Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
Publisko iepirkumu likumā nereglamentētie iepirkumi Iepirkumu arhīvs
Īpašumi
Bibliotekāriem
Vakances

Notikumu kalendārs
« 2016 oktobris »
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuālais jautājums
Vai jūs izmantojat e-grāmatu bibliotēku?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Daigas Vasiļjevas sporta plakātu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 29.09.2016 
Daigas Vasiļjevas sporta plakātu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

4. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā tiks atklāta Daugavpils 3. vidusskolas skolotājas Daigas Vasiļjevas plakātu izstāde "Sporta plakāti”.

Plakātu sērijas autore Daiga Vasiļjeva atzīst, ka plakāts ir viņas sirdij tuvs mākslas veids, jo ļauj dokumentēt sava laikmeta elpu, pārvēršot to spēcīgos mākslas tēlos. Ne velti plakātmākslu pat mēdz salīdzināt ar sava laika dokumentālo kino.

Savā plakātu sērijā Daiga Vasiļjeva vērš sabiedrības uzmanību uz sporta lomu mūsdienu cilvēka dzīvē, popularizē sportisku dzīvesveidu un atzīmē ievērojamu Daugavpils sportistu sasniegumus, to vidū Artjoms Rudņevs (futbols), Andžejs Ļebedevs (spīdvejs), Dmitrijs Jurkevičs (vieglatlētika), Anastasija Griborjeva (brīvā cīņa) un Māris Jass (hokejs).

 

Pārcelta septembra Spodrības diena

 27.09.2016 
Pārcelta septembra Spodrības diena

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

Septembra Spodrības diena tiek pārcelta no ceturtdienas, 29. septembra, uz piektdienu, 30. septembri. Šajā dienā lasītājus neapkalposim. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

 

Latgales Centrālā bibliotēka iekļaujas Daugavpils Universitātes Zinātnes festivālā

 23.09.2016 
Latgales Centrālā bibliotēka iekļaujas Daugavpils Universitātes Zinātnes festivālā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) lasītavā būs apskatāma literatūras izstāde “Grāmata gadsimtu griežos” no LCB veco un reto grāmatu kolekcijas.

Izstāde tiek rīkota Daugavpils Universitātes 11. zinātnes festivāla ietvaros, kurš šogad aizrit ar moto “Retro zinātne”. Izstāde ļaus iepazīties ar zinātnisko literatūru, kas tapusi laikā no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam un pārstāv dažādas zinātņu nozares – medicīnu, botāniku, lauksaimniecību, jurisprudenci, ekonomiku, valodniecību, vēsturi utt. latviešu, latgaliešu, krievu, vācu un franču valodās.

 

FLEX apmaiņas programmas seminārs ASV Informācijas centrā

 20.09.2016 
FLEX apmaiņas programmas seminārs ASV Informācijas centrā

2016. gada 21. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā notiks informatīvs pasākums visiem, kas interesējas par dalību FLEX (Future Leaders Exchange) apmaiņas programmā 2017.-2018. mācību gadā. 

Apmaiņas programmu sponsorē ASV Valsts departaments, un tās mērķis ir dot iespēju talantīgiem un zinātkāriem 9.-10. klašu skolēniem 2017./2018. mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā.

 

Aicinām uz literatūrzinātnieces Janīnas Kursītes mācību lektoriju

 20.09.2016 
Aicinām uz literatūrzinātnieces Janīnas Kursītes mācību lektoriju

30. septembrī plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tiks uzsākts mācību lektoriju cikls Daugavpils reģiona kultūras darbiniekiem “Latgale ceļā uz Latvijas valsti”, kuru finansiāli atbalsta VKKF “Latvijas Valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016”.

Pirmo mācību lektoriju “Latvieša māja, latgalieša māja. Latgales vērtības mūsdienu skatījumā” vadīs Janīna Kursīte – literatūrzinātniece, folkloriste, profesore, pētniecisko ekspedīciju organizētāja, latviskās dzīvesziņas popularizētāja, daudzu grāmatu un publikāciju autore. Lektorijam Janīna Kursīte piedāvās pētījumu par latgalieša māju, stāstus par savām trim „vārdenēm” un Latgales vērtībām mūsdienu skatījumā, kā arī meklēs saskarsmes punktus valodā, literatūrā, folklorā un tradīcijās.

Interesentus aicinām pieteikties, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 28. septembrim pa e-pastu dzidra.stupane@lcb.lv vai pa tālruni 65476341.

 

Tikšanās ar islandiešu rakstnieci Oidiru Avu Olafsdotiru

 19.09.2016 
Tikšanās ar islandiešu rakstnieci Oidiru Avu Olafsdotiru

29. septembrī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks tikšanās ar islandiešu rakstnieci Oidiru Avu Olafsdotiru. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un izdevniecību “Jāņa Rozes apgāds”.

Oidiras Avas Olafsdotiras darbi ir ieguvuši lielu popularitāti ne vien Islandē, bet arī Francijā, Vācijā, Nīderlandē, tulkoti angļu un spāņu valodā. Taču rakstniecība nav Oidiras pamatnodarbošanās. Viņa ir mākslas pētniece, strādā par universitātes pasniedzēju Reikjavikā mākslas vēstures nozarē, kā arī lasa lekcijas par mākslas jautājumiem citviet pasaulē. 

Latviešu lasītājiem autore ir pazīstama ar romānu “Astoņu ziedlapu roze” (2007). Intervijā autore norāda, ka tā ir grāmata par juteklisku vīrišķību, par kādu, kurš nav vikings, par tēvišķumu, beznosacījumu mīlestību, pašapjausmi, dāsnumu un tiekšanos pēc skaistā. Romānam piešķirtas vairākas literārās godalgas, gan Islandē, gan arī citās valstīs. 2015. gadā romāns tika iekļauts Latvijas Jauniešu žūrijas kolekcijā. Šobrīd “Jāņa Rozes apgādā” tiek gatavots izdošanai rakstnieces debijas romāna “Rabarberu sarkanais” pārstrādātais izdevums Dena Dimiņa tulkojumā.

 

Aicinām pieteikties bezmaksas angļu valodas kursiem

 13.09.2016 
 Aicinām pieteikties bezmaksas angļu valodas kursiem

No 2016. gada 13. līdz 17. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina lietotājus pieteikties bezmaksas angļu valodas kursiem. Kursu nodarbības notiks vairākās grupās: iesācēju, vidēja līmeņa un senioru. Šis pakalpojums ir pieejams visiem Latgales Centrālās bibliotēkas lietotājiem.

Pieteikties var:

• zvanot pa tālruni 654 22483,
• rakstot uz e-pastu natalija.oseverova@lcb.lv (nepieciešams norādīt savu vārdu, uzvārdu, lasītāja kartes numuru, interesējošo grupu un kontakttālruni),
• personīgi ASV Informācijas centrā, kas atrodas Latgales Centrālās bibliotēkas 4. stāvā, Rīgas ielā 22a. Līdzi jāņem Latgales Centrālas bibliotēkas lasītāja karte vai personu apliecinošs dokuments.

Kursu dalībnieku skaits ir ierobežots. Gaidām jūsu pieteikumus!

 

Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tiek atsākta klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” jaunā sezona

 9.09.2016 
Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tiek atsākta klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” jaunā sezona

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" 10. septembrī pulksten 11:00 darbību atsāk klubiņš lasošajām ģimenēm "Brīvdienas bez garlaicības"!

Septembris ir radošas darbošanās, kā arī Dzejas dienu mēnesis. Jau ir kļuvis par tradīciju atsākt klubiņa darbību tieši Dzejas dienu ietvaros. Pirmajā tikšanās reizē klubiņa dalībniekiem, bērniem no 5 līdz 10 gadiem, un viņu ģimenēm tiks organizēta literārā rotaļnodarbība “Es ar savu dzejolīti, iepazīstu pasaulīti!”. Aicinām kopā lasīt dzejoļus, iet rotaļās, dziedāt un pašiem radīt savu dzejas grāmatiņu!

17. septembra tematiskais pasākums “Grāmatas vieno mūs” tiks veltīts Bērnu un vecāku žūrijas grāmatu apskatam. Bērniem būs iespēja iepazīties ar žūrijas grāmatu autoru radītajiem tēliem, kā arī iepazīt daiļdarbu spēcinošo ietekmi dažādās dzīves situācijās.

24. septembrī, mēneša pēdējā sestdienā, tematisks pasākums “Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas, nes mani uz Laimīgo zemi!” tiks veltīts Annas Brigaderes 155 gadu jubilejai.

Turpmāk tiekamies katru sestdienu plkst. 11.00 "Pasaku namiņa".
Lai krāsainais rudens pieskāriens iedvesmo un spēcina!

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2016