Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi
2020-04-14
Saskaņā ar ārkārtas situāciju valstī visi pasākumi atcelti līdz 14. aprīlim


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

   
!!!!!!!!!

Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles

slēgtas līdz 12. maijam

 

Bibliotēka ievieš jaunu pakalpojumu – reģistrāciju tiešsaistē

 20.03.2020 
Bibliotēka ievieš jaunu pakalpojumu – reģistrāciju tiešsaistē

Laikā, kad valstī ir ierobežotas iespējas bibliotēkās klātienē piekļūt informācijas resursiem, bet mūsu zinātkāre nav mazinājusies, Latgales Centrālā bibliotēka ievieš jaunu pakalpojumu – iespēju kļūt par bibliotēkas lietotāju attālināti. Šis pakalpojums paver iedzīvotājiem plašas iespējas bez maksas lasīt e‑grāmatas platformā “3td e-grāmatu bibliotēka”, kā arī iegūt iespēju izmantot datubāzes Letonika, EBSCO un Britanica ACADEMIC.

Ikvienam, kurš vēlas izmantot jauno attālinātas reģistrēšanās pakalpojumu, jāaizpilda tiešsaistes anketa. Kad anketa tiks nosūtīta bibliotēkai, bibliotekārs veiks jaunā lietotāja reģistrāciju un uz anketā norādīto e-pastu nosūtīs piekļuves datus (lietotājvārdu un paroli) izvēlētajiem resursiem.

Kļūstot par bibliotēkas lietotāju attālināti, lasītājs varēs izmantot visus bibliotēkas piedāvātos pakalpojumus arī tad, kad bibliotēkas atkal tiks atvērtas apmeklētājiem.

Cenšoties atvieglot attālinātas mācīšanās procesu, bibliotēka īpaši iesaka šo pakalpojumu skolēniem, studentiem, pedagogiem un ikvienam, kurš šajā laikā saskata iespēju pilnveidoties!

Visi, kas jau ir reģistrēti kā bibliotēkas lietotāji, taču vēlas iegūt attālinātās piekļuves datus platformai “3td e-grāmatu bibliotēka” un/vai datubāzēm Letonika, EBSCO un Britannica ACADEMIC, aicināti sazināties ar bibliotēku, rakstot uz e-pastu info@lcb.lv vai piezvanot 654 26065 vai 654 26422.

 

Latvijas Nacionālā bibliotēka nodrošina attālinātu piekļuvi digitālajiem resursiem

 24.03.2020 
Latvijas Nacionālā bibliotēka nodrošina attālinātu piekļuvi digitālajiem resursiem

Ministru Kabineta izsludinātās valsts ārkārtas situācijas laikā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) piedāvā attālināti izmantot digitālos resursus un e-pakalpojumus. LNB Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos.

 

#Paliecmājās un uzlabo savu medijpratību

 24.03.2020 
#Paliecmājās un uzlabo savu medijpratību

Līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East” aicina jauniešus lietderīgi pavadīt brīvo laiku mājās un pieteikties individuālai dalībai tiešsaistes medijpratības projektā “MediaLab #StayAtHome”. Projekta mērķis ir izglītot jauniešus medijpratības jomā, attīstot prasmes analizēt un kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju.

Tiešsaistes projekta “MediaLab #StayAtHome” mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem, kuri aicināti individuāli pieteikties dalībai, līdz 2020. gada 30. martam aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu. Apstiprinātie projekta dalībnieki iegūs piekļuvi tīmekļa vietnei ar virkni video lekciju par viltus ziņām un to atpazīšanu, ziņu satura analīzi un kritisku izvērtēšanu. Katras video lekcijas noslēgumā dalībniekiem tiks dots uzdevums, kas būs jāizpilda un jāiesūta vērtēšanai. Projekta darba valoda – angļu.

“MediaLab #StayAtHome” norisināsies no 2020. gada 1. līdz 7. aprīlim. Rezultāti tiks paziņoti 17. aprīlī. Projekta trīs labākie dalībnieki iegūs balvas: 1. vietai – dators Lenova, 2. vietai – viedpulkstenis Samsung Galaxy Active, 3. vietai – JBL austiņas.

Tiešsaistes pieteikuma anketa dalībai pieejama šeit. Tā aizpildāma līdz 2020. gada 30. martam (ieskaitot). Dalība projektā ir bez maksas.

 

Aicinām piedalīties erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”

 23.03.2020 
Aicinām piedalīties erudīcijas spēlē  “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”

Kā ik gadu pavasarī, arī šogad no 23. marta līdz 4. aprīlim Kultūras informācijas sistēmu centrs un digitālo zinību resurss letonika.lv rīko erudīcijas spēli tiešsaistē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” Latvijas Bankas organizētās sabiedrības aptaujas “Latvijas gada monēta 2019” ietvaros. Tā kā letonika.lv ir pieejama pašvaldību publiskajās bibliotēkās, kuras ārkārtas situācijas laikā ir slēgtas, aicinām izspēlēt spēli no mājas datora, izmantojot letonika.lv attālināto piekļuvi, ko var iegūt, zvanot vai rakstot e-pastā uz sev tuvāko bibliotēku. Erudīcijas spēle no pirmdienas, 23. marta, būs pieejama vietnē www.letonika.lv/spele, un uzvarētāji savā īpašumā saņems vērtīgu balvu no Latvijas Bankas – 2019. gadā izlaisto kolekcijas monētu “Brīvības cīņas (1918–1920)”.

Pagājušajā gadā klajā laistas četras kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi, dabu un cilvēkiem: kolekcijas monēta “Kaķīša dzirnavas” (videostāsts) mudina atcerēties un no jauna pārlasīt iemīļotākās literārās pasakas, arī Kārļa Skalbes literāros darbus; neparastas formas sudraba monēta “Niklāvs Strunke” (videostāsts) aicina doties vizuālās mākslas pasaulē un iepazīt Niklāva Strunkes mākslu un dzīvesstāstu; divu autoru veidotā kolekcijas monēta “Meža veltes” (videostāsts) stāsta par mūsu tradīcijām un dabas bagātībām, savukārt patriotiskā monēta “Brīvības cīņas (1918–1920)” (videostāsts) nes izzinošu vēstījumu tiem, kuri interesējas par Latvijas vēsturi.

Erudīcijas spēlē, kā ierasts, būs piedāvāti āķīgi un interesanti, ar katras monētas tematiku un kultūrvēsturiskajiem notikumiem saistīti jautājumi, savukārt atbildes jāmeklē letonika.lv digitālajos resursos un Latvijas Bankas interneta vietnē. Sīkāka informāciju par spēles noteikumiem iegūstama spēles nolikumā, rakstot vai zvanot bibliotekāram. Spēlē pārbaudīt savas zināšanas aicināts ikviens interesents, tomēr par balvām cīnīsies bibliotēku reģistrētie lietotāji.

Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu kontaktinformācija šeit.

 

Digitālā nedēļa 2020 tiešraidē

 23.03.2020 
Digitālā nedēļa 2020 tiešraidē

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 23. līdz 27. martam rīko Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Katru dienu tiks nodrošinātas saistošas un saturīgas tiešraides, vēstot par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas ir īpaši aktuālas pašreizējā attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās situācijā.

Digitālā nedēļa Latvijā skars virkni svarīgu jautājumu un tēmu:

  • sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija;
  • digitālā identitāte;
  • digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam;
  • sieviešu iesaiste digitālajos darbos un informācijas tehnoloģiju profesijās;
  • digitālās prasmes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju profesionāļiem;
  • drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas;
  • kritiskā domāšana un medijpratība.
 

Jaunieši aicināti pieteikties projektam “Jauno līderu akadēmija 2020”

 10.03.2020 
Jaunieši aicināti pieteikties projektam “Jauno līderu akadēmija 2020”

Ir izsludināta pieteikšanās uz SSE Riga projektu “Jauno līderu akadēmija / Future Leaders Academy 2020”. Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://www.sseriga.edu/future-leaders-academy

Programmas laikā ir paredzēts tikties un diskutēt ar Latvijas labākajiem žurnālistiem, politiķiem, sabiedrības līderiem. Šogad savu dalību projektā ir apstiprinājis arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Programmas mērķis ir izglītot, iedvesmot un attīstīt jaunos, potenciālos Latvijas politiķus un sabiedrības līderus vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Ja Tevi interesē politika, ja saisti savu nākotni ar Latvijas un pasaules attīstību, gribi iepazīties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem un ekspertiem, kā arī esi gatavs pilnveidot savas līderības un komunikācijas prasmes – piesakies!

Programma norisināsies piecas nedēļas nogales maijā un jūnijā, un apmācības būs saistītas gan ar Latvijas un pasaules problēmu padziļinātu izzināšanu, gan ar līderības un komunikāciju prasmju attīstību, kā arī sniegs iespēju tikties ar Latvijas un Eiropas ekspertiem, lai veidotu kontaktu tīklu. Pati programma noslēgsies ar jauniešu uzstāšanos sarunu festivāla “LAMPA”, kurā būs iespēja prezentēt savu vīziju par Latvijas attīstību.

Programmas pamata darba valoda ir latviešu ar atsevišķām lekcijām angļu valodā. Dalībnieku piedalīšanos programmā apmaksā Zviedrijas vēstniecība Latvijā ar Zviedru institūta atbalstu.

 

"Zvaigzne ABC" e-grāmatas svin pirmo desmitgadi!

 10.03.2020 

2020. gada martā apgāds “Zvaigzne ABC” atzīmē pirmās publicētās e-grāmatas desmito dzimšanas dienu!

Vērojot norises pasaules grāmatniecībā un sekojot līdzi tehnoloģiju attīstībai, 2010. gada 8. martā “Zvaigzne ABC” izdeva pirmo e-grāmatu latviešu valodā – Lorensa Frīmena un Jura Rubeņa darbu “Krīzes iespējas. Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla”. Šobrīd“Zvaigzne ABC” piedāvā vairāk nekā 1600 e-grāmatu savā mājaslapā, kā arī vairāk nekā 600 e-grāmatu Apple Books lietotnē un 300 e-grāmatu pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem 3td e-grāmatu bibliotēkā. Tas nozīmē, ka ikviens interneta lietotājs var iegādāties un lasīt jaunas grāmatas, neizejot no mājas. Pietiek, ja lietojat internetu un jūsu rīcībā ir dators vai telefons. Varat izmantot arī jebkuru elektronisko grāmatu lasītāju: kindle, kobo, nook, pocketbook vai citus.

 

Aicinājums piedalīties krājuma “Dzejas dienas 2020” tapšanā

 10.03.2020 
Aicinājums piedalīties krājuma “Dzejas dienas 2020” tapšanā

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde aicina Daugavpils pilsētas un novada dzejniekus piedalīties ikgadējā dzejas krājuma “Dzejas dienas 2020” veidošanā, iesniedzot savus līdz šim nepublicētos oriģināldarbus. Šogad tiks sagatavots krājuma 30. laidiens.

Iespēja iesniegt savu dzeju gan latviešu, gan citās valodās tiek dota autoriem, kas dzīvo Daugavpilī un Daugavpils novadā. Dzeju, ne vairāk kā desmit tekstus, kuri agrāk nav publicēti, ir jānosūta uz Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes e-pasta adresi: vita.vilevko@daugavpils.lv. Faila nosaukumā lūgums rakstīt norādot autora vārdu un uzvārdu (piemēram: vards_uzvards).

Nosūtamajā failā nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, vecumu, autora nodarbošanos un kontaktus. Dzeju un ziņas par sevi jāiesūta vienā failā (!). Faila formāts: Microsoft Word. Darbi iesniedzami līdz 2020. gada 9. jūnijam.

Krājuma redkolēģijai ir tiesības veikt iesniegto darbu atlasi un nepieciešamības gadījumā rediģēt iesūtītos tekstus, labojumus saskaņojot ar autoru.

 

ASV Informācijas centrs aicina radoši pavadīt skolēnu brīvlaiku

 6.03.2020 
ASV Informācijas centrs aicina radoši pavadīt skolēnu brīvlaiku

Pavasara skolēnu brīvlaikā Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina skolēnus, viņu ģimenes un citus interesentus radoši pavadīt brīvās dienas, piedaloties centra rīkotajās darbnīcās. Interesentiem būs iespēja ne tikai izpausties radoši, bet arī pilnveidot angļu valodas zināšanas.

16. martā plkst. 11.00 noritēs Svētā Patrika dienai veltīta radošā darbnīca “Shamrock Emoji”. Pasākuma laikā dalībnieki uzzinās par šo svētku tradīcijām Īrijā un citviet pasaulē, izspēlēs jautras spēles un izveidos Svētā Patrika dienas simbola – trejlapu āboliņa – emocijzīmi.

18. martā plkst. 11.00 notiks radošā darbnīca “Learn English through Board Games”. Spēlējot aizraujošas un izzinošas galda spēles, varēs ne tikai izjust sacensību garu, bet arī papildināt savu vārdu krājumu angļu valodā.

20. martā plkst. 11.00 Starptautiskajā laimes dienā noritēs radošā darbnīca “Choose Happiness”. Pasākuma dalībnieki vairos pozitīvas emocijas, dalīsies priekā par pirmo pavasara dienu un atklās laimes formulas noslēpumus.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2020