Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
Publisko iepirkumu likumā nereglamentētie iepirkumi Iepirkumu arhīvs
Īpašumi
Bibliotekāriem
Vakances

Notikumu kalendārs
« 2016 oktobris »
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuālais jautājums
Vai jūs izmantojat e-grāmatu bibliotēku?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Aicinām uz tikšanos ar vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu

 19.10.2016 
Aicinām uz tikšanos ar vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu

26. oktobrī plkst. 17.30 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks tikšanās ar populāro vācu rakstnieku Burkhardu Špinnenu.  Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Gētes institūtu, Vācijas vēstniecību, Daugavpils Universitāti un apgādu “Zvaigzne ABC”.

Burkhards Špinnens (dz. 1956. g.) latviešu lasītājam ir pazīstams kā vēsturiskā romāna “Caharijs Kacs” autors. 2014. gadā tapušo romānu šogad latviski izdevis apgāds “Zvaigzne ABC” Silvijas Brices tulkojumā. Netipiski tēlojot Pirmā pasaules kara uzliesmošanu un ar to saistītos notikumus, Burkhards Špinnens demonstrē savu spožo stāstnieka talantu, par ko liecina spilgtu tēlu galerija un spraiga, vairākiem atzarojumiem un konfliktiem bagāta sižetiskā līnija. Vēstījums tiek veidots no dažādiem skatupunktiem. Varoņu dēkainie, taču bieži vien traģiskie dzīvesstāsti rosina līdzpārdzīvot viņu sāpēm un ilūziju zaudējumam.

 

Radošā tikšanās ar Vitāliju Mihailovski LCB pasākumu telpā

 19.10.2016 
Radošā tikšanās ar Vitāliju Mihailovski LCB pasākumu telpā

22. oktobrī plkst. 15.00 LCB pasākumu telpā notiks radošā tikšanās ar dzejnieku un autordziesmu izpildītāju Vitāliju Mihailovski. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju "Latgales novadnieki".

Ieeja pasākumā - brīva. Gaidām visus interesentus!

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā prezentēs Josifa Ročko jaunāko grāmatu par Latgales ebrejiem

 19.10.2016 
Latgales Centrālajā bibliotēkā prezentēs Josifa Ročko jaunāko grāmatu par Latgales ebrejiem

25. oktobrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Josifa Ročko grāmatas «Евреи в Латгалии. Исторические очерки» 2. sējuma prezentācija. Grāmata iznākusi 2016. gadā ar Daugavpils domes atbalstu un ir veltīta pilsētas aizvadītajai 740 gadu jubilejai.

Vēsturnieka, novadpētnieka, gida, Daugavpils ebreju kopienas muzeja “Daugavpils un Latgales ebreji” dibinātāja un vadītāja, vairāku grāmatu un publikāciju autora Josifa Ročko jaunākā grāmata «Евреи в Латгалии» ir kārtējais vērtīgais papildinājums Daugavpils ebreju kopienas izdevumu sērijā par Daugavpils un Latgales ebrejiem un holokausta traģēdiju. Tā ir tapusi kā organisks, lai arī ne tūlītējs turpinājums pirmajam sējumam, kurš pie lasītājiem nonāca 2010. gadā.

 

Notiks otrais mācību lektorijs ciklā “Latgale ceļā uz Latvijas valsti”

 17.10.2016 
Notiks otrais mācību lektorijs ciklā “Latgale ceļā uz Latvijas valsti”

Latgales Centrālās bibliotēkas rīkotā mācību lektoriju cikla “Latgale ceļā uz Latvijas valsti” otrais mācību lektorijs “Latgales kultūrvides koncepti” notiks š.g. 27. oktobrī plkst. 10.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā. To vadīs Dr. philol. Ilga Šuplinska – literatūrzinātniece, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētā profesore, kuras vadībā (2009-2012) tika sagatavota un izdota Latgales kultūrvēsturē tik unikālā Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca.

“Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca palīdz definēt, KAS un KĀDS ir latgaliskais latviskums, kāds tas var veidoties nākotnē, parāda, ka gadsimtiem ilgā dažādu kultūru saskare nav iznīcinājusi latgaliešiem raksturīgās vērtības, iezīmē aprises Latgales latvieša (latgalieša) kultūras telpai,” vārdnīcas ievadā raksta redaktore, Dr. philol., asociētā profesore I. Šuplinska.

Latgales Centrālās bibliotēkas mācību lektoriji Daugavpils un reģiona kultūras darbiniekiem tiek rīkoti ar mērķi dāvāt iespēju padziļināt zināšanas Latgales kultūrvēsturē. Visus interesentus aicinām pieteikties, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties varat līdz š.g. 25. oktobrim pa e-pastu dzidra.stupane@lcb.lv vai pa tālruni 65476341.

 

Daugavpili apmeklēs amerikāņu rakstnieks Boriss Fišmens

 17.10.2016 
Daugavpili apmeklēs amerikāņu rakstnieks Boriss Fišmens

Ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu 2016. gada 18. oktobrī Daugavpilī viesosies amerikāņu rakstnieks Boriss Fišmens. Daugavpils Universitātē (Vienības iela 13), plkst. 10.00 un Daugavpils 9. vidusskolā (18. novembra iela 47), plkst. 12.40 notiks B. Fišmena lekciijas “Kā kļūt par rakstnieku – padomi iedvesmas meklējumiem”.

B. Fišmens ir dzimis Minskā un imigrējis uz ASV 1988. gadā deviņu gadu vecumā. Viņa darbi tikuši publicēti tādos prestižos izdevumos kā "The New Yorker", "The New York Times Magazine and Book Review", "The New Republic", "The Nation", "The London Review of Books", "The Wall Street Journal", un "The Guardian". Viņa pirmais izdotais romāns “A Replacement Life” saņēma augstu kritiķu atzinību.

 

Bibliotēka izsludina fotokonkursu „Lasu pie kafijas tases”

 11.10.2016 
Bibliotēka izsludina fotokonkursu „Lasu pie kafijas tases”

Latgales Centrālās bibliotēka (LCB) aicina piedalīties fotokonkursā „Lasu pie kafijas tases”. Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar kafijas un kafijas aparātu veikalu “Kafijas Draugs” un mājas tekstilpreču interneta veikalu “Fejas Nams”.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi rosināt interesi par grāmatām un lasīšanu kā patīkamu brīvā laika pavadīšanas veidu. Konkurss norisināsies sociālo tīklu vietnē facebook, un tajā var piedalīties ikviens šī portāla lietotājs. Konkursa norises laiks – no 2016. gada 11. oktobra līdz 25. oktobrim.

11. oktobrī Latgales Centrālās bibliotēkas profilā sociālo tīklu vietnē facebook (https://www.facebook.com/lcb.lv/) tiek publicēts uzsaukums piedalīties konkursā – līdz 17. oktobrim iesūtīt uz e-pastu inga.gedzune@lcb.lv fotogrāfijas (autordarbus) par tēmu “Lasu pie kafijas tases”. Katrs dalībnieks drīkst piedalīties konkursā ar vienu autordarbu. Iesniedzot fotogrāfiju, jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds un kontakttālrunis.

 

Daugavpilī viesosies Ilmārs Šlāpins

 4.10.2016 
Daugavpilī viesosies Ilmārs Šlāpins

13. oktobrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstnieks, tulkotājs un publicists Ilmārs Šlāpins. Ar Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja audzēkņiem un pedagogiem autors tiksies plkst. 11.45 liceja telpās. Savukārt uz tikšanos Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) lasītavā plkst. 14.20 tiek gaidīts ikviens interesents. Ilmāra Šlāpina viesošanās Daugavpilī notiek ar VKKF projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtas atbalstu.

Ilmārs Šlāpins ir dzimis Jelgavas apkaimē, studējis filozofiju Latvijas Universitātē. Pēc universitātes absolvēšanas 1993. gadā sācis lasīt lekcijas par teoloģiju, vadījis žurnāla “Rīgas Laiks” redakciju, kā arī strādājis vairākās radiostacijās par raidījumu vadītāju un dīdžeju.

2012. gadā Ilmārs Šlāpins kļuva par kultūras un patstāvīgās domas portāla “Satori” galveno redaktoru un turpina šo darbu vēl joprojām. Viņa vadībā portāls publicē rakstus un esejas par aktuāliem sociālpolitiskiem un kultūrpolitiskiem jautājumiem, grāmatu, filmu, teātra izrāžu, koncertu un mākslas izstāžu recenzijas, intervijas ar Latvijā un pasaulē pazīstamiem literātiem, mūziķiem, kinorežisoriem un citām radošām personībām, kā arī prozas un dzejas oriģināldarbus un to tulkojumus.

 

Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi” LCB abonemnetā un lasītavā

 3.10.2016 
Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi” LCB abonemnetā un lasītavā

Sākot ar 1. oktobri, Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) lasītavā un abonementā ir apskatāma mākslinieces Vijas Stupānes personālizstāde “Dabas atspulgi”. Uz sarunu par izstādē apskatāmajiem darbiem un jaunākajiem papildinājumiem mākslinieces radošajā pūrā interesenti tiek aicināti 11. oktobrī plkst. 15.00 bibliotēkas lasītavā.

Pērn Vijas Stupānes darbi bija apskatāmi Latgales Centrālajā bibliotēkā radošā kvarteta “VIVA” izstādē, kurā Vija piedalījās kopā ar kolēģēm un studiju biedrēm Vēsmu Ušpeli, Ilzi Griezāni un Agru Ritiņu. Priekšstatu par Vijas Stupānes daiļradi varēja gūt arī šī gada vasarā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Latgales mākslinieku darbu izstādē. Šoreiz, personālizstādē “Dabas atspulgi”, daugavpiliešiem tiek piedāvāts plašāks ieskats Vijas pēdējo gadu radošajā veikumā.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2016