Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2022 2021 2020 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

Lūdzam pievērst uzmanību, ka ceturtdien, 29. septembrī, Latgales Centrālajā bibliotēkā ir Spodrības diena. Šajā dienā bibliotēka lietotājus neapkalpo.

Grāmatas un žurnālus var nodot, izmantojot grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas tieši blakus ieejai Latgales Centrālajā bibliotēkā no Saules ielas un ir pieejama jebkurā diennakts laikā.

Paldies par sapratni!

 

Latgales Centrālās bibliotēkas darba laiks
no 1. septembra līdz 31. maijam:

Pirmdiena 10.00 - 19.00
Otrdiena 10.00 - 19.00
Trešdiena 10.00 - 19.00
Ceturtdiena 10.00 - 19.00
Piektdiena 10.00 - 19.00
Sestdiena 10.00 - 17.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā ceturtdiena - SPODRĪBAS DIENA (lietotājus neapkalpojam)

 

 

Aicinām jauniešus uz simulācijas spēli Business Lab

 22.09.2022 
Aicinām jauniešus uz simulācijas spēli Business Lab

28. septembrī Krāslavā un 30. septembrī Rēzeknē notiks Business Lab - izglītojoša spēle jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem par uzņēmējdarbību, analītisko domāšanu un spēju meklēt radošus risinājumus krīzes apstākļos.

Business Lab programmas mērķis ir ne tikai pastāstīt un parādīt, kā var darboties uzņēmums, bet arī ļaut dalībniekiem integrēties dažādos uzņēmējdarbības procesos (mērķu izvirzīšanā, vadībā, tirgus analīzē, plānošanā, komandas darbā, finanšu pratībā, komunikācijā u. c.). 

 

Eiropas Valodu dienā Daugavpilī sarunāsies, diskutēs un izzinās nezināmo par latgaliešu valodu

 21.09.2022 
Eiropas Valodu dienā Daugavpilī sarunāsies, diskutēs un izzinās nezināmo par latgaliešu valodu

Pirmdien, 26. septembrī, “Europe Direct Dienvidlatgale” centrs, biedrība “LgSC” un Eiropas Savienības informācijas punkts Daugavpilī aicina uz Eiropas Valodu dienai veltītu notikumu “LTG i ES. Dzeivuos sarunys” Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā. Pasākuma laikā dzīvās bibliotēkas diskusiju veidā varēs uzzināt par latgaliešu valodas tulkošanas vajadzību un izaicinājumiem, saprast, kā ar latgaliešu valodu var popularizēt Eiropas un atgriešanās mājās stāstus, iepazīt Latgales vietu raksturu caur dzejas rindām, izprast slovāku un latgaliešu valodu situāciju līdzības, tāpat tiks piedāvāts izzinošs stāsts par Eiropas lielo valstu mazajā valodām, bet pasākuma noslēgumā varēs piedalīties īsā latgaliešu rakstu valodas nodarbībā.

Pasākumā “LTG i ES. Dzeivuos sarunys”, kas notiks 26. septembrī 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV informācijas centrā Daugavpilī, piedalīsies literatūrzinātnieks Valentīns Lukaševičs, mūziķis un vēsturnieks Arnis Slobožaņins, reemigrācijas krustmāte Latgalē Astrīda Leščinska, dzejniece Gunta Ločmele, latgaliešu projektu vadītāja Vineta Vilcāne, portāla lakuga.lv vadītāja Edīte Husare, bet Eiropas valodu dienas pasākumu moderēs “Europe Direct Dienvidlatgale” centra vadītājs Oskars Zuģickis un izaugsmes apmācību vadītāja Ieva Johansson. Tāpat, iesākot Eiropas Valodu dienas pasākumu, būs iespēja satikties ar Daugavpils Universitātē studējošajiem citu valstu jauniešiem un viņu runātajām valodām.

 

Informatīvs seminārs jauniešiem par iespēju mācīties un studēt ASV

 14.09.2022 
Informatīvs seminārs jauniešiem par iespēju mācīties un studēt ASV

28. septembrī plkst. 15.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina 9.-12. klašu skolēnus piedalīties informatīvā seminārā par FLEX apmaiņas programmas un studiju iespējām ASV. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar organizāciju “Amerikas Starptautiskās izglītības padome” (American Councils for International Education) un ASV izglītības informācijas centru EducationUSA Latvia. 

Nākotnes līderu apmaiņas (Future Leaders Exchange; FLEX) programma vidusskolēniem sniedz iespēju bez maksas mācīties kādā no Amerikas Savienoto Valstu vidusskolām un dzīvot viesģimenē 2023./2024. mācību gadā.

 

Daugavpils tiks pārstāvēta Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

 14.09.2022 
Daugavpils tiks pārstāvēta Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks organizēts Skaļās lasīšanas sacensības fināls. Šogad Rīgā ieradīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus atbalstīs līdzjutēji – klasesbiedri, vecāki, skolotāji. Daugavpili šajā sacensībā pārstāvēs Daugavpils Saskaņas pamatskolas 6. klases skolnieks Raivis Bobičs ar izvēlēto fragmentu no somu rakstnieka Timo Parvela grāmatu sērijas “Kepler62” pirmās daļas “Ielūgums”.

Latvijā Skaļās lasīšanas sacensība notiek jau piekto gadu, iesaistot tajā 5.-6. klašu skolēnus. Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā daudzpakāpju sacensībā, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, pēc tam reģionā un noslēgumā – valsts finālā.

Sacensības dalībnieki skaļi lasa iepriekš sagatavotus daiļdarbu fragmentus, sagatavojot trīs minūšu garu uzstāšanos, tostarp īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras tiks sākts lasījums.

Sacensības vērtēs tiesnešu komanda – dzejniece Ērika Bērziņa, jauniešu medijpratības trenere Ella Hermansone, auto žurnālists Pauls Timrots un apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāve Santa Raciņa.

 

Medijpratības tiešsaistes kursa “Very Verified” atklāšana

 8.09.2022 
Medijpratības tiešsaistes kursa “Very Verified” atklāšana

15. septembrī plkst. 10.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) notiks medijpratības tiešsaistes kursa “Very Verified” atklāšana, kas tiek rīkota sadarbībā ar globālo attīstības un izglītības organizāciju IREX. Pasākums notiks krievu valodā. Pasākumam aicināti pieteikties vidusskolēni un augstskolu bakalaura programmu studenti, bet IREX prakse parādījusi, ka kurss var būt noderīgs resurss ikvienam interesentam.
Pieteikties pasākumam ir iespējams, apmeklējot vietni
ej.uz/_VeryVerified

Lai palīdzētu Baltijas valstu iedzīvotājiem stiprināt noturību pret dezinformāciju, atpazīt manipulāciju un kļūt par zinošākiem mediju patērētājiem, globālā attīstības un izglītības organizācija IREX ir izstrādājusi jaunu brīvpieejas tiešsaistes kursu medijpratībā. “Very Verified” (veryverified.eu), ko veidojusi IREX īstenotā ASV Valsts departamenta Baltijas Medijpratības programma, ir piecu nodaļu kurss par to, kā analizēt mediju vēstījumus un identificēt dezinformāciju, akcentējot kritisko domāšanu. Tas ir īpaši veidots Baltijas valstu auditorijai un pieejams piecās valodās: latviski, igauniski, lietuviski, krieviski un angliski. Uzsvars kursā likts uz prasmju attīstīšanu, proti, sniedzot ieteikumus kā patērēt informāciju, bet nenorādot uz to, kuru saturu tieši izvēlēties.

 

Virtuālā izstāde: Latvijas Republikas Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim - 145

Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās. /K.Ulmanis/

 

 

Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

 6.09.2022 
Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka (Aveņu ielā 40) piedāvā divas izstādes:

- No 1. septembra līdz 15. oktobrim skatāma amatiermākslinieces Jefrosinijas Leles gleznu izstāde “Mana gaišā pasaule”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas eļļas tehnikā gleznotas dabas un jūras ainavas.
- No 1. līdz 30. septembrim skatāma izstāde “Fotoieskats bibliotēkas vēsturē”, kas tiek veltīta LCB filiāles Piekrastes bibliotēkas 20 gadu jubilejai. Izstādē iekļautas fotogrāfijas, kurās atspoguļoti interesanti fakti un notikumi no bibliotēkas dzīves 20 gadu garumā.

 

Leldes Kundziņas gleznu izstāde “Flora”

 2.09.2022 
Leldes Kundziņas gleznu izstāde “Flora”

20. septembrī plkst. 16.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Leldes Kundziņas personālizstāde “Flora”. Ekspozīciju veido eļļas tehnikā gleznoti ziedi un ziedu kompozīcijas.

Lelde Kundziņa ir dzimusi Liepājā, bet jau kādu laiku par mājām sauc Daugavpili. Absolvējot Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, iegūta tekstilmākslinieka kvalifikācija. Studijas turpinājusi Baltijas Krievu institūtā, vides un interjera dizaina specialitātē. Šobrīd strādā par mākslas pedagogu PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolā.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022