Bibliotekāriem - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
2017 2016
Īpašumi
Bibliotekāriem
Vakances

Notikumu kalendārs
« 2017 janvāris »
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuālais jautājums
Vai jūs apmierina bibliotēkas darba laiks?

    LCB » Bibliotekāriem
1 2 3  » »»

Sagatavotas Nacionālās bibliogrāfijas tematiskās piekļuves vadlīnijas

 22.12.2016 
Sagatavotas Nacionālās bibliogrāfijas tematiskās piekļuves vadlīnijas

Latvijas Nacionālā bibliotēka sagatavojusi Starptautiskās Bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions - IFLA) izdevuma "Guidelines for Subject Access in National Bibliographies" tulkojumu latviešu valodā – "Nacionālās bibliogrāfijas tematiskās piekļuves vadlīnijas"(http://dom.lndb.lv/data/obj/file/332775.pdf ).

Nacionālās bibliogrāfijas tematiskās piekļuves vadlīniju darba grupa (Working Group on Guidelines for Subject Access by National Bibliographic Agencies) izstrādājusi vadlīnijas, pamatojoties uz IFLA Bibliogrāfijas sekcijas Nacionālās bibliogrāfijas vadlīniju darba grupas rekomendācijām "Nacionālā bibliogrāfija digitālajā laikmetā: ieteikumi un jauni virzieni" (National Bibliographies in the Digital Age: Guidance and New Directions) un tās ieinteresētību jaunajos virzienos. Šīs vadlīnijas ir kā pielikums 2009. gada vadlīnijām.

Tagad, kad daudzas valstis ir sākušas publicēt savas nacionālās bibliogrāfijas tiešsaistē, nepieciešams apsvērt jautājumu, kā integrēt lielo daudzumu nacionālo tiešsaistes resursu, kā tie būtu jākataloģizē un kā tos padarīt pieejamus, lai lietotāji varētu tos atrast.

 

Iznāk Latvijas Universitātes Bibliotēkas Jaunumi Nr.12

 16.12.2016 
Iznāk Latvijas Universitātes Bibliotēkas Jaunumi Nr.12

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka sagatavojusi Latvijas Universitātes Bibliotēkas 12. Jaunumu izdevumu, kurā var iepazīties ar Bibliotēkas jaunumiem pētnieciskajā darbā, izglītībā, aktualitātes un Bibliotēkas darbu vasaras laikā.

Šis Bibliotēkas Jaunumu numurs ļaus Jums iepazīties ar Bibliotēkas darbinieku pieredzi un paveikto konferencēs “Library. Science. Communication: the formation of the national information space =Бібліотека.Наука.Комунікація: формування національного інформаційного простору” Kijevā un neKonferencē “Zelta lappuse Latvijas grāmatniecībā”. Kā arī lieliska iespēja iepazīt tuvāk LU Bibliotēkas darbiniekus lasot par viņu ieteikumiem vasaras literatūrai, darbinieku mīluļiem, kā arī apgūto pedagoģiskajās apmācībās un pieredzes apmaiņā citās bibliotēkās.

Latvijas Universitātes Bibliotēkas Jaunumu 12.numuru skatīt šeit!

 

Kalendārs bibliotēkām: 2017

 15.08.2016 
Kalendārs bibliotēkām: 2017

Bibliotēku attīstības centrs sagatavojis “Kalendārs bibliotēkām: 2017”. Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/70594.html

Tiešpiekļuve:  http://dom.lndb.lv/data/obj/file/311435.pdf

 

Izglītības iespējas bibliotēku speciālistiem Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem

 11.08.2016 

Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža bibliotēku speciālistiem piedāvā iegūt pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības 4. kvalifikāciju:

  •  1,5 gada laikā, piedāvājums attiecas uz Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 5 gadi;
  • 1 gada laikā, piedāvājums attiecas uz Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 10 gadi.

Piedāvājums bibliotēku speciālistiem Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 5 gadi

Piedāvājums bibliotēku speciālistiem Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 10 gadi

 

Iznācis LU Bibliotēkas 11. Jaunumu izdevums

 19.07.2016 
Iznācis LU Bibliotēkas 11. Jaunumu izdevums

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka sagatavojusi LU Bibliotēkas 11. Jaunumu izdevumu, kurā iespējams lasīt 3 dažādas intervijas! Interviju ar bibliotekāri, kura LU Bibliotēkā strādā jau 39 gadus – Skaidrīti Giluču, piedāvājam īpašu interviju ar izdevuma Terra Mariana komentāru vizuālā noformējuma autoru Aivaru Plotku, kurš “Zelta Ābeles” laureātu vidū atzīts par Gada mākslinieku, bet rubrikā “Ko par mums domā citi” intervija ar LU Latvijas Vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti.

Atskatāmies arī uz Bibliotēkas darbinieku paveikto, kas apkopots notikumu kalendārā, kā arī Bibliotēkas komandas “Bibliorūķu divīzijas” sasniegumiem LU sporta spēlēs Ratniekos, kur kopā lieliski pavadījām laiku, guvām daudz pozitīvu emociju un uzstādījām augstu rezultātu. Kā mums tas izdevās, par to lasiet Jaunumu 11. numurā!

 

Iznācis Bibliotēku attīstības centra vēstneša otrais numurs

 21.06.2016 
Iznācis Bibliotēku attīstības centra vēstneša otrais numurs

Bibliotēku jomas speciālisti jau var iepazīties ar “Bibliotēku attīstības centra vēstneša” otro numuru. Vēstnesī divas – trīs reizes gadā tiek publicēti Bibliotēku attīstības centra jaunumi un sniegts ieskats bibliotēku nozares aktualitātēs.

Vēstneša otrajā numurā ir atrodama informācija par 2016. gada septembrī-decembrī aktuālo pasākumu plānu, tiek piedāvāti publisko bibliotēku aptaujas rezultāti par valodu mācību piedāvājumu, tiek sniegtas ziņas par VKKF projektu “Augstvērtīga tulkotā un nozaru literatūra bibliotēkās”, analizēta mediju un informācijas pratības apguves nepieciešamība bibliotēkās. Skarti arī citi nozīmīgi jautājumi. Visi jomas speciālisti ir laipni aicināti iepazīties ar jaunāko nozares informāciju.

 

Diskusija par lasīšanu un lasīšanas prasmju nozīmi

 22.04.2016 

22. aprīlī - laikā no 11.00 līdz 13.00 visiem interesentiem būs iespējams piedalīties tiešsaistes diskusijā “Lasām pa vecam, lasām pa jaunam!”, kuru Latvijas Bibliotēku nedēļas ietvaros organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību.

Diskusijā tiks apspriesta lasīšanas un lasīšanas prasmju nozīme indivīdu un kopienu attīstībā un lasīšanas veicināšana sabiedrībā, it īpašu bērnu un jauniešu vidū. Diskusijas gaitā centīsimies rast atbildes uz virkni jautājumu – kāpēc cilvēkam ir svarīgi lasīt, kāpēc svarīgi ir lasīt tieši grāmatas, ko lasīšana dod pašam cilvēkam un sabiedrībai kopumā, kāda ir lasīšanas prasmju loma kompetencēs balstītā izglītības modelī, ko par lasīšanas paradumiem liecina šī brīža situācija Latvijas grāmatnīcās un bibliotēkās, kādu nišu Latvijā ieņēmušas e-grāmatas, vai ar to palīdzību var piesaistīt lasīšanai bērnus un jauniešus, kādas ir to izmantošanas iespējas izglītībā? Par šiem jautājumiem diskusijas laikā viedokļus paudīs lasītāji, bibliotekāri, rakstnieki, izdevēji, pētnieki un izglītības jomas pārstāvji.
Diskusiju vadīs tehnoloģiju eksperts Kristaps Skutelis.
 

Iznācis Bibliotēku attīstības centra vēstnesis

 22.01.2016 
Iznācis Bibliotēku attīstības centra vēstnesis

Pērnā gada nogalē ceļu pie bibliotēku jomas speciālistiem uzsāka “Bibliotēku attīstības centra vēstnesis”. Paredzams, ka šajā izdevumā divas – trīs reizes gadā tiks publicēti Bibliotēku attīstības centra jaunumi un sniegts ieskats bibliotēku nozares aktualitātēs.

Vēstneša pirmajā numurā ir atrodama informācija par 2016. gada aktuālo pasākumu plānu, novadpētniecības darba aktualitātēm, kultūras projektiem bibliotēku krājuma atbalstam un daudz ko citu. Visi jomas speciālisti ir laipni aicināti iepazīties ar jaunāko nozares informāciju.

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2017