Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2020 2019 2018 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

 

Pāvela Ostapceva glezniecības izstāde “Latgales zelta druvas”

 10.07.2020 

Rēzeknes mākslinieks Pāvels Ostapcevs stāsta par savu personālizstādi Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā

 

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs gaida individuālos apmeklētājus

 9.07.2020 
Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs gaida individuālos apmeklētājus

No 9. jūlija Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs atjauno individuālo apmeklētāju apkalpošanu un atsāk piedāvāt grupu ekskursijas.

Individuālie apmeklētāji centrā tiek gaidīti no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 16.00 līdz 18.00, kā arī sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Interesentiem ir pieejamas VR brilles, Kinect kustību viktorīnas, Xbox spēļu konsole, burvju paklājs, virtuālā velopastaiga, galda spēles un grāmatas.

Centrs turpina piedāvāt arī bezmaksas 3D pildspalvu radošās darbnīcas. Darbnīcu grafiks jūlijā – šeit. Lai apmeklētu darbnīcas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Savukārt interaktīva ekskursija, kas ļauj iepazīt un izmēģināt centrā esošās tehnoloģijas, grupām ir pieejama no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 11.30. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

 

Fotostudijas Ezerzeme-F izstāde

 8.07.2020 

Daugavpils Tautas fotostudijas "Ezerzeme-F" vadītājs Linards Onzuls stāsta par studijas izstādi Latgales Centrālajā bibliotēkā, kas būs pieejama līdz 30. jūlijam

 

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” aicina dalībniekus

 6.07.2020 
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” aicina dalībniekus

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs sākusies grāmatu vērtēšana lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”. Šogad programmai aprit 20. gadskārta, un tās ekspertu izraudzītajā kolekcijā iekļautas 28 grāmatas – 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi, kurus lasītājiem piedāvā 8 izdevniecības. Iesaistīties grāmatu vērtēšanā var ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.  

Daugavpilī programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” īsteno Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles – Bērnu bibliotēka “Zīlīte”, Ceriņu, Gaismas, Jaunbūves, Pārdaugavas un Piekrastes bibliotēka. Ikvienā no filiālēm ir pieejama grāmatu kolekcija visām vecumgrupām, savukārt Latgales Centrālā bibliotēka papildus piedāvā grāmatas jauniešu un vecāku žūrijai.

Iesaistīties programmā ir pavisam vienkārši:

 

Pāvela Ostapceva Latgales zelta druvas bibliotēkā

 1.07.2020 
Pāvela Ostapceva Latgales zelta druvas bibliotēkā

No 1. jūlija līdz 28. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Rēzeknes mākslinieka Pāvela Ostapceva glezniecības izstāde “Latgales zelta druvas”. Ekspozīcijā iekļautas 12 eļļas gleznas, pārsvarā ainavas.

Mākslinieks, grafiķis un gleznotājs Pāvels Ostapcevs ir dzimis Rēzeknē, kur aizvadījis arī skolas gadus. 1975.-1978. g. Pāvels studē K. Savicka Penzas Mākslas skolā (Krievija), pēc tam atkal atgriežas dzimtajā Rēzeknē. No 1984. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. P. Ostapcevs regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs (Krievijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Lielbritānijā, Gruzijā). Mākslinieka darbi iekļauti albuma-kataloga “International Contemporary Artists” 5. sējumā (2013. g.) un 10. sējumā (2015. g.), kas izdoti Ņujorkā, ASV, kā arī angļu mākslas žurnāla “Hidden Treasure Art Magazine” izdotajā gada grāmatā (2014. g.).

 

Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus spēlēt “Bibliopolu”

 18.06.2020 
Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus spēlēt “Bibliopolu”

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina Daugavpils bērnus iesaistīties oriģinālā lasīšanas spēlē “Bibliopols” – lasīt grāmatas un veikt dažādus radošus uzdevumus, aizraujoši un saturīgi pavadot vasaras brīvlaika mēnešus. Čaklākos un sekmīgākos spēlētājus gaida balvas.

“Bibliopols” ir individuāla lasīšanas spēle skolēniem, kas lasa patstāvīgi un vēlas bagātināt savu vasaras brīvlaika pieredzi, lasot grāmatas un radoši darbojoties. Lai kļūtu par spēlētāju, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiesakās pie bibliotekāra, kurš iepazīstinās ar spēles noteikumiem un palīdzēs bērnam uzsākt spēli.

Spēle tiek spēlēta uz kvadrātveida spēles laukuma, kur katra rinda ir savā krāsā. Sākot spēli, bērns izvēlas krāsu rindu, pa kuru dosies – dzelteno, sarkano, zilo vai zaļo. Katrā attiecīgās krāsas lauciņā minēts kāds literārs vai radošs uzdevums, kas jāizpilda – izlasīt grāmatu par noteiktu tēmu, uzzīmēt savas mīļākās grāmatas galveno varoni, noskatīties filmu vai multfilmu, kas tapusi pēc kādas grāmatas motīviem u. tml. Izvēlētās rindas lauciņus var šķērsot pēc kārtas vai jauktā secībā, galvenais – izpildīt nosacījumu šķērsot tos visus. Par katru sekmīgi izieto lauciņu spēlētājs iegūst uzlīmi. Sakrājot pilnu attiecīgās krāsas uzlīmju komplektu, spēlētājs saņem veicināšanas balvu.

 

Bibliotēka piedāvās fotoizstādi “Par zaļu pat vēl zaļāks…”

 17.06.2020 
Bibliotēka piedāvās fotoizstādi “Par zaļu pat vēl zaļāks…”

No 19. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Par zaļu pat vēl zaļāks…”.

Zaļās krāsas primārā nozīme visā pasaulē ir līdzīga – tā apzīmē dabu un ekoloģiju. Tāpat dažādās kultūrās zaļā krāsa simbolizē mieru, drošību, iedvesmu, svaigumu un dzīvību. Izstādē “Par zaļu pat vēl zaļāks…” skatītājiem tiek piedāvāts fotostudijas “Ezerzeme-F” biedru redzējums par zaļās krāsas dažādajām nokrāsām.

 

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs pakāpeniski atsāk darbu

 12.06.2020 
Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs pakāpeniski atsāk darbu

No 16. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs atsāk piedāvāt nodarbības un radošās darbnīcas bibliotēkā reģistrētajiem lietotājiem.

Rindas kārtībā tiks turpinātas robotikas, 3D modelēšanas un digitālās mājturības nodarbības, kas tika pārtrauktas ārkārtējās situācijas dēļ. Uz nodarbībām dalībnieki tiks aicināti individuāli.

Centrs piedāvās arī bezmaksas 3D pildspalvu radošās darbnīcas. Darbnīcu grafiks jūnijā:

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2020