Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2017 2016 Īpašumi
Bibliotekāriem
E-prasmju nedēļa 2017

Tuvākie notikumi
2017-04-01
plkst 11.00 Piekrastes bibliotēkā e-prasmju stunda “E-katalogs kā ceļvedis informācijas meklēšanā”
2017-04-01
plkst. 11.40  Piekrastes bibliotēkā jauno grāmatu apskats “Pavasara grāmatu dārzs”
2017-04-04
plkst. 16.00 LCB daiļliteratūras sektorā fotostudijas "SKATIENS" izstādes atklāšana
2017-04-07
plkst. 15.00 LCB Periodikas sektorā skolēnu zīmējumu izstādes "Grāmata" atklāšana
2017-04-18
plkst. 17.00 Ceriņu bibliotēkā novadpētniecības stunda abonementa lietotājiem “Bibliotēkas vēstures lappuses”


Aktuālais jautājums
Kā jūs vērtējat krājuma jauno izvietojumu pēc pārkārtošanas?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Spodrības diena

 28.03.2017 
Spodrības diena

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

Ceturtdien, 30. martā, Latgales Centrālajā bibliotēkā ir ikmēneša  Spodrības diena  - lasītājus neapkalposim.

Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

 

Vācu kultūras pavasaris Latgales Centrālajā bibliotēkā

 29.03.2017 
Vācu kultūras pavasaris Latgales Centrālajā bibliotēkā

Vācu kultūras pavasara ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) piedāvā literatūras izstādi “Vācu rakstnieki – Nobela prēmijas laureāti”, kā arī skolēnu un studentu tulkošanas konkursa “Literārās tulkošanas māksla” laureātu apbalvošanas pasākumu. Savukārt LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tiks piedāvāta bērnu konkursa “Mana pirmā bilžu grāmata vācu valodā” radošo darbu izstāde. Konkursa dalībnieki un uzvarētāji tiks sumināti izstādes atklāšanas pasākumā.

Literatūras izstāde “Vācu rakstnieki – Nobela prēmijas laureāti” ir apskatāma LCB daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) no 28. marta līdz 20. aprīlim. Tā iepazīstina ar izciliem vācu dzejniekiem un rakstniekiem, kas savas dzīves laikā ir saņēmuši desmitiem dažādu literāro balvu un godalgu, tostarp arī Nobela prēmiju literatūrā. Interesentu uzmanībai tiek piedāvāti dzejnieka un rakstnieka Hermaņa Heses, rakstnieka Tomasa Manna, dzejnieces un dramaturģes Nellijas Zaksas, rakstnieces Hertas Milleres un šī gada rakstnieku – jubilāru Gintera Grasa (90) un Heinriha Bella (100) autordarbi. Izstādē ietvertie iespieddarbi (stāsti, romāni, noveles, lugas, proza, dzeja un poēmas vācu, krievu un latviešu valodā) ir pieejami arī izsniegšanai uz mājām.

 

Tautas lietišķās mākslas studijas “Klūga” darbu izstāde Gaismas bibliotēkā

 29.03.2017 
Tautas lietišķās mākslas studijas “Klūga” darbu izstāde Gaismas bibliotēkā

No 2017. gada 29. marta līdz 22. aprīlim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā ir apskatāmaTautas lietišķās mākslas studijas “Klūga” dalībnieku darbu izstāde.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Klūga” pirmsākumi ir meklējami 1980. gadā, kad Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika nodibināta pinēju studija, kuras dalībnieki mācījās tautas meistaru vadībā. Pašreiz studijas 35 dalībniekiem ir piešķirts “Tautas meistara” goda nosaukums.“Klūgas” dalībnieki izmanto īpašas pīšanas tehnikas, rakstainais salikums arī rada pinumiem māksliniecisku vērtību.

Izstādē var apskatīt no klūgām veidotus grozus, dekorus, groziņus, galdu ar krēsliem, ar dzintaru greznotas lādītes u.c. lietišķās mākslas priekšmetus. Katrs darbs ir oriģināls, individualizēts lietišķās mākslas paraugs ar savu neatkārtojamu raksturu un vērtību.

 

Fotostudijas “Skatiens” fotoizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 28.03.2017 
Fotostudijas “Skatiens” fotoizstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

4. aprīlī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Daugavpils bērnu un jauniešu centra “Jaunība” fotostudijas “Skatiens” audzēkņu izstāde “Mūsu skatiens”.

Fotostudija “Skatiens” ir dibināta 1986. gada 5. maijā, tātad vistuvākajā laikā atzīmēs savas pastāvēšanas 31. gadadienu. Tajā darbojas audzēkņi vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Tieši fotostudijā “Skatiens” iegūtās zināšanas un pieredze daudzos amatierfotogrāfos rosināja un nostiprināja vēlmi kļūt par profesionāļiem un veidot karjeru fotogrāfijas jomā. Vairāki desmiti studijas bijušo audzēkņu šobrīd strādā par profesionāliem fotogrāfiem, foto dizaineriem, foto un video reklāmas veidotājiem un fotomāksliniekiem ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Ik gadu studijas “Skatiens” audzēkņi piedalās dažādās lokāla un nacionāla mēroga fotoizstādēs, radošajās skatēs un konkursos, iegūstot arī godalgotas vietas.

 

Kā vilku piemin, tā vilkst klāt

 27.03.2017 
Kā vilku piemin, tā vilkst klāt

Iznākusi jauna grāmatiņa bērniem - Veronikas Kaplānas un Greguāra Mabīra pasaka "Kā vilku piemin, tā vilks klāt".

Āžu papus lasa saviem bērniem grāmatu. Tā ir baisa pasaka par vilku, un papum nemitīgi nākas bērniem atgādināt: - Mūsu mežā vilku nav.

Bet vai patiešām?

Burvīgs un asprātīgs stāsts par grāmatas varu un bailēm no vilka.

Ilustrāciju autoru Greguāru Mabīru mazie lasītāji jau iepazina grāmatā "Vilks, kurš izvēlās no grāmatas", kas "Bērnu un jauniešu žūrijā" 2015 izpelnījās godpilno 1. vietu 5+ grupā.

 

Piedalies akcijā "Vietvārdu talka"!

 27.03.2017 
Piedalies akcijā

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts aicina piedalīties UNESCO Starptautiskajai dzimtās valodas dienai veltītā akcijā "Vietvārdu talka", kuras mērķis ir apzināt, pierakstīt un datubāzē www.vietvardi.lv reģistrēt Latvijas daudzveidīgos un krāšņos vietvārdus.

Ar katru pierakstīto vietvārdu, it īpaši mazajiem vietvārdiem, kuriem neatrodas vieta kartē, ikviens var sniegt savu ieguldījumu Latvijas daudzveidīgo izlokšņu un dialektu pētniecībā un saglabāšanā, kā arī palīdzēt atrast daudzās atslēgas jau sen pētītām kultūrvēstures mīklām!

Talkā īpaši aicināti piedalīties interesenti, kuri Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv izteikuši vēlmi līdzdarboties simtgades sagatavošanas procesā un dāvinājuši savas stundas digitālajā laika bankā Latvijas simtgadei.

Vietvārdu talka atklāta šā gada 23. februārī un ilgs līdz 30. septembrim. Katru mēnesi tiks noteikts čaklākais talcinieks un vietvārdiem krāšņākais novads. Laureāti tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu šā gada 20. oktobrī - Vietvārdu dienā!

 

AUGSTĀ DZIESMA OTRAM KRASTAM jeb Grāmata pārdaugaviešiem

 27.03.2017 
AUGSTĀ DZIESMA OTRAM KRASTAM jeb Grāmata pārdaugaviešiem

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi interesanta grāmata - rakstnieka un radiožurnālista Dzintara Tilaka "Pazīstamām personībām papildinātas Pārdaugavas piezīmes". Viegli lasāms, bagātīgi fotogrāfijām ilustrēts darbs, kurš Pārdaugavu atklāj no rakstnieka skatpunkta - gan vēsturiskus faktus, gan interesantas personības.

Pārdaugava, Daugavas kreisais krasts – it kā Rīgas daļa un it kā nē. Rajoni, kas no galvaspilsētas centra sasniedzami, šķērsojot Daugavu, šķiet, vienmēr dzīvojuši mazliet citādu dzīvi nekā pārējie, un to iedzīvotāji allaž lepojušies ar to, ka dzīvo tieši te – Iļguciemā, Āgenskalnā, Torņakalnā, Ziepniekkalnā... Daudzas šo rajonu vietas vēl glabā romantisku mazpilsētas gaisotni, ko rada vecas koka ēkas, bruģētas ieliņas, pavasarī un vasarā ziedos slīgstošie dārzi. Pārdaugava – tā vienmēr bijusi sava veida neatkarīga republika. Un nu tai radies arī savs apdziedātājs. Žurnālists un rakstnieks Dzintars Tilaks savas grāmatas “PPPPP jeb Pazīstamām personībām papildinātas Pārdaugavas piezīmes” nosaukumu atzīstas daļēji aizlienējis no Marģera Zariņa (arī pārdaugavieša) slavenās “PPP jeb Pārlabotas un papildinātas pavārgrāmatas”, taču Tilaka grāmata piedāvā gluži citas “receptes” nekā hrestomātiskā romāna kulināri izglītotais varonis – tās ir receptes dzīves, kultūrvēstures un interesantu, bieži kuriozu atgadījumu baudīšanai, kādi sakopoti grāmatas vākos.

Ir, protams, tikai loģiski, ka arī grāmatas atvēršanas svētki notiks pašā “Pārdaugavas sirdī” – Kalnciema kvartāla Vīna studijas telpās 1. aprīlī plkst. 14.00.

 

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstāde Gaismas bibliotēkā

 21.03.2017 
Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstāde Gaismas bibliotēkā

No 2017. gada 21. marta līdz 13. aprīlim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā ir skatāma DDMV “Saules skola” audzēkņu darbu izstāde “Rozentāls. Eksperiments.”

2016. gadā visā Latvijā tika svinēta latviešu glezniecības pamatlicēja Jaņa Rozentāla 150. gadadiena. Rozentāla jubilejas gadā audzēkņi dziļāk un niansētāk izpētīja latviešu klasiķa mākslu – radošo mantojumu. Interpretējot izcilā latviešu mākslinieka darbus, ir tapusi izstāde – veltījums Janim Rozentālam. Izstādē apskatāmi skolas audzēkņu radošie darbi ar savdabīgu meistara kompozīciju traktējumu.

 

LCB un filiālēs notiks kārtējā E-prasmju nedēļa

 20.03.2017 
LCB un filiālēs notiks kārtējā E-prasmju nedēļa

No 27. marta līdz 2. aprīlim Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) rīko Eiropas E-prasmju nedēļu Latvijā. Arī Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un filiāles piedāvā virkni informatīvu pasākumu par bibliotekārajiem un cita veida e-pakalpojumiem dažādām vecuma grupām.

LCB un filiālēs notiks vairākas bibliotekārās stundas dažāda vecuma skolēniem un pieaugušajiem lasītājiem, kas iepazīstinās ar LCB mājaslapu un tajā pieejamajiem e-resursiem – elektronisko katalogu, bibliotēkas veidotajām un abonētajām datubāzēm utt. Interesentiem būs iespēja izmēģināt arī LCB e-kataloga mobilo versiju, kas ir īpaši veidota darbam viedtālruņos. Tāpat bērni un pieaugušie varēs uzzināt par ar e-grāmatu lasīšanas iespējām planšetdatorā un citās mobilajās ierīcēs.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2017