Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” demonstrēšana

 23.11.2022 
Filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” demonstrēšana

1. decembrī plkst. 17.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā notiks dokumentālās filmas par trimdas latviešu politiskajām demonstrācijām “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” demonstrēšana, kuru noskatīties tiek aicināti daugavpilieši un pilsētas viesi. Pēc tās demonstrēšanas notiks tikšanās ar filmas galvenās automašīnas īpašnieku Juri Bļodnieku.

Dokumentālās filmas notikumi norisinās aukstā kara noslēguma fāzē 20. gs. 80. gados, kad Ziemeļamerikas latviešu jauniešu politiskās demonstrācijas piesaistīja preses uzmanību Baltijas valstu okupācijas jautājumam. Tas bija laiks, kad tikai retais amerikānis prata atrast Latvijas vārdu uz pasaules kartes. Filma ir stāsts par šo laiku - par trimdas latviešu jauniešu izdomu, trakulīgumu, drosmi un nacionālpatriotisko stāju, kas tiek atklāts, izmantojot vienas ļoti īpašas automašīnas dzīvesstāstu.

 

Daugavpilī viesosies rakstniece, tulkotāja un reklāmas tekstu autore Ieva Melgalve

 22.11.2022 
Daugavpilī viesosies rakstniece, tulkotāja un reklāmas tekstu autore Ieva Melgalve

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar rakstnieci, tulkotāju un reklāmas tekstu autori Ievu Melgalvi. Visi interesenti tiek aicināti uz sarunu par autores daiļradi, daiļdarbu tekstos lasīto, dzirdēto, redzēto un sajusto. Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

Ieva Melgalve rakstniecībā debitēja 1994. gadā. Autore raksta galvenokārt fantastikas un fantāzijas žanrā, kā arī tulko no angļu valodas un strādā kā redaktore. Kopš 2005. gada strādā par reklāmas tekstu autori, vada praktiskās nodarbības topošajiem literātiem “Literārajā Akadēmijā”. Kopš 2013. gada autore raksta bērniem un pieaugušajiem, par savu rakstīšanas mērķi izvirza – radīt elpu aizraujošu sajūtu un izraisīt nemieru lasītājā.

 

Bibliotēka aicina piedalīties lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts”

 21.11.2022 
Bibliotēka aicina piedalīties lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts”

Sākot ar 3. decembri Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs Bērnu bibliotēka “Zīlīte” un Jaunbūves bibliotēka sāksies ziemas nodarbību cikls (03.12., 10.12, 17.12.) lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts” ģimenēm ar trīsgadīgiem bērniem. Dalībniekus gaida trīs aizraujošas un saistošas nodarbības, kuru gaitā bērni un viņu vecāki tiks iepazīstināti ar bibliotēku un tās piedāvājumu ģimenēm, sekmējot interesi par grāmatām, liekot pamatus bērnu lasītprasmes attīstībai, kā arī stiprinot lasīšanas tradīciju ģimenē.

Ģimenes tiek aicinātas pieteikt savu dalību programmā līdz 1. decembrim, apmeklējot vai sazinoties ar Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēm:

  • Bērnu bibliotēka “Zīlīte” ( Mihoelsa iela 58), tālr. 654 21750
  • Jaunbūves bibliotēka (18. Novembra iela 161), tālr. 654 38173
 

Vidusskolēni aicināti pieteikties dalībai erudīcijas konkursā “American Day”

 21.11.2022 
Vidusskolēni aicināti pieteikties dalībai erudīcijas konkursā “American Day”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Daugavpils Centra vidusskola aicina 10.–12. klašu komandas piedalīties erudīcijas konkursā par Amerikas Savienotajām Valstīm “American Day”. Katra skola drīkst pieteikt tikai vienu komandu dalībai.

2022. gadā Latvija un ASV svin simtgadi diplomātiskajām attiecībām, tāpēc šogad konkurss tiek veltīts šim notikumam un tā tēma ir “Latvia and U.S. – 100 years of friendship” (latv.- Latvija un ASV – 100 gadi draudzības). Konkurss tiek rīkots ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas par kopīgiem Latvijas un ASV sasniegumiem vēsturē un kultūrā.

 

Patriotu dienu norises Daugavpils bibliotēkās

 14.11.2022 
Patriotu dienu norises Daugavpils bibliotēkās

Novembrī, Valsts svētku mēnesī, kad atceramies savas valsts vēsturi un godinām tautas varoņus, kad ikvienam ir iespēja izteikt labus vēlējumus savai valstij dzimšanas dienā, arī Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs noris Patriotu dienas. Bibliotēkas piedāvā izglītojošu un izzinošu pasākumu programmu.

 

Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas

 14.11.2022 
Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas

No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs tiks aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Tradicionāli tajā piedalās arī Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles, piedāvājot pasākumu programmu dažādām vecuma grupām. Kopā piedalās vairāk par 2000 bibliotēku.

 

Darba laika izmaiņas valsts svētkos

 11.11.2022 
Darba laika izmaiņas valsts svētkos

 

Datums LCB Filiāles
17. novembris 10.00-17.00 10.00-17.00
18.-20. novembris brīvdiena brīvdiena
21.novembris 10.00-19.00 11.00-18.00

        

            Sveiciens Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā!

         Novēlam ikvienam sirdī, domās un darbos būt kopā ar Latviju!

 

Atvērta notikumu ciklam “Latviešu grāmatai 500” veltīta mājas lapa

 10.11.2022 
Atvērta notikumu ciklam “Latviešu grāmatai 500” veltīta mājas lapa

Latviešu grāmatniecības vēsturei zīmīgā datumā, 8. novembrī, tiek atvērta un ikvienam kļūst pieejama jauna mājas lapa “gramatai500.lv”.  

Mājas lapā var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500”. Programmu veido  Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un “Latviešu grāmatai 500” partneri. “Latviešu grāmatai 500” idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022 Piekļūstamība