⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” Daugavpilī

Izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” Daugavpilī
16.11.2015

24. novembrī plkst. 14.30 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta Zviedru institūta izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas”. Izstāde tiek rīkota Zviedru dienu ietvaros, kas risināsies Daugavpilī no 24. līdz 30. novembrim. Tā dāvās priekšstatu par mūsdienu populārākajiem kriminālromānu autoriem Zviedrijā un sniegs ieskatu viņu daiļradē. Izstādes atklāšanas pasākumā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes biroja direktors Jans Vidbergs un izdevniecības Zvaigzne ABC pārstāve Una Orinska.

Zviedru kriminālromāni ir guvuši plašu atpazīstamību visā pasaulē. Tiem raksturīgi spēcīgi raksturi, interesants sižeta savērpums ar daudziem samezglojumiem un negaidītiem pavērsieniem, dinamiska notikumu virzība un meistarīgs lokālā kolorīta atveidojums – cilvēciskās kaislības un noziegumi risinās gan miegainās mazpilsētās, gan nomaļās Ziemeļjūras piekrastes salās, gan Stokholmas ļaužu pilnajās ielās. Latvijā Zviedru kriminālromānu tulkojumi un ekranizācijas bauda īpašu popularitāti. Heninga Mankela radītais inspektors Valanders un Stīga Lārsona “Tūkstošgades triloģija” par žurnālistu Mikaēlu Blumkvistu un hakeri Līsbeti Salanderi ir tikai daži spilgti piemēri.

Ceļojošā izstāde “Zviedru kriminālromānu ainas” piedāvā tekstuālu un fotogrāfisku ieskatu 21 populāra Zviedru kriminālromānu autora daiļradē, kā arī sniedz priekšstatu par vidi, kurā risinās autoru radīto romānu darbība. Izstādes mērķis ir paplašināt Zviedru kriminālromānu cienītāju loku un piesaistīt jaunus lasītājus. Tā būs apskatāma līdz novembra beigām.

Zviedru dienas Daugavpilī ir pasākumu cikls, kura ietvaros Daugavpilī tiek popularizēta Zviedrija un tās kultūra. Laikā no 24. līdz 30. novembrim daugavpiliešiem būs iespēja apmeklēt vairākas izstādes, Zviedru filmu festivāla seansus, priekšlasījumus un prezentācijas. Zviedrijas dienu pasākumi notiks Latgales Centrālajā bibliotēkā, Daugavpils Universitātē un Marka Rotko mākslas centrā.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv