⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales dziesmu svētki Daugavpilī

Latgales dziesmu svētki Daugavpilī
01.06.2015

2015. gada 7. jūnijā plkst. 17.00 Daugavpilī, Stropu estrādē norisināsies Latgales dziesmu svētku dižkoncerts „Mana zeme”.

Šis gads ir jubileju gads – Daugavpils pilsētai aprit 740. dzimšanas diena, savukārt Latgales dziesmu svētkiem – 75 gadi, kas tiks svinēti pilsētas svētku noslēguma dienā, 7. jūnijā. Svētkos piedalīsies turpat 100 kolektīvi un gandrīz 3000 dalībnieki no Latgales un citiem Latvijas novadiem. Koncerta „Mana zeme” dalībnieki būs jauktie, sievu, vīru kori, pūtēju orķestri, tautas mūzikas kolektīvi un deju ansambļi. Būtiski, ka visas kolektīvu grupas ir Daugavpils dalībnieku pārstāvētas.

Koncerta laikā tiks izpildīti Latvijas un Latgales komponistu darbi. Pēc ilgu gadu pauzes atdzimušās leģendārās rokgrupas „Elpa” izpildījumā izskanēs J. Logina un A. Skalbes„Senā dziesma”. Svētkos piedalīsies arī viesi – Valsts iestādes „Vitebskas kultūras centrs” Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs, amatieru horeogrāfiskais ansamblis „Zorjka”.

Pirmo reizi Latgales Dziesmu svētkiem ir savs karogs. Tā autore – māksliniece Silva Veronika Linarte.

Kā norāda svētku organizatori: „Latgales Dziesmu svētki ir kļuvuši par Daugavpils un Latvijas vēstures būtisku pieturas punktu, apliecinot pilsētas piederību Latgalei un mīlestību pret savu zemi – Latviju. Skan mana zeme – gavilē Latgale, gavilē Daugavpils!”

Ieeja pasākumā bez maksas.

Svētku afiša.

Svētkus organizē Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Svētkus finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informācija par iepriekšējiem Latgales dziesmu svētkiem 1940., 1990., 2005. un 2010. gadā  LCB veidotajā multimediju resursā Dziesmotā Latgale.


Papildus informācija:
Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde
t.: +371 654 76797