Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Dzejas dienās Daugavpilī viesosies literāte, izdevēja Inese Zandere

 5.09.2019 
Dzejas dienās Daugavpilī viesosies literāte, izdevēja Inese Zandere

14. septembrī, noslēdzot Dzejas dienu svinības Daugavpilī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore. Visus grāmatmīļus un bibliotēkas draugus dzejniece aicinās sekot dzejas lasījumiem un risināt sarunu par dzejas radīšanu un baudīšanu.  

Daugavpils lielo un mazo lasītāju priekšstatu par latviešu bērnu literatūru jau daudzus gadus veido Ineses Zanderes uzrakstītās un izdotās bērnu grāmatas – “Māsa un brālis”, “Iekšiņa un āriņa”, “Dieguburti”, “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, Princešu piedzīvojumi”, “Lelles raduraksti”, “Lupatiņi”, “Zirgā”, “Trīs draugi vienas upes krastā”, “Bērns, kas neiekrita” u.c. Īpaši jāizceļ Ineses Zanderes ilggadējais darbs dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” izdošanā, kas dod jaunajiem dzejniekiem iespēju piedalīties dzejas konkursā un publicēt savu dzejoli.

Tikšanās ar Inesi Zanderi notiks sestdien, 14. septembrī, plkst. 11.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58). Pasākums aizsāk literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu bērnu grāmatu autoriem, kuru rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiksimies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas ietvaros.

 

Virtuālais velokross bibliotēkā – esi mobils un ripo vesels!

 10.09.2019 
Virtuālais velokross bibliotēkā – esi mobils un ripo vesels!

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros no 16.-20. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs aicina mēroties spēkiem aizraujošās sacīkstēs, startējot virtuālā velokrosā “Ripo vesels”.

Katru dienu no 16. līdz 20. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā ikvienam interesentam, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības pakāpes, pārbaudīt savu varēšanu, startējot virtuālā velokrosā “Ripo vesels”. Tas būs izdarāms turpat centra telpās no pirmdienas līdz piektdienai centra darba laikā – no plkst. 11.00 līdz 18.00. Minot statīvā iestiprināta velosipēda pedāļus, akcijas dalībnieki varēs ne tikai fiziski izkustēties, bet arī ekrānā apskatīt Daugavpils, Preiļu, Utenas vai Zarasu novadus un mēģināt uzrādīt jaunus ātruma rekordus. Trīs ātrākie nedēļas braucēji tiks pie pārsteiguma balvām. Uzvarētāji tiks paziņoti pirmdien, 23. septembrī, bibliotēkas un centra Facebook lapās.

Eiropas Mobilitātes nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciēta sabiedrības informēšanas kampaņa, kas tiek rīkota kopš 2002. gada. Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, pēc iespējas biežāk dodot priekšroku velosipēdam un pastaigai, kas ļautu risināt sabiedrībai aktuālas problēmas – mazināt satiksmes sastrēgumus un atmosfēras piesārņojumu ar transportlīdzekļu izplūdes gāzēm, un uzlabot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

 

Aicinām lasītājus piedalīties izstādes veidošanā

 5.09.2019 
Aicinām lasītājus piedalīties izstādes veidošanā

Latgales Centrālā bibliotēka aicina lasītājus piedalīties izstādē “Lasītāju sirdslietas”, kurā būs iespēja parādīt citiem pašdarinātas lietas – apģērbus, rotas, gleznas, kā arī dažādas kolekcijas (piem., atklātnītes, magnētiņi, pogas u.tml.).

Darinājumus un kolekcijas pieņem Latgales Centrālās bibliotēkas (Rīgas iela 22A) 2. stāvā Lietotāju apkalpošanas nodaļā no 16. septembra līdz 5. oktobrim.

Tālrunis sīkākai informācijai: 65426065.

 

 

Inga Gaile Daugavpilī

 5.09.2019 

Ceturtdien, 12. septembrī, Dzejas dienu noskaņās Daugavpili apmeklēs dzejniece un prozaiķe Inga Gaile, lai runātu par dzeju, tās lasīšanu un rakstīšanu, kā arī par savu jaunāko stāstu krājumu "Piena ceļi" (2018, Mansards). Pasākumu atbalsta VKKF projekta "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī" 5. kārtas ietvaros. Gaidām visus interesentus! Grupām pieteikšanās pa tālruni 654 76543.

 

Noslēgusies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

 5.09.2019 
Noslēgusies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

Līdz ar vasaru Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs noslēgusies kārtējā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”. Jau astoto gadu skolēni un bērnu vasaras nometņu grupas aizraujoši un darbīgi pavadīja brīvo laiku bibliotēkā, piedaloties dažāda satura pasākumos un aktivitātēs, gūstot jaunu pieredzi, iespaidus un draugus.

Pasākumi individuāliem programmas dalībniekiem notika ik ceturtdienu visās sešās Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālēs, savukārt tematiskās nodarbības bērnu vasaras nometņu grupām pēc pieprasījuma rīkoja ne tikai filiāles, bet arī LCB, ASV Informācijas centrs un Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs. Lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā” šogad piedalījās 243 individuālie dalībnieki un rekordliels dalībnieku skaits no vasaras nometnēm – 1775 bērni.

No 6. jūnija līdz pat 22. augustam programmas individuālie dalībnieki piedalījās tematiskos un literāros pasākumos, lasīja un pārrunāja izlasīto, pārbaudīja zināšanas viktorīnās un konkursos, zīmēja un līmēja, veidoja un darināja radošajās darbnīcās, mērojās spēkiem galda spēļu un atjautības turnīros, ieguva jaunas zināšanas un iepazina jaunus domubiedrus. Programmas izskaņā aktīvākie grāmatu lasītāji un rosīgākie bērni saņēma pārsteiguma balvas.

 

Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece, prozaiķe Inga Gaile

 4.09.2019 
Dzejas dienās Daugavpilī viesosies dzejniece, prozaiķe Inga Gaile

12. septembrī Daugavpilī viesosies populārā latviešu dzejniece un prozaiķe Inga Gaile, aicinot lasītājus uz sarunu par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī savu jaunāko stāstu krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznāca apgādā “Mansards” un jau ir paguvis izpelnīties gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Pasākums aizsāk literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5. kārtas ietvaros.

Projektā “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” Latgales Centrālā bibliotēka nu jau piecus gadus aicina uz Daugavpili pieprasītus un atzītus latviešu literātus, lai dialogā starp autoru un lasītāju dziļāk iepazītu dažus no pēdējo gadu izcilākajiem latviešu oriģinālliteratūras paraugiem. Šogad projekta uzmanības centrā ir īsproza – žanrs, kas mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā, kad lasītājiem bieži trūkst laika apjomīgu romānu lasīšanai, piedzīvo sava veida renesansi. Īpaši manāmi dažu pēdējo gadu laikā īsprozas lauciņā sevi ir parādījušas autores sievietes, savos darbos pievēršoties mūsdienu sabiedrībai aktuālām problēmām, kas rod atbalsti lasītāju prātos un sirdīs. Spilgti un paliekoši sevi prozā apliecina arī autores, kas līdz šim vairāk darbojušās citos literatūras žanros. Viena no tādām autorēm ir Inga Gaile, kuras viesošanās Daugavpilī iekļaujas Dzejas dienu pasākumu kalendārā.

 

“Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās

 3.09.2019 
“Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles no 9. līdz 14. septembrim piedāvā plašu Dzejas dienu pasākumu programmu dažādu paaudžu lasītājiem. Gaidāmas literāras tikšanās pieaugušajiem un bērniem ar populārajām latviešu autorēm Ingu Gaili un Inesi Zanderi, kā arī ar Daugavpils un novada dzejniekiem, dzejas stundas dažāda vecuma skolēnu grupām un bagātīgs literatūras izstāžu klāsts.

Dzejas dienu centrālais sarīkojums Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) notiks ceturtdien, 12. septembrī, plkst. 12.00. Literatūras cienītāji tiek aicināti uz tikšanos ar populāro latviešu dzejnieci un prozaiķi Ingu Gaili sarunai par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī autores jaunāko īsprozas krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznācis apgādā “Mansards” un guvis gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Ingas Gailes viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5. kārtas ietvaros.

Sestdien, 14. septembrī, plkst. 11.00 LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore. Uz pasākumu aicināti lieli un mazi grāmatmīļi un bibliotēkas draugi, lai tiktos ar autori un risinātu sarunu par dzejas radīšanu, lasīšanu un baudīšanu. Autores viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” ietvaros.

 

Augusta grāmatu tops

 2.09.2019 
Latgales Centrālā bibliotēka ir apkopojusi aizvadītā mēneša lasītāko grāmatu TOP10. Meklējiet šīs grāmatas bibliotēkas plauktos vai e- katalogā
 

 

 

Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu autori

 30.08.2019 
Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu autori

Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 1. kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 600). Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas desmit tikšanās ar pieciem populāriem un lasītāju iemīļotiem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem – Inesi Zanderi, Eviju Gulbi, Uldi Ausekli, Aivaru Kļavi un Liliju Berzinsku.

Projekta mērķis ir popularizēt lasīšanas tradīciju un latviešu oriģinālliteratūru bērniem un jauniešiem kā vienu no kultūras pamatvērtībām, sekmējot Latvijā radīto kultūras vērtību pieejamību plašai sabiedrībai.

No šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs viesosies projektā iesaistītie rakstnieki un dzejnieki. Tikšanos laikā bērni un jaunieši varēs tuvāk iepazīt literatūras radīšanas procesu, uzdot autoriem jautājumus, kā arī aplūkot viņu daiļradei veltītas literatūras izstādes.

Pirmā literārā tikšanās notiks 14. septembrī, kad LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore (“Iekšiņa un āriņa”, “Princešu piedzīvojumi”, “Lelles raduraksti”, “Lupatiņi”, “Zirgs”, “Trīs draugi vienas upes krastā”, “Bērns, kas neiekrita” u.c.). Īpaši jāizceļ Ineses Zanderes ilggadējais darbs dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” izdošanā, kas dod jaunajiem dzejniekiem iespēju piedalīties dzejas konkursā un publicēt savu dzejoli.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019