Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
Īpašumi
Bibliotekāriem


Aktuālais jautājums
Kā Jūs vērtējat literatūras izstādes bibliotēkā?
    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu darba laiks Lieldienās!

 30.03.2015 
Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu darba laiks Lieldienās!

Cienījamie lasītāji! Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles Lieldienās strādās pēc šāda darba grafika:

2. aprīlī                           10.00 – 17.00
3. aprīlī                           slēgts
4. aprīlī                           10.00 – 17.00
5. aprīlī                           slēgts
6. aprīlī                           slēgts

Priecīgas Lieldienas!

 

Pārcelts konkursa “IKT manā nākotnes profesijā” noslēguma pasākums

 24.03.2015 
Pārcelts konkursa “IKT manā nākotnes profesijā” noslēguma pasākums

Latgales Centrālā bibliotēka paziņo, ka tehnisku iemeslu dēļ radošo darbu konkursa “IKT manā nākotnes profesijā” noslēguma pasākums tiek pārcelts no 31. marta uz 9. aprīli. Pasākums notiks Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā plkst. 14.00.

Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

 

Noslēdzās ģimeņu publiskās runas konkursa “Saules apspīdētie – Raiņa un Aspazijas iedvesmotie” 1. cikls

 30.03.2015 
Noslēdzās ģimeņu publiskās runas konkursa “Saules apspīdētie – Raiņa un Aspazijas iedvesmotie” 1. cikls

2015. gada 27. martā Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” noslēdzās lasošo ģimeņu publiskās runas konkursa “Saules apspīdētie – Raiņa un Aspazijas iedvesmotie” 1. cikls, kas bija veltīts izcilās latviešu rakstnieces Aspazijas daiļradei. 

Konkursa gaitā ģimenēm vajadzēja sagatavot publisku runu, kas atklāj viņu izpratni par Aspazijas daiļradi un akcentē tajā aktualizēto vērtību nozīmi savas ģimenes dzīvē un mūsdienu Latvijas sabiedrībā kopumā. Konkursā piedalījās 9 ģimenes: Gržibovsku ģimene, Panteļejevu ģimene, Andrianovu ģimene, Čepuļonoku ģimene, Martirosjanu ģimene, Lietaviešu ģimene, Orlovu un Kraukļu ģimene, Minkeviču ģimene un Felču ģimene.

 

Balso par skaistāko Latvijā izdoto grāmatu!

 12.03.2015 
Balso par skaistāko Latvijā izdoto grāmatu!

Portāls "Delfi" un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina piedalīties publikas balsojumā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" un izvēlēties skaistāko pagājušā gadā Latvijā izdoto grāmatu.

Konkursa "Zelta ābele" mērķis - veicināt Latvijas grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatas, literatūru un lasīšanu, uzturēt un celt grāmatniecības prestižu, godināt Latvijas literatūru un grāmatu veidotājus

Grāmatu mākslas konkurss šogad notiek jau 22. gadu, un tā noslēguma ceremonija šogad notiks 9. aprīlī, kad tiks sadalītas galvenās balvas. Šoreiz "Zelta ābelei" 40 izdevēji bija pieteikuši 117 grāmatas. No tām "Zelta ābeles" balvai nominētas 36.

Balsot par skaistākajām grāmatām var portālā Delfi.

 

Fotoizstāde "Iedvesma" Latgales Centrālajā bibliotēkā

 12.03.2015 
Fotoizstāde

20. martā plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta fotoizstāde “Iedvesma”. Izstādē apskatāmie darbi tika atlasīti konkursa kārtībā. Konkursa rīkotāja un izstādes kuratore ir māksliniece, mākslas pedagoģe un fotomākslas pasniedzēja Marta Valujeva.

Izstādē apskatāmo darbu autori ir 20 dažāda vecuma un profesiju pārstāvji, kurus vieno interese par fotomākslu. Izstādes vienojošā tēma ir iedvesma – dvēseles lidojums, kuru izraisa apgarojoša pieredze, kas priecē, aizrauj, iejūsmina, piepilda ar radošu enerģiju, atver gara acis un palīdz saskatīt spilgtu dzīves mirkļu gaistošo burvību.

 

Mūžīgie spārni: Aspazijas 150 gadu jubilejas pasākumi Daugavpils publiskajās bibliotēkās

 9.03.2015 
Mūžīgie spārni: Aspazijas 150 gadu jubilejas pasākumi  Daugavpils publiskajās bibliotēkās

2015. gadā Latvijas kultūrtelpā ar dažādiem kultūras projektiem un pasākumiem tiek atzīmēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja. 16. martā svinēsim dzimšanas dienu izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai. Par godu šim zīmīgajam notikumam no 10. līdz 21. martam Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs risināsies literāro pasākumu cikls dažāda vecuma lasītājiem.

Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Tēvzemes balvas laureāte Aspazija (dzimusi Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne) ir viena no izcilākajām latviešu literātēm, kuras vārds mūsu tautas literatūras lappusēs ir ierakstīts ar zelta burtiem. Viņas spalvai pieder 14 lugas, 11 dzejas krājumi, vairāki prozas darbi un tulkojumi. Aspazija ir unikāla figūra latviešu literatūrā, jo viņas daiļrade jau vairāk nekā simts gadus turpina uzrunāt visas lasītāju paaudzes. Bērni ir iemīļojuši viņas dzejoļus un autobiogrāfisko tēlojumu “Zila debess zelta mākoņos”. Pieaugušos saista Aspazijas lirika un drāma, kurā īpaši asi izskan sieviešu emancipācijas idejas – drosmīga uzstāšanās pret aizspriedumiem un cīņa par tiesībām noteikt savu dzīvi saskaņā ar personisko pārliecību.

 

Filma Free to Rock Daugavpilī

 5.03.2015 
Filma Free to Rock Daugavpilī

12. martā plkst. 12.00 Daugavpils Universitātes jaunajā korpusā, 115. auditorijā notiks ASV dokumentālās filmas „Brīvību ģitārai” (Free to Rock) izrāde, ko rīko ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS. Filmas pamatā ir stāsts par to, kā rokmūzika veicināja aukstā kara beigas Eiropā. Filmas izrādi ievadīs saruna ar tās producentiem Dagu Jegeru un Niku Binkliju (ASV). Ieeja pasākumā – brīva.

62 minūtes garā dokumentālā filma Free to Rock tapa deviņus gadus. Tās producenti ir Grammy muzejs, Rokenrola slavas zāle un Stasa Namina centrs Maskavā ar ASV valdības atbalstu. Filma analizē, kā Amerikas kultūra un rokenrols sekmēja dzelzs priekškara krišanu. Filmā atainotie notikumi risinās Rīgā, Maskavā, Berlīnē, Ļeņingradā, Prāgā un Budapeštā. Filma parāda Dziesmotās revolūcijas norisi Baltijas valstīs un satur vairākas intervijas ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, diplomātu Ojāru Kalniņu, mūziķiem Pitu Andersonu un Valēriju Saifudinovu.

 

E-prasmju nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

 4.03.2015 
E-prasmju nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

No 23. līdz 27. martam Latvijā jau sesto reizi ritēs E-prasmju nedēļa – Eiropas mēroga sabiedrības informēšanas kampaņa, kas informē par e-prasmju lomu mācībās, darbā un ikdienas dzīvē, e-prasmju apguves iespējām, e-pakalpojumiem un citām e-vidē pieejamajām iespējām. Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles aicina interesentus piedalīties Daugavpils publisko bibliotēku rīkotājās aktivitātēs.

Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā virkni aktivitāšu dažādām lietotāju grupām:

  • No 20. līdz 30. martam 7.-9. klašu skolēniem tiek piedāvāts informatīvs pasākums, kura laikā dalībnieki uzzinās par Latgales Centrālajā bibliotēkā pieejamajiem informācijas tehnoloģiju risinājumiem un iemācīsies lietot bibliotēkas elektroniskā kataloga mobilo versiju, kas ļauj ērti un vienkārši meklēt vajadzīgos izdevumus, iestāties rindā uz populārākajiem iespieddarbiem un pagarināt lietošanā paņemto grāmatu nodošanas termiņus.
  • Līdz 16. martam 9.-12. klašu skolēni tiek aicināti iesniegt darbus konkursam “IKT manā nākotnes profesijā”. Konkursa dalībnieku uzdevums ir izveidot 3-4 minūtes garu videofilmu “Viena darba diena manā nākotnes profesijā”, kas atklātu, kā IKT tiks izmantotas viņu nākotnes darbavietā profesionālo uzdevumu veikšanai. Pieteikties konkursam var, aizpildot pieteikuma formu un nosūtot to uz e-pasta adresi tatjana.tukane@lcb.lv. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti noslēguma pasākumā 31. martā. Sīkākas ziņas konkursa nolikumā.
  • 26. martā senioriem tiks rīkota praktiskā nodarbība “Planšetdators – tas ir vienkārši”, kuras laikā varēs mācīties viegli un bez bailēm lietot šo portatīvās elektroniskās ierīces tipu, lai strādātu ar failiem un mapēm, klausītos mūziku, spēlētu spēles, meklētu informāciju internetā un lietotu sociālos tīklus.

E-prasmju nedēļas pasākumi LCB un filiālēs risināsies no 20. līdz 31. martam. Sīkākas ziņas pasākumu programmā. Gaidām Jūs mūsu rīkotajos E-prasmju nedēļas pasākumos!

 

Monētu dienas Daugavpils publiskajās bibliotēkās

 3.03.2015 
Monētu dienas Daugavpils publiskajās bibliotēkās

No šī gada 3. līdz 24. martam Daugavpils publiskajās bibliotēkas ritēs Monētu dienas. Latgales Centrālajā bibliotēkā ir iespējams nobalsot par Gada monētu – skaistāko un mākslinieciski interesantāko Latvijas Bankas klajā laisto 2014. gada kolekcijas monētu. Bez tam Latvijas Banka sadarbībā ar sabiedrību Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centru piedāvā bibliotēkas apmeklētājiem pārbaudīt savas zināšanas par monētu mākslu erudīcijas spēlē „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” interneta datu bāzē letonika.lv.

2014. gadā Latvijas Banka laidusi klajā sešas kolekcijas monētas – „Ainažu jūrskola”, „Baltā grāmata”, „Baltijas ceļš”, „Vecais Stenders”, „Gadskārtu monēta”, „Kurzemes baroks”. Nobalsot par kādu no sešām minētajām šīm monētām no 3. marta varēs Latvija Bankas mājas lapā www.bank.lv. Daugavpilieši varēs balsot arī Latgales Centrālajā bibliotēkā īpašā urnā. Savukārt, lai piedalītos erudīcijas spēlē, jādodas uz tuvāko publisko bibliotēku (Latgales Centrālo bibliotēku vai jebkuru no tās filiālēm) un tīmekļa vietnē www.letonika.lv jāklikšķina uz saites, kas aizvedīs uz spēles jautājumiem par Latvijas Bankas izdotajām kolekcijas monētām un tajās atspoguļotajām vērtībām – ievērojamām personībām, kultūras pieminekļiem, mākslas darbiem, vēsturiskiem notikumiem un mūsu tautas simboliem. Atbildes uz šiem jautājumiem būs jāmeklē turpat letonika.lv vai Latvijas Bankas mājas lapā. Sīkāku informāciju par spēli un tās noteikumiem varēs iegūt spēles nolikumā vai jautājot bibliotekārei. Erudīcijas spēle līdz ar balsošanu par Gada monētu noslēgsies 24. martā.

 

Radošā tikšanās ar Jeļenu Vitkeviču Latgales Centrālajā bibliotēkā

 2.03.2015 
Radošā tikšanās ar Jeļenu Vitkeviču Latgales Centrālajā bibliotēkā

Ieskandinot Daugavpils 740. gadadienu, par tradīciju kļuvušās radošās tikšanās ar mūsu novadniekiem Latgales Centrālajā bibliotēkā aizritēs pilsētas jubilejas zīmē.  2015. gada 7. martā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā cikla “Literārā sestdiena” ietvaros notiks tikšanās ar Daugavpils mūziķi Jeļenu Vitkeviču “Manas dvēseles mūzika”. Literārais cikls tiek rīkots sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “Latgales novadpētnieki”.

Jeļena Vitkeviča ir mūziķe, kas uzstājas autordziesmas žanrā, raksta dziesmas gan ar saviem, gan arī ar citu dzejnieku vārdiem. Vairākkārt ir piedalījusies mūsu pilsētas un novada Dzejas dienu pasākumos, bardu saietos un dažādos mūzikas un dzejas festivālos ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Baltkrievijā un Krievijā.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2015