⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka aicina dalībniekus lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts”

Bibliotēka aicina dalībniekus lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts”
24.09.2019

12. oktobrī Daugavpils bibliotēkās sāksies rudens nodarbību cikls lasītveicināšanas programmā “Grāmatu starts”. Ģimenes ar trīsgadīgiem bērniem tiek aicinātas pieteikt savu dalību programmā, no 1. līdz 10. oktobrim apmeklējot vai sazinoties ar jebkuru Latgales Centrālās bibliotēkas filiāli. Dalībniekus gaida trīs aizraujošas un saistošas nodarbības, kuru gaitā bērni un viņu vecāki tiks iepazīstināti ar bibliotēku un tās piedāvājumu ģimenēm, sekmējot interesi par grāmatām, liekot pamatus bērnu lasītprasmes attīstībai, kā arī stiprinot lasīšanas tradīciju ģimenē.

“Grāmatu starts“ ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma ģimenēm ar trīs gadus veciem bērniem. Programmas ietvaros ģimenēm tiek dota iespēja apmeklēt īpaši veidotu radošu un attīstošu nodarbību ciklu. Tā gaitā bērni un viņu vecāki iepazīstas ar bibliotēku un bibliotekāriem, kopīgi spēlē spēles un iet rotaļās, dzied, dejo, veido, zīmē, līmē, aplūko bilžu grāmatas un klausās skaļā priekšā lasīšanā. Cikla izskaņā katrs mazais dalībnieks dāvanā saņem “Grāmatu starta” komplektu – mugursomiņu amizanta pūčulēna formā, lasāmgrāmatu, mīļmantiņu un noderīgu materiālu vecākiem par lasīšanu.

Lasītveicināšanas programmu “Grāmatu starts” Daugavpilī īsteno Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības finansiālu atbalstu. Pirmoreiz tā daugavpiliešiem tika piedāvāta 2015. gadā, kad divās kārtās tika aptvertas 80 ģimenes. Pērnā gada nogalē LCB atsāka dalību programmā, pulcējot 44 bērnus un viņu vecākus. Šopavasar “Grāmatu starts” nodarbību ciklu apmeklēja 52 ģimenes, un bibliotēkas cer uz kuplu dalībnieku skaitu arī rudenī. Pieteikšanās programmai notiek LCB filiālēs no 1. līdz 10. oktobrim.   

Programmas publicitātes vajadzībām tās pasākumu laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv