Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
Bibliotekāriem
EmuāriTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Latgales Centrālās bibliotēkas darba laiks vasarā
no 1. jūnija līdz 31. augustam:

Pirmdiena brīvdiena
Otrdiena 10.00 - 19.00
Trešdiena 10.00 - 19.00
Ceturtdiena 10.00 - 19.00
Piektdiena 10.00 - 19.00
Sestdiena 10.00 - 17.00
Svētdiena brīvdiena

Katra mēneša pēdējā ceturtdiena - SPODRĪBAS DIENA (lietotājus neapkalpojam)

 

KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo)KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo) KATRA MĒNEŠA PĒDĒJĀ CETURTDIENA – SPODRĪBAS DIENA
(bibliotēka lietotājus neapkalpo) KATRA MĒNEŠA

 

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāļu izstādes jūlijā

 30.06.2022 
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāļu izstādes jūlijā

Jūlijā Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles aicina apskatīt fotogrāfiju, gleznu un radošo darbu izstādes.

No 1. jūlija līdz 1. septembrim LCB filiāle Ceriņu bibliotēka (Lauska ielā 16) apmeklētājiem piedāvā Daugavpils tautas fotostudijas “Ezerzeme – F” vadītāja, fotogrāfa Linarda Onzula personālizstādi “Labākais skats ir pēc grūtākā kāpiena”. Autors fotogrāfijās iemūžinājis Nepālas skaistās kalnu ainavas un vietējo iedzīvotāju ikdienas gaitas.

 

Virtuālā izstāde: tēlniekam, gleznotājam Pjotram Hudobčenokam - 75

 

Jekaterinas Griškjanes personālizstāde “Apskāviens”

 21.06.2022 
Jekaterinas Griškjanes personālizstāde “Apskāviens”

1. jūlijā plkst. 15.00 pie Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra (Rīgas ielā 22a, blakus ieejai no Ģimnāzijas ielas) tiks atklāta mākslinieces Jekaterinas Griškjanes pirmā personālizstāde “Apskāviens”. Septiņos lielformāta zīmējumos attēloti piemīlīgi dzīvnieciņi, kuri rosina apskauties.

Māksliniece Jekaterina Griškjane izglītību ieguvusi Daugavpilī – absolvējusi Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola” interjera un reklāmas dizaina specialitātē un Daugavpils Universitāti, ir bakalaura grāds grafikas dizainā. Ikdienā Jekaterina strādā dizaina jomā un šobrīd piepilda vienu no saviem sapņiem – raksta un ilustrē bērnu grāmatu, kura palīdzēs ar jaunāko paaudzi pārrunāt ikdienā neierastas un noklusētas tēmas.

 

Jūnija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

 3.06.2022 
Jūnija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Jūnijā Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt fotogrāfiju, gleznu un tēlniecības darbu izstādes.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka (Aveņu ielā 40) piedāvā divas izstādes:

  • no 1. līdz 30. jūnijam Daugavpils pilsētas svētkiem veltītu bibliotēkas apmeklētāju fotogrāfiju izstādi “Forštates apkaime fotomirkļos”, kurā atainoti Forštates apkaimes dabas skati un vides objekti;
  • no 1. jūnija līdz 15. jūlijam mākslinieces Jevgeņijas Muštavinskas gleznu izstādi “Bākas gaisma”. Tajā iekļautas dažādās tehnikās gleznotas ainavas un ziedu kompozīcijas, kurās jūtamas gan impresionisma, gan citu mākslas virzienu ietekme. Gaišas krāsas un toņu nianses izstaro enerģiju un rada harmonijas sajūtu.
 

Alfrēdas Bulionko izšūto gleznu izstāde “Pie Allas”

 31.05.2022 
Alfrēdas Bulionko izšūto gleznu izstāde “Pie Allas”

2. jūnijā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) notiks Alfrēdas Bulionko krustdūrienā izšūto gleznu izstādes “Pie Allas” atklāšana. Rūpīgi izšūtajos darbos ir redzamas ainavas, dzīvnieki, cilvēki, ikdienišķas lietas, viss kas bagātina Alfrēdas dvēseli.

Alfrēda Bulionko dzimusi Krāslavā, bet jau vairākus gadus dzīvo Daugavpilī. Mīlestība pret izšūšanu nāca no mammas, bet nopietnāk ar to sāka aizrauties tikai vēlāk – un tā Alfrēdas radošā darbība ilgst jau aptuveni 25 gadus. Izglītību ieguvusi kā šuvēja, kas arī šobrīd ļauj likt lietā un pilnveidot savas profesionālās prasmes. Līdztekus izšūšanai krustdūrienā Alfrēda šuj apģērbu, bērnu rotaļlietas, rotaslietas un atklātnes.

 

Atgriežas “Skaistā vasara bibliotēkā”

 30.05.2022 
Atgriežas “Skaistā vasara bibliotēkā”

Pēc divu gadu pārtraukuma Daugavpils publiskajās bibliotēkās atkal norisināsies iemīļotā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”, kas skolas vecuma bērniem sniedz iespēju aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Programmā tiek piedāvātas jautras un izzinošas nodarbības individuāliem dalībniekiem un vairāki tematiski pasākumi bērnu vasaras nometņu grupām.

Sākot no 9. jūnija, visus trīs vasaras brīvlaika mēnešus ceturtdienās no plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālēs bērniem tiks piedāvātas īpaši veidotas nodarbības – tematiski pasākumi un novadpētniecības stundas, radošas darbnīcas un izzinošas spēles, literāras un sporta stafetes, galda spēļu turnīri, kvesti u. c. 25. augustā katrā bibliotēkā tiks rīkots noslēguma pasākums, lai atskatītos uz kopīgi pavadīto laiku un pasniegtu balvas aktīvākajiem lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” dalībniekiem.

 

Lietuvas fotogrāfu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

 30.05.2022 
Lietuvas fotogrāfu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

3. jūnijā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta izstāde “Pieci skatieni, seši soļi”. Ekspozīcijā iekļautas 30 fotogrāfijas, kurās iemūžināti piecu Lietuvas fotogrāfu skatījumi uz brīnišķīgo Zarasu novadu.

Ieskatam piedāvājam autoru stāstījumus par savu aizraušanos ar fotografēšanu un centieniem parādīt Zarasu novada skaistumu.

Ģintauts Antanavičs: “Esmu dzimis un audzis Zarasos. Fotografēšana ir viens no veidiem, kā pavadu savu brīvo laiku. Tas ir veids, kā izpaust sevi, savas attiecības ar apkārtējo pasauli. Visvairāk man patīk fotografēt dabu, kurā es rodu mieru un harmoniju. Es dzīvoju pārsteidzoši skaistā valstī, tāpēc savu mīlestību pret dzimteni cenšos paust ar fotogrāfijas palīdzību. Cik labi man padodas – tas jāvērtē skatītājam.”

 

Bibliotēka aicina uz bezmaksas jogas nodarbībām

 27.05.2022 
Bibliotēka aicina uz bezmaksas jogas nodarbībām

Latgales Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Dev Sanskriti Vishwavidyalaya universitāti (Indija) četras otrdienas pēc kārtas, no 31. maija līdz 21. jūnijam, piedāvā apmeklēt bezmaksas jogas nodarbības, kas notiks ar vadmotīvu “Joga ikvienam. Būsim veseli”.

Nodarbības vadīs Dev Sanskriti Vishwavidyalaya universitātes studentes Nidhi Bansidhar Satija, Jagruti Mayee Dash un Ayushi Tamrakar no Indijas, kuras apmaiņas programmā Erasmus+ šobrīd studē Daugavpils Universitātē. Darba valoda – angļu, bet, ja būs nepieciešams, tiks nodrošināts arī minimāls tulkojums.

Jogas nodarbības notiks 31. maijā, 7. jūnijā, 14. jūnijā un 21. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 18.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, Daugavpilī).

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022