⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daugavpils mākslinieks Pjotrs Hudobčonoks uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai savu radošo darbu albumu-katalogu

Daugavpils mākslinieks Pjotrs Hudobčonoks uzdāvināja Latgales Centrālajai bibliotēkai savu radošo darbu albumu-katalogu
21.11.2013

Pjotrs Hudobčonoks dzimis 1947. gadā Daugavpilī. 1966. gadā pabeidza Ļvovas Ivana Truša vārdā nosaukto mākslas skolas dekoratīvās noformēšanas nodaļu. Gandrīz 30 gadus strādāja par galveno mākslinieku Celtnieku kultūras pilī Daugavpilī, kur veica ne tikai noformēšanas darbus, bet arī izstrādāja scenogrāfiju, sagatavoja skatuves tērpus un dekorācijas izrādēm. No 1990. gada viņa daiļradē galveno vietu ieņem skulpturāli-sižetiskās kompozīcijas ar spilgti izteiktu sižetisko līniju jeb tradicionālais krievu „luboks”.

P. Hudobčonoka daiļrade ir seno tradīciju, jaunā satura un jaunās tehnikas sintēzes spilgts piemērs. Šodien viņš ir viens no pazīstamākajiem keramiķiem Daugavpilī un Rīgā. Iepazīšanās ar P. Hudobčonoka daiļdarbiem ir līdzīga iekļūšanai brīnišķīgā un pasakainā pasaulē, kuru apdzīvo mazi, jocīgi cilvēciņi, kuriem piemīt visas lielu cilvēku īpašības, bet ar nelielu autora emocionālās skalas nobīdi maiga ironiskuma un labsirdīga, var teikt, jautra groteska virzienā. Mākslas darbi lielākoties ir izpildīti dekoratīvu šķīvīšu veidā. To apjoms ir veidots kā ar plastiskiem, tā arī ar glezniecības līdzekļiem. Mākslinieks izmanto sarežģītu kompozītu materiālu, kura pamatā ir kaolīns.  

P. Hudobčonoka darbi ar lieliem panākumiem bija eksponēti izstādēs daudzās valstīs: Krievijā, Polijā, Ukrainā, Somijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, ASV un citās valstīs.

Teksts albumā-katalogā krievu un latviešu valodā. 

Cienījamie pilsētas iedzīvotāji un interesenti! Nāciet un iepazīstieties ar P. Hudobčonoka neparasto mākslas darbu albumu-katalogu Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs! Meklējiet informāciju e-katalogā LCB mājas lapā www.lcb.lv

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv