⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Gatavojamies Veco ļaužu dienai

Gatavojamies Veco ļaužu dienai
17.09.2015

Gatavojoties Starptautiskajai Veco ļaužu dienai, Sociālo lietu pārvalde veiksmīgi sadarbojas ar pašvaldības izglītības un kultūras iestādēm. Šī gada 1. oktobrī pensionārus gaida daudzveidīga svētku programma, kura sāksies plkst. 10.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā ar lielu pasākumu "Bibliotēka senioriem".

Veciem ļaudīm pastāstīs par lielākās Latgales bibliotēkas vēsturi, par bibliotēku šodien, par visām iespējām, ko bibliotēka piedāvā senioriem. Daudziem no viņiem ir vāja redze, pārvietošanās grūtības, bet tās vairs nav problēmas mūsdienu bibliotēkas apstākļos, jo tehniskie līdzekļi ļauj baudīt lasīšanu. Turklāt, bibliotēka piedāvā senioriem dažādas apmācības programmas un kursus, piemērām, angļu valodas vai datorprasmju u.c. kursus. Visi Latgales Centrālās bibliotēkas pakalpojumi pensionāriem ir bezmaksas. Bez tam, 1. oktobrī Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas dienas centrā Liepājas ielā 4 Latgales Centrālās bibliotēkās speciālisti piedāvās Centra aktīvistiem planšetdatoru lietotāju prasmju apgūšanas nodarbību.

1. oktobrī plkst. 15.00 Krievu kultūras centra radošie kolektīvi gaida pilsētas pensionārus Kultūras pilī, kur notiks jaunās radošās sezonas atklāšanas svētku koncerts. Bet nākamajā dienā, 2. oktobrī, Krievu nams Varšavas ielā 14, ielūdz pensionārus uz atvērto durvju dienu. Notiks trīs ekskursijas: plkst. 11.00, 12.00 un 13.00, kuru laikā apmeklētāji varēs uzzināt par Krievu kultūras centru, iepazīties ar tās ekspozīcijām un radošiem kolektīviem.
Neizjauks pērn iesākto tradīciju arī Novadpētniecības un mākslas muzejs un Latgales zoodārzs. 1. oktobrī, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, pilsētas pensionāri varēs apmeklēt gan muzeju, gan zoodārzu pilnīgi bez maksas.

Informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes galv. speciālists starptautiskās sadarbības un sabiedrisko attiecību jautājumos Marina Gorkina (http://www.soclp.lv/)