Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Bibliotēkas lietotāju apkalpošanas kārtība no 23. jūlija

 23.07.2021 
Bibliotēkas lietotāju apkalpošanas kārtība no 23. jūlija

Pamatojoties uz grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" un LR Kultūras ministrijas vadlīnijām “Vadlīnijas epidemioloģiskās drošības pasākumiem bibliotēku darbībā”, no 23. jūlija tiek noteikta šāda pagaidu lietotāju apkalpošanas kārtība Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) un tās filiālēs.

 

Virtuālā izstāde: dzejniekam Andrejam Pumpuram – 180

Aiziet laiks, atiet laiks, bet nekad laiks nepaiet. /Andrejs Pumpurs/

 

“Humanitārā akadēmija jauniešiem” aicina pieteikties mācībām!

 20.09.2021 
“Humanitārā akadēmija jauniešiem” aicina pieteikties mācībām!

Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) Jauniešu interešu izglītības skola “Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) aicina Latvijas jauniešus pieteikties apmācībai programmā “Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei”. HAJ jaunās – divpadsmitās – sezonas atklāšana un pirmās nodarbības notiks 2021. gada 9. oktobrī, plkst. 11.30, attālināti, izmantojot video konferenču platformu ZOOM.

Aicinām pieteikties gan tos jauniešus, kas apmeklēja HAJ nodarbības iepriekšējos gados, gan jaunus interesentus. Jaunajiem dalībniekiem un tiem, kas akadēmiju apmeklēja jau iepriekš, ir no jauna jāatsūta savi pieteikšanās dati. Pieteikšanās e-pastā: humanitara.akademija@inbox.lv līdz 2021. gada 8. oktobrim. Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija. Nodarbības notiks vienu reizi mēnesī, sestdienās, no plkst. 11.30. Mācības ir bezmaksas.

 

Eiropas Valodu diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

 17.09.2021 
Eiropas Valodu diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

24. septembrī plkst. 09.40 Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts aicina uz tiešsaistes sarunu ar Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedras pārstāvjiem par Eiropas Valodu dienu un valodu nozīmīgumu ikdienā. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Svešvalodu katedru.

Eiropas Valodu diena ir tradicionāls pasākums, kas notiek kopš 2001. gada 26. septembra. Šo dienu iedibināja Eiropas Komisija un Eiropas Padome, kas pārstāv vairāk nekā 800 miljonus eiropiešu no 47 Eiropas Padomes dalībvalstīm. Eiropas Valodu dienas mērķis ir informēt par plašo valodu dažādību Eiropā, veicināt kultūras un valodu daudzveidību, kā arī mudināt visa vecuma cilvēkus apgūt svešvalodas.

 

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar somu dzejnieci Heli Lāksonenu

 15.09.2021 
Bibliotēka aicina uz tikšanos ar somu dzejnieci Heli Lāksonenu

23. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā, ieeja no Ģimnāzijas ielas) sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā noritēs tikšanās ar somu dzejnieci Heli Lāksonenu (Heli Laaksonen) un viņas darbu atdzejotāju, dzejnieku Guntaru Godiņu. Tā veltīta šogad publicētajai Heli Lāksonenas un Aleksandra Čaka grāmatai “Paņēmi manu sirdi no plaukta”.

Grāmata “Paņēmi manu sirdi no plaukta” ir iznākusi latviešu valodā Somijas izdevniecībā Kynälä. Tajā publicēti 15 Aleksandra Čaka un 15 Heli Lāksonenas dzejoļi, kas veido savdabīgu dialogu. Heli Lāksonena dzejoļus rakstījusi dzimtajā dienvidrietumu somu valodas dialektā, bet Guntars Godiņš tos atdzejojis, izmantojot Vidzemes lībiskās izloksnes iezīmes.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks saruna par Eiropas nākotni un digitālajiem izaicinājumiem

 15.09.2021 
Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks saruna par Eiropas nākotni un digitālajiem izaicinājumiem

22. septembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā norisināsies saruna par aktuālajiem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem pasākumu ciklā, kas veltīts Konferencei par Eiropas nākotni un digitālajiem izaicinājumiem. Sarunā piedalīsies Aelita Čākure un Kristaps Briedis no Ārlietu ministrijas ES koordinācijas un politiku departamenta.

Visi pasākumi šajā ciklā no 9. septembra līdz 4. novembrim tiks aizvadīti Latvijas reģionos, Eiropas Savienības informācijas punktos un Europe Direct centrā Jelgavā. Cikla noslēguma pasākums paredzēts 4. novembrī ES mājā, Rīgā. Pasākumu ciklu rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Savienības informācijas punktiem bibliotēkās un Latvijas Drošāka interneta centru. Pasākumu ciklu vadīs žurnālists un TV3 moderators Arnis Krauze.

 

Izsludināta pieteikšanās angļu valodas konkursam “Spelling Bee”

 15.09.2021 
Izsludināta pieteikšanās angļu valodas konkursam “Spelling Bee”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina jauniešus piedalīties angļu valodas burtošanas konkursā “Spelling Bee”. Dalībnieki sacentīsies divās vecuma kategorijās: 9.-10. klašu skolēni un 11.-12. klašu skolēni.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi attīstīt skolēnu angļu valodas pareizrakstības un publiskās runas prasmes, kā arī atklāt skolēnu radošās spējas un sasaistīt tās ar apgūtajām zināšanām angļu valodā. Konkursa norise paredzēta tiešsaistē, izmantojot platformu Zoom.

Katrai vecuma grupai ir noteikts laiks:

9.-10. klašu dalībnieki – 12. oktobris plkst. 15.30-16.30;

11.-12. klašu dalībnieki – 13. oktobris plkst. 15.30-16.30.

 

Angļu valodas sarunvalodas klubiņš “News Club” atsāk sezonu

 15.09.2021 
Angļu valodas sarunvalodas klubiņš “News Club” atsāk sezonu

No 1. septembra Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs atsāks angļu valodas sarunvalodas klubiņa “News Club” sezonu .

Nodarbību mērķis ir paplašināt dalībnieku vārdu krājumu un uzlabot runāšanas prasmes angļu valodā. Tās ir paredzētas lietotājiem ar angļu valodas priekšzināšanām. Iepriekšējā pieteikšanās nav nepieciešama.

Nodarbības notiek trešdienās plkst 17.30 ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Dalībniekiem pie ieejas būs nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.

 

Daugavpilī notiks informatīvais seminārs par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām

 3.09.2021 
Daugavpilī notiks informatīvais seminārs par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, 9. septembrī plkst. 14.30 notiks informatīvs seminārs par finansiālo atbalstu, ko sniedz 4 dažādas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas. 

Klātienes dalībniekus aicinām līdz 8. septembrim reģistrēties šeit: https://saite.lv/wy72H un semināru klātienē drīkstēs apmeklēt tikai ar Covid-19 sertifikātiem. Semināram varēs sekot līdzi arī tiešraidē Facebook, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā kontā https://www.facebook.com/norden.lv.

Seminārā informēsim par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmu “Valsts administrācija”, kas atbalsta valsts un pašvaldību un to pakļautības iestāžu darbinieku pieredzes apmaiņu veiksmīgu risinājumu aizgūšanai, sadarbības tīklu veidošanu, administratīvā darba metožu un likumdošanas harmonizēšanu un Baltijas jūras reģiona konkurētspējas pasaulē sekmēšanu.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2021