Atis Ieviņš

Atis Ieviņš Dziedātājs, 2010. gadā dibinātās hārdroka grupas “Colt” bijušais dalībnieks

Dzīves gadi

1987

Biogrāfija

Atis Ieviņš ir dzimis 1987. gadā 12. novembrī Ogrē. 2. klasē sāka apmeklēt mūzikas skolu, kur pakāpeniski apguva vairākus mūzikas instrumentus un mācījās arī dziedāt. Par Ata vokālo pedagogu kļuva Ogres mūzikas skolas direktors Artūrs Mangulis, kura vadībā tapa grupa Ogres blūza brāļi,. Tās sastāvā Ieviņš ar visdažādākā stila dziesmām uzstājās daudzos un dažādos pasākumos. Bet pirmajā grupā viņš sāka spēlēt jau 8. klasē – repertuārā bija pazīstamas latviešu dziesmas, pirmie koncerti notika paša skolā Ogrē. Padsmitnieka vecumā Ieviņš piedalījās vairākos jauno talantu konkursos, vēlāk - Jauno zvaigžņu konkursu rīkotājas Lailas Ilzes Purmalietes uzvestajos mūziklos Robins Huds un Viens pats mājās. Atveidodams lomu Ķīpsalas hallē BT1 iestudētajā mūziklā Les Miserables (Nožēlojamie), Ieviņš iepazinās ar operdziedātāju Ilonu Bageli, kas jauno dziedātāju iesaistīja savā Preiļu korī šovā Koru kari. Vēlāk kopā ar Ilonu koncertos dziedātas arī Raimonda Paula dziesmas, un par Ati ieinteresējās to autors. Pēc Maestro ieteikuma Atis Ieviņš 2011. gadā startēja konkursa Jaunais vilnis atlasē. Sadarbojies ar rokgrupu “Elpa”. 2015. gadā grupa “Elpa” tika atjaunota

šādā sastāvā – Atis Ieviņš (vokāls), Valdis Rundzāns (basģitāra), Artūrs Pribilovs (ģitāra), Māris Elksnis (taustiņi), Jurijs Čekušins (sitamie instrumenti).

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 2015. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī A. Virga, G. Vieru “Dzimtā valoda”, dzied kopkoris, spēlē “Elpa”, virsdiriģente Anita Zarāne, solists Atis Ieviņš.

Izmantotie avoti

Latvijas leģendas : Par cilvēkiem, kas dara Latviju lielāku / sast.: Pāvils Raudonis, Juris Visockis. - Rīga : Jumava, 2017. - 157.-166. lpp. 7. grām.
ISBN 9789934201554

Citi resursi

Literatūras saraksts par Ata Ieviņa darbību LCB e-katalogā
latgalesdati.du.lv
www.lr2.lsm.lv