Gunārs Rozenbergs

Gunārs Rozenbergs Komponists, aranžētājs, trompetists

Dzīves gadi

1947 - 2009

Biogrāfija

Katram, kurš kaut nedaudz ir informēts par Latvijas estrādes un džeza mūziku, nav svešs ilggadējā Radio un TV vieglās un džeza mūzikas orķestra vadītāja Gunāra Rozenberga vārds..
Gunārs Rozenbergs dzimis 1947. gada 23. martā Rīga. Mācījās Rīgas 6. vidusskolā, Emīla Dārziņa speciālās mūzikas skolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu klasē. Pēc iesaukšanas Padomju armijā 1965. gadā spēlēja trompeti karavīru estrādes ansamblī "Zvaigznīte", kas kļuva arī par 1967. gada Tallinas džeza festivāla diplomandu, saņēma Polijas Džeza federācijas balvu un togad uzvarēja arī festivālā "Liepājas dzintars". Jau armijas laikā G. Rozenbergs kļuva par trompetistu 1966. gadā dibinātajā Latvijas PSR Televīzijas un radio estrādes orķestrī. 1980. gadā sāka studijas Latvijas Valsts Konservatorijas trompetes klasē. Sacerēja instrumentālu mūziku un džeziskas ievirzes dziesmas. Paralēli aranžētājs izveidoja džeza bigbendu Radio orķestrī, spēlēja džeza kvartetā "2R+2B" un džeza kvintetā. 1991. gadā mākslinieks kļuva par Latvijas Radio bigbenda galveno diriģentu. Kad bigbends 1995. gadā tika likvidēts, Rozenbergs turpināja strādāt kā aranžētājs.

2002. gadā Rozenberga trompete bija klausāma grupas "Kuba" albumā, 2003. gadā no jauna tika izdots viņa vienīgais soloalbums "Laura", kad daiļradē sākās mākslinieka atdzimšana. 2004. gadā ar dibināto "Mirage Jazz Orchestra", mākslinieks uzņēmās muzikālā vadītāja un orķestra diriģenta pienākumus, pateicoties orķestra darbībai, rodas iedvesma jaunām kompozīcijām un aranžējumiem.
2008. gada beigās nāca klajā Rozenberga oriģinālmūzikas CD "My favourite things", kurā apkopotas pēdējo gadu kompozīcijas un aranžējumi.

Gunārs Rozenbergs mūzikā ir uzcēlis sev mūžīgu pieminekli, viņš bija ģeniāls aranžētājs, izcils trompetists, lielisks komponists.

Saistība ar Latgales Dziesmu svētkiem

2005. gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī tika izpildīta dziesma “Pasakas un nesakas”

Izmantotie avoti

www.jazzmusic.lv
www.micrecmusic.lv