Artūrs Uškāns

Artūrs Uškāns Komponists, dzejnieks, folklorists, pasniedzējs, aranžētājs un multiinstrumentālists, sabiedriskais un kultūras darbinieks, grupas

Dzīves gadi

1966

Biogrāfija

Artūrs Uškāns dzimis 1966. gadā 11. februārī Rēzeknē.
1986. gadā ir pabeidzis Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skolu kā mūzikas skolotājs, solfedžo pasniedzējs un kora diriģents, bet fakultatīvi, komponistes Līgas Liepiņas klasē, apguvis kompozīciju. 2000. gadā beidzis Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Informātikas nodaļu, iegūstot informātikas skolotāja un multimediju speciālista profesionālo kvalifikāciju. Vēlāk studējis DU profesionālajā maģistra studiju programmā „Sabiedrības un iestāžu vadība”.
Muzikanta karjeru A. Uškāns sācis kā Rēzeknes rajona Kaunatas ciema estrādes ansambļa (1985–1986) un Rēzeknes rajona kultūras nama estrādes orķestra „Uškāna jaunskunga kapela” (1987–1992) vadītājs. No 1994. līdz 2009. gadam strādājis Daugavpils Universitātes Informātikas katedras Multimediju centrā kā multimediju speciālists. 2002. – 2009. gadā A. Uškāns DU Mūzikas un mākslu katedrā vadījis studiju kursus „TV reklāma” un „Skaņa multimedijos”. 1995. gadā dibinājis folkroka grupu „Laimas Muzykanti”, savukārt, 2006. gadā – Vaboles pagasta (Daugavpils novads) Etnogrāfisko ansambli „Vabaļis”. Kopš 2007. gada darbojas kā privātuzņēmējs – IK „Latgolys Zvaigzne”, un biedrības „Latgalīšu Etnokulturys centrs” vadītājs. Spēlē visu – akordeonu, ermoņikas, kokli, dūdas, stabuli, mandolīnu, elektroniskos taustiņinstrumentus, ģitāru bungas u.c. Daugavpils teātra izrādē „Klepernīku pogosta zvaigzne” viena no galvenajām sastāvdaļām ir grupas „Patrioti.lg” mūzika.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

Piedalījās 2010. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā tautas mūzikas apdares autors.

Izmantotie avoti

lv.wikipedia.org

Citi resursi

Literatūras saraksts par Artūra Uškāna darbību LCB e-katalogā
Artūra Uškāna darbu saraksts LCB e-katalogā