Lasīt ir stilīgi!

Daugavpils izglītības iestāžu 5. klašu skolēni aicināti gatavoties Nacionālajai Skaļās lasīšanas sacensībai

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2023. gadā turpina Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības.

Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 5. klašu skolēniem, kurā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Vairāk informācijas šeit.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” notiek jau 22.gadu. Šogad katrā vecumgrupā ir septiņas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – piecas.
Šī gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām. Tās ir 15 oriģinālliteratūras grāmatas – no tām vairākas debijas bērnu literatūrā - Rebekai Lukošus, Ilzei Skrastiņai, Žanetei Lazdovskai, kā arī iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Daina Ozoliņa, Luīze Pastore un Laura Vinogradova. Kolekcijā iekļauta arī Ineses Zanderes, Ineses Paklones, Lotes Vilmas Vītiņas dzeja un dzejnieku kopdarbs – dokumentālajai izrādei “Netikumīgie” rakstītie dzejoļi.
Tulkoto literatūru pārstāv 18 grāmatas no 11 valodām – igauņu, angļu, poļu, franču, vācu, lietuviešu, nīderlandiešu, norvēģu, somu, slovēņu un zviedru.


Lasīt tālāk »»

Ģimeņu sestdiena Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”

Sestdien, 18. martā, plkst. 11.00 Bērnu bibliotēka “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750) aicina ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem uz pasākumu“Labs viss, kas laimīgi beidzas” /J. Zvirgzdiņš/.

Dalībnieki iepazīsies ar dažādām pasakām, to varoņiem un iesaistīsies jautrās aktivitātēs.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta fotografēšana.

 

Nost ar garlaicību! Aši uz bibliotēku!

Pasākumu cikla “LCB filiālei Jaunbūves bibliotēkai – 70” ietvaros no 21. līdz 30. martam LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka (18. novembra ielā 161, tālr. 65438173) ielūdz 4.-6. klašu grupas uz bibliotekāro stundu “Nost ar garlaicību! Aši uz bibliotēku!”. Braši izstaigāsim mūsu bibliotēkas vēstures takas, izspēlēsim aizraujošu svētku viktorīnu un pārliecināsimies, ka bibliotēkā ir milzum daudz interesantu un noderīgu lietu!

 

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta fotografēšana.

“Kāpēc? ... Tāpēc!”


No 7. marta līdz 24. martam LCB filiāle Ceriņu bibliotēka (Lauska ielā 16, tālr. 65430660) aicina sākumskolas skolēnus uz bibliotekāro stundu “Kāpēc? ... Tāpēc!”.

Nodarbības laikā skolēni iepazīsies ar interesantākajām un aizraujošākajām enciklopēdijām Ceriņu bibliotēkā, mācīsies patstāvīgi atrast informāciju un veiks dažādus radošus uzdevumus.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta fotografēšana.

 

Ģimeņu sestdiena Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”

Sestdien, 4. martā, plkst. 11.00 Bērnu bibliotēka “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750) aicina ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem uz pasākumu “Mēs grāmatas ielūdzam pie sevis ciemos kā radus”.

Dalībniekiem būs iespēja piedalīties lasīšanas veicināšanas aktivitātēs, grāmatu fragmentu skaļajā lasīšanā un mēles vingrinājumu sacensībās.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta fotografēšana.

Bibliotēkas dārgumus meklējot

No 7. līdz 17. martam Bērnu bibliotēka “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58, tālr. 65421750) aicina sākumskolas vecuma bērnus uzbibliotekāro stundu “Bibliotēkas dārgumus meklējot…”.

Pasākuma laikā dalībnieki uzzinās, kādi dārgumi meklējami bibliotēkā, ko dara bibliotekārs un kāpēc lasīšana ir modē.

Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta fotografēšana.

1 2 3  » »»
Cik bieži tu lasi grāmatas?
Katru dienu
Reizi nedēļā
Reizi mēnesī
Reizi pusgadā
Es nelasu grāmatas