Projekta jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 Tuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Interreg Latvija-Lietuva » Projekta jaunumi
1 2 3  » »»

Daugavpilī aizvadīta konference par digitālā laikmeta bibliotēkām

 8.04.2019 
Daugavpilī aizvadīta konference par digitālā laikmeta bibliotēkām

2019. gada 2. aprīlī Daugavpilī notika konference “Bibliotēka digitālajā laikmetā: tradīcijas un inovācijas”, kurā bibliotēku nozares un saistīto jomu speciālisti diskutēja par publisko bibliotēku lomu digitālajā laikmetā, īpaši pievēršoties pārrobežu sadarbības projektu sniegtajām iespējām inovatīvu bibliotekāro pakalpojumu ieviešanā un sabiedrības digitālās kompetences sekmēšanā.

Konference “Bibliotēka digitālajā laikmetā: tradīcijas un inovācijas” notika Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusa konferenču zālē un pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku no Latgales un citu reģionu publiskajām un skolu bibliotēkām. Konferenci rīkoja Latgales Centrālā bibliotēka (LCB), noslēdzot Eiropas Savienības atbalstīta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLI-089 īstenošanu. Tā rezultātā šī gada 26. februārī LCB tika atklāts ar inovatīviem tehnoloģiskiem risinājumiem aprīkots Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs, kurā Daugavpils ģimenes ar bērniem un citi interesenti var aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku atpūtā, mācībās, izklaidē.

 

Daugavpilī notiks konference par digitālā laikmeta bibliotēkām

 21.03.2019 
Daugavpilī notiks konference par digitālā laikmeta bibliotēkām

2019. gada 2. aprīlī Daugavpilī notiks konference “Bibliotēka digitālajā laikmetā: tradīcijas un inovācijas”, kurā bibliotēku nozares un saistīto jomu speciālisti diskutēs par publisko bibliotēku lomu digitālajā laikmetā un nepieciešamību papildināt tradicionālo informacionālo pakalpojumu klāstu ar jauniem, inovatīviem risinājumiem informācijas pieejamības sekmēšanai un sabiedrības digitālo kompetenču attīstībai.

Konferenci rīko Latgales Centrālā bibliotēka (LCB), noslēdzot Eiropas Savienības atbalstīta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta īstenošanu. Tā rezultātā šī gada februārī LCB tika atklāts Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs, kurā Daugavpils ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem ir iespēja aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, bez maksas izmantojot inovatīvus digitālo tehnoloģiju risinājumus atpūtai, mācībām, izklaidei un interesantai kopā būšanai.

 

Centrs piedāvā grupu ekskursijas, robotikas un 3D modelēšanas nodarbības bērniem, kā arī datorkursus senioriem, kas norit saskaņā ar iepriekšēju pierakstu. Tajā pašā laikā ikviens centra apmeklētājs neatkarīgi no vecuma vai līdzšinējās pieredzes tehnoloģiju lietošanā var izmantot centra pakalpojumus, tai skaitā virtuālo realitāti, interaktīvu velobraucienu, KINECT viktorīnas, Xbox spēļu konsoles, mobilo lietotni, kā arī plašu literatūras un galda spēļu kolekciju.

 

Network-DigiHubs projekta noslēdzošā sanāksme Daugavpilī

 20.02.2019 
Network-DigiHubs projekta noslēdzošā sanāksme Daugavpilī

20. februārī Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Network Digihubs (LLI-089) rīcības grupas dalībnieki pulcējās Latgales Centrālajā bibliotēkā (Daugavpilī), lai sagatavotos februāra nogalē un martā plānotajai projekta gaitā tapušo ģimenes digitālo centru atvēršanai.

Sanāksmē kā allaž piedalījās visu partneru pārstāvji no Utenas, Zarasu, Daugavpils un Preiļu publiskajām bibliotēkām, kā arī Lietuvas reģionālo bibliotēku asociācijas. Šoreiz projekta rīcības grupas sanāksme bija veltīta ar projekta noslēgumu saistītiem jautājumiem.

Projekta partneri dalījās atsauksmēs par pēdējo projekta gaitā īstenoto bibliotekāru apmācību, kura notika Preiļu galvenajā bibliotēkā 13.-15. februārī. Tās gaitā bibliotekāri apguva darbu ar mācību sasniegumu novērtēšanas tiešsaistes platformu “Open Badges”, ar kuras palīdzību tiks atzīti centru lietotāju mācību sasniegumi robotikas un 3D modelēšanas nodarbībās. Tāpat tika apspriestas pēdējās nepieciešamās korekcijas projekta gaitā izstrādātajai lietotnei un pārrunāta 26. februārī Daugavpils un Utenas bibliotēkās plānoto Ģimenes digitālo aktivitāšu centru atvēršanas pasākumu gaita. Sanāksmes noslēgumā partneri iepazinās ar Daugavpils centra iekārtojumu un aprīkojuma izvietojumu.

 

Daugavpilī atklās digitālo aktivitāšu centru ģimenēm

 19.02.2019 
Daugavpilī atklās digitālo aktivitāšu centru ģimenēm

2019. gada 26. februārī plkst. 15.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks svinīgi atklāts digitālo aktivitāšu centrs, kurā Daugavpils ģimenes ar bērniem un citi interesenti varēs aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, izmantojot inovatīvus digitālo tehnoloģiju risinājumus atpūtai, mācībām, izklaidei un interesantai kopā būšanai.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs ir tapis ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Tas izvietots ļoti izdevīgā un pieejamā vietā – vēsturiskā Vienības nama 1. stāvā iepretim Tūrisma informācijas centram (Rīgas iela 22a, ieeja no Ģimnāzijas ielas).

Jaunizveidotajā centrā pieejamo tehnoloģiju klāstā apmeklētājiem neapmaldīties palīdzēs kompetenti bibliotekāri, kuri izgājuši īpaši veidotu tehnoloģiju mentoru apmācības kursu. Centra piedāvājums ir orientēts galvenokārt uz ģimenēm ar bērniem un dažāda vecuma skolēnu grupām, taču tajā tiks gaidīti arī individuāli apmeklētāji neatkarīgi no vecuma vai iepriekšējas pieredzes tehnoloģiju izmantošanā. Sev tīkamas izklaides, atpūtas un mācīšanās iespējas plašajā piedāvājuma klāstā noteikti atradīs ikviens interesents:

 

Bibliotekāri apgūst mācību sasniegumu novērtēšanas sistēmu “Open Badges”

 19.02.2019 
Bibliotekāri apgūst mācību sasniegumu novērtēšanas sistēmu “Open Badges”

Februārī Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Network Digihubs (LLI-089) ietvaros Preiļu Galvenajā bibliotēkā tika organizētas mācību sasniegumu novērtēšanas sistēmas “Open Badges” mācību kurss bibliotekāriem Badgecraft vidē. Apmācībās piedalījās abi partneri no Latvijas puses – Preiļu galvenās bibliotēkas un Latgales Centrālās bibliotēkas bibliotekāri. Kursa mērķis bija izstrādāt “Open Badges” mācību sasniegumu novērtēšanas sistēmas, kas papildinātu projekta gaitā topošo Digitālo centru piedāvājumu.

Mācību laikā bibliotekāri uzzināja, ka “Open Badges” ir virtuālas nozīmītes, ko piešķir par dažādiem sasniegumiem. Katra iegūtā nozīmīte sniedz informāciju par sasniegumiem, veiktajiem uzdevumiem vai gūtajām zināšanām un prasmēm. Liela uzmanība mācību laikā tika veltīta tam, lai apzinātu lietotājus, kas varētu iesaistīties “Open Badges” aktivitātēs.  Tika skatīti dažādi “Open Badges” sistēmu piemēri visā pasaulē un dažādi veidi, kā šo sistēmu izmantot bibliotēkās.

Tika secināts, ka šī nozīmīšu krāšanas sistēma ir vērtīgs instruments, ar kura palīdzību sekmēt ieinteresētību projekta partnerbibliotēkās topošajos Ģimenes digitālo aktivitāšu centros plānoto robotikas un 3D modelēšanas nodarbību satura apguvē vai vienkārši mudināt topošo centru apmeklētājus iepazīt to plašo iespēju klāstu.

 

Daugavpils digicentru papildina Xbox Kinect tehnoloģijas

 13.12.2018 
Daugavpils digicentru papildina Xbox Kinect tehnoloģijas

Decembrī Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Network Digihubs (LLI-089) ietvaros Latgales Centrālajā bibliotēkā topošo ģimenes digitālo aktivitāšu centru papildināja Xbox Kinect tehnoloģijas – centrā tika uzstādīts aprīkojums un instalēta īpaši veidota interaktīva viktorīna (kustību spēle). Notika arī bibliotekāru apmācība spēles izmantošanā un lietotāju konsultēšanā.

Spēli izstrādājušās kompānijas Gluk Media pārstāvji uzstādīja projekta gaitā iegādāto aprīkojumu – platekrāna televizorus un Xbox konsoles, kā arī instalēja pašu spēli. Tika veikta produkta testēšana un identificēto nepilnību korekcija.

Pēc tam sekoja bibliotekāru apmācība par Xbox Kinect tehnoloģiju mentoriem. Kompānijas Gluk Media eksperti iepazīstināja bibliotekārus ar Xbox Kinect darbības principiem un īsi ieskicēja labas prakses piemērus šī tehnoloģiskā risinājuma izmantošanā izglītojošiem un izklaides mērķiem. Tad apmācāmie tika detalizēti iepazīstināti ar projektā izstrādāto produktu – uz kustību atpazīšanas tehnoloģiju bāzes veidotu interaktīvu viktorīnu (spēli), kas ļaus centra lietotājiem ne tikai pārbaudīt savas zināšanas un apgūt ko jaunu, bet arī fiziski izkustēties un sacensties savā starpā.

 

Daugavpilī topošo digicentru ģimenēm iepazina Novosibirskas bibliotekāri

 12.12.2018 
Daugavpilī topošo digicentru ģimenēm iepazina Novosibirskas bibliotekāri

12. decembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā notika teletilts ar Novosibirsku – ar Daugavpilī topošo ģimenes digitālo aktivitāšu centru tika iepazīstināti Krievijas Zinātņu akadēmijas Sibīrijas nodaļas Valsts publiskās zinātniski tehniskās bibliotēkas darbinieki.

Starptautiskās sadarbības un bibliotēku nozares profesionāļu pieredzes apmaiņas ietvaros Latgales Centrālās bibliotēka šoruden dibināja kontaktus ar Novosibirsku Krievijā. Šīs sadarbības gaitā Krievijas Zinātņu akadēmijas Sibīrijas nodaļas Valsts publiskās zinātniski tehniskās bibliotēkas administrācija izteica vēlmi iepazīstināt savus darbiniekus ar Daugavpilī topošo ģimenes digitālo aktivitāšu centru, kurš tiek ierīkots Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Network-Digihubs ietvaros un pamazām gūst starptautisku atpazīstamību kā labas prakses piemērs jaunāko tehnoloģiju integrācijai bibliotekāro pakalpojumu klāstā. Tādēļ 23. novembrī projekts un tā ietvaros topošais digicentrs tika prezentēts Novosibirskas kolēģiem teletilta formātā. Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova pastāstīja par projekta gaitu un šobrīd sasniegtajiem rezultātiem, ieskicēja no centra sagaidāmos ieguvumus un atbildēja uz Novosibirskas kolēģu jautājumiem.

 

VARAM pārstāvji iepazina Daugavpilī topošo digicentru ģimenēm

 23.11.2018 
VARAM pārstāvji iepazina Daugavpilī topošo digicentru ģimenēm

23. novembrī Daugavpils pilsētas pašvaldībā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" vērtēšanas komisija, lai klātienē iepazītos ar Latgales Centrālajā bibliotēkā topošo ģimenes digitālo aktivitāšu centru, kurš ar Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas Interreg Latvia - Lithuania Programme atbalstu tiks atvērts 2019. gada pavasarī un dos iespēju ģimenēm un citiem interesentiem izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotā vidē.

Komisija apskatīja un izmēģināja dažus no centram radītajiem multimediju risinājumiem - virtuālu velobraucienu un virtuālās realitātes brillēs skatāmu video kolekciju, kas iepazīstina ar Daugavpils, Preiļu, Utenas un Zarasu galvenajiem tūrisma objektiem. Tika aplūkotas arī centra izremontētās telpas Vienības nama 1. stāvā, kā arī Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta sagatavotā prezentācija par citām iniciatīvām ģimenēm draudzīgas vides radīšanā Daugavpilī.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2023 Piekļūstamība