Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
Īpašumi
Bibliotekāriem

Notikumu kalendārs
« 2015 novembris »
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuālais jautājums
Kāda veida periodika Jūs visvairāk interesē Periodikas lasītavā?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Novembra Spodrības diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

 23.11.2015 
Novembra Spodrības diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Cienījamie lasītāji!

2015. gada 26. novembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā - Spodrības diena.

Spodrības dienā bibliotēka ir slēgta un lasītājus neapkalpo. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

 

Aicinām piedalīties radošo darbu izstādē

 5.11.2015 
Aicinām piedalīties radošo darbu izstādē

Ziemassvētkus un Jauno gadu sagaidot, Latgales Centrālā bibliotēka rīko ikgadēju rokdarbu izstādi “Lasītāju vaļasprieki”.

Aicinām visus interesentus piedalīties rokdarbu izstādē „Lasītāju vaļasprieki” un iesniegt dažādās tehnikās darinātus dekorus Latgales Centrālās bibliotēkas Abonementā, Rīgas ielā 22a, 2. stāvā līdz 14. decembrim. Papildus informācija pa tālruni 654 26065.

 

Daugavpilī viesosies dzejnieks Uldis Auseklis

 23.11.2015 
Daugavpilī viesosies dzejnieks Uldis Auseklis

2015. gada 2. decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs viesosies latviešu dzejnieks Uldis Auseklis. Plkst. 12.00 notiks tikšanās ar lasītājiem Jaunbūves bibliotēkā, savukārt plkst. 14.00 – Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”. Autora viesošanās Daugavpilī notiek VKKF projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas ietvaros.

Dzejnieks un grāmatu izdevējs Uldis Auseklis ir dzimis Madonas rajona Mētrienas pagasta “Ataugās”, mācījies Ļaudonas vidusskolā. Studējis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Latviešu valodas un literatūras nodaļā. Kopš 1995. gada ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs.

Uldis Auseklis sarakstījis vairākus desmitus grāmatu bērniem un pieaugušajiem, tulkojis krievu autoru darbus. Populārākie dzejoļu krājumi bērniem – “Mēness platmalē” (1991), “Kaķis ada zeķes zaķim” (1995), “Pulkstenis bonbongas dala” (1997), “Ķirbis saķēris iesnas” (2001), “Še tev sauja piparkūku” (2005), “Ja nebūtu Ziemassvētku es tos izdomātu” (2007). Laikā no 2002. līdz 2010. gadam izdevis virkni grāmatu sērijā par runci Franci: „Ko dara runcis Francis”, „Runcis Francis un Parīzes dancis”, „Runcis Francis jeb Pasaule sēd uz velosipēda”. 2014. gadā par dzejoļu krājumu bērniem “Man ir runcis Francis” nominēts Baltvilka balvai.

 

Daugavpils pilsētas dome apbalvo krājuma “Daugavpils dzejā” veidotājus

 23.11.2015 
Daugavpils pilsētas dome apbalvo krājuma “Daugavpils dzejā” veidotājus

17. novembrī LR Proklamēšanas gadadienai veltītā svinīgā pasākumā Daugavpils teātrī ar Daugavpils pilsētas domes Goda rakstu par darbu pie pilsētas 740 gadu jubilejai veltītā krājuma “Daugavpils dzejā” izveides tika apbalvota tā radošā darba grupa.

Krājums “Daugavpils dzejā” ir Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) dāvana pilsētai tās lielajā jubilejā. Tajā apkopota uz 20. un 21. gadsimta robežšķirtnes tapusī dzeja par Daugavpili latviešu, latgaļu un krievu valodā. Krājumā ietvertās vārsmas radījuši gan vietējie autori, gan tie, kuriem pilsēta devusi radošus impulsus daiļradei. Krājuma izdošanu finansiāli atbalstīja Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils Kultūras pārvalde.

Ar pilsētas domes Goda rakstu tika apbalvota krājuma “Daugavpils dzejā” radošā komanda: krājuma redaktores – LCB direktores vietniece Dzidra Stupāne un dzejniece Faina Osina, krājuma māksliniece Silva Linarte un krājuma sastādītājas – LCB bibliotekāres Zinaīda Romanova, Anna Butāne un Anita Dejuna.

 

 

Jauns pakalpojums Daugavpils bibliotēkās

 19.11.2015 
Jauns pakalpojums Daugavpils bibliotēkās

Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā saviem lietotājiem jaunu bezmaksas pakalpojumu – praktisku nodarbību “Planšetdators – tas ir vienkārši!”.

Pieaugot interesei par planšetdatoru lietošanu, Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā saviem klientiem praktisku nodarbību “Planšetdators – tas ir vienkārši!”, kuras laikā jebkurš interesents varēs apgūt planšetdatora lietošanas pamatus, elektronisko grāmatu lasīšanu, informācijas meklēšanu internetā, sociālo tīklu lietošanu, videozvana funkcijas izmantošanu, mūzikas klausīšanos, filmu skatīšanos utt. Apmācība notiks grupās līdz 10 cilvēkiem. Nodarbības var tikt organizētas kā Latgales Centrālajā bibliotēkā, tā arī tās filiālēs, ņemot vērā pieprasījumu. Pēc vēlēšanās uz nodarbību var paņemt līdzi arī savu planšetdatoru. Nodarbības ilgums ir 60 minūtes.

 

Izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” Daugavpilī

 16.11.2015 
Izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” Daugavpilī

24. novembrī plkst. 14.30 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Zviedru institūta izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas”. Izstāde tiek rīkota Zviedru dienu ietvaros, kas risināsies Daugavpilī no 24. līdz 30. novembrim. Tā dāvās priekšstatu par mūsdienu populārākajiem kriminālromānu autoriem Zviedrijā un sniegs ieskatu viņu daiļradē. Izstādes atklāšanas pasākumā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes biroja direktors Jans Vidbergs un izdevniecības Zvaigzne ABC pārstāve Una Orinska.

Zviedru kriminālromāni ir guvuši plašu atpazīstamību visā pasaulē. Tiem raksturīgi spēcīgi raksturi, interesants sižeta savērpums ar daudziem samezglojumiem un negaidītiem pavērsieniem, dinamiska notikumu virzība un meistarīgs lokālā kolorīta atveidojums – cilvēciskās kaislības un noziegumi risinās gan miegainās mazpilsētās, gan nomaļās Ziemeļjūras piekrastes salās, gan Stokholmas ļaužu pilnajās ielās. Latvijā Zviedru kriminālromānu tulkojumi un ekranizācijas bauda īpašu popularitāti. Heninga Mankela radītais inspektors Valanders un Stīga Lārsona “Tūkstošgades triloģija” par žurnālistu Mikaēlu Blumkvistu un hakeri Līsbeti Salanderi ir tikai daži spilgti piemēri.

Ceļojošā izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” piedāvā tekstuālu un fotogrāfisku ieskatu 21 populāra Zviedru kriminālromānu autora daiļradē, kā arī sniedz priekšstatu par vidi, kurā risinās autoru radīto romānu darbība. Izstādes mērķis ir paplašināt Zviedru kriminālromānu cienītāju loku un piesaistīt jaunus lasītājus. Tā būs apskatāma līdz novembra beigām.

 

Bērnu zīmējumu izstāde Piekrastes bibliotēkā

 13.11.2015 
Bērnu zīmējumu izstāde Piekrastes bibliotēkā

No 14. novembra Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā būs apskatāma bērnu zīmējumu izstāde, kas ir veltīta latviešu literātu Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai.

Izstādē apskatāmie darbi tapa Starptautiskā bērnu radošo darbu konkursa “Sēd uz sliekšņa pasaciņa” rezultātā. Konkursa mērķis ir iepazīt latviešu literatūru un kultūru, popularizēt Raiņa un Aspazijas daiļradi Krievijā, kā arī stiprināt Latvijas un Krievijas sadarbības saites kultūras jomā. Izstādes idejas autori ir Kaļiņingradas apgabala A. Gaidara bērnu bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā.

Izstāde būs apskatāma līdz 30. novembrim. Būsiet mīļi gaidīti!

 

“Dzejas slams” bibliotēkā

 13.11.2015 
“Dzejas slams” bibliotēkā

28. novembrī plkst. 19.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (3. stāvā) notiks dzejas konkurss „Dzejas slams”, kurā var piedalīties ikviens interesents. Īpaši tiek gaidīti jaunie dzejnieki, jo pasākuma mērķis ir atklāt jaunus talantus un dāvāt iesācējiem iespēju apliecināt sevi.

Konkurss notiks trīs posmos, katrā tiks izvēlēti labākie autori. Ievērojot senu dzejas slama tradīciju, uzvarētājs iegūs naudas balvu. Katram dalībniekam tiks dotas 3 minūtes, kuru laikā varēs skaitīt neierobežotu skaitu dzejoļu. Vērtēts tiks ne tikai katra daiļdarba saturs, bet arī pasniegšanas forma. Atzinīgi tiks novērtētas oriģinālas performances, artistisks un izteiksmīgs izpildījums. Žūrijas komisijā būs dzejas speciālisti, kuru vārdi tiks atklāti pasākuma laikā. Arī skatītājiem būs iespēja vērtēt “Dzejas slama” dalībniekus. Ieeja pasākumā – bez maksas. Pieteikties dalībai ieteicams jau iepriekš, rakstot uz dzejaslems@mail.com.

 

Izveidots "HansaMedia" un Latvijas Nacionālās bibliotēkas video apsveikums valsts svētkos

 12.11.2015 

Jau ceturto gadu producentu apvienība "HansaMedia" apsveic Latvijas iedzīvotājus un Latvijas valstij piederīgos visā pasaulē valsts dzimšanas dienā ar tematisku video sveicienu, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai.

Sīkāk Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā.

 

Aizvadīta lasītveicināšanas projekta “Grāmatu starts” otrā kārta

 11.11.2015 
Aizvadīta lasītveicināšanas projekta “Grāmatu starts” otrā kārta

Daugavpils publiskajās bibliotēkās ir noslēgusies lasītveicināšanas projekta “Grāmatu starts” otrā kārta. Projekts tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centru un LNB Atbalsta biedrību. Tā ietvaros 2015. gada pavasarī un rudenī notika trīsgadīgu bērnu pirmā iepazīšanās ar bibliotēku.

Projekta otrās kārtas laikā šī gada oktobrī piecās Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālēs Daugavpils ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem tika piedāvāts īpašs pasākumu cikls. Tajā piedalījās 35 bērni. Mazuļi tika iepazīstināti ar bibliotēku un tajā pieejamajām grāmatiņām, skatījās multiplikācijas filmas pēc populāru bērnu grāmatu motīviem, piedalījās aizraujošās rotaļās un radošās darbnīcās. Bērnos tika rosināta interese par grāmatām un lasīšanu un dāvāts priekšstats par bibliotēku kā par lielisku vietu jautrai, saturīgai un patīkamai laika pavadīšanai. Vecāki saņēma informatīvas brošūras par kopā lasīšanu ar bērnu, savukārt mazie bibliotēkas apmeklētāji – amizantas mugursomiņas projekta simbola pūčulēna formā.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2015
 

Office-2016 key windows 10 product key office professional plus 2013 windows 7 ultimate windows 8.1 product key buy Windows 7 key Windows 10 Pro Product Key Windows 10 Pro Product Key Windows 7 key office-professional-plus-2013 buy Windows 7 key windows 8 key Office 2010 key Windows 7 key store windows 10 product key windows 8 key sale Windows 10 Pro Product Key Windows 7 ultimate key Windows 7 Professional Product Key windows 7 ultimate windows 8.1 key Win 7 ultimate key Windows 7 Ultimate Product Key Win 7 key product key win 7 key Windows 7 key store Windows 7 ultimate key Windows 7 product key windows 8 key sale win 7 key windows 8.1 product key windows-7-ultimate Windows 7 ultimate key Windows 7 key store buy Windows 7 key cheap Win 7 key windows 8.1 product key Windows 7 key Windows 10 product key Windows 10 product key windows 7 ultimate Office 2010 key windows 8 key office professional plus 2013 windows 10 product key windows 8 key sale Windows 7 Ultimate Product Key Office 2010 key Office 2010 key windows 7 home premium Windows 10 Pro Product Key Windows 7 ultimate key Windows 7 Professional Product Key windows 7 ultimate Windows 7 key win 7 key windows 8.1 key Win 7 key product key Windows 7 key Office 2016 key windows 10 product key Windows 10 product key Windows 7 product key windows 10 product key Office 2013 key Windows 7 key Office 2016 key Windows 7 Ultimate Product Key win 7 professional Windows 7 key store windows 8 key win 7 professional Windows 7 Professional Product Key cheap Win 7 key win 7 professional Win 7 ultimate key Windows 7 product key Office 2016 key windows 8 key sale windows 8.1 key Windows 7 Professional Product Key windows 8.1 product key office professional plus 2013 cheap Win 7 key cheap Win 7 key Win 7 ultimate key windows 7 home premium Windows 7 Ultimate Product Key Win 7 key product key Windows 7 key windows 8 key sale Windows 10 Pro Product Key buy Windows 7 key Windows 7 Ultimate Product Key Windows 7 key store Office 2016 key Windows 7 product key windows 7 home premium Windows 7 key store windows 10 product key Office 2013 key Office 2010 key Office 2016 key windows 8.1 product key buy Windows 7 key Windows 7 Ultimate Product Key Windows 10 product key windows 10 key win 7 professional windows 10 key Office 2013 key office professional plus 2013 windows 8.1 key windows 8 key sale Office 2013 key Office 2013 key office professional plus 2013 windows 8.1 product key buy Windows 7 key Windows 7 product key windows 8 key sale cheap Win 7 key Win 7 ultimate key cheap Win 7 key windows 8 key windows 8 key Windows 7 ultimate key win 7 professional Windows 7 Professional Product Key Windows 7 product key windows 8.1 key Win 7 ultimate key Win 7 ultimate key Windows 7 Professional Product Key Win 7 ultimate key Windows 7 key store office professional plus 2013 Windows 7 ultimate key Windows 10 product key Office 2013 key windows 7 ultimate Win 7 key product key Windows 10 Pro Product Key windows 7 home premium Windows 10 Pro Product Key Windows 7 ultimate key Windows 10 product key win 7 key windows 10 key windows 8.1 key Win 7 key product key Win 7 key product key win 7 professional windows 8 key windows 10 key Windows 10 product key windows 8 key cheap Win 7 key windows 10 key windows 8.1 key win 7 key windows 7 home premium win 7 key windows 8.1 product key win 7 professional Office 2010 key windows 7 ultimate Win 7 key product key Office 2010 key buy Windows 7 key windows 10 key Windows 7 product key windows 10 product key Windows 7 key windows 7 home premium windows 7 home premium Windows 7 Ultimate Product Key Office 2016 key windows 10 key Office 2013 key Windows 7 Professional Product Key win 7 key