Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2017 2016 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi
2017-06-01
plkst. 12.00 LCB daiļliteratūras sektorā fotostudijas "Ezerzeme-F" izstādes atklāšana


Aktuālais jautājums
Vai jūs apmierina LCB vasaras darba laiks (pirmdien, svētdien – brīvdiena)?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Fotostudijas “Ezerzeme – F” izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 26.05.2017 
Fotostudijas “Ezerzeme – F” izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

1. jūnijā plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) daiļliteratūras sektorā tiks atklāta tautas fotostudijas “Ezerzeme - F” fotogrāfiju izstāde “Daugavpils cietoksnis”. Izstāde ir fotostudijas dalībnieku veltījums pilsētai tās gadskārtējās dzimšanas dienas svinībās.

Fotostudija “Ezerzeme – F” nu jau vairāk nekā 30 gadu garumā apvieno cilvēkus, kas nav vienaldzīgi pret fotogrāfiju: gan profesionālus fotogrāfus, gan amatierus. Fotostudijas dalībnieki aktīvi piedalās kolektīvajās izstādes, rīko personālizstādes, piedalās citu fotoklubu rīkotājos pasākumos. 2016. gada nogalē fotostudijai “Ezerzeme – F” ir nākusi klajā pirmā fotogrāmata “Daugavpils. Cilvēki. Daba”, kurā apkopots tās biedru radošais veikums pēdējo piecu gadu laikā.

 

Latgales Centrālā bibliotēka aicina bērnus piedalīties lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”

 25.05.2017 
Latgales Centrālā bibliotēka aicina bērnus piedalīties lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”

Tradicionāli vasaras brīvlaikā Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) un filiālēs norisināsies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”. Programmā tiek aicināti piedalīties skolas vecuma bērni un bērnu vasaras nometņu grupas.

Sākot ar 1. jūniju, ik ceturtdienu plkst. 11.00 – 13.00 LCB filiālēs notiks dažādi saistoši pasākumi individuāliem programmas dalībniekiem. Tas ir literārās un novadpētniecības stundas, dzejas darbnīcas, diskusiju klubi, virtuāli ceļojumi, leļļu teātris, radošas darbnīcas, galda spēļu turnīri, intelektuālas spēles, viktorīnas, konkursi u.c. Programmas noslēguma pasākumā 24. augustā aktīvākie programmas dalībnieki saņems pārsteiguma balvas. Lai piedalītos lasītveicināšanas programmā, iepriekš reģistrēties nav nepieciešams.

Bērnu vasaras nometņu grupas ceturtdienās gaidīs Latgales Centrālā bibliotēka (Rīgas ielā 22a). No 1. jūnija līdz 31. augustam grupas tiek aicinātas apmeklēt interaktīvu pasākumu “Ceļojums grāmatu pasaulē”. Bērni uzzinās par rakstības un grāmatas rašanās pirmsākumiem, kā arī par bibliotēku vēsturi Daugavpilī, par interesantākajām un neparastākajām LCB grāmatām – smagāko, biezāko, lielāko, plānāko utt. Šis pasākums tiek rīkots LCB 80 gadu jubilejas svinību ietvaros. Iepriekšējā pieteikšanās pasākumam un plašāka informācija pa tālruni 654 76344.

 

Datubāze Letonika.lv pieejama ārpus bibliotēkas telpām

 23.05.2017 
Datubāze Letonika.lv pieejama ārpus bibliotēkas telpām

Līdz gada beigām Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu reģistrētiem lietotājiem attālināti (ārpus bibliotēkas telpām) ir pieejama datubāze Letonika.lv. Lai varētu izmantot šo iespēju, bibliotēkā ir jāsaņem Letonika.lv pieejas dati - lietotāja vārds un parole. Ar šiem datiem lasītājiem ir pieejams viss letonika.lv saturs, izņemot ar autortiesībām aizsargātos Lasītavas darbus.

Letonika.lv ir ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā – uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju, viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā. Tas aptver digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, audiovizuālo krātuvi, latviešu literatūras pilnteksta bibliotēku.

 

Tērpu un baleta vēsturnieka Igora Freimaņa dāvinājums bibliotēkai

 19.05.2017 
Tērpu un baleta vēsturnieka Igora Freimaņa dāvinājums bibliotēkai

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) ir saņēmusi dāvanā iespieddarbu un digitālu materiālu dāvinājumu no tērpu un baleta vēsturnieka, vairāku grāmatu autora, Daugavpils novadnieka Igora Freimaņa.

Igors Freimanis dzimis 1932. gada 8. septembrī Daugavpilī. Jau skolas un studiju gados Rīgas horeogrāfijas skolā un Cēsu Skolotāju institūta Vēstures fakultātē aizrāvies ar deju, modi, kultūru. Strādājis par sarīkojumu daļas vadītāju Rīgas Pionieru pilī, par pasniedzēju Latvijas Mūzikas akadēmijā un Starptautiskajā Birutas Mageles stilistu meistardarbnīcā. Vairāk nekā 35 gadus darbojies Jelgavas Tautas teātrī. Septiņus gadus veidojis žurnāla “Teātra Vēstnesis” baleta hroniku. Sarakstījis un izdevis vairākas modes un baleta vēsturei veltītas grāmatas.

LCB bez atlīdzības nodotajā izdevumu klāstā ir paša Igora Freimaņa grāmatas un Mudītes Šneideres monogrāfija “Lilita Bērziņa. Dēļ tavu acu liesmām” no Igora Freimaņa personīgās bibliotēkas. Grāmatā „Mīlas uzvara: baleta hronika” (2010) Igors Freimanis aplūko Latvijas Nacionālā baleta attīstību nepilnu 100 gadu ilgumā un iepazīstina ar pēdējās desmitgades Starptautisko baleta konkursu laureātiem. Kultūrvēsturisku eseju krājumā “Dendijs cauri gadsimtiem” piedāvā palūkoties uz modi un švītīgumu ar smaidu. Savukārt grāmatā “Saistošie sīkumi” piedāvā no teātra, dejas, modes un mākslas pasaules pasmeltas humoristiskas un satīriskas atmiņu kolāžas, esejas, faktus un kuriozus. Dāvinājumu sarakstā ir arī Igora Freimaņa eseju krājums “…un gleznu teātris” un grāmata “Dzīve, rēbuss, šarādes”, kas iepazīstina ar autora pārdomām par stilu, dzīvi, modi, mākslu un māksliniekiem.

 

Ģimenes digitālo aktivitāšu centri Latvijas un Lietuvas pierobežas bibliotēkās

 19.05.2017 
Ģimenes digitālo aktivitāšu centri Latvijas un Lietuvas pierobežas bibliotēkās

Pārrobežu sadarbības projekta “Ģimenes digitālo aktivitāšu centru tīkla izveide, dzīves kvalitātes un izglītības atbalstam Austrumaukštaitijā un Dienvidlatgalē” ietvaros divās Latvijas un divās Lietuvas pierobežas bibliotēkās tiks izveidoti ģimenes digitālo aktivitāšu centri, kuros ģimenēm un visiem interesentiem būs iespēja izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku modernās, ar jaunām tehnoloģijām aprīkotās telpās. Ģimenes digitālo aktivitāšu centru tīkls jeb DigiHubs tiks veidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Interreg Latvijas–Lietuvas programmas 2014. – 2020. gadam projekta Nr. LLI-089 ietvaros.

DigiHubs tīkla izveide dos iespēju būtiski paplašināt līdzšinējo pakalpojumu klāstu Latgales Centrālajā bibliotēkā, kā arī Utenas, Zarasu un Preiļu publiskajās bibliotēkās. Bibliotēkas tiks aprīkotas ar izglītojoša satura tehnoloģiskām inovācijām.

Projekta ietvaros DigiHubs centriem tiks iegādāts attiecīgs tehniskais aprīkojums: datori, virtuālās realitātes aprīkojums, 3D printeri un kustību atpazīšanas iekārtas, Lego Mindstorms konstruktori, Ibeacon sensori, interaktīvie paneļi un citas jaunās tehnoloģijas. Tiks izstrādāti četri interaktīvi satura risinājumi: “Interaktīva kinētiska viktorīna par Latgali un Aukštaitiju”, “Virtuālās realitātes ekskursija maršrutā Utena-Zarasi-Daugavpils-Preiļi”, “Interaktīvs velobrauciens “Ko atklāj velobrauciens pa Austrumlietuvu un Dienvidlatviju?” “Ibeacon bibliotēka un latviešu-lietuviešu literatūras ceļvedis”.

 

Tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve

 17.05.2017 
Tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai! Šī kopdarba rezultātā 2018. gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Ainavu dārgumu krātuve taps vairākos posmos:

Pirmajā posmā no 2017.gada 15.maija līdz 2018.gada 14.februārim notiks ainavu pieteikšana, ainavu dārgumu krātuvē iekļaujamo ainavu identificēšana dialogā ar sabiedrību (balsošana) un ainavu ekspertu padomi, papildus informācijas iesniegšana par ainavu dārgumu krātuvē iekļautajām ainavām.

Otrajā posmā no 2018.gada 15.februāra līdz 14.augustam paredzēta ainavu dārgumu krātuves izveide Latvijas Nacionālajā bibliotēkas digitālajā vidē, pārvietojamas izstādes un slīdrādes sagatavošana, Ainavu balvas nacionālā atlase.

Trešajā posmā no 2018.gada 15.augusta līdz 15.decembrim notiks reģionālās izstādes un diskusijas, Reģionu dienu noslēguma pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un priekšlikumu gatavošana ainavu dārgumu iekļaušanai Latvijas Kultūras kanonā.

 

Dzejnieku tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

 17.05.2017 
Dzejnieku tikšanās Latgales Centrālajā bibliotēkā

Piektdien, 19. maijā, plkst. 18.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (3. stāvā) notiks Daugavpils un Krievijas dzejnieku tikšanās un lasījumi. Pasākums tiek rīkots starptautiskās zinātniskās konferences “XXII Slāvu lasījumi” ietvaros.

Tradicionāli maija vidū Daugavpils Universitātē notiek starptautiskā zinātniskā konference “Slāvu lasījumi”. Konferencē piedalās dažādu valstu zinātnieki, kas pēta krievu valodas, literatūras un kultūras attīstības problēmas citu slāvu kultūru un Eiropas kontekstā, kā arī jaunākās krievu dzejas autori.

19. maijā Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpils autoriem un visiem interesentiem būs iespēja tikties ar konferences dalībniekiem un noklausīties jaunākās krievu dzejas lasījumus un iesaistīties diskusijā par aktualitātēm dzejas jomā. Ieeja pasākumā – brīva.

 

Izsludināta Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem

 16.05.2017 
Izsludināta Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem

Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Tallink izsludina jau 3. Lasīšanas stafeti jaunajiem grāmatu lasītājiem. Tās mērķis ir veicināt bērnu lasītprasmi un interesi par grāmatām. Stafete norisinās no 8. maija līdz 16. jūlijam. Lasīšanas stafetes nolikums ir pieejams Zvaigzne ABC mājas lapā www.zvaigzne.lv.

Lai piedalītos Lasīšanas stafetē, ir jābūt 7 līdz 16 gadus jaunam, jālasa grāmatas no piedāvātā saraksta un jāpauž savs viedoklis Zvaigzne ABC mājas lapā, kā arī savā blogā vai sociālajos tīklos.

Vērtēšana notiek 3 grupās: 7-9 gadi, 10-13 gadi un 14-16 gadi. Katrā vecuma grupā tiks apbalvoti 10 dalībnieki. 5 labākie no katras grupas saņems naudas balvu 100 eiro apmērā un nākamie 5 saņems naudas balvu 50 eiro apmērā. Katrā grupā viens Lasīšanas stafetes dalībnieks, kurš būs saņēmis visaugstāko žūrijas novērtējumu, papildus 100 eiro balvai saņems arī TALLINK ceļojuma dāvanu karti jūras ceļojumam maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga (1-4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. 

Šogad konkursa dalībniekiem ir iespēja arī tikt pie bonusa balvas: katrs dalībnieks, kurš konkursa norises laikā būs izlasījis un apskatījis vismaz 10 darbus, pēc konkursa noslēguma uz savu norādīto e-pastu saņems dāvanā 1 e-grāmatu.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2017