks. Krāsa. Daba. Mūzika.”atklāšana.

 

Annas Mekšas „Mirkļa krāsainā noskaņa” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Annas Mekšas „Mirkļa krāsainā noskaņa” Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 7. maijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Daugavpils 9.vidusskolas vizuālās mākslas pedagoģes Annas Mekšas personālizstādes „Mirkļa krāsainā noskaņa” atklāšana. Daugavpils teātra aktrises Karinas Lučiņinas liriskais dziedājums padarīs košāku šī krāsainā mirkļa noskaņu.

 

Ceļojošā izstāde bērnu bibliotēkā „Zīlīte”

Ceļojošā izstāde bērnu bibliotēkā „Zīlīte”

2013. gada 25. aprīlī plkst. 12.45 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē bērnu bibliotēkā „Zīlīte” notiks ceļojošās izstādes „Muminu ģimene no Somijas” atklāšana, kurā piedalīsies Somijas vēstniece Latvijā Pirko Mirjami Hamalainena.

Izstādi veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību Schildts&Söderström un Muminu žurnāla izdevēju Egmont. Somijas institūts Muminu ceļojošo izstādi organizē kopš 1994.gada, iepazīstinot Baltijas valstu iedzīvotājus ar somu kultūru un tradīcijām. Latvijā izstāde ceļo ar Somijas vēstniecības starpniecību.

 

Literāri muzikālā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

Literāri muzikālā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 24. aprīlī plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks literāri muzikālā tikšanās “Vēsturi rakstām mēs paši… ar vārdiem un mūziku” ar laikraksta “Latgales Laiks” žurnālisti Egitu Terēzi Jonāni un mūziķi Lauru Bicāni.

 

Interesanti fakti par Daugavpili un Daugavpils novada vēsturi

Interesanti fakti par Daugavpili un Daugavpils novada vēsturi

2013. gada 23. aprīlī plkst. 12.30 Latgales Centrālā bibliotēka interesentus aicina uz tikšanos ar Daugavpils Svētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo baznīcas priesteri tēvu Dionīsiju, kas notiks Periodikas lasītavā 3. stāvā. Tikšanās tēma – „Interesanti fakti par Daugavpili un Daugavpils novada vēsturi”.

Būsiet laipni gaidīti!

 

Latvijas Bibliotēku nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Latvijas Bibliotēku nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Latvijas Bibliotēku nedēļas ietvaros no 20. līdz 27. aprīlim Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs notiks dažādi tematiskie pasākumi un radošas aktivitātes. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs šogad – Mantojuma sardzē!

Ikgadus aprīlī Latvijā norisinās Bibliotēku nedēļa, kas pirmo reizi tika organizēta 1997. gadā pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. UNESCO, popularizējot grāmatu lasīšanu, 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Daugavpils publiskajās bibliotēkās šīs nedēļas ietvaros būs apskatāmas ne tikai daudzveidīgas literatūras izstādes, bet arī norisināsies literāri un muzikāli pasākumi, radošas aktivitātes un konkursi visu vecumu bibliotēkas lietotājiem un interesentiem.

Pasākumu programma

Būsiet laipni gaidīti!

 

University Library Online datubāzes izmēģinājums

University Library Online datubāzes izmēģinājums

Projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka un filiālbibliotēkas piedāvā lietotājiem University Library Online (www.biblioclub.ru) datubāzes izmēģinājumu.

Univerity Library Online ir interneta bibliotēka, kas satur vairāk nekā 30 000 elektronisko grāmatu dažādās zinātņu nozarēs: literatūrā, vēsturē, filozofijā, socioloģijā, kulturoloģijā, mākslā, reliģijā. Šeit Jūs atradīsiet krievu klasiķu darbus, mācību grāmatas un līdzekļus, enciklopēdijas, senas grāmatas, kartes, ilustrācijas, vārdnīcas un citu noderīgu informāciju. Visi dokumenti ir krievu valodā un publicēti saskaņā ar autortiesību likumdošanu.

University Library Online datubāzes izmēģinājums būs pieejams no 16.04.2013. līdz 26.04.2013.

Sīkāku informāciju Jums sniegs Konsultants (LCB lasītava, 2.stāvs).

 

Akcija Latgales Centrālās bibliotēkas lietotājiem

Akcija Latgales Centrālās bibliotēkas lietotājiem

Latvijas Bibliotēku nedēļas ietvaros no 22. līdz 27. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas –
Periodika, Abonements, Lasītava, kā arī ASV Informācijas centrs rīko akciju „Lasītājs +”.
Ikvienam LCB lietotājam ir iespēja aicināt uz bibliotēku savu draugu, paziņu vai kolēģi un reģistrēt viņu par bibliotēkas lasītāju. Mēs ar prieku jaunajiem lietotājiem izsniegsim ne tikai grāmatas, žurnālus, avīzes, audiovizuālos un nošu izdevumus, bet arī piedāvāsim bezmaksas Interneta un WiFi pakalpojumus bibliotēkas telpās.
Akcijas dalībniekus gaidīs veicināšanas balvas!

 

Veidosim izstādi kopā!

Veidosim izstādi kopā!

Aicinām ikvienu piedalīties bērnu grāmatu izstādes „Manas bērnības grāmata” veidošanā.

Ja jums ir saglabājusies jūsu bērnības grāmata un vēlaties, lai ar to iepazītos arī citi, tad atnesiet grāmatu uz Pārdaugavas bibliotēku (Komunālā iela 2, Daugavpils, tālr. 654 23339) un tā kļūs par izstādes eksponātu. Grāmatas izstādei iespējams iesniegt līdz 25.aprīlim.

Izstādes atklāšana notiks 27. aprīlī plkst. 11:00, kad ieklausīsimies jūsu bērnības atmiņu stāstos un grāmatu fragmentu lasījumos. Uz tikšanos!

 

Jauna grāmata par brīvdabas skulptūru un pieminekļu saglabāšanu

Jauna grāmata par brīvdabas skulptūru un pieminekļu saglabāšanu

Arhitekts un restaurators Laimonis Šmits Latgales Centrālajai bibliotēkai uzdāvināja monogrāfiju „Muzejs zem klajas debess”, kurā apkopota zinātnieku, muzeja darbinieku un restauratoru no Sankt-Pēterburgas, Maskavas, Rīgas un Ļvovas zinātniskā un praktiskā pieredze brīvdabas kultūras pieminekļu saglabāšanā. Tajā līdzās Krievijas un Ukrainas speciālistu pieredzes materiāliem, publicēti arī Latvijas arhitektu un restauratoru raksti par Rīgas Brāļu kapu ansambļa tapšanas vēsturi, akmens materiāla un ainavas (zaļās zonas) uzturēšanu, saglabāšanu un atjaunošanu, kā arī Brīvības pieminekļa un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa restaurāciju Meža kapos. Raksti publicēti krievu valodā ar kopsavilkumiem angļu valodā

 

Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas Latgales Centrālajā bibliotēkā

Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 16. aprīlī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks pilsētas vispārizglītojošo skolu un Daugavpils Dizaina un mākslas skolas „Saules skola” audzēkņu darbu izstādes „Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas” atklāšana.

 

Fotokonkurss “Locate a Poem”

Fotokonkurss “Locate a Poem”

Aprīlī Amerikas Savienotās Vastis atzīmē Nacionālo Dzejas Mēnesi. Amerikāņu Dzejnieku Akadēmija aizsāka šo tradīciju 1996. gadā un kopš tā laika Dzejas Mēnesis ir kļuvis par vienu no ievērojamākajiem literārajiem notikumiem pasaulē. Viens no veidiem, kā atzīmēt šos brīnišķīgos dzejas svētkus ir apvienot savu ikdienas dzīvi ar dzeju. ASV Informācijas centrs aicina jūs piedalīties fotokonkursā „Locate a Poem”. Konkursa ideja ir – ievietot sava iemīļotākā dzejoļa angļu valodā rindiņu vai tā autora vārdu visnegaidītākajā vietā, piemēram, uzrakstīt ar krēmu uz tortes un nofotografēt rezultātu. Fotogrāfijas jāsūta uz e-pastu infousadaugavpils@gmail.com vai natalija.oseverova@lcb.lv, norādot savu vārdu un kontaktinformāciju no 8. līdz 30. aprīlim.Visoriģinālākās bildes autoru sagaida vērtīga balva no ASV Informācijas centra Daugavpilī. Uzvarētājs tiks nosaukts 7. maijā.

 

Virtuālais eParaksts bibliotēkās tikai līdz aprīļa beigām!

Virtuālais eParaksts bibliotēkās tikai līdz aprīļa beigām!

Virtuālā eParaksta pieteikumus bibliotēkās varēs apstiprināt tikai līdz 25.aprīlim.Turpmāk pieteikumi tiks pieņemti kādā no 45 SIA „Latvijas Mobilais Telefons” klientu apkalpošanas centriem, kas piedāvās pakalpojumu „Mobilais kods”.

 

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles saņēma dāvinājumā jaunu izdevumu par Latgali „AUSMAS ZEME”

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles saņēma dāvinājumā jaunu izdevumu par Latgali „AUSMAS ZEME”

Enciklopēdisko izdevumu skolēniem „AUSMAS ZEME” veidoja gados un garā jauni pētnieki, kuri kopā strādājuši Rēzeknes augstskolā. Par potenciālo grāmatas adresātu autori izvēlējušies pusaudžus un jauniešus, rosinot viņus sākumā izzināt pašiem savu dzimto pusi vai arī doties aizraujošā ceļojumā uz kaimiņu pilsētu vai pagastu. Izdevums ir starpdisciplinārs un ir izmantojams ģeogrāfijas, valodas un literatūras, kultūrvēstures un vēstures, sociālo zinību u.c. mācību stundās.

 

Cienījamie lasītāji!

Cienījamie lasītāji!

Sākot ar 2013. gada 5. aprīli ASV Informācijas centra darba laikā notiks sekojošas izmaiņas:

P. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
O. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
T. 11.00 - 13.00  13.30 - 19.30
C. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
P. 11.00 - 13.00  13.30 - 17.00
S. brīvdiena
Sv. brīvdiena

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 

Gleznu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Gleznu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 4. aprīlī plkst. 16.30 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks vizuālās mākslas pedagoģes Gaļinas Želabovskas gleznu personālizstādes „Ziedu simfonija” atklāšana. Gaļina Želabovska ir dzimusi Baltkrievijā. 1982.gadā māksliniece ir absolvējusi S.Kirova vārdā nosauktā Vitebskas pedagoģiskā institūta Vizuālās mākslas un grafikas fakultāti. Kopš 1986.gada G.Želabovska strādā par vizuālās mākslas skolotāju Daugavpils 16.vidusskolā. Māksliniece aktīvi darbojas ne tikai Latgales brīvo mākslinieku asociācijā, bet arī Latgales radošās inteliģences „Dina-Art” asociācijā.

 

Šveices biroja ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

Šveices biroja ceļojošā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

Šveices birojs Daugavpilī sadarbībā ar Šveices vēstniecību un kultūras fondu „Pro Helvetia” Latgales Centrālajai bibliotēkai un tās filiālēm piedāvā ceļojošo izstādi Literatūras dienas Zoloturnā”. Izstāde aicina sajust Šveices lielākā literārā festivāla atmosfēru gan fotogrāfijās, gan arī grāmatu jaunumos, kas sniedz iespēju ieskatīties literatūras svētku norisē.

 

Starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem Daugavpilī

Starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem Daugavpilī

 

22.-24.martā realizējot projektu „Lasīšana-IT-Radīšana”, Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem „Grāmata. Teātris. Radošums.” Nometnes darbā piedalīsies 30 Daugavpils un 30 Zarasu bērni, ar kuriem nodarbosies pieredzējuši režisori un aktieri.
Nometnes darba programma organizēta tā, lai tās dalībnieki izietu radošo attīstības ceļu no grāmatas varoņa līdz tēla iedzīvināšanai uz skatuves. Katrs dalībnieks izvēlēsies savu literāro varoni, ar kura tēlu strādās nometnes darba laikā. Projekta dalībniekiem būs iespēja  iepazīties ar vērtīgu un daudzveidīgu mākslas grāmatu kolekciju, kuru bibliotēka iegādājās projekta ietvaros. Katrai dalībnieku grupai tiks dota iespēja izvēlēties kādu no šīs kolekcijas grāmatām, to iepazīt un prezentēt nometnes noslēguma pasākumā.

 

Virtuālā spēlē Latvijas publiskajās bibliotēkās

Virtuālā spēlē Latvijas publiskajās bibliotēkās

No šī gada 15.marta līdz 7.aprīlim Latvijas publisko bibliotēku apmeklētāji aicināti piedalīties virtuālajā spēlē "Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”. Spēle risināsies interneta portālā www.letonika.lv un sniegs iespēju iepazīt daļu no Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētās atspoguļotajām Latvijas vērtībām – notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, kultūras zīmēm. Sekmīgākos spēles dalībniekus un aktīvākās bibliotēkas gaida godalgas – jaunie, šī gada 5.martā klajā laistie „Sudraba laši” 20 latu nominālvērtībā un pārsteiguma balvas.

 

 

Ceļā pie lasītājiem unikāla Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca

Ceļā pie lasītājiem unikāla Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca

Latgales Centrālā bibliotēka papildina savus krājumus ar jaunu grāmatu „Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca”, kura balstās uz nopietniem un jauniem pētījumiem par Latgales kultūras vēsturi.

 

Lieldienu radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

Lieldienu radošā darbnīca Latgales Centrālajā bibliotēkā

LCB periodikas lasītavā pavasara saulgriežu gaidās tiks rīkota radošā darbnīca „Lieldienas nāk!”, tās ietvaros interesentiem būs iespēja piedalīties divās paraugstundās:

2013.gada 20.martā plkst. 16.00– Lieldienu apsveikuma kartiņu izšūšana, paraugstundu vadīs rokdarbniece Larisa Vingre.

2013.gada 25.martā plkst. 15.00– māla svilpaunieku veidošana, paraugstundu vadīs Špogu Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Ilona Abdulajeva.

Vistīkamākais ir dāvināt otram dvēseles siltumu, kas atspoguļojas īpaši viņam darinātā dāvanā. Veidojiet oriģinālus un interesantus suvenīrus, jo par pašu darinātām lietām katram ir prieks un pozitīvas emocijas!

 

 

Bibliotēka aicina uz grāmatas „Триста лет нас зовут староверами” prezentāciju

Bibliotēka aicina uz grāmatas „Триста лет нас зовут староверами” prezentāciju

2013. gada 15. martā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Latvijas vecticībnieku dzejnieku dzejoļu krājuma „Триста лет нас зовут староверамиprezentācija. Unikālā dzejoļu krājuma izdevējs ir Latvijas Vecticībnieku biedrība.

Krājuma nodaļās ir apkopota Latvijas vecticībnieku dzejas daiļrade no 20.gs. sākuma līdz mūsdienām. Pirmajā nodaļā ir lasāma aizsaulē aizgājušo vecticībnieku autoru dzeja. Citās krājuma nodaļās vecticībnieku dzejas cienītājiem ir iespēja iepazīties ne tikai ar brāļu Solovjovu daiļradi un citu mūsdienās zināmu un talantīgu autoru darbiem, bet arī ar dzejniekiem, kas savu radošo darbību vēl tikai sāk attīstīt. Krājuma noslēguma nodaļā apkopota to autoru dzeja, kas ir tuvi Latvijas vecticībnieku garīgajām vērtībām.

 

Dekupāžas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Dekupāžas darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā līdz 13. martam ir apskatāma Daugavpils Amatnieku biedrības dekupāžas kursu absolventu darbu izstāde „Paldies par to, ka man ir divas rokas, un pasaule, ko tajā paturēt…”

Interesentiem ir iespēja apskatīt sveces, traukus, dāvanu iesaiņojumus, dažādus suvenīrus un sienas dekorus veidotus dekupāžas tehnikā. Darbu autori ir S.Laksa, Ž.Daņileviča, N.Blumberga, L.Vasiļjeva, J.Gorenko, V.Rimša, V.Zviedrāne, D.Johanane – Agijeva. Dekupāžas kursu vadītāja ir Marija Stogova. 

 

E-prasmju nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

E-prasmju nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs

2013. gada 18.-24. martā Latvijā jau ceturto reizi tiek rīkota Eiropas E-prasmju nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros sabiedrības uzmanība tiek vērsta e-prasmju nozīmei darbā un karjeras attīstībā, kā arī tiek akcentēta zināšanu pilnveidošana e-vides lietošanā.

E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrības daļu par e-prasmju apgūšanas un lietošanas iespējām, informēt par pieejamajiem e-pakalpojumiem un citām interneta vides iespējām.

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles aicina interesentus pilnveidot e-prasmes droša interneta lietošanā, kā arī elektronisko grāmatu un LCB veidoto datubāzu izmantošanā. 

 

Literāri muzikālā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

Literāri muzikālā tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 15. martā plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks literāri muzikāla tikšanās ar talantīgiem mūziķiem un autordziesmu izpildītājiem „Mūzika un dzeja, kas vieno…”

Aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus uz tikšanos ar Eirovīzijas dziesmu konkursa 2012 nacionālās atlases pusfināla dalībnieci Lauru Bicāni un Latgales radošās inteliģences asociācijas „Dina-Art” pārstāvi Sergeju Solovjovu. Mūziķi stāstīs kā par saviem radošajiem nākotnes plāniem, tā arī klātesošos priecēs ar dziesmām un mūziku, kas radīs jauku atmosfēru un pavasarīgu noskaņojumu. 

 

Jauna mākslas grāmatu kolekcija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Jauna mākslas grāmatu kolekcija Latgales Centrālajā bibliotēkā

 

Realizējot projektu „Lasīšana-IT-Radīšana” Latgales Centrālā bibliotēka papildināja savu krājumu ar vērtīgu mākslas grāmatu kolekciju. Kolekcijā ir 130 grāmatas un mākslas albumi latviešu, krievu un angļu valodās, kas aptver vispusīgu informāciju par dažādiem kultūras un mākslas virzieniem - fotomākslu, arhitektūru, tēlniecību, glezniecību, dizainu un modi, kā arī par vairākiem lietišķās mākslas veidiem.

     Grāmatas par cilvēces kultūras un mākslas attīstības procesiem dažādos vēsturiskos posmos ir paredzētas kā mācībām, tā arī jebkura interesenta zināšanu loka  paplašināšanai. Tās sniedz izpratni par renesanses, baroka, impresionisma un modernisma mākslas procesiem un apkopo ziņas par ievērojamāko Eiropas valstu arhitektūras un tēlotājmākslas pieminekļiem un to autoriem. Sevišķi interesanti izdevumi ir par mūsdienu arhitektūras neparastajiem un daudzveidīgajiem risinājumiem pasaulē.

 

Monētu dienas Latvijas bibliotēkās

Monētu dienas Latvijas bibliotēkās

2013. gada 5. martā Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sāksies „Monētu dienas”. 2013. gads Latvijas latam, arī Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētām ir īpašs – aprit 20 gadi, kopš atjaunota lata naudas zīme. 

Jau trešo gadu pēc kārtas „Monētu dienu” ietvaros bibliotēku apmeklētājiem tiks piedāvātas vairākas aizraujošas iespējas. No 5. līdz 20. martam Latvijas Bankas mājas lapā www.bank.lv ir iespēja piedalīties balsojumos par monētu nominācijām Latvijas gada monēta 2012” un „Mana monēta”. 

 

Aicinām bērnus un jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa skolā”

Aicinām bērnus un jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa skolā”

Aicinām Latvijas izglītības iestāžu izglītojamos piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa skolā”. Konkursa uzdevums ir izveidot individuālu radošo literāro darbu (stāstu, eseju, dzejoli, pasaku u.tml.) vai vizuālo darbu (zīmējumu, gleznojumu, datorgrafiku, komiksu, kolāžu u.tml.) par kādu no šī gada konkursa tēmām:

 • Kopīgais un atšķirīgais Eiropā un Latvijā;
 • Mana valsts – tava valsts 
 

Konkursa „Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!” noslēguma pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

Konkursa „Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!” noslēguma pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

28. februārī Latgales Centrālajā bibliotēkā norisinājās Daugavpils skolēnu radošo darbu konkursa noslēguma pasākums „Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!”. Konkursā piedalījās Daugavpils skolu 7.-9.klašu skolēni. Īpaši aktīvi bija skolēni no Daugavpils 9. vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja, kas konkursa ietvaros izveidoja gan plakātus un elektroniskās prezentācijas, gan arī video reportāžas par drošas interneta vides lietošanu sociālajos portālos. 

 

Starptautiskajai sieviešu dienai veltītā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Starptautiskajai sieviešu dienai veltītā izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Starptautiskās sieviešu dienas ietvaros 2013. gada 6. martā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā fotoizstāde „Sievietes fotomirklis”. Izstādē apkopotas fotogrāfijas kā no LNB krājuma, tā arī no vairāku privātpersonu arhīviem, kas aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum.

Jau kopš fotogrāfijas pirmsākumiem fotomeistarus vilināja sievietes skaistums dažādos laikos un situācijās. Mūsdienās, kad sievietes sociālais statuss, salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu, ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas apliecina sievietes pievilcību, nozīmi un daudzpusību arī pagātnē.
 

 

Konkursi Daugavpils skolēniem

Konkursi Daugavpils skolēniem

Bērnu bibliotēka „Zīlīte” izsludina divus radošus konkursus Daugavpils bērniem un jauniešiem: pašdarināto grāmatu konkurss „Es tev pastāstīšu pasaku” un zīmējumu konkurss „Lai krāsas grāmatas izgrezno.”

Konkursos aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuriem patīk lasīt grāmatas un radoši darboties, kuri vēlas attīstīt savu iztēli un talantu.

Konkursi norisināsies no 2013. gada 1. marta līdz 12. aprīlim. Pašdarināto grāmatu konkursa dalībniekiem patstāvīgi jāsacer un jāuzraksta pasaka, bet ilustratoriem jāuzzīmē savas mīļākās grāmatas vāks.

2013. gada 20. aprīlī Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”(Mihoelsa ielā 58) tiks rīkoti konkursu noslēguma svētki „Grāmata koša kā saule un raiba kā pasaule”, uz kuriem tiks aicināti dalībnieki, viņu vecāki, skolotāji. Pasākumā tiks apkopoti konkursu rezultāti, izsludināti uzvarētāju vārdi un tiem tiks piešķirtas veicināšanas balvas. Konkursa dalībnieku radošie darbi būs apskatāmi Bērnu bibliotēkā „Zīlīte” aprīlī un maijā.

Papildus informāciju par konkursu var saņemt, rakstot uz e-pastu zita.kolcatova@lcb.lv vai zvanot pa tālruni 65421750.

Konkursu noteikumi

Nāciet un piedalieties, lai radoša darbošanās sagādā jums prieku! 

 

Apgleznotā stikla izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Apgleznotā stikla izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

No 2013.gada 1.marta Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā apskatāma Špoģu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Vaboles grupas audzēkņu darbu izstāde “Pavasaris stiklā”.

Stikls ir brīnišķīgs materiāls! Jau senos laikos izveicīgi amatnieki krāsoja spoguļus un stiklu, attēlojot sadzīves ainiņas vai zīmējot ziedu kompozīcijas.

Stikla apgleznošana - ir rūpīgs, pacietīgs un ļoti sarežģīts darbs, kura rezultātā stikls parvēršas par brīnišķīgu mākslas darbu.

Stikla apgleznošana ir nodarbošanās, kura iedvesmo! Tā atver plašas iespējas radošajai fantāzijai, kuru arī var ieraudzīt izstādē LCB periodikas lasītavā. Jaunie mākslinieki Liāna Atgone, Elīna Baika, Anita Gladiševa, Ligita Jonāne, Kristiāns Staņislavs Praņevskis, Sofija Praņevska, Santa Pudāne, Everita Žuka atklāj krāsu daudzveidību un spilgtumu savos darbos. 

 

Dzejas dienas – 2013

Dzejas dienas – 2013

Dzejas krājuma „Dzejas dienas” jaunais izdevums, kurš tradicionāli ir saistīts ar Raiņa dienām, kas ikgadu norisinās Daugavpilī septembrī, šogad atzīmē savu 23 gadu jubileju.

Iespēja publicēt savu dzeju gan latviešu, gan citās valodās tiek dota autoriem, kas dzīvo Daugavpilī un Daugavpils novadā. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jānosūta uz Daugavpils Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: edvins.aksjonovs@daugavpils.lv

Nosūtamajā failā nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, vecumu, autora nodarbošanos un kontaktus. Dzeju un ziņas par sevi jāiesūta vienā failā. Faila formāts (Microsoft Word). Darbus ir jāiesniedz līdz 2013.gada 1.jūnijam

Krājuma redkolēģijai ir tiesības veikt atlasi un nepieciešamības gadījumā rediģēt iesūtītos tekstus. 

 

Jauniešiem ir iespēja virtuāli iepazīt savu nākotnes profesiju

Jauniešiem ir iespēja virtuāli iepazīt savu nākotnes profesiju

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus iepazīt profesiju dažādību, dodoties pastaigā pa virtuālo „Profesiju Pasauli”. Interneta vietne www.profesijupasaule.lv šobrīd atklāj gandrīz 50 dažādu nozaru speciālistu darba ikdienu un izaicinājumus. 

 

Jauna grāmata par Daugavpils cietoksni Daugavpils bibliotēkās

Jauna grāmata par Daugavpils cietoksni Daugavpils bibliotēkās

Latgales Centrālā bibliotēka iegādājās jaunu grāmatu par Daugavpils cietoksni „Крепость на Западной Двине”. Grāmatas autors Olegs Morozovs ir bijušās Daugavpils Augstākās tehniskās aviācijas skolas absolvents, rezerves apakšpulkvedis, kara vēsturnieks. Darbu pie grāmatas tapšanas autors uzsāka 2008. gadā.  

Grāmatā ir 2 daļas. Pirmā daļa ir veltīta Dinaburgas cietokšņa vēsturei, bet otrā daļa - J. Fabriciusa vārdā nosauktās Daugavpils Augstākās tehniskās aviācijas skolas vēsturei. Kā stāsta autors, aviācijas skolas vēsture ir cieši saistīta ar Dinaburgas cietokšņa vēsturi. Iepriekšējos gados ir uzrakstītas vairākas grāmatas par cietokšņa un skolas vēsturi, kuras iznāca neatkarīgi viena no otras mazos metienos un šobrīd ir kļuvušas par bibliogrāfiskajiem retumiem. Materiālu trūkuma dēļ autors strādāja un vāca materiālus arhīvos un lielākajās bibliotēkās. Grāmatā ir daudz ilustratīvā materiāla no personīgajiem arhīviem. 

 

Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā ir pieejami e-žurnāli

Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā ir pieejami e-žurnāli

Jaunais un praktiskais e-žurnāls izglītības profesionāļiem „Skolas Vārds” veltīts izglītības jautājumiem, sākot no atbildīgo valsts iestāžu lēmumu skaidrojumiem, beidzot ar pašu skolotāju pieredzi un viedokļiem. Žurnālā var izlasīt par izglītības reformu norisi, profesionāļu pieredzi, komentārus, lēmumu skaidrojumus, intervijas ar izciliem skolotājiem, skolu direktoriem, izglītības jomas speciālistiem, analītiskus rakstus par aktuālām problēmām, rakstus par mūžizglītību, tālākizglītību un iespējām profesionālajā pilnveidē, kā arī ārvalstu pieredzi. Redakcijas dāvana skolotājiem – katru nedēļu tiek publicēti vairāki metodiskie materiāli dažādos mācību priekšmetos, ko skolotājiem ir iespēja praktiski izmantot savā darbā. Žurnāls iznāk katru nedēļu ceturtdienās elektroniskā formātā. 

 

„Ēnu diena” Latgales Centrālajā bibliotēkā

„Ēnu diena” Latgales Centrālajā bibliotēkā

13. februārī Latvijā norisināsies populārākā karjeras izglītības akcija „Ēnu diena”, kuras laikā skolēni apmeklēs kādu darba vietu un 4–6 stundas vēros interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Aktualizējot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari, akcijā piedalās arī Latgales Centrālā bibliotēka, kur bibliotekārus „ēnos” skolēni no Daugavpils 15. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas, kā arī no Preiļu 1. pamatskolas.

Ēnu dienas dalībniekiem vēlam veiksmi jaunas pieredzes iegūšanā un interesējošās profesijas izzināšanā!

Sekot līdzi „Ēnu dienas” aktualitātēm iespējams arī portālos www.enudiena.lvun www.draugiem.lv/smu

 

Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 8. februārī plkst.12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu izstādes „Daugavpils vēsture glezniecībā” atklāšana.

Latgales brīvo mākslinieku asociācija tika izveidota 2003. gadā. Pašlaik asociācijā darbojas 18 dalībnieku, kas ir gan profesionālie mākslinieki, gan vienkārši mākslinieki amatieri. Asociācijas vadītāja ir Marija Safronova. Radošais kolektīvs aktīvi piedalās kā kolektīvajās, tā arī personālizstādēs. Darbu izstādes ir bijušas ne tikai Latvijā – Daugavpilī, Rīgā, Rēzeknē, Krāslavā, Ilūkstē, Valkā, Viļānos un Ludzā, bet arī Lietuvas pilsētās – Viļņā, Zarasos un Ignalinā. 

 

Vispasaules Drošāka interneta dienu pasākumi Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Vispasaules Drošāka interneta dienu pasākumi Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Šogad Vispasaules Drošāka interneta diena Latvijā norisināsies jau septīto reizi. Daugavpils publiskajās bibliotēkas šīs dienas ietvaros no 1. līdz 28. februārim tiks organizēti izglītojoši un radoši pasākumi kā par drošākas interneta vides lietošanu un izmantošanu, tā arī par virtuālās vides nozīmi, tās ietekmi un lomu ikdienā.

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu rīkotajos pasākumos īpaši tiek aicināti piedalīties bērni, pusaudži un jaunieši, kuri aktīvi darbojas interneta sociālajos tīklos, virtuālās vides diskusiju klubos un blogos.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Drošākas interneta dienas pasākumi Latvijā pieejami mājaslapā www.drossinternets.lv

LCB un filiālbibliotēku pasākumu programma 

 

Tekstildarbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Tekstildarbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

2013. gada 5. februārī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks tekstilmākslinieces Jolantas Savvinas personālizstādes „Ziemas noveles” atklāšana.
Tekstilmāksliniece dzimusi 1967.gada 7.februārī Daugavpilī. Mācījās Daugavpils 1.vidusskolā, 1987.gadā absolvēja Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, iegūstot mākslinieka meistara diplomu. Studējot Daugavpils Universitātē, Jolanta Savvina ieguva mākslas un pedagoģijas zinātņu maģistra grādu.

 

Fotokonkurss lasītājiem

Fotokonkurss lasītājiem

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un žurnāls "Foto Kvartāls" izsludina fotokonkursu "Pieķerts lasot".
Tiem, kas paši lasa grāmatas, protams, nav jāstāsta, kā to dara, taču kā jau katrā, pat visnopietnākajā nodarbībā un situācijā, mēdz iezagties kas nenopietns, neierasts un komisks…

 

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalījies rekordliels bibliotēku skaits

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalījies rekordliels bibliotēku skaits

Ar panākumiem 2012.gada beigās un 2013.gada sākumā īstenota lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija”,  kurā  piedalījās 576 bibliotēkas un vairāk nekā 17 tūkstoši jauno lasītāju. Tās īstenošanu nodrošināja  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programmai paredzētais valsts finansējums un Kultūras ministrijas piešķirtais valsts finansējums.

Daugavpils pilsētas publiskajās bibliotēkās „Bērnu un jauniešu žūrijā” piedalījās 402 dalībnieki, tai skaitā 383 bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem un 19 vecāki, jo 2012. gadā par literatūras vērtēšanas ekspertiem bija iespēja kļūt ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem. 

 

Konkurss Daugavpils skolēniem

Konkurss Daugavpils skolēniem

Latgales Centrālā bibliotēka izsludina konkursu Daugavpils skolēniem Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!”.

Konkursā aicināti piedalīties 7.–9. klašu skolēni, kuri ar radošiem un inovatīviem paņēmieniem ir ieinteresēti popularizēt drošas interneta vides lietošanu sociālajos tīklos.

No 2013. gada 1. līdz 15. februārim skolēniem ir jāreģistrējas dalībai konkursā, nosūtot pieteikumu uz e-pasta adresi inese.vaivare@lcb.lv. Dalībniekiem jāizveido plakāts, sienasavīze, foto/ video reportāža, elektroniskā prezentācija vai teatrāls iestudējums par konkursa tēmu „Cieni sevi un citus sociālajos tīklos!.

2013. gada 28.februārī Latgales Centrālajā bibliotēkā, Daugavpilī Rīgas ielā 22a, tiks rīkots konkursa noslēguma pasākums, kur tiks prezentēti skolēnu grupu radošie darbi. Pamatojoties uz žūrijas vērtējumu, dalībniekiem tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas!

Papildus informāciju par konkursu var saņemt, rakstot uz e-pastu inese.vaivare@lcb.lv vai zvanot pa tālruni 65476344; 26144766.

Konkursa nolikums

Izmantojiet iespēju un piedalieties! 

 

Klausāmgrāmatas Daugavpils pilsētas bibliotēkās

Klausāmgrāmatas Daugavpils pilsētas bibliotēkās

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumos ir pieejams jau iecienīts izdevumu veids – klausāmgrāmata. Tas ir īpašs grāmatas veids, kurā grāmatas tekstu var klausīties dažādu sabiedrībā pazīstamu aktieru vai mūziķu izpildījumā CD formātā jebkurā disku atskaņotājā vai datorā.  

Ja paskatāmies pagātnē, tad klausāmgrāmata ir tā pati grāmatas priekšā lasīšana, ko darīja vecāki bērnam pirms gulētiešanas. Ērti iekārtojušies miegam, bērni ar lielāko prieku klausījās mīļo un patīkamo balsi, kura stāstīja par dažādiem piedzīvojumiem un brīnumiem. Šodien nevienu vairs nepārsteidz, ja māmiņa, iemidzinot bērnu, no plaukta paņem disku un tā vietā, lai sirsnīgi bērnam lasītu grāmatu, uztic to CD. 

 

Publiskoti VIAA Izglītības inovāciju projektu ietvaros izstrādātie digitālie mācību materiāli

Publiskoti VIAA Izglītības inovāciju projektu ietvaros izstrādātie digitālie mācību materiāli

Šodien, 23.janvārī, portālā skolas.lv ir publiskoti 20 Izglītības inovāciju projektu (IIP) ietvaros izstrādātie digitālie mācību materiāli. Tie veicinās informācijas tehnoloģiju izmantošanu Latvijas vispārizglītojošās skolās. Materiālus veidoja izglītības iestāžu, biedrību, kā arī pašvaldības iestāžu pārstāvji, kas ieguva finansējumu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā IIP konkursā. Ar projektu aprakstiem un anotācijām var iepazīties VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Izglītības inovācijas projekti”.

 

Palīdzēsim bērniem izzināt brīnumaino grāmatu pasauli!

Palīdzēsim bērniem izzināt brīnumaino grāmatu pasauli!

2012. gada nogalē ar Valsts Kultūrkapitāla finansiālo atbalstu Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumi tika papildināti ar ļoti interesantām grāmatām bērniem. Īpašu uzmanību piesaista grāmatu dažādība pirmsskolas vecuma bērniem. Tās ir krāšņas bilžu grāmatas, izzinošo grāmatu sērijas ar interaktīviem elementiem („Piespied un ieklausies!”, „Runājošie dzīvnieki”, „Runājošā grāmatiņa”, „Skanīgās pasakas”), kuras atverot var dzirdēt lauku sētas iemītnieku, dažādu meža dzīvnieku balsis. Šajās grāmatās mazos lasītājus uzrunās skaisti attēli, lieli burti un īsi teikumi. Brīnumjaukās grāmatas sērijā „Pirmā lasāmgrāmata” var lasīt vienatnē vai bērni kopā ar vecākiem. Šī lasāmviela palīdzēs attīstīt dažādas bērnu iemaņas un prasmes, kuras viņiem būs nepieciešamas skolā.

Sākumskolas bērnus iepriecinās grāmatu sērija „Aizraujošā bērnu enciklopēdija. Faktu pasaule”, kurā ir daudz aizraujošu faktu par senās pasaules brīnumiem, par mūsdienu celtnēm, par dzīvniekiem, interesantām vietām, dažādiem brīnumiem. Aizraujoša ir grāmatu sērija „Zīmēšanas skola”, tā rosinās zīmēt, gleznot, darboties ar spiedogiem un plastilīnu. „Meiteņu grāmata” pusaudzēm sniegs ieskatu un padomus turpmākai sevis izzināšanai un atklās daudz jauna un nezināma, bet grāmata „Kā pagatavot dāvanas” iemācīs darināt brīnišķīgas dāvanas draugiem, radiem un pat mīļdzīvniekiem.

 

Rakstnieces Anitas Liepas jubilejas pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā

Rakstnieces Anitas Liepas jubilejas pasākums Latgales Centrālajā bibliotēkā
    2013. gada 18. janvārī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks rakstnieces, novadnieces Anitas Liepas jubilejas pasākums. Sveicot rakstnieci skaistajā jubilejā, Latgales Centrālā bibliotēka prezentēs virtuālo izstādi „Rakstniece Anita Liepa”.
    Īpaša vieta Daugavpils novadnieku kopā ir rakstniecei Anitai Liepai, kas par mūža ieguldījumu pilsētas kultūras attīstībā 2005. gadā saņēma titulu "Goda daugavpilietis". 
    Rakstniece A.Liepa darbojusies arī žurnālistikā, filoloģijā, strādājusi par ekskursiju vadītāju Latvijā un ārvalstīs. Rakstniecei piemīt izcilas stāstītājas spējas, dzīves pieredze un bagāts atmiņu krājums par vēsturi, etnogrāfiju un tautas tradīcijām. 
    Prozaiķe Anita Liepa ir 18 grāmatu autore. Rakstnieces daiļradē ir vērojama autobiogrāfiska un dokumentāla tradīcija, darbība prozaiķes stāstos un romānos galvenokārt norisinās Daugavpilī vai Daugavpils novada Sventes pagastā. Rakstniece Anita Liepa daudzkārt ir atzinusi, ka rakstīšana ir viņas dzīvesveids un, lai arī kāds žanrs un sižets būtu uzrakstītajās grāmatās, katrā ir aprakstīts kāds viņas dzīvesstāsts. 
 

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas pirmais darba gads

LCB filiāles Gaismas bibliotēkas pirmais darba gads

Gadu mija ir laiks, kad ir iespēja pārskatīt un izvērtēt iepriekšējo gadu. Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Gaismas bibliotēkai 2012.gads ir īpašs, jo Gaismas bibliotēka tika atvērta 2011.gadа rudenī un kopš tā laika ir pagājis nedaudz vairāk par vienu gadu. 2012.gads ir kā pirmais nopietnais „atskaites punkts”, lai izvērtētu bibliotēkas darbu.
Bibliotēka tika atvērta ar mērķi, lai vienlīdzīgi nodrošinātu visus pilsētas iedzīvotājus ar publisko bibliotēku pakalpojumiem. Jāatzīmē, ka bibliotēka ir vienīgā kultūras iestāde Ruģeļu mikrorajonā, kuras pakalpojumus: grāmatu izsniegšanu uz mājām, periodisko izdevumi lasīšanu, bezmaksas internetu, pasākumu apmeklēšanu, izstāžu aplūkošanu u.c., var izmantot gan pieaugušie, gan bērni.

 

Konkurss "Radošās aktivitātes par drošību internetā manā bibliotēkā"

Konkurss

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedalīsies ikgadējā Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra izsludinātajā konkursā "Radošās aktivitātes par drošību internetā manā bibliotēkā", kas Latvijā tiek rīkots Vispasaules Drošāka interneta dienas ietvaros.Šogad konkursā piedalīties īpaši tiek aicinātas tieši skolu vai citu izglītības iestāžu bibliotēkas, pievēršot bērnu un jauniešu uzmanību drošākai interneta vides lietošanai un izmantošanai. Lai izveidotu ilgstošas nākotnes sadarbības iespējas un perspektīvas, publiskās bibliotēkas tiek aicinātas organizēt pasākumus un aktivitātes, sadarbojoties ar izglītības iestāžu bibliotēkām.

Vispasaules Drošāka interneta dienas pasākumi bibliotēkās norisināsies no 1.līdz 28.februārim. Dalībai konkursā ir jāpiesakās līdz 25. janvārim, aizpildot elektronisko reģistrācijas formu.

Vairāk par konkursa norisi

Konkursa nolikums

 

Jaunā bibliotekārā stunda skolēniem „E-grāmatu pasaulē”

Jaunā bibliotekārā stunda skolēniem „E-grāmatu pasaulē”

 

Ar mērķi popularizēt jaunās inovatīvās tehnoloģijas bibliotēkas darbā un  lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par grāmatām un lasīšanu, Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā pamatskolas audzēkņiem jaunu bibliotekāro stundu „E- grāmatu pasaulē”.

    Bibliotekārā stunda ir izstrādāta, lai atraktīvā veidā iepazīstinātu skolēnus ar planšetdatoriem un elektroniskām grāmatām. Stundas laikā skolēniem būs iespēja uzzināt, kas ir elektroniskā grāmata, kādas priekšrocības piemīt e-grāmatām salīdzinājumā ar to papīra oriģināliem, iepazīties ar populārākām e-grāmatu lasīšanas programmām un pašiem pamēģināt darboties ar planšetdatoriem: strādāt ar internetu un e-pastu, klausīties mūziku, skatīties filmas un video, spēlēt spēles, lietot dažādu veidu sociālos tīklus un lasīt e-grāmatas. Draudzīgā atmosfērā pusaudžiem tiks piedāvāts atbildēt uz āķīgiem jautājumiem un izpildīt vairākus praktiskus uzdevumus: atlasīt vajadzīgo grāmatu vai lappusi, grāmatu tekstā ievietot grāmatzīmi, meklēt grāmatas pēc autoriem, sastādīt tūrisma maršrutus u. c. Bibliotekāri informēs skolēnus par elektronisko grāmatu piedāvājumu Latgales Centrālajā bibliotēkā un iespēju tās izlasīt. Šobrīd bibliotēka piedāvā 271 elektronisko grāmatu un to pilnu sarakstu var apskatīt LCB elektroniskajā katalogā www.lcb.lv

 

Digitālā rokasgrāmata uzņēmumu biznesa vadībā

Digitālā rokasgrāmata uzņēmumu biznesa vadībā

Cienījamie uzņēmēji un uzņēmējdarbības struktūrvienību vadītāji!

Klājā nākusi digitālā rokasgrāmata uzņēmējiem un biznesa struktūrvienību vadītājiem „Finanšu un biznesa vadība uzņēmumā”. Rokasgrāmatai ir pievienoti vairāk nekā 100 dokumentu paraugu Microsoft® Excel un Word formātā, kas apkopoti BIZNESA VADĪBAS SISTĒMĀ. Pievienotie dokumenti ļaus uzņēmuma vadītājiem pielāgoties svārstībām ekonomikā, apgūstot praktiskas metodes naudas plūsmas un peļņas palielināšanai, pilnveidojot uzņēmuma ražīgumu, efektivitāti un kompetenci finanšu jautājumos.

Digitālā izdevuma autori ir konsultāciju uzņēmuma CEPRO BALTIC speciālisti ar apjomīgu pieredzi biznesa vadības jomā, kas piedāvā risinājumus stratēģijas attīstībā dažādu nozaru uzņēmumiem. 

 

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumi papildinājās ar vērtīgām grāmatām

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumi papildinājās ar vērtīgām grāmatām

2012. gada septembrī Valsts kultūrkapitāla fonds izsludināja projektu konkursu literatūras nozares mērķprogrammā „Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām”. Mērķprogrammas mērķis - sekmēt nacionālās grāmatniecības attīstību, nodrošinot literāri augstvērtīgu oriģinālliteratūras darbu, nozīmīgu pasaules literatūras darbu tulkojumu un augstvērtīgas nozaru un uzziņu literatūras iegādi publiskajām bibliotēkām.

 

Latgales Centrālā bibliotēka saņēma grāmatu un citu izdevumu kopu programmas "Publisko bibliotēku kapacitātes stiprināšana grāmatu un citu izdevumu iegādē nacionālās identitātes un sabiedrības saliedētības veicināšanai"ietvaros

Programmu izstrādāja un īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka ar LR Kultūras Ministrijas finansiālo atbalstu. Saņemtajā grāmatu un citu izdevumu kopā ir izdevumi par Latvijas un Eiropas kopējo vēsturi un kultūrvēsturi, vārdnīcas, enciklopēdijas, uzziņu literatūru, izdevumi līvu, latgaliešu, Latvijas mazākumtautību un Eiropas Savienības valstu valodās, daiļliteratūra, kā arī klausāmgrāmatas un citi izdevumi, kuru izmantošana iespējama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kopskaitā 173 eksemplāri par summu 1226 lati.

Skat. grāmatu sarakstu

 

Fotomākslinieka Jura Buklovska izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Fotomākslinieka Jura Buklovska izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

   2013. gada 8. janvārī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks fotomākslinieka Jura Buklovska izstādes „Gaisma un ēnas” atklāšana.
   Autors dzimis 1949.gadā Krāslavas novada Ezerniekos. Pēc vidusskolas absolvēšanas apguva būvniecības objektu inženiera – projektētāja profesiju Sanktpēterburgā.
   Ar fotografēšanas mākslu J.Buklovskis aizraujas kopš bērnības. 20.gs. 80.–90. gados J.Buklovskis darbojās fotoklubā „Latgale”, pašlaik fotomākslinieks ir fotostudijas „Ezerzeme – F” dalībnieks. Fotogrāfiju autoru saista tādas tēmas kā dabasskati, sadzīves ainas un pilsētas dzīves ritms. Kopš 1988.gada J.Buklovskis aktīvi piedalās fotoizstādēs ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Vairākas autora fotogrāfijas 2008.–2009. gadā tika eksponētas konkursu izstādēs Horvātijā, Itālijā un Argentīnā.

 
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2024 Piekļūstamība