Emuāri - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2022 2021 2020 Īpašumi
Bibliotekāriem
EmuāriTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Emuāri
1 2  » »»

Vai Dāvim izdosies kļūt par vikingu?

Vai Dāvim izdosies kļūt par vikingu?

Sabiedrisko attiecību speciālists Dāvis un Svava Sigbertsdottir grāmata "The Viking Method".

Lai gan Svava Sigbertsdottire grāmatā "Vikingu metode" paredz intensīvu garīgo un fizisko aktivitāšu kopumu astoņu nedeļu garumā, es metos vienas nedēļas izaicinājumā un kas zina, varbūt tas turpināsies arī visas astoņas nedēļas. Šīs grāmatas pamatelements nav tikai fiziskās aktivitātes un pareizs uzturs, "Vikingu metode" iedrošina pārkāpt pāri savām robežām un radīt sevis labāko versiju, tverot katru dienu kā jaunu izaicinājumu un domāt kā vikingam.

 

Jeļenas kulinārais ceļojums

Jeļenas kulinārais ceļojums

Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Jeļena un Edgara Sandera grāmata "Augu valsts ēdieni".

Kas ir ēdiens? Tas ir tas, ko mēs ēdam un kas dod mums enerģiju, lai varam darboties... Ēdiens satur enerģiju, precīzāk, ķīmiskus savienojumus, kuri sadaloties izveido enerģijas molekulas. Tātad ēdiens ir degviela mūsu organismam. Katru dienu saskaros ar ēdiena gatavošanu, jo mājās ir trīs vīrieši, kas prasa ne tikai daudz uzmanības, bet arī kaut ko garšīgu. Uzdūros uz E. Sandera grāmatu "Augu valsts ēdieni" un sapratu, ka varu aizņemties pāris idejas.

 

Ināras jaunais hobijs

Ināras jaunais hobijs

Bibliotekāre Ināra un Marijas Kruglovas grāmata "Полимерная глина".

Ināra par savu grāmatas izvēli: "Es izvēlējos grāmatu Полимерная глина (latv. – Polimēru māls), jo jau ilgu laiku vēlējos pamēģināt darboties ar šo materiālu. Polimēru māls ir sintētisks materiāls, kas pēc tā fiziskajām īpašībām atgādina plastilīnu, bet atšķirībā no plastilīna sacietē. Polimēru mala figūriņu veidošana ir izklaidējošs un izglītojoši radošs process, kas ieteicams bērniem un pieaugušajiem stresa mazināšanai, mākslinieciskās gaumes bagātināšanai, vērošanas un roku smalkās motorikas attīstīšanai. Lai arī cik interesants man likās šis process, tam, šķietami, nekad neatlika laika vai motivācijas. Bibliotēku nedēļa ir lieliska iespēja izmēģināt savus spēkus šī hobija uzsākšanā. Grāmatas instrukcijas uztveršu kā paraugu un paralēli skatīšos iedvesmojošus video e-vidē. Nedēļas beigās es vēlētos baudīt sava darba augļus vai vienkārši pozitīvi atsaukties uz šo pieredzi."

 

Karinas kulinārie piedzīvojumi

Karinas kulinārie piedzīvojumi

Gaismas bibliotēkas vadītāja Karina un Signes Meirānes grāmata "Рецепты на каждый день".

Visiem patīk garšīgi paēst, vai ne? Bet kā ir ar ēdiena gatavošanu? Es esmu no tiem cilvēkiem, kuram ļoti patīk garšīgi paēst tieši mājās gatavoto ēdienu, tomēr ir viens mīnuss – lai garšīgi paēstu, vajag garšīgi pagatavot! Ēdiena gatavošanas process man patīk, vienīgais, man katru dienu rodas jautājums – ko tad pagatavot? Šis ir ilgi, tas – sarežģīti, šis – jau nesen gatavots. Un tā ir katru dienu… Izvēlētā grāmata ir mans izaicinājums izmēģināt jaunas receptes un palutināt sevi ar garšīgām ēdienreizēm.

 

Vai Tatjanai izdevās kļūt par tauriņu?

Vai Tatjanai izdevās kļūt par tauriņu?

Jaunbūves bibliotēkas vadītāja Tatjana un Alises Kindzules grāmata "Ar uzturu uz tu".

Kura no sievietēm nav sapņojusi plīvot kā tauriņš vai būt tik viegla kā Īkstīte no Hansa Kristiana Andersena pasakas? Pragmatiski skaitot, man jānomet 97 kg 590 g liekā svara, jo tauriņš vidēji sver 10 gramus. Mēs varam doties uz gariem skrējieniem, varam pierakstīties uz fitnesa treniņiem vai apsolīt ievērot stingru dietu no pirmdienas, taču saules staros plīvojošs tauriņš paliek tikai mūsu sapņos. Jo apkārt ir ēdiens, daudz ēdiena! Optimisti apgalvo – dzīvē nav bezcerīgu situāciju, vienmēr ir iespējams risinājums, tāpēc dodamies uz bibliotēku, paņemam no plaukta grāmatu, kas balstās zinātniskā izpētē, un mācamies rīkoties un ēst apzināti!

 

Olgas skriešanas izaicinājums

Olgas skriešanas izaicinājums

Bibliogrāfe Olga un grāmata "Skriešana & maratons"

Olga par savu grāmatas izvēli: "Esmu tas cilvēks, kurš katru dienu apsola sev sākt regulāri skriet", sākot ar rītdienu. Dažreiz man sanāk paskriet pāris kilometru 2-3 dienas pēc kārtas, bet tad noteikti rodas visdažādākie iemesli "kāpēc es šodien nevaru" - man ir nesmukas sporta bikses, man izlādējas fitnesa aproce, esmu izsalkusi, esmu tikko paēdusi... Šis saraksts ir bezgalīgs! Abas manas meitas nodarbojas ar orientēšanās sportu, kad sanāk, labprāt kopā ar viņām piedālos sacensībās. Un, ja ar kartes apzīmējumiem daudz vai maz tieku galā, skriešanas tehnika un ātrums ir tas, ko gribas pilnveidot. Tāpēc izvēlējos šo grāmatu!"

 

Ludmilas ziedu pasaule

Ludmilas ziedu pasaule

Bibliotekāre Ludmila un Ilārijas Stradioti grāmata "Krāšņā ziedu pasaule".

Grāmatu “Krāšņā ziedu pasaule” es izvēlējos tāpēc, ka man ļoti patīk darināt ziedus no papīra. Grāmatā parādīts, kā pašu rokām no dažādiem materiāliem un atšķirīgās tehnikās var pagatavot mākslīgos ziedus. Šajā grāmatā mākslīgo ziedu darināšanas tehnika atšķiras no tehnikām, kuru es lietoju agrāk. Es nolēmu pilnveidot savas prasmes mākslīgo ziedu darināšanā un izzināt kaut ko jaunu.

 

Ineses veselības izaicinājums

Ineses veselības izaicinājums

Ceriņu bibliotēkas vadītāja Inese un Irīdas Miskas grāmata "Slaids=skaists=vesels".

Lai gan mana ikdiena ir samērā aktīva (daudz staigāju kājām, dejoju tautas dejas), tomēr ir lietas, ko es vēlētos ieviest savā ikdienā. Grāmatā ir daudz interesantu ideju par to, kā līdzsvarot savu vielmaiņu un veidot ēdienkarti, kādas fiziskās aktivitātes izvēlēties "kaloriju dedzināšanai". Mani uzrunāja 2 lietas – grāmatā piedāvātie izometriskie vingrinājumi jeb 6 sekunžu sasprindzinājums un šķidruma lietošana ikdienā (es lietoju ļoti maz šķidruma). Nākamās 7 dienas mēģināšu ievērot ieteikumus par šķidruma lietošanu ikdienā un apgūt vismaz dažus izometriskos vingrinājumus. Paskatīsimies, vai un kā tas ietekmēs manu organismu.

 
1 2  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022