⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Daigas Vasiļjevas sporta plakātu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

Daigas Vasiļjevas sporta plakātu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā
29.09.2016

4. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā tiks atklāta Daugavpils 3. vidusskolas skolotājas Daigas Vasiļjevas plakātu izstāde "Sporta plakāti”.

Plakātu sērijas autore Daiga Vasiļjeva atzīst, ka plakāts ir viņas sirdij tuvs mākslas veids, jo ļauj dokumentēt sava laikmeta elpu, pārvēršot to spēcīgos mākslas tēlos. Ne velti plakātmākslu pat mēdz salīdzināt ar sava laika dokumentālo kino.

Savā plakātu sērijā Daiga Vasiļjeva vērš sabiedrības uzmanību uz sporta lomu mūsdienu cilvēka dzīvē, popularizē sportisku dzīvesveidu un atzīmē ievērojamu Daugavpils sportistu sasniegumus, to vidū Artjoms Rudņevs (futbols), Andžejs Ļebedevs (spīdvejs), Dmitrijs Jurkevičs (vieglatlētika), Anastasija Griborjeva (brīvā cīņa) un Māris Jass (hokejs).

Komentējot plakātu tematisko ievirzi, autore norāda: “Sports palīdz stabilizēt ikdienas dzīvi, kura mūsdienās ir ļoti strauja. Maina un dažādo dzīvi, pozitīvi ietekmējot cilvēkus. Sports ir kustība, kustība ir dzīve”. Līdztekus kompozīcijai, tehnikai un krāsai tieši kustība un dinamisms ir viens no plakātu sērijas galvenajiem vienojošajiem elementiem.

Plakāti veidoti melnbaltā grafikā ar sarkanas krāsas teksta elementiem. Ahromatiskos krāsu salikumos, kas veido variatīvus tonālus laukumus, māksliniece atklāj dažādu sporta veidu īpatnības. Uzsvars likts uz sportistu kājām, jo, kā atzīst Daiga Vasiļjeva, katram sporta veidam ir sava kustību specifika, savas detaļas apģērbā un apavos.

Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 1. līdz 30. oktobrim.

Informāciju sagatavoja
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv