Aija Daugele

Aija Daugele Horeogrāfe

Dzīves gadi

1967

Biogrāfija

Dzimusi 1967. gada 7. maijā, Daugavpils pilsētā. 1974. gadā uzsākusi skolas gaitas Daugavpils 12. vidusskolā. No 1985. līdz 1987. gadam mācījusies Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā. Ieguvusi kluba vadītāja, deju kolektīva vadītāja specialitāti. No 2000. līdz 2005. gadam mācījusies Rīgas Pedagoģijas un izglītības un vadības akadēmijā. Pēc augstskolas beigšanas saņēmusi deju skolotāja diplomu.
No 1992. gada ir Daugavpils novada galvenā speciāliste deju jautājumos, horeogrāfe, Daugavpils deju apriņķa tautas deju kolektīvu virsvadītāja.
Daugavpils novada Nīcgales pagasta tautas nama vidējās paaudzes tautas deju kolektīva “Lakši” vadītāja, bijusī Daugavpils Valsts ģimnāzijas deju kolektīva “Leiļi” vadītāja, no 1994. līdz 2006. gadam bijusi Daugavpils pilsētas 12. vidusskolas deju skolotāja un pilsētas skolu metodiķe. Kopš 1988. gada ir Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” galvenā speciāliste deju jautājumos un deju ansambļa „Līksme” kolektīva vadītāja un horeogrāfe. „Līksme” izveidojās 2019. gadā uz divu kolektīvu bāzes: 1969. gadā veidotā jauniešu deju kolektīva „Līksme”, kas pēc 10 gadiem ieguva Tautas deju ansambļa statusu un 2011. gadā tapušā vidējās paaudzes deju kolektīva „Līksme”. Kolektīva vadītāja līdz 1988. gadam bija Irēna Braslavska – Aijas Daugeles māte. Deju ansamblis “Līksme” turpina tautas deju ansambļa un vidējās paaudzes deju kolektīva „Līksme” aizsāktās tradīcijas, apgūstot Deju svētku koprepertuāru, koncertējot gan Daugavpils novadā, Latgalē un Latvijā, gan dodoties uz Starptautiskiem festivāliem ārpus valsts robežām. “Līksme” ar Latgales un latviešu tautas deju programmu “Večerinka Višķos” 2015. gadā V Pasaules čempionātā “World folk 2015” izcīnīja zelta medaļu. 2019. gadā ar koncertu "Dejot ir prieks" kolektīvs nosvinēja 50 gadu jubileju, kopš tika dibināts jauniešu deju kolektīvs "Līksme". Darba sezonas kulminācija bija dalība XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Toronto (Kanādā).

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

2015. gadā piedalījās Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā deju kolektīvu virsvadītāja.

Izmantotie avoti

Aijas Daugeles sniegtā informācija par viņas biogrāfiju (pirmavots)
www.izglitiba.daugavpils.lv
www.kulturasdati.lv
www.news.lv

Citi resursi

Literatūras saraksts par Aijas Daugeles darbību LCB e-katalogā