Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

 

No 12. janvāra Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles atsāk darbu

 11.01.2021 
No 12. janvāra Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles atsāk darbu

Saskaņā ar 2021. gada 7. janvāra grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Kultūras ministrijas vadlīnijām bibliotēku darbībai Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles no 12. janvāra atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, lai nodrošinātu grāmatu izsniegšanu un saņemšanu.

 

Daugavpils ģimenes ar bērniem aicinātas uz tiešsaistes tikšanos ar rakstnieci Agnesi Vanagu

 16.04.2021 
Daugavpils ģimenes ar bērniem aicinātas uz tiešsaistes tikšanos  ar rakstnieci Agnesi Vanagu

Ceturtdien, 22. aprīlī, plkst. 16.00 tiks organizēta tiešsaistes tikšanās ar rakstnieci Agnesi Vanagu. Dalību pasākumam jāpiesaka, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu. Pieslēgšanās saite sarunai Microsoft Teams platformā tiks nosūtīta uz anketā norādīto e-pasta adresi. Tikšanos atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

Agnese Vanaga ir trīs bērnu mamma, zaļā dzīvesveida entuziaste un grāmatu “Plastmasas huligāni”, tās turpinājuma “Plastmasas huligāni. Draugs pazudis”, “Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?” un “Mazo latvju pirmie vārdi” autore. Rakstniece savos darbos aicina izzināt Latvijai dabas daudzveidību, ieraudzīt to, kas parasti paliek nepamanīts, kā arī būt saudzīgiem pret apkārtējo vidi. Rakstīt par vides aizsardzību ir svarīgi, lai pievērstu bērnu un pieaugušo uzmanību un meklētu risinājumus, kā apturēt dabas piesārņošanu.

 

Bibliotēku nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

 16.04.2021 
Bibliotēku nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

No 19. līdz 24. aprīlim Latvijas publiskajās bibliotēkās, tostarp arī Daugavpilī, norisināsies Bibliotēku nedēļa, kurai dots vadmotīvs “Darīt neticamo!”. Lai arī tikties klātienē šobrīd varam tikai retumis, Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles nedēļas gaitā piedāvās plašu pasākumu programmu dažādām vecuma grupām, aicinot satikties tiešsaistes sarunās un vienoties kopīgās aktivitātēs.

21. aprīlī, plkst. 15.00 pieaugušo un jauniešu auditorijai tiks piedāvāta tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu, kura romāns “Jelgava 94” (2013) izpelnījies plašu lasītāju un kritiķu atzinību. Autora jaunākais veikums – pērn iznākušais stāstu krājums “Tīģeris” – nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā “Labākais prozas darbs”. Tikšanās tiešraide notiks LCB Facebook lapā, to vērot un uzdot jautājumus rakstniekam varēs ikviens interesents.

22. aprīlī, plkst. 16.00 Daugavpils lasošās ģimenes ar bērniem tiks aicinātas uz tikšanos ar rakstnieci un zaļā dzīvesveida entuziasti Agnesi Vanagu, grāmatas “Plastmasas huligāni” un tās turpinājuma “Plastmasas huligāni. Draugs pazudis” autori. Agnese Vanaga savos darbos runā par ekoloģiju un dabas aizsardzību bērniem viegli uztveramā veidā. Dalībai pasākumā ir jāreģistrējas līdz 20. aprīļa plkst. 18.00.

 

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu

 15.04.2021 
Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu

21. aprīlī plkst. 15.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu par romānu “Jelgava 94” un stāstu krājumu “Tīģeris”. Sarunas tiešraide būs skatāma bibliotēkas Facebook lapā. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtā.

Jānis Joņevs ir dzimis un uzaudzis Jelgavā. Vēlāk studējis Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā, kur iegūts bakalaura un maģistra grāds. No 2002. gada publicē grāmatu recenzijas izdevumos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Neatkarīgā Rīta Avīze” u. c. Darbojies arī dramaturģijā, veicis cittautu autoru darbu tulkojumus no franču valodas. J. Joņeva debijas romāns “Jelgava 94” nāca klajā 2013. gadā, gūstot plašu lasītāju un kritiķu atzinību un saņemot arī vairākas balvas, savukārt 2020. gadā pie lasītājiem devās stāstu krājums “Tīģeris”.

 

Dzejnieki aicināti piedalīties jaunā Dzejas dienu krājuma veidošanā

 12.04.2021 
Dzejnieki aicināti piedalīties jaunā Dzejas dienu krājuma veidošanā

Līdz šī gada 13. jūnijam Daugavpils pilsētas un novada dzejniekiem ir iespēja piedalīties krājuma “Dzejas dienas 2021” tapšanā. 

Autori aicināti iesniegt savus darbus gan latviešu, gan citās valodās. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jānosūta uz Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: vita.vilevko@daugavpils.lv.  Faila nosaukumu lūgums rakstīt norādot autora vārdu un uzvārdu (piemēram: vards_uzvards).
Nosūtāmajā failā nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, vecumu, autora nodarbošanos un kontaktus. Dzeju un ziņas par sevi jāiesūta vienā failā (!). Faila formāts Microsoft Word.

Krājuma redkolēģijai ir tiesības veikt iesniegto darbu atlasi un nepieciešamības gadījumā rediģēt iesūtītos tekstus, labojumus saskaņojot ar autoru.

Jaunais krājums “Dzejas dienas 2021” tiks atklāts šī gada septembrī, Dzejas dienu ietvaros. Šogad tam tiks veidots 31. laidiens.

 

Virtuālā izstāde: Lieldienu tradīcijas

 

Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

 1.04.2021 
Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

Marta nogalē Latgales Centrālā bibliotēka organizēja tiešsaistes tikšanās ar grāmatu mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu autori Agiju Staku, kurās piedalījās Daugavpils 12. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi. Pasākumi notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

Māksliniece Agija Staka ilustrē grāmatas kopš 1991. gada, kad ar viņas zīmējumiem tapa “Ābece speciālo skolu 1. klasei”. 30 radošās darbības gados ir ilustrētas vairāk nekā 200 grāmatas – gan latviešu un cittautu pasakas un autordarbi, gan pašas sarakstītās un ilustrētās pasakas “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties” un “Āpsēna piedzīvojums”.

Šo grāmatu krāšņajās lappusēs rodami lidojoši ezeri un burvju dzirnaviņas, var sastapt lapsu Bārtas tautastērpā, stūrgalvīgo vilcēnu, zaķu ģimeni un citus varoņus, turpat var izstaigāt slepenas pazemes ejas, aizceļot uz Āfriku pie milzu ķirzakām un degunradžiem. Autores ilustrētās un sarakstītās grāmatas plašā klāstā pieejamas lasītājiem Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs.

 

“Lielie lasīšanas svētki” šogad notiks tiešsaistē

 26.03.2021 
“Lielie lasīšanas svētki” šogad notiks tiešsaistē

30. martā plkst. 15.00 tiešsaistē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Facebook lapā un YouTube kanālā būs skatāma lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” apbalvošanas ceremonija. Tie būs pirmie digitālie “Lielie lasīšanas svētki” – noslēguma pasākums gadu ilgušam lasīšanas maratonam. Pasākumā godinās grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus, kuru radītās grāmatas saņēmušas visaugstāko lasītāju vērtējumu. Vienlaikus tiks sveikti uzņēmīgākie un prasmīgākie bibliotekāri, kuri pandēmijas laikā pratuši piedāvāt un ieinteresēt 13 tūkstošus lielus un mazus lasītājus ne tikai uzsākt grāmatu vērtēšanas darbu, bet arī pabeigt to un uzrakstīt savas domas par lasīto.

Programmas 20. darbības gada grāmatu kolekcijā bija iekļautas 28 grāmatas no astoņām izdevniecībām – “Jāņa Rozes apgāds”, “Zvaigzne ABC”, “Liels un mazs”, “Latvijas Mediji”, “Pētergailis”, “Dienas Grāmata”, “Aminori” un “Lietusdārzs”. Nelielajā kolekcijā bija pārstāvēti 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi no dažādām valodām – lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, krievu, franču un katalāņu. Piecās vecumgrupās piedāvātā lasīšanas un vērtēšanas iespēja iesaista kā pirmsskolas vecuma bērnus, tā sākumskolas skolēnus, pusaudžus un jauniešus, kā arī aicina pieaugušos rādīt bērniem priekšzīmi un lasīt “Vecāku žūrijā”.

 

Ceļvedis digitālajā pasaulē: digitālā prasmes

 24.03.2021 

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2021