Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi
2018-03-01
plkst. 11.30 LCB daiļliteratūras sektorā fotoizstādes "No krasta līdz krastam. ASV dabas parki" atklāšana
2018-03-03
plkst. 10.00 Pārdaugavas bibliotēkā muzikāli poētiskā tikšanās ar novadnieku A.Galleru
2018-03-06
plkst. 16.00 LCB periodikas sektorā Pjotra Lavrenova mākslas darbu izstādes "Romantiskais reālisms klusās dabas un ainavu darbos" atklāšana
2018-03-23
plkst. 17.00 LCB pasākumu zālē tikšanās ar literātu Jevģeniju Golubevu


Aktuālais jautājums
Vai jūs gribētu, lai bibliotēka izsniegtu elektroniskās grāmatas lasīšanai mājās?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Fotoizstāde iepazīstinās ar ASV dabas parkiem

 23.02.2018 
Fotoizstāde iepazīstinās ar ASV dabas parkiem

1. martā plkst. 11.30 Latgales Centrālās bibliotēkas daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta latviešu fotogrāfes Adelīnas Darviņas fotoizstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki”. Izstādes eksponēšanu Daugavpilī atbalsta ASV vēstniecība Latvijā. Atklāšanas pasākumā piedalīsies pati fotogrāfe un vēstniecības pārstāvis.

ASV ir gandrīz 400 dabas liegumu, parku, rezervātu un citu aizsargājamu teritoriju ar gleznainām dabas ainavām, kas ir šīs valsts kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa. Šīs izcilās, kultūrvēsturiski nozīmīgās ainavas ar tajās sastopamajām retajām augu un dzīvnieku sugām aizsargā ASV Nacionālo parku dienests, kurš 2016. gadā svinēja savu simtgadi. Šajā zīmīgajā laikā Latvijas fotogrāfei Adelīnai Darviņai bija iespēja doties trīs mēnešu ilgā ceļojumā pa ASV. Mērojusi 21 tūkstoti kilometru un paviesojusies 39 štatos, jaunā ceļotāja savām acīm skatīja un ar fotokameras palīdzību fiksēja daudzas no Amerikas izcilākajām un gleznainākajām ainavām – no Konektikutas Ziemeļatlantijas okeāna krastiem līdz Montānas sniegotajām kalnu virsotnēm un Nevadas tuksneša plašumiem.

 

Jaunbūves bibliotēka ver durvis pēc renovācijas

 20.02.2018 
Jaunbūves bibliotēka ver durvis pēc renovācijas

Šodien, 20. februārī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Jaunbūves bibliotēka atsāk darbu atjaunotās, paplašinātās telpās 18. novembra ielā 161. Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu tika veiksmīgi renovēts ēkas pirmais stāvs un tajā ierīkota jauna, plaša lasītāju apkalpošanas zāle, kas nu ir brīvi pieejama ikvienam bibliotēkas lietotājam.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Jaunbūves bibliotēka ilgus gadus darbojās 18. novembra ielas 161 otrajā stāvā, izmantojot telpas, kas daudzu ekspluatācijas gadu laikā bija novecojušas un vairs nespēja nodrošināt adekvātu vidi Jaunbūves mikrorajona iedzīvotāju bibliotekārajai apkalpošanai. Ar Daugavpils pilsētas domes finansiālu atbalstu 2017. gadā tika veiksmīgi īstenoti bibliotēkas telpu paplašināšanas un renovācijas darbi. Tagad bibliotēkas lietošanā papildus 2. stāvam ir arī jaunas, plašas telpas ēkas 1. stāvā. Jaunajās telpās izvietots daiļliteratūras abonements pieaugušajiem, ir iespēja lasīt periodiku un izmantot divas datorizētas darba vietas ar interneta pieslēgumu. Visā bibliotēkā brīvi pieejams arī bezvadu internets.

 

Alekseja Solovjova dzejas krājuma prezentācija

 20.02.2018 
Alekseja Solovjova dzejas krājuma prezentācija

28. februārī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks dzejnieka Alekseja Solovjova jaunākā dzejas krājuma «В пространстве времени» prezentācija. Grāmata ir izdota ar Daugavpils pilsētas domes finansiālu atbalstu.

Krājumā «В пространстве времени» ir apkopoti dažādos laikos tapuši dzejoļi. Daļu agrāk publicētu dzejoļu dzejnieks ir pārveidojis un piedāvā jaunā veidolā. Krājuma pirmo daļu autors velta savai mīļajai Daugavpilij, tās iedzīvotājiem, ēkām, ielām un likteņupei Daugavai. Savukārt otrajā daļā dominē atmiņu motīvs, ar kuru dzejnieks saista pagātni, tagadni un nākotni, tās savijot likteņa cilpā.

Publicists un dzejnieks Aleksejs Solovjovs ir dzimis 1932. gada 20. martā Krāslavas rajona Sotņikovas ciemā. 1950. gadā absolvējis Krāslavas 2. vidusskolu, mācības turpinājis Daugavpils Pedagoģiskā institūta Filoloģijas fakultātē. Ilgus savas dzīves gadus Aleksejs Solovjovs darbojās žurnālistikā, strādājot par Daugavpils avīzes «Красное знамя» atbildīgo sekretāru un redaktora vietnieku. 2005. gadā par mūža ieguldījumu Daugavpils kultūras attīstītībā Aleksejam Solovjovam piešķirts tituls “Goda daugavpilietis”.

 

Skaļās lasīšanas sacensība Daugavpilī

 19.02.2018 
Skaļās lasīšanas sacensība Daugavpilī

2018. gada 23. februārī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītveicināšanas kampaņas “Skaļās lasīšanas sacensība” reģionālais fināls. Par ceļazīmi uz lielo finālu, kurš notiks 12. maijā Rīgā, sacentīsies Daugavpils izglītības iestāžu 5.-6. klašu audzēkņi – savu skolu lasīšanas čempioni.

2017. gada rudenī Latvijas Nacionālā bibliotēka uzsāka jaunu lasīšanas kampaņu – Skaļās lasīšanas sacensību, kurā aicināja piedalīties 5. un 6. klašu skolēnus no visas Latvijas. Kampaņas mērķis – pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Pērnā gada nogalē 11 Daugavpils skolās notika sacensības 1. posms – tika noskaidrots katras skolas lasīšanas čempions.

 

Uz laiku slēgta Jaunbūves bibliotēka

 8.02.2018 
Uz laiku slēgta Jaunbūves bibliotēka

Cienījamie lasītāji!

Uzmanību!

No 13. līdz 17. februārim LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka būs SLĒGTA, jo tiks veikta daļēja krājuma pārvietošana.

Izsniegtās grāmatas lasītāji var nodot Jaunbūves bibliotēkā 2. stāvā.
 

Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

 

 

Tikšanās ar uztura speciālisti Agnesi Krumpāni-Pavlovu

 8.02.2018 
Tikšanās ar uztura speciālisti Agnesi Krumpāni-Pavlovu

15. februārī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks tikšanās ar uztura speciālisti Agnesi Krumpāni-Pavlovu. Speciāliste pastāstīs, kā sagatavot organismu pavasarim, īpaši pievēršoties pareiza uztura, aktīva dzīvesveida un imunitātes stiprināšanas nozīmei. Tikšanās notiek bibliotēkas pasākumu cikla “Veselības ABC” ietvaros.

Tikšanās ietvaros uztura speciāliste Agnese Krumpāne-Pavlova stāstīs par senču un mūsdienu uztura tradīcijām un par to ietekmi uz cilvēka organisma pilnvērtīgu funkcionēšanu. Klātesošie uzzinās par uzturvielām bagātas pārtikas pozitīvo ietekmi imunitātes stiprināšanā, tās nozīmi skaistumam un veselībai. Speciāliste dos padomus par to, kādi daudzveidīga uztura pamatprincipi jāievēro intelektuāla un radoša darba veicējiem. Tāpat būs iespējams noskaidrot, kāpēc tik nozīmīga loma cilvēka veselībā ir tieši fiziskām aktivitātēm.

 

Janvāra grāmatu tops

 1.02.2018 
Latgales Centrālā bibliotēka ir apkopojusi aizvadītā mēneša lasītāko grāmatu TOP10. Meklējiet šīs grāmatas bibliotēkas plauktos vai e-katalogā
 

 

 

Dzejas krājuma «Вехи времени» prezentācija

 1.02.2018 
Dzejas krājuma «Вехи времени» prezentācija

9. februārī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas dzejas krājuma «Вехи времени» prezentācija. Grāmata ir izdota ar Daugavpils pilsētas domes finansiālu atbalstu.

Dzejas krājums «Вехи времени» ir Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas veltījums Latvijas simtgadei. Izdevumā iekļautas ziņas par rakstniekiem un dzejniekiem, kuru radošais mūžs ir tā vai citādi saistīts ar Daugavpili. Tie ir cilvēki, kuri šeit ir dzimuši, auguši, rakstījuši un veltījuši pilsētai savus darbus. Viņu vidū ir tādi pazīstami autori kā Leonīds Dobičins, Iļja Ērenburgs, Vasilijs Rotkirhs un daudzi citi.

Daugavpils jau izsenis ir daudznacionāla pilsēta, tādēļ dzejas krājumā iekļautas dažādu tautu pārstāvju biogrāfijas un dzejas paraugi – krievu, latgaļu, poļu, baltkrievu, ebreju un latviešu. Jo plaši krājumā pārstāvēta Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas biedru daiļrade. Katram autoram savs stils, sava izpratne par dzejas struktūru un risināmo tēmu loku, taču tieši šī dažādība arī piesaista lasītājus.

 
1 2 3  » »»
Latgales Centrl bibliotka, 2018