⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Aizvadīts erudīcijas konkurss skolēniem “American Day”

Aizvadīts erudīcijas konkurss skolēniem “American Day”
14.11.2018

2018. gada 7. novembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika ikgadējais erudīcijas konkurss vidusskolēniem “American Day”. Šogad konkursa organizatori (Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, ASV vēstniecība Rīgā, Daugavpils Centra vidusskola un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde) piedāvāja skolēniem tēmu “Latvijas un ASV attiecības”.

Konkursā piedalījās komandas no desmit Daugavpils izglītības iestādēm:

  • Daugavpils 9. vidusskola,
  • Daugavpils 10. vidusskola,
  • Daugavpils 13. vidusskola,
  • Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules Skola,
  • Daugavpils 17. vidusskola,
  • Daugavpils Valsts tehnikums,
  • Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola,
  • Daugavpils Valsts ģimnāzija,
  • Daugavpils Krievu vidusskola-licejs,
  • J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija.

Konkursu atklāja ASV armijas seržanti Stīvens Gidens un Braiens Kelers, un Latvijas Zemessardzes Studentu bataljona zemessargs, ASV vēstniecības pārstāvis Nils Students. Viņu interaktīvā prezentācija iepazīstināja dalībniekus ar Latvijas un ASV sadarbību NATO aliansē. Nākamajā konkursa posmā skolēni stādīja priekšā savas komandas, prezentējot savu nākotnes vīziju par ASV un Latvijas sadarbību. Tika nosauktas sadarbības attīstības iespējas ekonomikas, kultūras un izglītības jomās. Vienas komandas piedāvāto Mēness apdzīvošanas projektu žūrija atzina par visoriģinālāko. Pēc iepazīšanas dalībnieki sacentās, atbildot uz viktorīnas jautājumiem par ASV un Latvijas attiecību vēsturi. Konkursa izskaņā notika burtošanas sacensības, kuras novadīja ASV vēstniecības pārstāvis Džons Fers.

Konkurss noslēdzās ar šādiem rezultātiem:

1. vieta – Daugavpils 13. vidusskola un Daugavpils Krievu vidusskola-licejs;
2. vieta – Daugavpils Valsts ģimnāzija;
3. vieta – Daugavpils 10. vidusskola
4. vieta – J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija.

Komandas saņēma gardas balvas no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes, savukārt ASV Informācijas centrs uzdāvināja uzvarētājiem grāmatas tālākai zināšanu papildināšanai angļu valodā.

LCB ASV Informācijas centrs un ASV vēstniecība Rīgā izsaka pateicību Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei angļu valodas metodiķes Ilonas Ustinovas personā par veiksmīgu sadarbību konkursa rīkošanā.

Paldies arī žūrijas locekļiem – Daugavpils Centra vidusskolas angļu valodas skolotājām Nataļjai Kaļiņinai, Aleksandrai Truskovskai, Marinai Koževņikovai un Natālijai Hozjainovai, kā arī skolas brīvprātīgajiem par nozīmīgu ieguldījumu konkursa organizācijā!

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra koordinatore
Natālija Oševerova
Tālr.: 654 22483
e-pasts: natalija.oseverova@lcb.lv