Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs

  Darba laiks, kontakti:

  P.-Pk. 10.00-18.00
  Se. 10.00-17.00
  Sv. brīvdiena

  Tālrunis 654 49090
  E-pasts: digicentrs@lcb.lv
  Adrese: Daugavpils, Rīgas iela 22a
  www.lcb.lv
  Facebook lapa

Uzmanību!

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, no 26. oktobra Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs apmeklētājiem SLĒGTS.

Paldies par sapratni!


Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs
Lieliska vieta bezmaksas atpūtai, mācībām un izklaidei draugu un ģimenes lokā.
Radi, dari, iemācies, izmēģini, atpūties!

Nodarbības (pagaidām netiek piedāvāts)
Robotikas, 3D modelēšanas un digitālās mājturības nodarbības tiek turpinātas rindas kārtībā, kas tika pārtraukta ārkārtējās situācijas dēļ. Ar nodarbību dalībniekiem sazināsimies individuāli. Nodarbību apmeklēšanai ir nepieciešama vecāku atļauja.

DARBNĪCAS (pagaidām netiek piedāvāts)
Dalībnieku skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās un reģistrācija par bibliotēkas lietotāju.

Grāmatzīmju veidošanas darbnīcas
Izveidojiet personalizētas grāmatzīmes, pārnesot datorā izveidoto attēlu uz auduma lentes. Visus materiālus nodrošina bibliotēka. No 10 gadu vecuma. Ilgums: 40 minūtes.

3D pildspalvu radošās darbnīcas

Gūstiet jaunu pieredzi zīmēšanā, izmantojot 3D pildspalvu un veidojot trīsdimensionālus objektus. Interesentiem no 8 gadu vecuma. Visus materiālus nodrošina bibliotēka. Ilgums: 40 minūtes.

Robotu darbnīcas
Vadoties pēc instrukcijas, izveidojiet robota modeli un izmēģiniet tā programmēšanu. Darbnīcā tiek izmantoti LEGO® MINDSTORMS® robotu komplekti. Ilgums: līdz divām stundām.

AR PIETEIKŠANOS (pagaidām netiek piedāvāts):

3D pildspalvu radošā darbnīca
Gūstiet jaunu pieredzi zīmēšanā, izmantojot 3D pildspalvu un veidojot trīsdimensionālus objektus. Aicinām interesentus pieteikties iespējai zīmēt ar 3D pildspalvu un radīt savus neatkārtojamus mākslas darbus radošajā darbnīcā. Interesentiem no 8 gadu vecuma. Pieteikšanās pa tālruni 654 49090.

Grāmatzīmju veidošanas darbnīca
Izveidojiet personalizētas grāmatzīmes, pārnesot datorā izveidoto attēlu uz auduma lentes. Visus materiālus nodrošina bibliotēka. No 10 gadu vecuma. Pieteikšanās pa tālruni 654 49090.

Digitālā mājturība
8 nodarbību cikls dalībniekiem vecumā 12+ bez priekšzināšanām: diziana veidošana grafikas apstrādes programmā un auduma apdrukas tehnoloģiju izmantošana. Individuāla pieteikšanās pa tālruni 654 49090.

Robotikas nodarbības
Nodarbību cikls dalībniekiem vecumā 10+ bez priekšzināšanām. LEGO® MINDSTORMS® robotu konstruēšana, programmēšana un vadība. Cikla ilgums – 2 nedēļas (6 nodarbības). Individuāla pieteikšanās pa tālruni    654 49090.

3D modelēšanas nodarbības
Nodarbību cikls dalībniekiem vecumā 10+ bez priekšzināšanām. Ievads 3D modelēšanā – darbs ar 3D pildspalvām un 3D printeri. Cikla ilgums – 2 nedēļas (4 nodarbības). Individuāla pieteikšanās pa tālruni    654 49090.

Grupu ekskursijas
Interaktīva ekskursija “Iepazīsti un izmēģini centra sniegtās iespējas!”. Saturs tiek pielāgots mērķgrupai. Pieteikšanās pa tālruni 654 49090.

Datorkursi senioriem  (pagaidām netiek piedāvāts) 
Nodarbību cikls datorpratības pamatu apguvei senioriem bez priekšzināšanām. Cikla ilgums – 15 nodarbības. Individuāla pieteikšanās pa tālruni  654 49090.

Šo bezmaksas iespēju izmantošana notiek rindas kārtībā saskaņā ar pierakstu (pieteikšanās pa tālruni    654 49090). Nepieciešama arī reģistrācija par bibliotēkas lietotāju.

BRĪVPIEEJĀ (pagaidām netiek piedāvāts):
 

Burvju paklājs
Izmēģini simtiem interaktīvu spēļu lieliem un maziem – futbolu, gaisa hokeju, citas sporta un veiklības spēles, kā arī atjautības uzdevumus un viktorīnas, rosinošas rotaļas mazuļiem.

Kinētisku viktorīnu kolekcija
Izkusties un pārbaudi zināšanas par Latvijas un Lietuvas ģeogrāfiju, literatūru, u.c. tēmām

Virtuālā realitāte
3D brillēs skatāms video par Daugavpils, Utenas, Zarasu un Preiļu kultūrvēstures objektiem un atpūtas infrastruktūru

Interaktīvs velobrauciens
Minot statīvā iestiprināta divriteņa pedāļus, ekrānā vēro Austrumlietuvas un Dienvidlatvijas populārākos tūrisma objektus

Mobilā lietotne
Lejupielādē bez maksas savā viedierīcē un iegūsti piekļuvi ziņām par centra jaunumiem, bibliotēkas aktualitātēm un īpaši veidotām tematiskām grāmatu kopām

Xbox One spēļu konsoles
Izvēlies sev tīkamāko no pieejamās izklaidējošu un attīstošu videospēļu kolekcijas

Literatūra, galda spēles
Grāmatas par ģeogrāfiju, vēsturi, izgudrojumiem un citām saistošām tēmām dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem. Domino, dambrete, ričuračs un citas lielākās un mazākās grupās spēlējamas galda spēles jautrai laika pavadīšanai.

Visas šīs iespējas ir brīvi pieejamas jebkuram centra apmeklētājam bez maksas vai jebkādiem citiem ierobežojumiem.

ĢIMENES DIENA (pagaidām netiek piedāvāts)

Sestdienās 10.00-17.00
Piedāvājums lieliem un maziem. Iespēja atpūsties un augt kopā. Pieejamas galda spēles, attīstošas un izzinošas grāmatas un centra tehnoloģiskais aprīkojums – divritenis, virtuālās realitātes brilles, KINECT kustību viktorīnas, Xbox konsolē spēlējamu videospēļu kolekcija.

 


Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2017.-2020. gadam ietvaros

      

 
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2021