⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotekārās stundas skolēniem 2017./2018. mācību gadā

06.10.2017

2017./2018. mācību gadā Latgales Centrālā bibliotēka un tās sešas filiāles piedāvā kopskaitā 35 bibliotekārās stundas par visdažādākajām tēmām visa vecuma skolēnu grupām, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Bibliotekāro stundu ietvaros skolēnu vai pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu grupas var apmeklēt bibliotēku un gūt vērtīgu un saistošu informāciju par dažādām ar bibliotēkas darbu un pakalpojumu klāstu saistītām jomām. 2017./2018. mācību gadā Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) piedāvā bibliotekārās stundas par tādām tēmām kā bibliotēkas pakalpojumi un resursi, elektroniskais katalogs un tā izmantošanas iespējas, avīzes un žurnāli, to vēsture un pašreizējais piedāvājums bibliotēkā, Latvijas nauda un tās vēsture grāmatās, ievērojamie daugavpilieši un viņu devums pilsētas saimnieciskās un kultūras dzīves attīstībā.

Jauns papildinājums LCB piedāvājumā gaidāms patriotu mēnesī novembrī – bibliotekārā stunda “Rīgas iela ceļā uz Latvijas simtgadi”. Tās gaitā skolēni varēs doties aizraujošā virtuālajā pastaigā pa Rīgas ielu, kas ļaus izveidot priekšstatu par ielas vēsturisko izskatu un vērtīgām arhitektūras ēkām, ar ielu saistītiem ievērojamiem notikumiem un personām, kā arī izmaiņām, kas ielu skārušas gadu gaitā. Stundas izskaņā iegūtās zināšanas varēs pārbaudīt erudīcijas testā “Rīgas iela – starp pagātni un nākotni”.

LCB filiāļu piedāvājumā 2017./2018. mācību gadā ir vairāki desmiti bibliotekāro stundu par bibliotēkā pieejamo pakalpojumu klāstu, bibliotēkas mājaslapu un e-resursiem, jaunāko un vērtīgāko bērnu literatūru, Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un kultūru, Daugavpils vēstures līkločiem, ievērojamiem daugavpiliešiem un pilsētas mikrorajoniem.

Bibliotekāro stundu apmeklējumus aicinām pieteikt vismaz piecas dienas līdz plānotajam pasākumam. Pilns bibliotekāro stundu saraksts ar 2017./2018. gada bibliotekāro stundu nosaukumiem, aprakstiem, mērķauditorijām un kontaktinformāciju šeit. Piesakieties un izmantojiet šo iespēju interesantai un saturīgai laika pavadīšanai bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Gedžūne
Tālr.: 654376345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv