⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vācu kultūras pavasaris Latgales Centrālajā bibliotēkā

Vācu kultūras pavasaris Latgales Centrālajā bibliotēkā
30.03.2014

Vācu kultūras dienu „Vācu kultūras pavasaris” ietvaros no š.g. 28. marta līdz 22. aprīlim Latgales Centrālas bibliotēkas abonementā ir apskatāma vācu fotogrāfes Herlindes Kelblas veidotā plakātu sērija„Vācu valoda”.

Izstāde attēlo 18 vācu valodas apguvējus no visas pasaules. Fotogrāfijas un intervijas tapušas Gētes institūtos Švābu Hallā un Hamburgā. Herline Kelbla ar dziļām simpātijām un bez aizspriedumiem iemūžinājusi jauniešus un pieaugušos, iztaujājot viņus par vācu valodu. Fotogrāfijas atklāj, kādus dzīves sapņus cilvēki saista ar vācu valodas apgūšanu, kā viņiem Vācijā pietrūkst un kas viņiem tur īpaši iet pie sirds. Vācu valodai subjektīvi jāiespaido fotografēto cilvēku mērķi un cerības. Vācu valodas apgūšana atklāj arī cerību gūt profesionālus panākumus, baudīt dzīves brīvību, kā arī aizraušanos ar vācu kultūru.

Herlinde Kelbla dzimusi 1939. gadā Lindavā un ir apguvusi modes dizaineres profesiju. Fotografēšanai pievērusies kopš 1976. gada un savus darbus izstāda visā pasaulē, tostarp Berlīnē, Ņujorkā un Sidnejā. Herlinde Kelbla ir izdevusi vairākas publikācijas, populārākās no tām ir šobrīd jau leģendārās „deutschen Wohnzimmer“/“vācu dzīvojamās istabas“ (1980) un „Starke Frauen“/“Stiprās sievietes“ (1996). Viņa ir viena no visvairāk apspriestajām fotogrāfēm Vācijā. Herlindes Kelblas darbs ticis bieži godalgots, starp daudzajiem apbalvojumiem ir arī Dr. Erich-Salomon-Preis (2001), Goldene Kamera (2000) un Goldene Venus für Photographie (1993). Visus viņas mākslas darbus caurvij vienojošais pamatprincips „šķitums un esība“. Pati par sevi viņa saka, ka ir daudz mācījusies no „gudrības, padoma un arī intensīvas tuvības un atklātības“.

Izstādes svinīga atklāšana notiks 31. martā plkst. 16.00. Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā.

Š.g.3. aprīlī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks Vācu valodas tulkošanas meistardarbnīca.

Būsiet mīļi gaidīti!

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Tatjana Hodokova
tālr.: 65476344
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv