Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2022 2021 2020 Īpašumi
Bibliotekāriem
EmuāriTuvākie notikumi
2022-05-20
20.05. plkst. 14.00. Daugavpils skaļās lasīšanas sacensības fināls. LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

Lūdzam pievērst uzmanību, ka ikmēneša Spodrības diena Latgales Centrālajā bibliotēkā ir pārcelta no ceturtdienas uz piektdienu, 27. maiju. Šajā dienā bibliotēka lietotājus neapkalpo.

Grāmatas un žurnālus var nodot, izmantojot grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas tieši blakus ieejai Latgales Centrālajā bibliotēkā no Saules ielas un ir pieejama jebkurā diennakts laikā.

Paldies par sapratni!

 

Daugavpilī tiks noskaidrots Skaļās lasīšanas čempions

 17.05.2022 
Daugavpilī tiks noskaidrots Skaļās lasīšanas čempions

2022. gada 20. maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciētās lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls 5. klašu skolēniem. Par Daugavpils Skaļās lasīšanas čempiona titulu un ceļazīmi uz Valsts finālu cīnīsies astoņi skolu posma uzvarētāji.

Martā, aprīlī un maijā Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs notika sacensības 1. posms – tika noskaidrots katras skolas lasīšanas čempions. Vērtējumu veidoja tādi kritēriji kā skaidra dikcija, atbilstošs uzsvaru lietojums, grāmatas izvēles pamatojums un spēja ieinteresēt ar savu lasījumu.

 

Noskaidroti Māmiņdienas radošo darbu konkursa rezultāti

 13.05.2022 
Noskaidroti Māmiņdienas radošo darbu konkursa rezultāti

Noslēdzies Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra organizētais radošo darbu konkurss “Thank You, Mommy!” (latv. – Paldies Tev, Māmiņ!), kas bija veltīts Mātes dienai.

Konkurss noritēja no 25. aprīļa līdz 10. maijam. Konkursa gaitā dalībniekiem bija jāizveido videoapsveikums ar veltījumu māmiņām, krustmāmiņām, vecmāmiņām Mātes dienā.

Konkursa radošo darbu vērtēšana notika, vērtējot angļu valodas prasmi un izrunu, darbu tehnisko kvalitāti, idejas oriģinalitāti un atbilstību prasībām. Kopumā tika iesūtīti 15 video. Apkopojot vērtējumu, par konkursa laureātiem kļuva Alise Vasiļjeva no Daugavpils 3. vidusskolas, Līga Laimdota Kļaviņa un Laima Elksne no Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Jekaterina Leitone no Daugavpils 3. vidusskolas, kuras balvā saņems dāvanu kartes no Jāņa Rozes grāmatnīcas.

 

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Osvaldu Zebri

 9.05.2022 
Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Osvaldu Zebri

Ceturtdien, 12. maijā, plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar rakstnieku un žurnālistu Osvaldu Zebri. Interesenti tiek aicināti uz sarunu par autora sarakstītajiem daiļdarbiem. Rakstnieka viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projektā “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

2010. gadā autors debitēja prozā ar stāstu krājumu “Brīvība tīklos”, kas godalgots ar Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Spilgtākā debija”. Savukārt 2013. gadā klajā nāca romāns “Koka nama ļaudis”, kam sekoja arī citas grāmatas: “Gaiļu kalna ēnā” (Eiropas Savienības Literatūras balva), stāstu krājums “Šaubas” u. c.

 

Bibliotēkā noritēs saruna par Ziemeļvalstīm

 5.05.2022 
Bibliotēkā noritēs saruna par Ziemeļvalstīm

11. maijā plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā, Daugavpilī) aicinām uz sarunu par Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja izdoto grāmatu “Kompass vienmēr rāda uz ziemeļiem”.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja tikties ar 13. Saeimas deputāti Inesi Voiku un dzejnieku Guntaru Godiņu, lai pārrunātu tādas sabiedrībā aktuālas tēmas kā uzticēšanās un pilsoniskā atbildība, kā arī lai diskutētu par literatūras lomu mūsdienu pasaulē.

 

Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

 5.05.2022 
Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

9. maijā plkst. 13.20 Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts aicina uz tikšanos ar Daugavpils Universitātes Erasmus+ projektu koordinatori Inesi Hodanovu. Pasākums tiek rīkots Eiropas dienas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Daugavpils Universitāti.

Eiropas diena katru gadu tiek atzīmēta 9. maijā, un tā simbolizē mieru un vienotību Eiropā. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Francijas tā laika ārlietu ministrs Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā izveidot jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikums bija impulss Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidei, un šo organizāciju uzskata par mūsdienu Eiropas Savienības pirmsākumu.

 

Mihaila Lavrenova fotoizstāde “Momenti”

 3.05.2022 
Mihaila Lavrenova fotoizstāde “Momenti”

Līdz 30. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma fotogrāfa Mihaila Lavrenova izstāde “Momenti”. Personālizstādē skatāmi autora dzīves momenti, kuri noķerti fotoobjektīvā.

Daugavpilieša Mihaila Lavrenova dzīve jau no jaunības gadiem saistās ar mākslu. Neskatoties uz to, ka ikdiena aizrit strādājot par Daugavpils pilsētas domes deputātu un nodarbojoties ar uzņēmējdarbību, M. Lavrenovam izdodas atrast laiku savai sirdslietai – fotografēšanai. Šī ir autora ceturtā fotogrāfiju personālizstāde, iepriekšējās izstādes norisinājās Daugavpils pilsētā un Augšdaugavas novada, tāpat ņemta dalībā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādēs.

 

Bibliotēkā skatāma izstāde par Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi

 3.05.2022 
Bibliotēkā skatāma izstāde par Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi

10. maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta informatīva izstāde “Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgade”. Fotogrāfijas no Francijas un Latvijas arhīviem, kā arī privātkolekcijām ieskicē šīs simtgades nozīmīgākos notikumus, apliecinot abas valstis vienojošās spēcīgās saites.

1921. gada 26. janvārī plkst. 17.00 Sabiedroto konferencē Parīzē Latvijas valsts tika atzīta de jure. Šo atzīšanu aktīvi atbalstīja Francijas Republikas prezidents Aleksandrs Milerāns (Alexandre Millerand) un Ārlietu ministrs Aristīds Briāns (Aristide Briand).

 

Uzsākts darbs pie jaunā krājuma "Dzejas dienas 2022" veidošanas

 2.05.2022 
Uzsākts darbs pie jaunā krājuma

Līdz šīs gada 22. jūnijam Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada dzejnieki aicināti piedalīties jaunā krājuma "Dzejas dienas 2022" tapšanā.

Ik gadu septembrī, svinot Raiņa dzimšanas dienu, tiek izdots jaunais Dzejas krājums "Dzejas dienas". Šogad krājums tiks izdots 32. reizi. Iespēja publicēt savu oriģināldzeju gan latviešu, gan citās valodās tiek dota autoriem, kas dzīvo Daugavpilī un Augšdaugavas novadā. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jāsūta uz Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: vita.vilevko@daugavpils.lv. Iesūtīšanas termiņš: 2022. gada 22. jūnijs.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022