Jaunumi - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Jaunumi
1 2 3  » »»

Daugavpils publiskās bibliotēkas ver durvis “zaļajā režīmā”

 13.11.2021 
Daugavpils publiskās bibliotēkas ver durvis “zaļajā režīmā”

Atbilstoši grozījumiem Ministru Kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu no 15. novembra Latgales Centrālā bibliotēka (bibliotēkas filiāles – no 16. novembra) atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē epidemioloģiski drošā vidē.

 

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

Lūdzam pievērst uzmanību, ka ceturtdien, 27. janvārī, ikmēneša Spodrības diena ir gan Latgales Centrālajā bibliotēkā, gan tās filiālēs. Šajā dienā bibliotēkas lietotājus neapkalpo.

Grāmatas un žurnālus var nodot, izmantojot grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas tieši blakus ieejai Latgales Centrālajā bibliotēkā no Saules ielas un ir pieejama jebkurā diennakts laikā.

Paldies par sapratni!

 

Virtuālā izstāde: kultūras darbiniekam, bibliotekāram Jānim Tālem – 120

 

Vecāko klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā par ASV vēsturi

 21.01.2022 
Vecāko klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā par ASV vēsturi

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina Latgales reģiona vispārizglītojošo skolu un profesionālo izglītības iestāžu 10.–12. klašu audzēkņus piedalīties konkursā “American History” (latv. – Amerikāņu vēsture). Konkurss ir veltīts Afroamerikāņu vēstures mēnesim, šī gada tēma: "The Contributions of People of African Descent in the Area of Health Care and Medicine” (latv. – Afroamerikāņu izcelsmes speciālistu ieguldījums veselības aprūpē un medicīnā). Konkurss noritēs no 1. līdz 28. februārim.

Konkursa mērķis ir radīt skolēnos interesi par Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēsturi, veicināt izpratni par afroamerikāņu ieguldījumu ASV vēsturē, kā arī attīstīt skolēnu kritiskās domāšanas prasmes un radošās spējas, sasaistot tās ar apgūtajām zināšanām angļu valodā.

 

Izmaiņas Latgales Centrālās bibliotēkas darba laikā

 18.01.2022 
Izmaiņas Latgales Centrālās bibliotēkas darba laikā

No 19. janvāra Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a) uz laiku tiek mainīts lietotāju apkalpošanas laiks.

Darbdienās, no pirmdienas līdz piektdienai, bibliotēka būs atvērta apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz 18.00. Sestdien, svētdien – brīvs. Bibliotēkas filiāles turpina darbu ierastajā režīmā (O.–Pk. 11.00–18.00, S. 10.00–17.00).

Atgādinām, ka izsniegtās grāmatas var nodot jebkurā laikā, izmantojot grāmatu nodošanas kasti, savukārt izņemšana sev ērtā laikā pieejama, pasūtot grāmatas caur bibliotēkas pakomātu.

 

Ziemassvētku radošo darbu konkursa skolēniem rezultāti

 18.01.2022 
Ziemassvētku radošo darbu konkursa skolēniem rezultāti

Pērnā gada decembrī norisinājās Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais Ziemassvētku radošo darbu konkurss skolēniem “Disney Characters’ Christmas in Latvia.” (latv. – Disneja varoņu Ziemassvētki Latvijā). Konkursa dalībniekiem bija jāizveido īsfilma, animācija vai slaidrāde, kā galveno varoni izvēloties Disneja animācijas varoņus, kas pavada Ziemassvētkus vai Jauno gadu Latvijā.

Konkursam tika iesūtīti 18 radošie darbi, un tajā piedalījās 39 skolēni no 11 izglītības iestādēm. Darbu veidošanā skolēnus atbalstīja un konsultēja 16 angļu valodas skolotāji. Konkursa darbu vērtēšana notika četrās vecumgrupās, ņemot vērā darbu tehnisko, māksliniecisko un idejisko kvalitāti, idejas oriģinalitāti un atbilstību prasībām. Konkursa rezultāti:

 

Latgales Centrālā bibliotēka pateicas par grāmatu dāvinājumiem

 18.01.2022 
Latgales Centrālā bibliotēka pateicas par grāmatu dāvinājumiem

Aizvadītajā gadā Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumu papildināja vērtīgi dāvinājumi, kuri tika saņemti no bibliotēkas lietotājiem, grāmatu autoriem, dažādām iestādēm un sabiedriskām organizācijām, - tostarp jaunākie daiļliteratūras izdevumi, nozaru literatūra, dzejas krājumi, novadpētniecības izdevumi un citi iespieddarbi.

Izsakām pateicību iestādēm un organizācijām, kuru dāvinātie izdevumi 2021. gadā bagātināja lasītāju izvēles iespējas Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs: Latvijas Republikas Labklājības ministrijai, ASV vēstniecībai Latvijā, Daugavpils pilsētas domei un Kultūras pārvaldei, Daugavpils Marka Rotko mākslas centram, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, Daugavpils Būvniecības tehnikumam, Latgales Kultūras centra izdevniecībai, Daugavpils reģionālai slimnīcai, Daugavpils Krievu kultūras centram, Daugavpils krievu rakstnieku organizācijai un tautas fotostudijai “Ezerzeme-F”.

 

Kultūras ministrija uzsāk informatīvo kampaņu senioru medijpratības veicināšanai

 17.01.2022 
Kultūras ministrija uzsāk informatīvo kampaņu senioru medijpratības veicināšanai

Lai uzlabotu senioru prasmes mediju satura lietošanā, kā arī stiprinātu dezinformācijas atpazīšanas iemaņas, Kultūras ministrija šonedēļ uzsāk informatīvo kampaņu “Viltus ziņas ir lipīgas”.

Kampaņas laikā plānots uzrunāt senioru auditoriju, lai atgādinātu par nepieciešamību kritiski izvērtēt patērēto mediju saturu, kā arī tuvāko sabiedrības locekļu pausto informāciju. Kultūras ministrija ar kampaņu aktualizēs un aicinās ievērot 5 vienkāršus, bet ļoti noderīgus medijpratības soļus, kas palīdzēs veiksmīgi izvērtēt jebkuru informatīvo vēstījumu un atpazīt dezinformāciju jeb viltus ziņas:

 

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz semināru par zviedru bērnu literatūru

 17.01.2022 
Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz semināru par zviedru bērnu literatūru

2022. gada 27. janvārī plkst. 10.00 Latgales Centrālā bibliotēka piedāvās tiešsaistes semināru par zviedru bērnu un jauniešu literatūru “Kad rakstītais izkāpj no lappusēm”, kurā uzstāsies vairāku jomu – literatūras tulkošanas, izdevējdarbības un teātra mākslas – eksperti. Pasākums norisināsies projektā “Sveicam Pepiju!” ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta atbalstu.

Literatūrai un lasīšanai ir liela nozīme bērna attīstībā, tā rosina iztēli un empātiju, bagātina iekšējo pasauli, veido izpratni par cilvēku savstarpējām attiecībām, par labo un ļauno. Kopā ar zviedru bērnu literatūras, un jo īpaši rakstnieces Astridas Lindgrēnes, varoņiem ir izaugušas vairākas paaudzes, veidojot unikālu komunikācijas kodu, kas vienlīdz saprotams gan sirmgalvjiem, gan bērniem. Savukārt citu starptautiski atzītu zviedru autoru, piemēram, Ulfa Starka, darbi kļuvuši pieejami mūsu lasītājiem ne tik senā pagātnē.

 

Lasītāko bērnu un jauniešu grāmatu saraksts 2021. gadā

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2022