Bibliotekāriem - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski l По-русски
 
 
Jaunumu arhīvs
Darba laiks
Kontakti
Jaunās grāmatas
Lietotāju apmācība
Bibliotekārās stundas
Jautā bibliotēkai
Iepirkumi
2019 2018 2017 Īpašumi
BibliotekāriemTuvākie notikumi
2019-10-18
plkst. 14.00 LCB Nozaru literatūras sektorā tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci Janu Egli
2019-10-18
plkst. 16.30 LCB Nozaru literatūras sektorā KARJERAS NEDĒĻAS seminārs “Your Motivation Letter”
2019-10-24
plkst. 17.00 LCB Periodikas sektorā tikšanās ar dzejnieci Fainu Osinu “Atslēga no ilūziju durvīm”


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Bibliotekāriem
1 2 3  » »»

Iznācis Literatūras ceļveža rudens ieskaņas numurs

 2.10.2019 
Iznācis Literatūras ceļveža rudens ieskaņas numurs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) mājaslapā publicēts Bibliotēku attīstības centra, citu LNB speciālistu un sadarbības partneru kopīgi veidotā izdevuma “Literatūras ceļvedis” augusta/septembra dubultnumurs.

Arī pārkāpjot LNB simtgades slieksni, “Literatūras ceļvedis” turpina pulcināt ap sevi lasošus cilvēkus – gan literatūras ekspertus, gan tās komplektētājus, gan lielus un mazus lasītājus. Lai gan vasara grāmatu izdošanas jomā nemēdz būt pats jaunumiem piesātinātākais periods, vairāki izdevuma līdzautori raduši interesantus piedāvājumus. Ņemot vērā daudzās pārstāvētās interešu jomas, jaunākais ceļveža numurs sanācis īpaši raibs un daudzveidīgs. Šoreiz mazāk oriģinālliteratūras, vairāk – nozaru un tulkoto izdevumu, to vidū tādu, kas izdoti arī agrāk. Piedāvājam šo rudens ieskaņas numuru uztvert kā daudzkrāsainu nozaru spektra atainojumu, vienlaikus izbaudot šī brīža dažādību grāmatveikalu un bibliotēku piedāvājumā. Esam pārliecināti, ka arī šoreiz iekļauti daži ieteikumi, kuri jūs pārsteigs, raisīs emocijas vai arī sakritīs ar jūsu personisko vērtējumu. Mēs uzticamies saviem kolēģiem – nozaru informācijas ekspertiem – un tādējādi aicinām jūs iepazīt ne vien tradicionālo, bet arī citādo. Jo, iespējams, pienāks diena, kad jums noderēs tieši šī informācija!

 

Pieejams IFLA izdevuma "Dāvinājumi bibliotēkas krājumā: vadlīnijas bibliotēkām" tulkojums latviešu valodā

 25.09.2019 
Pieejams IFLA izdevuma

LNB Bibliotēku attīstības centrs sagatavojis IFLA izdevuma "Dāvinājumi bibliotēkas krājumā: vadlīnijas bibliotēkām" tulkojumu latviešu valodā. Vadlīnijas sagatavojusi IFLA Krājumu veidošanas un attīstības sekcija, un tas ir šo vadlīniju otrais – pārstrādātais – izdevums. Dāvinājumiem ir būtiska loma bibliotēku krājumu veidošanā. Vadlīnijas paredzētas tam, lai palīdzētu bibliotēku darbiniekiem izstrādāt skaidru dāvinājumu pieņemšanas kārtību, kas samazinātu risku un atbildību gan no dāvinātāja, gan no bibliotēkas puses, kā arī tiktu nodrošināts, ka bibliotēku krājumos iekļautie materiāli tiktu izmantoti pilnībā. Vadlīnijas adresētas visu veidu bibliotēkām, neatkarīgi no to pakalpojumu sniegšanas specifikas un dāvinātā materiāla veida.

Vadlīnijas pieejamas šeit.

 

Iznācis Literatūras ceļveža vasaras dubultnumurs

 18.07.2019 
Iznācis Literatūras ceļveža vasaras dubultnumurs

“Literatūras ceļveža” apvienotais vasaras numurs ceļā pie saviem lasītājiem dodas jūlija vidū. Atbilstoši gadalaikam esam sagatavojuši “vasaras ogu buķeti” dažādām interesēm, vajadzībām un vēlmēm, it īpaši tādēļ, ka jūlijs šogad mums sarūpējis “lasīšanai labvēlīgus laikapstākļus”. Jau ilgāku laiku piedāvājam idejas ne vien latviešu oriģinālliteratūras un kaimiņtautu autoru tulkojumu iegādei bibliotēkas vai personīgajam grāmatplauktam, bet arī turpinām iepazīstināt ar specifiskiem izdevumiem, kuri pieejami vien dažās bibliotēkās, tomēr ir tā vērti, lai jūs par tiem būtu informēti. Šie izdevumi pārsvarā ir nozaru literatūra: priecājamies, ka mūsu autoru pulkam piepulcējušies vairāki kolēģi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Pakalpojumu departamenta un Speciālo krājumu departamenta.

Šoreiz “Literatūras ceļveža” grāmatu kopā dominē mākslas un sporta nozares – varbūt tas piestāv tieši vasarai? Savs, nedaudz netradicionāls skatījums uz dzīvi un lietu kārtību, kā allaž, raksturīgs ne vien kultūras žurnālistei Liegai Piešiņai, bet arī LU Humanitāro zinātņu mācībspēkiem. Tomēr “īpašo odziņu” statusā jūnija/jūlija numurā vēlētos izcelt divus izdevumus. Pirmais no tiem – indiešu izcelsmes kanādiešu dzejnieces Rupi Kauras apbrīnojami sievišķīgais, personiskais un intīmais dzejas krājums “Piens un medus” – atklāsmes “par mīlestību, zaudējumu, traumām, pāridarījumiem, dziedināšanu un sievišķību” – jau nodēvēts par pasaules bestselleru un tulkots 35 valodās. Otrs izdevums, ar ko vēlamies palepoties – Strasbūras Nacionālās un universitātes bibliotēkas izdevuma “La Revue de la BNU” kārtējais numurs, kurš tapis sadarbībā ar LNB un paralēli izdots latviski. Izdevumā iekļautas arī LNB Mākslas un mūzikas centra Mākslas lasītavas speciālistu publikācijas. Baudījums acīm un dvēselei!

 

Apkopoti Bibliotēku portāla nozīmīgākie raksti maijā un jūnijā

 28.06.2019 
Apkopoti Bibliotēku portāla nozīmīgākie raksti maijā un jūnijā

Turpinot iesākto tradīciju, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkas attīstības centrs piedāvā Latvijas Bibliotēku portālā maijā un jūnijā publicēto nozīmīgāko rakstu apkopojumu. Rakstu tematiskais aptvērums ir ļoti plašs: ieskats konferencē "Baltijas valstu diasporas kultūras liecības 1944.-2018. gadā: dokumentārais mantojums", intervija ar latviešu dzejnieku, tulkotāju un atdzejošanas meistaru Uldi Bērziņu, jauni pārrobežu sadarbības projekti un statistikas dati, kā arī lieliska ziņa par to, ka Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA​) izdevums “Bibliotēkas un ilgtspējīgas attīstības mērķi: stāstu veidošanas rokasgrāmata (Libraries and the Sustainable Development Goals: A Storytelling Manual​) ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tagad ir pieejams arī latviski.  

 

LNB aktualitātes 27.05.-04.06.

 28.05.2019 
LNB aktualitātes 27.05.-04.06.

Turpinot jaundibināto tradīciju, bibliotekāriem tiek piedāvāts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Komunikācijas departamenta sagatavots LNB aktuālo notikumu un pasākumu apkopojums laika periodam no 27. maija līdz 4 jūnijam. Šā brīža aktualitātes: Bērnu literatūras centra lasītavas pilnveide, izmaiņas Karšu un Sīkiespieddarbu lasītavas darba laikā, lekcija par bioētikas problēmām un origami darbnīca, spēļu vakars un sarunu cikla kārtējā tikšanās, darba piedāvājums, izdevējdarbības statistika un citas noderīgas ziņas.

Aicinām iepazīties šeit!

 

Iznācis kārtējais Literatūras ceļvedis

 24.05.2019 
Iznācis kārtējais Literatūras ceļvedis

Pie lasītājiem dodas LNB izdevuma "Literatūras ceļvedis" 2019. gada trešais numurs. Savus adresātus sasniedz ziediem bagātākajā pavasara mēnesī, kad uz sliekšņa jau vasara, saules, atvaļinājumu un ceļojumu sezona. Vēl nezinām, kādus pārsteigumus šis gadalaiks mums gatavo – būsim atvērtāki dabas un piedzīvojumu baudīšanai, vai, gluži pretēji, izdosies vairāk laika pavadīt labas grāmatas sabiedrībā. Vasaras mēnešos LNB un sadarbības partneru ieteiktās idejas lasīšanai saņemsiet retāk, tādēļ šoreiz iepriecinām ar ieteikumiem ilgākam laikposmam, turklāt piedāvājumā ietverti arī daži līdz šim nedzirdēti izdevumi.

Ar dažiem izņēmumiem, šoreiz piedāvātā grāmatu izlase ir ļoti “latviska”, tomēr iekļauta ne vien oriģinālliteratūra, bet arī alternatīvi skatījumi uz latviešiem (te ir gan reti iepazīts un netipisks trimdas latviešu skatījums uz senākiem un arī gluži neseniem laikiem un notikumiem, gan krievu un igauņu vērojumi par mums un mūsu zemi, kā arī stāsts par austrālieti, kurš, nebūdams nekādā saistībā ar mūsu nāciju, iemīlējis to gluži vai kā savējo). Maija numurā iekļauti arī vairāki ar latviešu folkloru un tautas tradīcijām saistīti izdevumi, bet baudījumu acīm sniegs gleznotāja Valda Līcīša brīnišķīgais kādas mazpilsētas attēlojums – tiklīdz šo grāmatu atvērsiet... Raksturojot izdevumu žanrus, vien piebilstams, ka šoreiz vairāki izdevumi pārstāv ne pārāk bieži sastopamo dokumentālo esejistiku, arī dienasgrāmatas formā. Turklāt šo autoru vārdi neprasa garus pieteikumus – tie ir mūsu neatkārtojamā Gundega Repše un beidzot latviski tulkotais izcilais Amerikā dzīvojošais literāro eseju meistars Svens Birkerts, kura darbu izlases ilgi gaidītais latviskojums jo īpaši nozīmīgs arī visiem rakstnieka izcilā tēva Gunāra Birkerta talanta pazinējiem un cienītājiem.

 

LNB aktualitātes 20.-27. maijā

 21.05.2019 
LNB aktualitātes 20.-27. maijā

Turpmāk katru nedēļu bibliotekāriem tiks piedāvāts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Komunikācijas departamenta sagatavots LNB aktuālo notikumu un pasākumu apkopojums. Šonedēļ fokusā konference "Kultūras mantojums digitālajā vidē", lekcija par bibliotēku speciālistiem adresētu studiju programmu Latvijas Kultūras koledžā, informatīvs seminārs par atvērtās tematikas programmu iespējām u.c. aktualitātes.

Aicinām iepazīties šeit!

 

Latvijas Bibliotēku portāla nozīmīgāko rakstu apkopojums

 13.05.2019 
Latvijas Bibliotēku portāla nozīmīgāko rakstu apkopojums

Jau vairāk nekā desmit gadus nozares speciālistus ar profesionālo informāciju palīdz nodrošināt Latvijas Bibliotēku portāls. Tā kā aktivitāšu un aktualitāšu visā Latvijā bibliotēku jomā ir gana daudz, tad portālā publicētās informācijas apjoms reizēm apgrūtina īpaši vērtīgās informācijas atrašanu.

Lai palīdzētu nozares speciālistiem sekot līdzi un būt zinošiem par jaunākajām un būtiskākajām aktualitātēm un tendencēm bibliotēku jomā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkas attīstības centrs ir sācis veidot Latvijas Bibliotēku portāla nozīmīgāko rakstu apkopojumu, kurš nonāks bibliotekāru e-pastkastītēs apmēram reizi mēnesī. Tādējādi bibliotekāriem būs iespēja īsā laika sprīdī gūt ieskatu būtiskākajās nozares aktualitātēs mēneša griezumā. Marta un aprīļa rakstu apkopojums ir pieejams šeit.

 
1 2 3  » »»
@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2019