Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Aktivitātes
Ziņu arhīvs
Jaunās grāmatas
Kursi lietotājiem
Virtuālās izstādes
E-uzziņa
Jautā bibliotēkai Instrukcijas
Iepirkumi
Īpašumi
Bibliotekāriem

Notikumu kalendārs
« 2015 maijs »
P
O
T
C
P
S
Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuālais jautājums
Kāda žanra grāmatas Jūs labprāt lasāt?
    LCB » Bibliotekāriem
1 2 3  » »»

Ko nezināji par Latviju, atrodi digitālajā bibliotēkā!

 7.05.2015 

Tūkstošiem grāmatu un žurnālu, vēsturiskās kartes un fotogrāfijas, kultūras maršruti ir daļa no e-pakalpojumiem jeb digitalizētā Latvijas kultūras mantojuma, kas internetā ir publiski pieejams ikvienam interesentam.

Bibliotēka arī datorā

„Mēs ejam līdzi laikam un ikdienā apmeklētājiem sniedzam konsultācijas gan datorprasmju apguvē, gan e-iespēju lietošanā vai tā būtu elektronisko katalogu izmantošana vai palīdzība maksājumu veikšanā, lidmašīnu un teātra biļešu iegādē. Tāpēc bibliotekāram droši var jautāt padomu, jo zinām, ka pamudinājums un atbalsts palīdz pārvarēt sākotnējo nedrošību un iemāca, ka e-pakalpojumi tiešām padara mūsu steidzīgo dzīvi vieglāku un vienkāršāku,” uzsver Baiba Tormane, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore.

Mūsdienu bibliotēka ir arī modernas e-iespējas un informācijas krājumi internetā, kur klikšķa attālumā ir viss, sākot no simtgadīgām grāmatām līdz pat nesen Latvijā tapušām filmām. Brīvpieejas datori un bezmaksas internets apmeklētājiem ir pieejams 811 publiskajās pilsētu, novadu un pagastu bibliotēkās visā Latvijā. Sev tuvāko bibliotēku var atrast portālā www.biblioteka.lv.

 

Latvijas Bibliotekāru biedrībai - jauna mājas lapa

 20.04.2015 
Latvijas Bibliotekāru biedrībai - jauna mājas lapa

Uzsākot 2015. gada Bibliotēku nedēļu, Latvijas Bibliotekāru biedrība iegūst jaunu mājas lapu www.bibliotekari.lv

 

Turpmāk informācijai par LBB aktivitātēm varēs sekot arī šajā vietnē.

 

Atgādinām arī par citiem LBB informācijas kanāliem:

 

LBB Facebook profils = https://www.facebook.com/latvijas.bibliotekaru.biedriba

LBB Jauno speciālistu Facebook profils = https://www.facebook.com/lbbjss?fref=ts

LBB Jauno speciālistu blogs = https://lbbjss.wordpress.com 

LBB Jauno speciālistu Twitter konts = https://twitter.com/lbbjss

 

Novēlam piepildītu Bibliotēku nedēļu!

 

 

Bibliotēkas diena dzīvē 2015

 16.04.2015 
Bibliotēkas diena dzīvē 2015

Atbalstot Latvijas Bibliotekāru biedrības aicinājumu laikā no 20. līdz 26. aprīlim iesaistīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs, Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) piedāvā piedalīties projektā, kas jau vairākus gadus ir pievērsis uzmanību bibliotekāra un bibliotēkas tēlam sabiedrībā – "Bibliotēkas diena dzīvē". 

Šis projekts sniedz iespēju ikvienam ielūkoties bibliotekārā darba ikdienā un pievērš uzmanību dažādām bibliotēku nozares aktualitātēm. Turklāt sniedz iespēju arī bibliotekāriem iepazīt savus kolēģus un iedvesmoties vienam no otra, kā arī ļauj iepazīt bibliotekāra profesiju topošajiem bibliotēku un informācijas speciālistiem. Varbūt tieši Jūsu dienas apraksts vai foto motivēs kādu studentu. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Bibliotēku nedēļas 2015 vadmotīvs – Pastāvēs, kas pārvērtīsies!

 8.04.2015 
Bibliotēku nedēļa šogad tiks veltīta pārmaiņām, visam jaunajam, kā arī novatoriskajiem aspektiem sen zināmās nozares tradīcijās. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Pastāvēs, kas pārmainīsies. Bibliotēku nedēļā svinam mūsu bibliotēku un bibliotekāru sasniegumus, veicinām bibliotēku pakalpojumu atpazīstamību, lai palielinātu sabiedrības atbalstu ikvienai-skolu, bērnu, publiskajai, akadēmiskajai un speciālajai — Latvijas bibliotēkai.

Latvijas Bibliotekāru biedrība aicina visas bibliotēkas laikā no 20. līdz 26.aprīlim plašāk informēt sabiedrību par pārmaiņām savās bibliotēkās, aktualizēt problēmas, lai rastu tām risinājumus, un organizēt aktivitātes, kas var nest pārmaiņas tajās jomās, kas svarīgas gan mums pašiem – bibliotēku darbiniekiem, gan mūsu bibliotēku lietotājiem. Rekomendējam organizēt daudzveidīgus pasākumus, izstādes un citas aktivitātes, lai pievērstu uzmanību iesīkstējušiem sabiedrības stereotipiem, ar tiem saistītajiem izaicinājumiem un drosmīgiem risinājumiem, bibliotēku jaunradītajām vērtībām. Aicinām lepoties ar bibliotēku arhitektoniskajām pārvērtībām, bibliotēku pakalpojumu transformācijām.

Raiņa un Aspazijas simtpiecdesmitgadē aicinām izcelt viņu radošo mantojumu, kas sevī integrē Eiropas literatūras un filozofiskās domas, garīgo strāvojumu etekmes, kā arī nacionālās kultūras savdabību un tādējādi ir neizsmeļams Latvijas kultūras, tajā skaitā, bibliotēku, pārvērtību iedvesmas avots.

 

Konkurss publiskajām un skolu bibliotēkām E-prasmju nedēļas 2015 ietvaros bibliotēkām E-prasmju nedēļas 2015 ietvaros

 24.03.2015 

Kultūras informācijas sistēmu centrs un informāciju tehnoloģiju uzņēmums SIA “Tieto Latvia” aicina Latvijas publiskās un skolu bibliotēkas laikā no 23. līdz 27. martam piedalīties konkursā “BIS ALISE e-katalogs Tavā kabatā” ikgadējās akcijas E-prasmju nedēļa 2015 ietvaros. Aktīvākās bibliotēkas saņems SIA „Tieto Latvia” sarūpētās balvas – iPad Air planšetdatoru.

Konkursa rīkotāju mērķis ir veicināt Latvijas publisko un skolu bibliotēku aktivitāti, iesaistot bibliotēku lietotājus E-prasmju nedēļas 2015 pasākumu programmā un rosinot viņus izmantot BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju.

Bibliotekāru uzdevums konkursa ietvaros būs sarīkot pasākumu (apmācību, semināru, diskusiju, prezentāciju u.c.), kura laikā tā apmeklētāji jāiepazīstina ar  BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju, jāparāda, kā to lietot, un jāuzdod konkrēts uzdevums, kas katram lietotājam jāveic, pieslēdzoties no mobilās ierīces bibliotēkas e-katalogam.

 

Sabiedrības integrācijas fonds aicina pieteikties multiplikatoru mācībām

 17.03.2015 
Sabiedrības integrācijas fonds aicina pieteikties multiplikatoru mācībām

Sabiedrības integrācijas fonds projekta “Dažādi cilvēki. Atšķirīga pieredze. Viena Latvija II” ietvaros aicina pieteikties multiplikatoru mācību programmā “Atvērts dažādībai”.

Projekta „Dažādi cilvēki. Atšķirīga pieredze. Viena Latvija II” mērķis ir sniegt ieguldījumu sabiedrības izpratnes veicināšanā par diskriminācijas novēršanu un vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanu privātajā un publiskajā sektorā. Lai šo mērķi sasniegtu, tiek plānots sagatavot 20 multiplikatorus jeb zināšanu tālāknesējus no dažādām jomām – robežsardzes, policijas, dažādu novadu pašvaldībām, bibliotēkām, sociālās jomas darbiniekiem, NVO un citām sfērām, kas pēc mācību kursa pabeigšanas varētu profesionāli nodot iegūtās zināšanas saviem kolēģiem un vadīt mācības.

Ja tu:

  • esi atvērts dažādībai un tici, ka dažādība ir bagātība,
  • strādā jomā, kur ir tieša saskare ar dažādības jautājumiem,
  • esi gatavs runāt par šiem jautājumiem savu kolēģu un publikas priekšā,

šis mācību kurss ir domāts tieši tev!

 

Pasākumu cikls– "Tiekamies bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze"

 21.01.2015 

2015. gadā LNB Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītava uzsāk jaunu pasākumu ciklu– "Tiekamies bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze". Norises plānotas katra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 11:00, Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā (8. stāvā).

Katru pasākumu plānots veltīt konkrētai bibliotēku darba aktualitātei. Tikšanās sastāvēs no divām daļām: vispirms tiks sniegts ieteicoša rakstura ieskats lasītavas krājumā pieejamos bibliotēku nozares resursos, bet pēc tam vārds tiks dots kolēģiem, kuri pēdējā laikā guvuši interesantu, ar konkrēto tēmu saistītu pieredzi citās bibliotēkās un vēlas dalīties inovatīvās idejās un iespaidos.

Pirmais jaunā cikla pasākums: 28. janvārī, plkst. 11:00.

Plašāk:http://www.lnb.lv/lv/nacionala-biblioteka-piedava-jaunu-pasakumu-ciklu-tiekamies-bibliotekaru-stava

Uz tikšanos bibliotekāru stāvā 28. janvārī plkst. 11.00!

 

Nācis klajā 2015. gada “Kalendārs bibliotēkām”

 26.11.2014 
Nācis klajā 2015. gada “Kalendārs bibliotēkām”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku konsultatīvais centrs ir sagatavojis izdevumu “Kalendārs bibliotēkām” visam 2015. gadam.

Kalendārs satur informāciju par literatūras, mūzikas, tēlotājas un lietišķās mākslas aktualitātēm. Tajā ietvertas ziņas par Latvijas kultūras kanonā iekļauto personu jubilejām. Tiek piedāvātas arī saites uz Latvijas kultūras kanona tīmekļa vietni, kur interesenti var atrast plašākas ziņas par nozīmīgākajiem kultūras darbiniekiem.

Kalendāru papildina vizuālā informācija, kas pieejama tiešsaistē – attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja “Europeana”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

Kalendāra elektroniskā adrese: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/246745.pdf

 
1 2 3  » »»
© Latgales Centrālā bibliotēka, 2015